FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
  Fantazia - Ziemia, Ziemia - Fantazia
Wersja do druku
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 10-08-2011, 18:36   

No to proste, wyjście numer dwa, czyli nie rysować i problem z głowy, a Ty zaoszczędzisz sporo czasu, który będziesz mógł poświęcić chociażby na pracę, aby Twoje opowiadania prezentowały jakiś poziom. Łapanie kilku srok za ogon rzadko kiedy kończy się dobrze.

Nie, w dalszym ciągu nie jestem złośliwy.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
RepliForce Płeć:Mężczyzna
Vongola Boss


Dołączył: 30 Sty 2009
Skąd: Z Pustyni
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 10-08-2011, 18:57   

zdążyłem zauważyć, że w opowiadaniach nie ujmiesz siły postaci. Tego się tak nie czuje, zaś w rysunki i owszem. No i te historie które wymyśliłem, powiedzmy sobie szczerze- w formie pisemnej są jeszcze bardziej nudne

No i ostatni miesiąc próbowałem się odzwyczaić od rysowania, no niestety nie dało się, jak widać wróciłem do tego

_________________
"Bo to właśnie niebo pozwala fruwać chmurom po swoim bezkresie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4841576
Sasayaki Płeć:Kobieta
Dżabbersmok


Dołączyła: 22 Maj 2009
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
WOM
PostWysłany: 10-08-2011, 19:31   

RepliForce napisał/a:
jakoś moje dwie koleżanki rysują tyle czasu co ja, i ich prace są dużo ładniejsze od moich

Może mają talent, może bardziej się przykładają. Powiedz, ile siedziałeś nad tą szklanką? Nie chodzi o to, by ją jakoś "malnąć", ale, żeby ją odwzorować, ze wszystkimi cieniami i refleksami światła. Prawda jest taka, że jeśli chcesz coś zrobić, to musisz to zrobić na poziomie, inaczej nikt tego nie weźmie poważnie.

_________________
Gdy w czarsmutśleniu cichym stał,
Płomiennooki Dżabbersmok
Zagrzmudnił pośród srożnych skał,
Sapgulcząc poprzez mrok!

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9349483
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 10-08-2011, 19:34   

RepliForce napisał/a:
zdążyłem zauważyć, że w opowiadaniach nie ujmiesz siły postaci. Tego się tak nie czuje

Ależ oczywiście, że ujmiesz, wszystko jest kwestią odpowiednio sprawnego opisu danej sytuacji, użycia pasujących słów i formy (na przykład krótkie zdania w scenach akcji).
Wprawny pisarz potrafi przekazać równie dużo, co dobry rysownik.

Twój problem jest taki, że pisząc robisz sobie scenę akcji w głowie i przelewasz na "papier" jedynie skrawki tego, większość punktów zaczepienia (wyjaśnienie kto jest kto itp.) w tej głowie zostaje i nigdy z niej nie wychodzi, w związku z czym czytelnik nie mając do czego się odnieść widzi jedynie bełkot, którego jednym z głównych grzechów jest przeładowanie nazwami własnymi.

Ale temat miał być o rysunkach. Więc przy rysunkach zostańmy. Chcesz rysować, rysuj, ale po prostu przyjmij do wiadomości fakt, że nie poświęcając na to ogromnej ilości czasu nie masz co liczyć na efekty.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
RepliForce Płeć:Mężczyzna
Vongola Boss


Dołączył: 30 Sty 2009
Skąd: Z Pustyni
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 10-08-2011, 19:53   

Sasayaki napisał/a:
Powiedz, ile siedziałeś nad tą szklanką?


jakieś 10 minut. Po prostu nie wiedziałem, co jeszcze dorysować. zastanawiałem się, i wymyśliłem cień za szklanką. Poza tym nic więcej mi nie przyszło do głowy.

Keii, dlatego lepiej mi coś narysować, każdy widzi, co mam na myśli, a wysłowić porządnie <co widać nawet w krwawej jadce> się nie potrafię. Więc zostaje tylko rysowanie.

