FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2
  Chciałbym się pochwalić moimi wypocinami
Wersja do druku
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 22-09-2008, 19:35   

Hm, co do kredek... Większość forumowych artystek używa kredek akwarelowych Kooh I Noora - są dobre, bardzo dobre, ale należy się liczyć ze sporym wydatkiem. Jeżeli masz sporo samozaparcia spróbuj Bambino, takie zwykłe klasyczne - niektóre dziewczyny potrafią czynić nimi cuda. Oczywiście nie ma się co czarować, że od razu wyjdzie perfekcyjnie, trzeba się liczyć ze stratą ślicznych lineartów ;D Co do zmazywania, niestety zaróno akwarelki jaki bambino zmazują się kiepsko, a jak jeszcze rysujesz na takim zwykłym papierze, to już w ogóle tragedia (wiem, bo ostatnio miałam taki przypadek). I jeszcze jedna sprawa, akwarelki są boskie, ale to kredki "miękkie". Ja np ostatnio zdałam sobie sprawę, że tak jak wolę ołówek 3H nad jakikolwiek B (wiem, to sadyzm wobec papieru), tak samo wolę "twarde" kredki nad najlepsze miękkie. I naprawdę widać różnicę na pracach...

_________________
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Irin Płeć:Kobieta

Dołączyła: 09 Kwi 2005
Status: offline

Grupy:
House of Joy
WIP
PostWysłany: 22-09-2008, 20:05   

W kredkach jak najbardziej jest opcja "cofnij"! Wystarczy zetrzeć w miarę możliwości to, co się już napotworzyło i zasmarować nową warstwą ;D.

Co do kredek, oto moje typy i anty-typy:
- koh-i-noorki akwarelowe - moje ukochane miękkie kredki, są boskie do "smarowania"
- koh-i-noory polycolor - jak wyżej, tylko dają gładszą fakturę i nie da się ich rozmazać wodą.
- bambino - no bo to klaasyk :D

anty:
- bic'a conte evolution - twarde jak diabli i NIE da się nimi otrzymać żywych i nasyconych kolorów, za to łatwo zniszczyć papier, jak się kto uprze...
- koh-i-noor takie zwykłe coloured pencils - w sumie dają ładne kolory, ale mają skłonność do skrobania papieru...

Uwielbiam kredki i najchętniej wszystkie bym do siebie przygarnęła i wypróbowała, niestety mam ograniczone zasoby pieniężne i czasowe...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
byrpheros Płeć:Mężczyzna
łowca meduz


Dołączył: 15 Sie 2008
Status: offline
PostWysłany: 22-09-2008, 23:22   

Alira14, moshi_moshi, Irin, - No, bardzo wam dziewczyny dziękuję ^^ Jakbym mógł to bym wam po kwiatku wysłał a tak tylko skromna rekompensata @-\-- (to róża jest... tak jakby^^'... ale liczą się intencje, prawda? ). Z waszych rad na pewno skorzystam, skoro kredki są tak wychwalane to dam im jeszcze jedną szansę. Czeka mnie pracowity tydzień ^^

_________________
http://byrpheros.deviantart.com/
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Galaxia-sama Płeć:Kobieta
łowczyni przystojniaków


Dołączyła: 11 Sie 2008
Skąd: Gród Kraka
Status: offline
PostWysłany: 23-09-2008, 00:09   

Dobra. Paznokcie odpuszczam, chociaż mnie to razi xD Prawie tak samo jak moje koleżanki raziły moje błędy ortograficzne i interpunkcyjne w moim opowiadaniu erotycznym xDDD

byrpheros napisał/a:

Zabijcie mnie ale uwielbiam nienaturalne kończyny a la CLAMP. Długie i nienaturalnie chude, są dla mnie jak fetysz (ok, żart, nie brać tego na poważnie).


