FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
  Najlepszy system:

Który system uważasz za najlepszy i dlaczego?
Warhammer
18%
 18%  [ 13 ]
WoD (Wampir, Wilkołak, Mag itd.)
4%
 4%  [ 3 ]
Dungeons and Dragons
32%
 32%  [ 23 ]
Legenda 5 Kręgów
5%
 5%  [ 4 ]
7th Sea
5%
 5%  [ 4 ]
Monastyr
0%
 0%  [ 0 ]
Neuroshima
8%
 8%  [ 6 ]
Poza Czasem
0%
 0%  [ 0 ]
Inny
25%
 25%  [ 18 ]
Głosowań: 71
Wszystkich Głosów: 71

Wersja do druku
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 02-01-2005, 11:40   Najlepszy system:

Temat - zapchajdziura, jakich wiele na moim własnym podforum. Cóż, nudzi mi się, więc pisze posty. Który z poniższych systemów uważasz za najlepszy?

Ankieta zawiara ograniczoną ilość tytułów, bowiem a) ogranicza mnie silnik forum b) postanowiłem podać jedynie tytuły żywe i wydawane oraz te, które z przyczyn historycznych uważam za najważniejsze.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Vel Płeć:Mężczyzna
Deskorolkarz


Dołączył: 08 Lip 2003
Skąd: POLSKAAAAAAAaaa
Status: offline
PostWysłany: 02-01-2005, 12:12   

Głosowałem na D&D, jako iż do tego systemu jestem najbardziej przyzwyczajony- na nim się właściwie wychowałem. Mechanikę bardzo lubię... może fakt, że wiele temu RPG brakuje do realistyki, ale to w sumie takie typowe heroic-fantasy, więc kto by się przejmował ;]

_________________
Ej cze
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
g_v_s Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Kwi 2003
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 02-01-2005, 19:21   

Earthdawn - dlaczego? przypadł mi do gustu swoją oryginalnością, ciekawym światem (horrory *__*) i sensowną mechaniką.

_________________
Multiworld Project
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Xeniph Płeć:Mężczyzna
Buruma


Dołączył: 23 Sty 2003
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
WIP
PostWysłany: 02-01-2005, 22:03   

Cóż... więc tak:

Warhammer - nie podoba mi się - ani klimaty, ani mechanika.

WOD jest ciekawy, ale za mało on nim wiem na dobrą sprawę, żeby się wypowiadać.

D&D - ma sporo zalet, takich jak liczne dodatki i poziomy doświadczenia (lubię je, a rzadko spotykam je w paierowych rpg), ale mimo wszystko, to jednak nie to co nazwałbym "najlepszym". Raczej "najbardziej uniwersalnym"

L5K - o tym systemi wiem bardzo mało, więc trudno mi on nim cokolwiek powiedzieć
Monastyr - stanowi połączenie L5K i Warhammera - wiem o nim niewiele i nie podobają mi się założenia XD

Neuroshima - mechanika nie powala, a za postapokaliptycznymi klimatami nie przepadam, jednak jest sporo ciekawych (choć niekoniecznie oryginalnych) pomysłów (opisy tworów Molocha!)

Poza Czasem - o tym z kolei wiem jeszcze mniej niż o L5K...

Z listy pozostaje mi 7th Sea - system ten ma bardzo dobrą mechanikę, dającą mi to czego najbardziej poszukuję w mechanikach RPG - niemal całkowitą dowolność w tworzeniu i rozwijaniu swojej postaci. Ponadto - klimatyczny swiat, sporo dobrych pomysłów, w miarę elastyczna mechanika... Miodzio.

Dlatego w ankiecie oddaję głos na 7th Sea, w drugiej kolejności stawiałbym na DeDeki, właśnie ze względu na masę opcji i dodatków. Podoba mi się też system nie wymieniony na liście - Gasnące Słońca. Za dobrą mechanikę, ciekawe pomysły (Cień) i voroksów XD

Za to z niepokojem i ciekawością czekam na Crystallicum - system inspirowany Final Fantasy i M&A.

_________________
You don't have to thank me. Though, you do have to get me donuts.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 02-01-2005, 22:48   

Oddaje glos na Warhammer'a - mój pierwszy system. Według mnie są powody, dla których ma on w sobie to "coś", mimo kiepskiej mechaniki. Nie jestem w stanie dokładnie powiedzieć, co to takiego, ale jednak bardzo mnie wciągnął... i nadal jest dla mnie bardzo interesujący :-) (nie zaliczam się zaś do słynnych "jesiennych warhammerowców" XD)
Na drugim miejscu u mnie znajduja się D&D - lubie ten system, jest lekki, ciekawy i przyjemny, a przede wszystkim daje olbrzymie możliwości... no i jest to jedyny syste opracowany tak, że gra mnichem ma w nim jakikolwiek sens :-)
Na trzecim miejscu jest wspólnie Neuroshima i L5K - pierwszy za postapokaliptyczny klimat i ciekawe pomysły, drugi za świat samurajów :-)
Natomiast o WoD wypowiadam się źle... systemy mi się nie podobają, są bardzo wtórne, a ich zalożenia są jak dla mnie nieco kiczowate.
7th Sea, Earthdawna i GS nie znam, o Manastyrze wiem tyle że widziałem okładkę, więc się o nich nie wypowiadam :-)

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 03-01-2005, 12:23   

Głosowałem na L5K. Razem z 7th Sea i Gasnącymi Słońcami to mój uliubiony system. Dylemat między nimi rozwiązałem prosto - wyliczanką o Chińczyku, który połkną żabę i przykrych konsekwencjach tego wydarzenia.