_________________
"Bo to właśnie niebo pozwala fruwać chmurom po swoim bezkresie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4841576
Crofesima Płeć:Kobieta
Captain Narcolepsy


Dołączyła: 25 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 10-08-2011, 20:02   

Repli, to po prostu rysuj jak najwięcej, jeżeli chcesz się nauczyc.
I koniecznie wrzucaj na forum.

_________________
There is sorrow enough in the natural way
From men and women to fill our day;
And when we are certain of sorrow in store,
Why do we always arrange for more?
Brothers and sisters, I bid you beware
Of giving your heart to a dog to tear.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
RepliForce Płeć:Mężczyzna
Vongola Boss


Dołączył: 30 Sty 2009
Skąd: Z Pustyni
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 10-08-2011, 20:50   

Crofesima, dziękuje, stanie słowa w twojej wypowiedzi za checiły mnie do totalnemu oddaniu się pracy. [Ależ dostałem powera]

Mao di Ou
Wiem, wiem, za szczupły, ale cały czas gdy próbowałem zrobić że ręka wychodzi zza puklerza, cały czas był za gruby.

Shottav "Shotter" Inter
Nie umiem rysować Gunów T.T

Sono Mera
Nie mogłem się zdecydować jaki rękaw mu dać, więc postanowiłem dać mu jedno i drugie.

Spada Fantasia
Wiem, miecz wyszedł trochę krzywo.

_________________
"Bo to właśnie niebo pozwala fruwać chmurom po swoim bezkresie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4841576
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 10-08-2011, 21:02   

Miło, że jednak zdecydowałeś się kontynuować pracę, ale póki masz zapał, proponuję spożytkować go jednak na rysowanie mające na celu poznanie tajników anatomii (skoro kubki i doniczki tak Cię nudzą), żeby Twoje postacie wyglądały jak ludzie.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 10-08-2011, 21:05   

Repli, 10 min.? Jaja sobie robisz? To nie jest kwestia "nie wiedzialem, co jeszcze dorysować", tylko "żeby to dobrze wyglądało", a nie wygląda. Sorki, ale bardzo wyraźnie nie chcesz się nauczyć, skoro po mocno nieudanej próbie, wrzucasz kolejne postacie, tak samo krzywe jak poprzednie... Geniusz ze mnie żaden, ale nad szkicem potrafię siedzieć i kilka godzin (szkicem!), w 10 min. to sobie możesz kolację zrobić, a nie dobry rysunek, chyba że jesteś już po ASP albo jesteś Rafaelem.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
RepliForce Płeć:Mężczyzna
Vongola Boss


Dołączył: 30 Sty 2009
Skąd: Z Pustyni
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 10-08-2011, 21:07   

Hmm... jakieś porady ? Cóż, jedna z wcześniej wymienionych koleżanek powiedziała, abym mięśnie rąk <większość postaci męskich ma spodnie przecież, wiec nogi na razie nie potrzebne>. Potrzebowałbym od kogoś wzoru, a nie wiem co wpisać w googla, żeby nie szukać godzinami czegoś, co może być jeszcze oczywistsze niż się wydawać może.

Edit:

Moshi, ale ja mówię serio, ja narysowałem co narysowałem, i naprawdę, nie widziałem co dalej. To nie to że nie chce się nauczyć, bo bardzo chce. Tylko ja nie wiem, gdzie czego brakuje. A postacie stoją krzywo, bo tak po prostu jakoś się wykrzywiam podczas siedzenia.

A miecz? Co z mieczem?

_________________
"Bo to właśnie niebo pozwala fruwać chmurom po swoim bezkresie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4841576
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 10-08-2011, 21:13   

Masz, korzystaj do woli.
Cytat:
A postacie stoją krzywo, bo tak po prostu jakoś się wykrzywiam podczas siedzenia.

Między "są krzywe" i "stoją krzywo" jest mniej więcej taka różnica jak między "mieć krzywe plecy" i "przekrzywić głowę".