Za fetysze nie zabijam (sama mam pare xD). Będę ścigała jak zrobisz coś złego, skrzywdzisz kogoś, oszukasz, skłamiesz, podeptasz, zdradzisz.... i ukażę w imieniu księżyca!

byrpheros napisał/a:

Skłamałbym gdybym napisał że nie lubię dużych pośladków czy piersi (jestem zdrowym facetem), ale nie zgodzę się że moje panny są jakoś nienaturalnie wyposażone. To co napisałaś jest prawdą, ale wielkość biustu czy tyłka nie zawsze idzie w parze z budową reszty ciała. Choć ok, mówimy tu o marginesie :P"]


Tak ,ale wątpię aby w rzeczywistym życiu chude ramiona szły w parze z dużymi jędrnymi piersiami i takiej samej wielkości tyłkiem ( nie biorę pod uwagę interwencji chirurga plastycznego) xD nie wiem na jaką skalę taki ewenement sie zdarza. Tak samo jak nienaturalnie długie nogi.
Jeśli miałby się już jednak zdarzyć to jest to unikat na skalę światową xP Tłuszcz z reguły rozkłada sie na:
1) dolną partię (szersze biodra, pupa ,masywniejsze uda)
2) górną partię (większy biust, bardziej zaokrąglony brzuch, ramiona)
3) całe ciało (Po trochu na górną i dolną partię)
4) w ogóle sie nie rozkłada ze względu na rewelacyjną przemianę materii (Całe ciało jest szczupłe + mały biust i pupa)
Można spotkać pewne kombinacje w różnych proporcjach jeśli sie to tyczy 3 pierwszych punktów. Jednakże 4 punkt ze względu na przemianę materii ma prawie nierealne szanse na posiadanie dużej pupy i biustu .
Tyle z realiów. W mandze jak najbardziej wszystko jest możliwe.

byrpheros napisał/a:

Trzy, perspektywa jest pod lekkim kontem.


naprawdę, tyle by wystarczyło ^^'''

a kredki? Ja jakieś przypadkowe brałam do ręki i było ok. Później przerzuciłam się na sangwinę i sepię (tak ,to nie są takie kredki "kredki z masą kolorów", ale mimo wszystko xD). Teraz próbuję sił pastelami, ale nimi to sie raczej maluje ; >

Z kolorem jest tak, że trzeba go dobrze poobserwować, bo światła, cienie i półcienie mają różne barwy.

_________________
sweat to me, tell me it's a nonsens - die and pretend that you will love forever
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
9871598
Noire Płeć:Kobieta
Pomniejszy Inżynier


Dołączyła: 14 Maj 2003
Skąd: From down below
Status: offline
PostWysłany: 23-09-2008, 14:54   

Ja tak jak Moshi wolę twardsze rysiki - a jesli chodzi o kredki to w tym wypadku niezastąpione są DERWENT ARTIST (są jeszcze STUDIO, AQUARELL ale ich nie mialam okazji wyprobowac). Swietnie łączą kolorki a jesli chce się ich uzyc z innymi kredkami to są niezastąpione (Ja naprzykład mam chorobę na punkcie bardzo, bardzo intensywnych barw i poprawiam je jeszcze wyzej wymienionymi przez kolezanki KOOH-I-NOORami POLYCOLOR). Minusem tych kredek jest to, ze poza Krakowem, Warszawą i Wrocławiem nie mialam okazji ich widziec - ale mozna je kupic w internecie. Kolejną wadą jest cena - dwa razy droższe niz KOOH-I-NOOR (ok 80zl za 24 sztuki).

Ostatnio otworzyli u mnie spory Empik i wynalazlam tam z kolei kredki firmy Faber-Castell. Kupilam jedną na próbę i nie zawiodłam się...są to, uwaga AKWARELKI o dosc twardym, niełamliwym rysiku i swietnie sie nimi rysuje. Cena zblizona d KOOH-I-NOORa

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2120255
byrpheros Płeć:Mężczyzna
łowca meduz


Dołączył: 15 Sie 2008
Status: offline
PostWysłany: 02-10-2008, 11:54   

Galaxia-sama napisał/a:
Prawie tak samo jak moje koleżanki raziły moje błędy ortograficzne i interpunkcyjne w moim opowiadaniu erotycznym xDDD
- Chciałbym to zobaczyć ;]

Galaxia-sama napisał/a:
Tak ,ale wątpię aby w rzeczywistym życiu chude ramiona szły w parze z dużymi jędrnymi piersiami i takiej samej wielkości tyłkiem ( nie biorę pod uwagę interwencji chirurga plastycznego) xD nie wiem na jaką skalę taki ewenement sie zdarza. Tak samo jak nienaturalnie długie nogi.
Bo moje wszystkie dziewczynki są unikatowe (śmiech). Ale szczerze - ok, masz rację, w końcu manga robi pewne przekłamania. Widział ktoś kiedyś np. pryszcze u postaci mangowych? A więc ahoj, zero cellulitu, zero zmarszczek, niech żyje idealność ;P

Co do kredek, to dolnaczęśćpleców - nie udało mi się jeszcze żadnych kupić. Typowy studencki problem - brak funduszy. Ogólnie jeszcze raz wielkie dzięki za rady, jak tylko dostanę wypłatę, na pewno z nich skorzystam. Noire, właśnie przeprowadziłem się do Wrocławia i byłbym wdzięczny gdybyś powiedziała gdzie widziałaś te DERWENT ARTIST, albo jeśli się orientujesz (lub ktoś inny), gdzie znajdę dobry papierniczy?

