FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
  Dragon Lance
Wersja do druku
Redvampire
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 27-10-2005, 21:15   

Co do dragon lance świat fajny ale chmm jak dla mnie zbyt restrykcyjny przez co wole prowadzić FR . Jesli chodzi o ksiazki to tutaj bywa rózne ja niestety wnawet połowy nie liznołem ale w moim otoczeniu militarnoakademickim powiadają że jest tutaj mniej gniotów niz wśród ksiażek z pod znaku FR
Przejdź na dół
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 27-10-2005, 21:21   

Możliwe że to od czego ja dość szybko odpadłem to było właśnie to coś gorszego, powiedzieć nie mogę XD

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 27-10-2005, 21:27   

Cytat:
Możliwe że to od czego ja dość szybko odpadłem to było właśnie to coś gorszego, powiedzieć nie mogę XD


Ewentualnie od tego postu się jutro wytnie...

A od czego odpadłeś? Generalnie mi się "Kroniki" podobały (procz 4 tomu), "Legendy" już tak sobie, a im dalej tym gorzej... Niestety to pisał ten sam gang, co zwykle - między innymi mój ulubieniec - Knack - facet, który stworzył powieści o Diablo, Starcrafcie, Warcrafcie, Stawarsach... i chyba wszystkim, za co tylko płacili.

Do "Kronik" mam szczególny sentyment... To piewrsza książka w mojej kolekcji...

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 27-10-2005, 21:57   

Zegarmistrz napisał/a:
Do "Kronik" mam szczególny sentyment... To piewrsza książka w mojej kolekcji...

Też jedna z pierwszych TSR-owych jakie przeczytałem. Wtedy mi sie podobała, i coś z tego nadal zostało. Sam świat jednak zdecydowanie mi nie odpowiadał (a na świat do RPG to już wogóle) - zbyt czarno-biały i schematyczny. To co z nim zrobiono później tylko pogorszyło sytuację (choć muszę przyznać, że np pomysł zakonu czarnych rycerzy mi się podobał)

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 27-10-2005, 21:59   

Ja przyznaję bez bicia - odpadłam z gwizdem mniej-więce po połowie tomu i nie zamierzam do tego wracać. Nie pamiętam już nawet tytułu książki, ale na pewno nie trafiła się taka zupełnie ze środka cyklu, bo właśnie formowała się drużyna. Taka boleśnie standardowa erpegowa drużyna z czarodziejów, kendera i kogoś tam jeszcze. A intryga osnuta byla wokół zagrożenia dla świata (jakżeby inaczej), objawiającego się inwazją czegoś, co o ile pamiętam nazywano smokowcami.

Ani to jakoś szczególnie dobrze napisane nie było, ani ciekawe (może dla kogoś, kto nigdy fantastyki nie miał w ręku i nie czytał prawie-tego-samego już ileś razy), ani postacie nie wzbudziły mojej szczeglnej sympatii... No dobrze, kender był uroczy, ale one chyba z reguły takie są, jeśli tylko nie ma się z nimi bezpośrednio do czynienia :)

Tak czy inaczej, zaliczyłam do kategorii "kolejny gniot na podstawie systemu RPG" i rzuciłam w kąt.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 28-10-2005, 06:27   

Kroniki przeczytałem parę lat temu i wtedy bardzo mi się podobały.
Do rpgowatych książek bowiem nic nie mam. Ale za to, kiedy chciałem sobie przeczytać kroniki jeszcze raz, jakiś miesiąc temu, udało mi się przebrnąć przez pierwsze ~80 stron, z powodów wymienionych przez Serikę. Może po prostu za stary jestem na to XD

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 28-10-2005, 06:56   

pierwsze DL sa ksiazkami wybitnie RPGowymi, ze wszystkimi minusami gatunku, czyli opisy robione w stylu mg, fabula ktora opisuje dokladnie przygody 1 druzyny, etc etc. panie weiss i hickman po prostu uczyly sie na DL pisac - ze skutkiem zreszta nie takim zlym. ale, ilosci "orbit" tworzonych przez wszysktich komu sie chcialo najczesciej w ogole nie nadaja sie do czytania (jak to kalki), a koncowe serie (zaczynajac tak od 4-5 smokow - to o czarnej wersji joanny d'arc etc etc) po prostu sie do czytania nie nadaja z racji na stpien naciagania fabuly.

DL jako seria dla kogos mlodego stanowczo nie jest zle, ale jak powiedzial Keii, z tego sie wyrasta. i to zarowno z ksiazek jak i z systemu.
Powrót do góry
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 28-10-2005, 08:24   

Bianca napisał/a:
i to zarowno z ksiazek jak i z systemu.