Warhammera nie lubie za bardzo. Jedyne co ten system ma, to ciekawy klimat Dark - Heroic (tak! tak!), połączony trochę z mroczną baśnią. O tym dlaczego Warhammera nie lubie i wszelkich nieprawidłowościach i abomionacjach z nim związanych możnaby długo i ciekawie dyskutować...

WoD-a też nie lubie. Grałem troche (krótko) w Wampira, system jak każdy inny, nie wiem o co zrobiono wokół niego tyle szumu. Ściąga dziwnych (w negatywnym sensie) ludzi jak lep muchy. Nie mniej jednak pociągają mnie Wampiry Wschodu, Łowca Demonów X i Hunter. Nie mniej jednak nie na tyle, żeby je kupować.

Monastyru nienawidze! Duszą, sercem i ciałem. Choć przyznaje, że ma kilka ciekawych pomysłów. System byłby leprzy, gdyby autorzy trzymali się jedej koncepcji i ograniczyli słowotok. Tak wygląda jak kilka systemów nowej fali zlepionych razem. Przykład: gramy szlachcicem.... Ale z podanych możliwych do gry narodów 4 szlachty nie mają!!!

Neuroshima - nie mój klimat, wydane przez wydawnictwo, którego nie lubie. Mechanika pierwowzorem monastyrowego potworka.

DeDeki - DeDeki lubie. Za tysiące dodatków, za tysiące możliwości, za to, że można się z nich pośmiać. Bardzo sympatyczny system.

Poza Czasem - widziałem w Empiku. Gdy przyszedłem następnego dnia bliżej obejrzeć już go tam nie było... To może (lecz nie musi) o czymś świadczyć.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Yuby Płeć:Mężczyzna
Kotosmok


Dołączył: 16 Cze 2003
Skąd: Wrocław
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 03-01-2005, 19:49   

Oddalem glos na 7th Sea. Mimo, że w RPG na poważnie dopiero zaczynam grać, a styczność do tej pory mialem głownie z D&D. Ale w 7th Sea zagrałem zaledwie RAZ i system z miejsca podbił moje serce. To o nim zdecydowanie dobrze świadczy.

_________________
From the brightest start
Comes the blackest hole
You had so much to offer
Why did you offer your soul?
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3010805
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 04-01-2005, 08:36   

Cytat:
O tym dlaczego Warhammera nie lubie i wszelkich nieprawidłowościach i abomionacjach z nim związanych możnaby długo i ciekawie dyskutować...


Może chociaż streszczenie;P?

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 04-01-2005, 09:06   

Ok Ysengrin:

1) Powody formalne:
- kulawa mechanika
- dziurawy opis świata
- po zapoznaniu się z oficjalnymi materiałami mającymi dziury załatać dowiadujemy się, że połowa podręcznika jest nieprawdą, bo autozy zrezygnowali z części materaiłu, bo zmienił im się pomysł.
- potem pomysł zmieniał się im jeszcze kilka razy.
- odsyłanie do dwóch dodatków. Pierwszy z nich pojawił się po 16 latach oczekiwania, na drugi przyjdzie nam jeszcze poczekać.

2) Względy praktyczne:
- Hegemonie Warhammera przełamano dopiero w zeszłym roku! Po dobrych 4 latach niewydawania go! Posiadanie zombie w roli głównego systemu jest naprawde niesamowicie kożystne dla rynku.

3) Względy ideologiczne.
- Nie lubie Dark Fantasy, choć mogę je tolerować.
- Ale na pewno nie będę tolerował koncepcji ,,połóżmy się i umżyjmy" jaką ,,ostatnimi czasy" (gdzieś od 99) się uprawia.

4) Względy racjonalne:
- Lubie wiedzieć, w co gram. Tymczasem w wypadku Warhammera nie wiem. Spodziewałbym się tego, co jest w podręczniku: orków, goblinów, spaczenia, zabójców trolli, obmalowanego barwnymi, mimo, że ciemnymi kolorami świata i Większych Runów Śmierci (coś jak Mibłyskalna Broń Ostrości, tylko leprze). Tymczasme zwykle dostaje coś w rodzaju ,,weźmy logo Warhammera, system Nowej fali ,,Plugawe Życie", Kressa, Sapkowskiego i dodajmy to do siebie".

