FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  Avalon
Wersja do druku
gadrael Płeć:Mężczyzna
Ukryty we mgle


Dołączył: 23 Lip 2006
Skąd: Meszna
Status: offline
PostWysłany: 30-08-2006, 10:53   Avalon

Tak z ciekawości, oglądaliście może film pod tytułem Avalon nakręcony kilka lat temu w Polsce przez Mamoru Oshi ? Jeżeli tak to jakie macie wrażenia ? bo oceny są skrajnie rozbieżne na temat tego filmu... Mnie film się nawet spodobał, a najbardziej muzyka w wykonaniu orkiestry symfonicznej :)

_________________
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7162418
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 30-08-2006, 11:20   

Nie przetrwałem do końca, przeraźliwie nudny. Po paru minutach wyłączyłem i nawet mi w wypożyczalni wymienili na inny (odniesiony po mniej niż półgodzinie xD)

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 30-08-2006, 11:22   

Również miałem mieszane uczucia. Z jednej strony, naprawdę dobrze zagrali aktorzy, z drugiej - fabuła nieco wydumana... Wydaje się, że Avalon lepiej prezentowałbv się jako film animowany.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Sm00k
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 30-08-2006, 13:12   

Niezłe. Miło się oglądało film, było nie było, japoński w znajomych plenerach (wrocław, huh). Plusem jest też nieco zapomniana anegdota jak to piraci ostrzegali, iż mają Ava jedynie w wersji oryginalnej, a to film japoński, ble ble ble.

Fabuła? To co zwykle u Oshiego, podane w nieco innej formie. Oglądałem raczej dla efektów specjalnych i muzyki niż fabuły.

Największy minus? Brak mecha. Bo cytadela, która ostatecznie pojawiła się w filmie, nie zaspokoiła mojego głodu >P
Powrót do góry
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 31-08-2006, 13:40   

Cytat:
Brak mecha.

Mecha podobno miały być, ale okazało się że miejscowe jednostki wojskowe nie mogą udostępnić Oshiemu czołgów. Dostał za to działa przeciwlotnicze, chociaż nie pamiętam czy zostały w końcu pokazane w filmie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
ARmy Płeć:Mężczyzna
Szukący dziewoji :)

Dołączył: 01 Wrz 2007
Skąd: Biała Podlaska
Status: offline
PostWysłany: 01-09-2007, 03:08   

Film niezły, klimatyczny, gdyby wyciąć z niego słabiutką grę aktorów i obrzydliwą scenę, w której Borys Szyc wcina jajecznicę :P. Bliźniaczo podobna scena jest w Death Proof, kiedy to Stuntmen Mike wcina CośTam ;D, ale to właśnie, o dziwo, dało sie przeżyć :D. Avalon ogólnie pokochałem za cudowny soundtrack.

_________________
Jestem tym, co ścigam.
Co się stanie, kiedy się potknę?
Ten, którego ścigam odwróci sie i powie:
"Nie goń mnie dalej" ?
<odmóżdżenie>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
8896720
Azag Płeć:Mężczyzna
Shade Reaver


Dołączył: 06 Lis 2005
Skąd: Chruszczobród
Status: offline
PostWysłany: 19-09-2008, 04:10   

Wlasnie obejrzalem.

Czyz to nie dziwne, ze autora tego filmu rozpoznalem bezblednie po psie, ktory sie w nim pojawil?? :)

Film raczej przecietny, jak to bywa z wieloma pozycjami zmarnowany potencjal... choc warto bylo zobaczyc
Soundtrack za to jak najbardziej - slucham go juz od dobrych kilku lat co jakis czas i glownie dlatego wreszcie sie zdecydowalem obejrzec


Czy Avalon mozna uznac za anime Live-Action ?? :)

_________________
"Doprawdy, najpewniejszą drogą do piekła jest droga stopniowa - łagodna, miękko usłana, bez nagłych zakrętów, bez kamieni milowych, bez drogowskazów"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6320346
Gustavus Płeć:Mężczyzna
mechalistkoholik


Dołączył: 22 Maj 2006
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 19-09-2008, 12:05   

Film jest dobry i nie psuje go nawet gra aktorów.
Fakt że jest robiony raczej na klimat i inaczej odbiera go widz z japonii a inaczej z Wrocławia czy Warszawy.
Mi się podobał mimo oczywistych braków ale ja nie żądam perfekcji, ja żądam dążenia do perfekcji i uczuć podobnych do odczuwanych przezemnie wcześniej...
Film raczej dla
gracza rpg niż dla fana anime ale...

_________________
"Ich okręty są jak ich kobiety...
Piękne i szybkie, ale fatalnie się prowadzą"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
6540254
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 19-09-2008, 13:10   

No tak, widz z Zachodu albo Japonii mógł podziwiać w filmie zdegenerowany świat przyszłości, natomiast dla Polaków to była szara codzienność i zwykłe ulice Wrocławia (czy gdzie tam kręcono film).

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Gustavus Płeć:Mężczyzna
mechalistkoholik


Dołączył: 22 Maj 2006
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 19-09-2008, 17:47   

we Wrocławiu i Warszawie a nie gdzie ;) ale owszem inny jest odbiór filmu kręconego w znanych rejonach.

_________________
"Ich okręty są jak ich kobiety...
Piękne i szybkie, ale fatalnie się prowadzą"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
6540254
de99ial Płeć:Mężczyzna
Big Bad Wolf


Dołączył: 01 Lip 2008
Skąd: Lublin
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 20-09-2008, 23:38   

Hmm... Dla mnie to po prostu fabularne anime. Nawet secy wykorzystywane sa podobnie. A sama historia? Mi sie podoba. I film - nawet pomimo pewnych potknięć - bardzo mi sie podoba.

_________________
http://www.defectivebydesign.org/
Nienawidzę politycznej poprawności.
I feminizmu.
http://www.rebel.pl/x.php/193/Rebel-Times.html
http://de99ial.polter.pl/,blog.html?8301 - co myślę o DRMach
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Gosc
Gość
PostWysłany: 11-12-2008, 15:07   

Jestem jedynym wśród moich znajomych któremu się Avalon podobał wszyscy twierdzili że to nudny chłam. Mnie ten film zachwycił bo przedstawiał uzależnienie od gry to zderzenie gdzie w grze dzielna wojowniczka skacze strzela walczy a świat rzeczywisty gdzie mieszka w obskurnej norze jeździ rozklekotanym tramwajem i wcina jakieś paskudztwa a potem zakończenie w którym nie wiadomo już co było realne :)
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group