FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  Wit Szostak:
Wersja do druku
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 25-05-2005, 08:21   Wit Szostak:

Czyli osoba uznawana za objawienie roku 2004, jeden z ciekawszych, polskich pisarzy fantasy. W odróżnieniu od większości naszych twórców nie działa w klasycznym, sztampowym błontnisto - amoralnym - aromatycznym Dark Fantasy, tylko tworzy w nurcie baśniowym, skupiając się na opowieściach ludowych i charakterystycznym, folklorystycznym stylu. Nie sposób jego powieści Wichry Smoczogór i Poszarpane Granie nie nazwać mądrymi i uniwersalnymi, a przy tym świerzymi i oryginalnymi, mimo, że opierającymi się na - zdawałoby się - wyeksploatowanych w literaturze polskiej motywach.

Od wczoraj dostępna w sprzedaży jest też jego nowa książka Ględźby Ropucha, której nie dane mi było jednak jeszcze czytać (Ave pochwal się...)

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 25-05-2005, 09:07   

wichry byly fajne, granie jednak gorsze troche........ ale ropucha nie kojarze, niech no przydzie wyplata......
Powrót do góry
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 11-06-2005, 21:46   

Skończyłem Ględźby. Generalnie jest to pozycja minimum bardzo dobra, nie mniej jednak grzesząca standardową wadą zbiorów opowiadań: jedne pozycje są dobre, inne takie o.

Nie polecam też osobom nastawionym na szybką akcje... To lektóra którą trzeba kosztować małymi kęsami, cierpliwie się nią delektować i czekać płenty w ostatnim momencie.

Co do opowiadań: Księga - świetna, Pierwsza taka drużyna - to jest nieco łatwiejsze niż większość, ale i tak doskonałe... Można używać jako próbnik podatności na Szostaka, Pielgrzymi - dobre, ale troche słabsze niż poprzednie, Wieszczba - równierz nieco gorsza, Chata w górach - wraca motyw Nudy... Jeno z lepszych opowiadań w zbiorze. Sny guślarza - WTOPA!!! Jakoś ominąłem je przy czytaniu (coś ostatnio niedobrze ze mną). Trzy wiosny - kolejny motyw złego losu. Przynajmniej bardzo dobre. Swiar Sverrira - ot, takie o... Zima w Vipperze - też mnie nie zachwyciło... Spodziewałem się czegoś więcej. Kłopoty z błaznem i Troski Wikłacza - dziełka geniuszu po prostu! Salamandra zagubiny na południowym bazarze - takie sobie. Bęben z koziej skóry - to znałem już wcześniej, spodobało mi się wówczas bardo, dobrze było je sobie odświerzyć. Gospoda na rozstaju - gdyby nie towarzystwo uznałbym je za bardzo dobre. Cztery opowieści górskie - dość średnie, jak na ten zbiór, Ględźby Ropucha - klamra, całkiem udana zreszta.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group