FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
  Fantazia - Ziemia, Ziemia - Fantazia
Wersja do druku
RepliForce Płeć:Mężczyzna
Vongola Boss


Dołączył: 30 Sty 2009
Skąd: Z Pustyni
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 10-08-2011, 22:39   

Taki trochę wymyślany, ale narysowałem go z pamięci.

Kieliszek

_________________
"Bo to właśnie niebo pozwala fruwać chmurom po swoim bezkresie"


Ostatnio zmieniony przez RepliForce dnia 11-08-2011, 13:07, w całości zmieniany 1 raz
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4841576
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 10-08-2011, 22:50   

Nie Repli, nie mamy wglądu w Twoje konto na fb.

I nie chodzi o to, żebyś rysował z pamięci, a przynajmniej na razie nie, tylko żebyś potrafił oddać rzeczywisty kształt czegoś. Na rysowanie "z głowy" przyjdzie czas, na razie naucz się odwzorowywać na kartce proste formy z rzeczywistości.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Athi Płeć:Kobieta
Apple Girl


Dołączyła: 21 Kwi 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 11-08-2011, 11:38   

Może znawcą nie jestem, ale mnie uczono by rysunek zajmował cała przestrzeń kartki i jeśli to jest jedna rzecz powinna znajdować się w centrum. Nie rysuj takich maciupin. Dwa - nóżka tego kieliszka jest za duża do wymiarów samego kieliszka, no i troszkę ci się poszarpały brzegi, dobrze że okręgi są odręcznie rysowane ale to mają być kształty koliste. ;) No i tak patrze na ciągnięcie kreski (mogę się mylić), ale widzę że ciągniesz kreskę do góry, a potem wracasz od razu na dół, lepiej będzie pociągnąć jedną kreskę do góry, a potem od tego samego punktu pociągnąć kolejną w górę, a nie maziasz z góry na dół jakbyś kolorował kredkami.
Więc po krótce, większe rysunki, staraj się włożyć więcej czasu w ich rysowanie (gumka twój przyjaciel, szczególnie chlebowe sobie chwale ;) ) i żeby wychodziły ładne okręgi to staraj się by był to zdecydowany pewny ruch ręką, bo w tego co widzę to raczej starałeś się powoli narysować i ci się trzęsła.
Tyle mojej mało profesjonalnej opinii.

_________________
I looked at the world through apple eyes
And cut myself a slice of sunshine pie
I danced with the peanut butterflies
Till time went and told me to say hello but wave goodbye

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3568587
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 11-08-2011, 12:17   

Sasayaki napisał/a:
żmudna robota jeśli nie masz wrodzonego talentu.

Ciężka praca>talent (w który z resztą nie wierzę).
Ja podstaw anatomii nauczyłem się z kalkowania (czasem prawie dosłownie) rysunków Toriyamy. Sporo mi jeszcze zostało, chociaż od kilku lat niczego nie narysowałem.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
RepliForce Płeć:Mężczyzna
Vongola Boss


Dołączył: 30 Sty 2009
Skąd: Z Pustyni
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 11-08-2011, 13:49   

Slova napisał/a:

Ciężka praca>talent (w który z resztą nie wierzę).


To co znaczy jak ktoś szybciej się uczy? To się właśnie nazywa talentem.

_________________
"Bo to właśnie niebo pozwala fruwać chmurom po swoim bezkresie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4841576
Sasayaki Płeć:Kobieta
Dżabbersmok


Dołączyła: 22 Maj 2009
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
WOM
PostWysłany: 11-08-2011, 13:55   

Slovie chodziło o to, że dojście do czegoś ciężką pracą jest więcej warte, jak sądzę.

A tak w ogóle:
Keii napisał/a:
Nie Repli, nie mamy wglądu w Twoje konto na fb.

O właśnie.

_________________
Gdy w czarsmutśleniu cichym stał,
Płomiennooki Dżabbersmok
Zagrzmudnił pośród srożnych skał,
Sapgulcząc poprzez mrok!

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9349483
RepliForce Płeć:Mężczyzna
Vongola Boss


Dołączył: 30 Sty 2009
Skąd: Z Pustyni
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 11-08-2011, 14:05   

Znaczy tamten link już poprawiłem.

_________________
"Bo to właśnie niebo pozwala fruwać chmurom po swoim bezkresie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4841576
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 11-08-2011, 15:39   

Athi napisał/a:
...i żeby wychodziły ładne okręgi to staraj się by był to zdecydowany pewny ruch ręką, bo w tego co widzę to raczej starałeś się powoli narysować i ci się trzęsła.


Dobrze jest na początek, kiedy ręka nie jest jeszcze wprawiona, rysować kilka kręgów raz po raz (w tym samym miejscu, tak żeby na siebie nachodziły) i potem, kiedy złapie się już kształt, poprawić konturem, a resztę wymazać. To bardzo pomaga, zwłaszcza że narysowanie idealnego okręgu czy elipsy za pierwszym podejściem jest trudne.