_________________
http://byrpheros.deviantart.com/
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Alira14 Płeć:Kobieta
Wielkie Prych


Dołączyła: 13 Lip 2002
Skąd: Draminion gdzie normalnym wstęp wzbroniony!;)
Status: offline

Grupy:
House of Joy
WIP
PostWysłany: 12-10-2008, 13:01   

Jak jesteś we Wrocławiu to Derwonty i inne cud-miód kredeczki można kupić na Jadkach. Idzie się na nie z Rynku, jak popytasz ludzi o drogę, to każdy będzie wiedział gdzie się znajdują. Jadki to zbiorowisko sklepów dla "arthystów", z tego powodu panie sprzedające mogą być niemiłe. Jak przyszłam dokupic fioletową kredkę pastel derwont próbowały mi wepchnąć jakieś szkolne kredki==.

_________________
"Lepszy jest brak weny niż bycie Chuckiem Austenem"


Daria - Czy kiedykolwiek nasz wygląd nie wpływa na to jak nas oceniają?
Jane - Kiedy oddajesz organy do przeszczepu, no chyba, że to oczy

Daria, 2x06 -"Monster"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
3270122
Irian Płeć:Kobieta


Dołączyła: 30 Lip 2002
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 12-10-2008, 13:28   

Ari, ratunku! Na JATKACH! O.o

Anyway, w liceum plastycznym jest sklepik z całkiem niezłym wyborem i dla odmiany miłą sprzedawczynią... Nie mam pojęcia, w jakich godzinach otwarty, niestety, ostatnio byłam tam z pięć lat temu.

_________________
Every little girl flies.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
byrpheros Płeć:Mężczyzna
łowca meduz


Dołączył: 15 Sie 2008
Status: offline
PostWysłany: 13-10-2008, 09:35   

Jatki :) Pierwsze słyszę, dobrze wiedzieć ^^ Tylko te straszne sprzedawczynie.... Liceum Plastyczne, hmm, też będzie trzeba poszukać. Jak tylko znajdę czas... Ech, studia, praca, mieszkanie, a ja chcę trochę czasu dla siebie!

Jeszcze raz dzięki za pomoc ^^

_________________
http://byrpheros.deviantart.com/
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
byrpheros Płeć:Mężczyzna
łowca meduz


Dołączył: 15 Sie 2008
Status: offline
PostWysłany: 23-10-2008, 18:21   

Ot, kolejne dwie prace, tym razem jednak płeć brzydka ^^

http://byrpheros.deviantart.com/art/Moving-to-Sofestone-Reve-101541000
http://byrpheros.deviantart.com/art/Moving-to-Sofestone-Nevar-101540615

_________________
http://byrpheros.deviantart.com/
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kanon Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Paź 2008
Status: offline
PostWysłany: 24-10-2008, 23:17   

powiem krótko - świetne ^^ sam rysuje ale przy Tobie sie chowam :p oby tak dalej :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
C4rl0s Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 06 Kwi 2009
Status: offline
PostWysłany: 10-04-2009, 18:14   

Świetnie rysujesz,niestety ja tak nie umiem:( Hana Mizukuro i ta z kosą są najlepsze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
~~mukuru Płeć:Kobieta
Drama Queen


Dołączyła: 29 Mar 2009
Status: offline
PostWysłany: 11-04-2009, 20:10   

Przejrzałam twoja galerię na devie i zakochałam się w twoich rysunkach, są genialne <3 Tez chciałbym rysować tak ludzi- proporcje są dobre, a każdy rys ma w sobie to coś. I świetnie wychodzi ci rysowanie ubrań! Podziwiam ~

_________________
Cóż powie- on? Co powie głos sumienia ---
ta zmora zmór, co za mną kroczy w ślad?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
12287571
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzedni  1, 2
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group