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 04-01-2005, 14:40   

Zeg masz 100% rację, chociaż jak mówię - dla mnie system ma w sobie to "coś" - jest to faktycznie połączenie Dark i Heroic Fantasy, do tego z bardzo (moim zdaniem) ciekawym i plastycznym światem, łatwym do mofyfikowania i dopasowywania do potrzeb graczy i MG - choc to niestety prowasdzi do "róznych" Starych Światów.
Mechanika i opis świata faktycznie bardzo kuleją, tak samo odwołania do Krolestwa Magii i Królestw Chaosu (co najlepsze, w podręczniku głownym nie ma oni slowa o Tzennnthu - czy jak to się pisze - Panie Zmiany, jednym z najciekawszych bogów Chaosu). Z drugiej strony byc może dzięki temu ten sysytem tak mi się podoba... z powodu cienkiej mechaniki żadko ktos wymaga prowadzenia innego niż narracyjne, a walkę mozna dość łaatwo modyfikować (tacze półprzepuszczalne rządzą ^^). Z drugiej strony z znanych mi systemów tylko . Warhammer zainteresował się np. rzeczami takimi jak choroby fizyczne i psychiczne, mogące trapić herosów - więc nie mozna też mówić, że akurat tu świat jest niedopracowany, a w innych dobry :-).
A Zeg - narzekanie na prtzełamanie hegemonii Warhammera to chyba nie do tego systemu... tylko właśnie do innych systemów i ich wydawców...
Co do prowadzenia... znam pomysły na robienie z Earthdawna systemu Dark Fantasy... tu naprawdę wszystko zależy od MG i nie można się za to czepiać sysytemu.
A co do koncepsji - "połóżmy się i zgińmy" - cóż, niektórzy tak lubią i niech im będzie na zdrowie... ja jestem zwolennikiem nieco bardziej typowego fantasy :-)
A tak btw. z innych zboczeń można wymienić:
1) przeiętne postacie graczy idących w czyste heroic w tym systemie... połowa statsów na maksimum po roku...
2) bardzo głupie błędy mechaniki - tarcze półprzepuszczalne, czyli zatrzymujące część obrażeń... czy krytyczne trafienia w samego siebie cz czlonka dryżyny... (w mojej pierwszej sesji wyszło, że zielarka zarąbała rzutem toporka drużynowego wojownika XD - od tej pory ograniczam co nieco mechanikę :-)) PS: wojownik jednak przeżył bez wydania PP :-)
3) Metody prowadzenia... jesli na konwecie powiesz że prowadzisz Warhammera i to nie w klimacie "jesiennego deszczu" - czyli ogólnej atmosfery upadku i beznadzei - usłyszysz zazwyczaj że nie czujesz tego swiata i powinienieś przerzucic się na D&D... denerwujące.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 05-01-2005, 09:40   

Post ci się zdublował. Przyciąłem go troche.

Jeśli chodzi o jesieny deszcz, to pociesz się, że za pół roku będzie u nas wydana druga edycja, na podstawie Warhammera Battle (na którym wzorowano też i pierwszą). Wraz z tym nadejdą czołgi parowe, altdorfskie kolegia magii, czarodziejskie miecze, bretońscy rycerze, święty grall i armie goblinów. Ciekawe co na to miłośnicy jesiennego deszczu?

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 05-01-2005, 13:25   

Dzięki, coś mi się dziwnie wysyłało, ale nie zróciłem uwagi, szczerze mówiąc :-)
Chyba się załamią i powiedzą że autorzy nie rozumieją wlasnego systemu :-)

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Kai Płeć:Mężczyzna
the abominable one


Dołączył: 02 Paź 2004
Skąd: Z najgłębszych zakamarków podświadomości
Status: offline
PostWysłany: 06-01-2005, 01:46   

Earthdawn - naprawdę fajny, trochę heroic, trochę mroczne (można powiedzieć takie postapokaliptyczne fantasy^^). Do tego (lekko za nim) Warhammer i WoD - bo też mroczne^^.
Ostatnio ktoś mnie wciągnął w L5K - i muszę przyznać, że też mi się zaczyna podobać, ale jeszcze dużo o nim nie wiem.
A większość wad, jakie jak dotąd wymieniliście panowie może naprawić dobry mistrzi drużyna^^.

_________________

Zetrzyj uśmiech z twarzy...
Poddaj się uczuciu bezsilności...
Przestań walczyć...
Zrezygnuj...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
5826822
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 06-01-2005, 09:28   

Kai - Earthdawn? Wiesz, gdzie się toczy akcja tego systemu? Na Ukrainie! Absolutnie nie żartuje, porównajcie mapy!

Earthdawn jest 4 obrotem cyklu magii w naszym świecie, istnieje też system Shadowrun, którego akcja toczy się za lat kilkadziesiąt i w którym świat wchodzi w szósty cykl.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 06-01-2005, 10:38   

Cytat:
- dziurawy opis świata


W tym głupi sposób czerpania z naszej historii - obok siebie państwa wzorowane na renesansowe Niemcy i wczesną Ruś Kijowską;>.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 5 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group