Repli, staraj się rysować istniejące przedmioty, a nie wymyślone. Chociażby po to, żebyś miał z czym porównać rysunek. Dzięki temu na pierwszy rzut oka wiesz czy nóżka nie jest za długa, czasza za mała itd. Poza tym, kiedy szkicując uzyskasz odpowiednią formę przedmiotu, popraw kontur, a zbędne linie zgumuj.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
RepliForce Płeć:Mężczyzna
Vongola Boss


Dołączył: 30 Sty 2009
Skąd: Z Pustyni
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 11-08-2011, 16:32   

Oke. choć tak trochę nie wiem, jaką techniką wykonać cienie zaokrąglone, jak to Athi mi tłumaczyła na osobnych korkach.

A co do rysowania postaci, bo tak między jedną szklanką, a drugą, coś tam człowiek nabazgra, dodawać info o nich ? Czy raczej wolicie sobie tego oszczędzić?

_________________
"Bo to właśnie niebo pozwala fruwać chmurom po swoim bezkresie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4841576
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 11-08-2011, 16:58   

Dawaj dawaj.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Athi Płeć:Kobieta
Apple Girl


Dołączyła: 21 Kwi 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 11-08-2011, 17:32   

Zawsze będzie co ocenić.

Cytat:
jaką techniką wykonać cienie zaokrąglone

Normalną, cień rysujesz pojedynczymi nakładającymi się na siebie liniami wzdłuż krawędzi przedmiotu. Może jednak poszukałbyś jakiś kursów w okolicy? Ja za dobrze nie tłumacze, bo u mnie w szkole nie tłumaczyła babka zbytnio podstaw rysunku, myśmy to już musieli umieć.

_________________
I looked at the world through apple eyes
And cut myself a slice of sunshine pie
I danced with the peanut butterflies
Till time went and told me to say hello but wave goodbye

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3568587
RepliForce Płeć:Mężczyzna
Vongola Boss


Dołączył: 30 Sty 2009
Skąd: Z Pustyni
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 11-08-2011, 18:03   

Dobra, to co do poprzednich <wszystkie są związane z uniwersum "Pustelnika Sory" i "Dwunastu Dusz Sory">

SonomeraSono mera

Imię: Sonomera
Nazwisko: Otoka
Wiek: Około tysiąc lat, jednak żyje tylko jako żywe wspomnienie, dzięki kawałkowi kryształu fantazi.
Przydomek pustelnika: "Bóg pustyni"

Historia:
Sonomera był założycielem klasy "Pustelników feniksów"
Szesnastoletni Sonomera przybył, wraz ze swoim Feniksem na ramieniu, do zamku znajdującego się na pustyni, należącego do króla demonów Asury Di Ou, w dniu ślubu z jego partnerką, duchem Luną. Oczywiście nie wyciągajcie pochopnych wniosków, demony wcale nie pochodzą z piekła, są po prostu tak nazywane. Specyfiką ich wyglądu jest biała karnacja <nie blada, biała> oraz szpiczaste, podobne do elfich uszy. Młodzieniec poprosił króla, aby ten oddał mu cześć pustyni, jeśli ten wygra z nim pojedynek. Jako, że był to dzień ślubu, a wszyscy jego poddani byli tam zebrani, przystał na propozycję młodzieńca. Każdy jednak wiedział, że miecz, którzy dzierży <który opiszę zaraz>, jest najsilniejszym ostrzem w całej Fantazi, był tak potężny, że był w stanie przebić serce tego świata, "Kryształ fantazi".
Sonomerze udało się wygrać, dzięki boskiemu trybowi, nazwanego przez ludzi "Tryb Boga Piasku". Pozwala on dowolnie kreować piasek, w różnej maści przedmioty oraz bronie. Po kilkudziesięciu minutach żmudnej walki, Lord Asura przegrał w tym honorowym boju. Demon, oszołomiony potęgą bardzo młodego chłopca, oddał mu całą pustynię, po czym, gdy odbyło się ogromne wesele, powrócił wraz z poddanymi do ziemi demonów, oraz zawarł sojusz z nowo powstałym obozem pustelników. Sonomera żył jeszcze 300 lat, zdążył założyć 3 obozy, oraz rozbudować je, dzięki odnalezieniu jednych z najdroższych minerałów fantazi: kryształów feniksów. Rozpoczął również masową hodowlę Feniksów, która trwa do dziś.

Moce, oraz Broń:
Judge Blade: Miecz Sędziego
Miecz wykuty przez samego "boga pustyni". Ma on ogromne, odnawialne pokłady energii, które można dowolnie kreować.
"Styl Boga Piasku" - Styl pozwalający dowolnie kreować piasek, jak i zamieniać go w różnej maści inne materie.
Tatsu No Yoroi: Zbroja tatsu - W przeciwieństwie do zbroi, którą nosi Sora, ta ma aż 3 pary skrzydeł, i ma kolor biały. Reszta jest taka sama <Spora obrona, możliwość szybkiego zmieniania broni, Latanie>