O systemie to pogadamy za jakieś 2-3 lata... Mniej - więcej wtedy ISA ma wydać ten Setting, bo podejrzewam, że z drugoedycyjnym Tales of the Lance nikt z nas za bardzo nie miał do czynienia, a jeśli już - to niestety krótko i po łebkach.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Beryl Płeć:Kobieta
jej mroczny majestat


Dołączyła: 18 Kwi 2005
Status: offline
PostWysłany: 28-10-2005, 09:11   

Cytat:
panie weiss i hickman

Pani i pan.^^ Ale co prawda to prawda - pisać się na tym uczyli. Pierwszy tom jest wręcz nieznośny, dalej lepiej, choć często dopiero później docierało do mnie, że autorzy próbowali udać, że Tanis się naprawdę do Kitiary przyłączył - a czytałam to naprawdę jako małolata i strasznie mi się cykl podobał - byłam świeżo po Tolkienie i bardzo podobało mi się to, zę choć teoretycznie mamy tych dobrych, tych złych i tych pomiędzy, to ci dobrzy potrafią być okropni, a ci źli bardzo sympatyczni - między innymi ten uroczy elf-striptizer, co to potem został szefem Czarnych Szat.
Czytam cykl dalej, podoba mi się troszkę mniej, bo mam porównanie z innymi cyklami, ale zauważyłam, że jeśli warto czytać, to raczej tomy pisane właśnie przez Weiss - inni autorzy czasem nawet nie orientują sie w realiach świata, czy nawet w ogóle pisać nie potrafią ( ta książka o tym, jak się Flint z Tanisem poznali - za cholerę niezgodna z resztą cyklu i absolutnie nieczytalna).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 28-10-2005, 09:15   

Beryl napisał/a:
Pani i pan
to tracy jest imieniem meskim?!?!?!?! czy pseudonimem? (nigdy sie nie interesowala)
Powrót do góry
Beryl Płeć:Kobieta
jej mroczny majestat


Dołączyła: 18 Kwi 2005
Status: offline
PostWysłany: 28-10-2005, 09:36   

Najwyraźniej... w pierwszym tomie Kronik jest notka biograficzna. Ma żonę i czwórkę dzieci, więc chyba raczej facet.^^

Hmm, a co sądzicie o innych cyklach tych autorów? Mnie Kamień Prawdy zaskoczył nieco - żadnych głównych pozytywnych bohaterów. No i trochę przypomniał Rycerzy Zodiaku, ciekawe, czy nie czerpali przypadkiem z tej serii inspiracji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Illuminari Płeć:Kobieta
Dark lady


Dołączyła: 27 Paź 2005
Skąd: Krynn, serio Wa-wa
Status: offline
PostWysłany: 28-10-2005, 12:13   

Kroniki były debiutem Weis i Hickmana. Nie są doskonałe, parwda, ale to klasyka. Mnie osobiście najbardziej podobały się "Legendy".

_________________
http://www.dragonlance.pl/forum - zapraszam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
6845935
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 28-10-2005, 17:28   

Pierwszy tom kronik cierpi fabularnie nie tylko z powodu bycia poligonem doświadczalnym dla pary MW & TH, ale również dlatego, że był bazowany na konkretnej kampanii RPG (np główni bohaterowie są oparci na postaciach wymyślonych nie przez autorów ksiązki, ale przez graczy z tej kampanii).
Podejrzewam, że gdybym za Kroniki wziął się teraz, to by mnie specjalnie nie zachwyciły, ale w momencie gdy pierwszy raz na nie trafiłem (nie będąc jeszcze skażony kontaktem z RPG czy większą ilością książek fantasy) czytało mi się je bardzo dobrze.

Jeśli chodzi o inne serie autorów Kronik, to bardzo dobry jest cykl Death's Gate (pomimo dość słabego zakończenia)

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 28-10-2005, 17:29   

Bezimienny napisał/a:
Jeśli chodzi o inne serie autorów Kronik, to bardzo dobry jest cykl Death's Gate (pomimo dość słabego zakończenia)

wg mnie to star of the guardians.... ale deathgate tez nie bylo zle, prawda
Powrót do góry
Ched_Cherry Płeć:Kobieta

Dołączyła: 27 Paź 2005
Status: offline
PostWysłany: 28-10-2005, 19:35   

DL lubię i czytuję chętnie - pomimo kulejącej fabuły w "Kronikach". Bo Raistlin i jego losy przyciągają. To właśnie "Mroczna strona mocy" jest kartą atutową DL - Dalamar, Fistandantilus, Lord Soth, Steel, Ariakas i Ariakus... same ciekawe postacie, któych do końca złymi nazwać to raczej się nie da - każdy miał swoje motywy i swoje racje - nie to, co ci "źli" w przeciętnych książkach fantasy - np. braciszek Richarda goodkindsowego... (no dobra... Goodkind przeciętny nie jest, ale tylko w 3 pierwszych tomach cyklu)
A za najlepszy cykt uważam "Kroniki Raistlina". Napisane leciutko i z polotem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group