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Amarth Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 10-08-2011, 21:33   

Repli, że tak zacytuję kilku artystów deviantowych: rysuj, rysuj, rysuj. Rysuj w domu, rysuj w szkole, rysuj w pracy, w czasie wolnym, w kawiarni, w parku, w toalecie i w wannie. Rysuj wszędzie, zawsze i dużo. Praktyka pomaga. Korzystaj z dobrodziejstw internetu. Ćwicz pozy choćby z Posemaniacs i przeglądaj internetowe tutoriale, szczególnie te w formie wideo.

I nie ma tak, że dalej nie wiem. Jeśli nie wiesz, to szukasz inspiracji, patrzysz na szczegóły. Ot, przykładowo: szklanka robiona kredką. Niby mógł się facet zatrzymać na konturze, ale sam przyznasz, że ze szczegółami, choć wcale nie ma ich tam tak wiele, wygląda dużo lepiej, nie? No i oczywiście się nie zniechęcaj. Samo wyćwiczenie ręki, żeby była ciut pewniejsza sporo ci zajmie, ale wszystkim sporo zajmuje. W tydzień poprawy nie zobaczysz, nawet jeśli bedziesz rysował po kilka godzin dziennie. To może potrwać dużo dłużej.


A z zupełnie innej beczki: pewnie wyjdzie, że się czepiam, ale imię Shottav kojarzy mi się całkiem jednoznacznie z shotą, a to nie jest dobre skojarzenie. Wcale nie jest.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Sasayaki Płeć:Kobieta
Dżabbersmok


Dołączyła: 22 Maj 2009
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
WOM
PostWysłany: 10-08-2011, 21:44   

Amarth napisał/a:
imię Shottav kojarzy mi się całkiem jednoznacznie z shotą

Uff... nie jestem jedyna.

Wracając do szklanki- zostawię już kwestię, że 10 minut nad nią siedziałeś, ale wymyśliłeś cień? Znaczy, że go tam nie było? Kotek, nie na tym to polega...

Daj sobie może na razie spokój ze szklankami... przyjdzie na nie czas. Proponuję ci pójść za radą Keiia i skupić się po pierwsze na anatomii.

_________________
Gdy w czarsmutśleniu cichym stał,
Płomiennooki Dżabbersmok
Zagrzmudnił pośród srożnych skał,
Sapgulcząc poprzez mrok!

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9349483
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 10-08-2011, 22:14   

Repli, ta sama szklanka (zakładam, że ta sama). Szkicowałam 10 min. i nie, zdecydowanie daleko jej do zajedwabistości, ale... W ogóle nie bawiłam się w cienie i podobne, przede wszystkim starałam się złapać kształt. I owszem, jest nieco krzywa, ale jednak lepsza od twojej. Tylko przypatrz się ile ja tam namazałam, ile razy coś poprawiałam, gumowałam i przerysowywałam, u ciebie tego nie ma.

Swoją drogą, po co utudniasz sobie życie, zaczynając od szklanki, która ma dziwny kształt, napis i wybrzuszenia? Weź człowieku normalną i z taką poćwicz. Bo przykro mi, ale jeżeli masz problem z uchwyceniem tak prostej formy, to z ciałem ludzkim będzie ci jeszcze trudniej. Anatomię sobie ćwicz, ale jednak nie zapominaj o tych szklankach...

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
RepliForce Płeć:Mężczyzna
Vongola Boss


Dołączył: 30 Sty 2009
Skąd: Z Pustyni
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 10-08-2011, 22:15   

Shottav to raczej miało mieć lekko rosyjski akcent z racji tego, że to pirat z czegoś w stylu postapokaliptycznego świata, no i miało kojarzyć się z wyrazem Shotter <w końcu przecież tak brzmi jego ksywka>

No cóż, spróbuję.

_________________
"Bo to właśnie niebo pozwala fruwać chmurom po swoim bezkresie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4841576
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 6 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group