Spada Fantazia

Artefaktyczna broń Króla Demonów, Asury Di Ou. Najbardziej pożądana przez Mao di Ou, jego syna. Historia miecza nie jest zbyt długa. Niektórzy mówią, że zaczyna się w komnacie 1000 możliwości, która jest wejściem do Komnaty tysiąca życzeń, gdzie wykuto miecz, w ogniu tworzonym czystą mocą kryształu. Inni mówią, że miecz wykuto z kawałków kryształu. Jego pierwszym właścicielem jest Asura di Ou, który dzierżył miecz przed długie 700 lat swojego życia. W wieku trzystu lat zmierzył się z Sonomerą, który zrobił malutkie nacięcie na mieczu.
I tak piękno miecza było podziwiane do Narodzin Mao i Udaty. Mao, jako że był Krzyżówką Demona i Ducha, był nieśmiertelny, zaś Udata Całkowicie duchem. Jednak po tym, co usłyszał od jednej z siostr bez końca, postanowił zniszczyć miecz, w nadziei, że ten już nigdy nie będzie użyteczny. Na próżno kowale, wojownicy, magowie, kapłani próbowali niszczyć miecz. W końcu pewien podróżnik zaproponował Asurze przełamanie miecza na pół, w zamian za nieco słabszy "Miecz czasu". Zdesperowany Lord przystał na propozycje. Wtem podróżnik zamaszystym ruchem uderzył w miecz pięścią. zaczęły pojawiać się na nim pęknięcia, po czym ten przełamał się na dwie części. Jak się okazało, nic to nie dało, miecz nadal był w stanie zniszczyć fantazie. Wtedy Asura wezwał najwyższą radę 4 stron świata, której członkowie byli najpotężniejszymi osobami całej fantazi, odpowiadającymi danemu żywiołowi świata. Jednym z nich był sam sonomera, jak można się domyślić, władał piaskiem.
Polecił im zabezpieczenie Kryształu pewnym zaklęciem ...

_________________
"Bo to właśnie niebo pozwala fruwać chmurom po swoim bezkresie"


Ostatnio zmieniony przez RepliForce dnia 11-08-2011, 20:26, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4841576
Athi Płeć:Kobieta
Apple Girl


Dołączyła: 21 Kwi 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 11-08-2011, 20:20   

RepliForce napisał/a:
Szesnastoletni Sonomera przybył, wraz ze swoim Feniksem na ramieniu, do zamku znajdującego się na pustyni, należącego do króla demonów Asury Di Ou, w dniu ślubu z jego partnerką, duchem Luną.

Myślałam, że z pierwszego zdania dowiemy się kim jest ten Sonomera. Ogółem wątek który mógłby być długi i ciekawy stał się krótkim, powierzchownym zdaniem. Szkoda...

RepliForce napisał/a:
Każdy jednak wiedział, że miecz, którzy dzierży <który opiszę zaraz>, jest najsilniejszym ostrzem w całej Fantazi, był tak potężny, że był w stanie przebić serce tego świata, "Kryształ fantazi".

Za dużo przecinków i te że to że tamto. Nie podoba mi się to. Przed "Kryształ fantazji" dałabym myślnik. A zwrot opiszę go zaraz dała w nawias lub w ogóle nie pisała go.

RepliForce napisał/a:
W przeciwieństwie do zbroi, którą nosi Sora, ta ma aż 3 pary skrzydeł, i ma kolor biały.

Przed I nie stawiamy przecinków.

Co do drugiego opisu, to bym się tylko powtórzyła, ale mam jedną uwagę informacyjną - artefakt z krótką historią? Legendarny przedmiot, trochę mi nie pasuje.

_________________
I looked at the world through apple eyes
And cut myself a slice of sunshine pie
I danced with the peanut butterflies
Till time went and told me to say hello but wave goodbye

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3568587
RepliForce Płeć:Mężczyzna
Vongola Boss


Dołączył: 30 Sty 2009
Skąd: Z Pustyni
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 11-08-2011, 20:34   

Athi napisał/a:
fantazji


Fantazia nazwałem to celowo, bo było Fantasia, Fantazja, więc musiałem dać coś, co się podobnie wymawia, ale jednak nadal to będzie Fantazja.

Athi napisał/a:
artefakt z krótką historią? Legendarny przedmiot, trochę mi nie pasuje.


700 lat przy mao. Próba zniszczenia. Ukrycie Koniec. Tak bym w skrócie nazwał jego historie, aby nie spilerować zakończenia.

_________________
"Bo to właśnie niebo pozwala fruwać chmurom po swoim bezkresie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4841576
Athi Płeć:Kobieta
Apple Girl


Dołączyła: 21 Kwi 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 11-08-2011, 20:41   

RepliForce napisał/a:
700 lat przy mao. Próba zniszczenia. Ukrycie Koniec. Tak bym w skrócie nazwał jego historie, aby nie spilerować zakończenia.

Czyli moim zdaniem nie za bardzo pasuje mu oznaczenie jako artefaktu, ale takie jest moje zdanie i mogę się mylić. No i to chyba nie jest miejsce i czas na taką dyskusje, bo to temat raczej o twojej twórczości plastycznej.

_________________
I looked at the world through apple eyes
And cut myself a slice of sunshine pie
I danced with the peanut butterflies
Till time went and told me to say hello but wave goodbye

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3568587
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 6 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group