FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
  Fight Club
Wersja do druku
Udai Płeć:Mężczyzna
[N]atural [B]orn [E]goist


Dołączył: 26 Mar 2006
Skąd: Częstochowa
Status: offline
PostWysłany: 04-05-2006, 20:19   Fight Club

Bez wachania moge powiedzieć "Fight Club" Davida Finchera to najlepszy film widziałem w życiu. To jeden z tych nie licznych obrazów, po których obejrzeniu zaczynasz się naprawde intensywnie zastanawiać nad tym co robisz ze swoim życiem. Mam nadzieje że ktoś z was widział już ten film i będziemy mogli zacząć wymiane opinii na jego temat. Osobiście mam nadzieje że co nie którzy z was go zobaczyli, ponieważ "przebywam" na forum od miesiąca i zauważyłem że zarówno forum tanuki jest miejscem gdzie można spotkać ludzi którzy mają szerokie horyzonty.

Więc czekam na wasze stanowiska odnośnie FC ja oglądałem film około 5 razy więc napewno nawiążemy "dogłębną rozmowę".

Polscy dystrybutorzy przechrzcili ten film na "Podziemny Krąg".

_________________
"It is a good viewpoint to see the world as a dream. When you have something like a nightmare, you will wake up and tell yourself that it was only a dream. It is said that the world we live in is not a bit different from this."
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
6346233
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 04-05-2006, 20:44   

Ano widziałem. Ciekawy i zaskakujący film, nie powiem. W sumie na razie tylko tyle, bo szczerze mówiąc spać idę, a i sam film późno widziałem + zaraz po K-Paxie, więc raczej się zbyt długo nad nim nie zastanawiałem. Ale polecam wszystkim ^^

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
SG Płeć:Kobieta


Dołączyła: 06 Kwi 2006
Status: offline
PostWysłany: 04-05-2006, 21:21   

Wprawdzie widziałam Fight Club już pewien kawałek czasu temu, ale pamiętam, że wywarł na mnie wrażenie niemałe (chociaż nie uznałabym go za mój ulubiony film), a książka podobno jeszcze lepsza. Żeby jednak się w fabułę dokładniej wgłębić, musiałabym sobie FC odświeżyć. A takiej możliwości niestety w tejże chwili nie mam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
5670230
Udai Płeć:Mężczyzna
[N]atural [B]orn [E]goist


Dołączył: 26 Mar 2006
Skąd: Częstochowa
Status: offline
PostWysłany: 04-05-2006, 22:25   

Jak ktoś jeszcze nie widział to będzie leciał na Polshitcie(dobra chyba pisze się Polsacie :P ) we wtorek 9.05.2006 o 20:50 ale pewnie będzie nie ludzko pocięty reklamami przez co klimat filmu może troche siadać, no ale przynajmniej można za darmo obejrzeć.

_________________
"It is a good viewpoint to see the world as a dream. When you have something like a nightmare, you will wake up and tell yourself that it was only a dream. It is said that the world we live in is not a bit different from this."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
6346233
Martinez Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 07 Sty 2006
Skąd: Zawiercie
Status: offline
PostWysłany: 04-05-2006, 23:03   

Popieram tezę że Fight Club to dobry film. Choć dawno go oglądałem to miło wspominam ten seansik. Chociaż prawde powiedziawszy dość długo i z niechęcią się do niego zbierałem, ale jak już obejrzałem to mnie z papućków wyrwało:D

No i ta końcówka, aż mi się chciało drugi raz obejrzeć ten film, aby sprawdzić czy rzeczywiście się to zgadza ( kto oglądał powinien wiedzieć o co chodzi:D)

Jeśli dobrze pamietam to gdzieś na KMF jest jakaś analiza tego filmu, a może jakichś poszczególnych scen:D

_________________
Nawet małpy spadają z drzewa.

Utkneła w nieskończonej pętli powtórzeń, a on jest idiotą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
5540199
Kielon Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lis 2005
Skąd: Warszawa/Kielce
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 04-05-2006, 23:34   

Film widzałem, wszyskie sceny pamiętam i z przyjemnością porozmawiam na jego temat. Potrzebne jest tylko jakieś pytanie.

_________________
To co kochamy mówi nam jakimi jestesmy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7345867
Udai Płeć:Mężczyzna
[N]atural [B]orn [E]goist


Dołączył: 26 Mar 2006
Skąd: Częstochowa
Status: offline
PostWysłany: 05-05-2006, 21:32   

Kielon napisał/a:
Potrzebne jest tylko jakieś pytanie.


Jak podchodzicie do stwierdzenia "że wykonujemy prace(zarobkową) której nienawidzymy by kupować rzeczy których nie potrzebujemy" i czy istenieje dla konsumpcji jakaś alternatywa, która pozawalała by wyrwać się z rzeczywistości w którą jesteśmy wtałaczani w celu wykonywania czynności(szkoła, studia) na które nie mamy ochoty. Ja osobiście szukam ...

_________________
"It is a good viewpoint to see the world as a dream. When you have something like a nightmare, you will wake up and tell yourself that it was only a dream. It is said that the world we live in is not a bit different from this."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
6346233
Rogas Płeć:Mężczyzna
Lewa !!!!


Dołączył: 25 Kwi 2006
Skąd: ROKE
Status: offline
PostWysłany: 05-05-2006, 23:29   

dzieki bardzo Udai...z checia ogladne ten film (nie bijcie...to nie moja wina ze malo ogladam filmow... nadrobie to ) zwlaszcza ze od pol roku strasznie duzo mam przemyslen i bardzo dobrze trafiaja do mnie takie filmy :) jak ogladne to na pewno podziele sie moimi refleksjami na jego temat :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
6108214
Grabarz Płeć:Mężczyzna
*Crossfire*


Dołączył: 30 Lip 2005
Skąd: Kraków
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Lisia Federacja
PostWysłany: 06-05-2006, 19:28   

Oglądłem kilka krotnie ten film i uważam że jest w czołów najlepszych filmów, mojim skromnym zdaniem :)

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Martinez Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 07 Sty 2006
Skąd: Zawiercie
Status: offline
PostWysłany: 09-05-2006, 22:46   

Odpowiedzcie mi prosze na jedno pytanie:

Jak jemu udało sie nie trafić z tego pistoletu w końcówce filmu??:/

Bo troche mnie to intryguje

_________________
Nawet małpy spadają z drzewa.

Utkneła w nieskończonej pętli powtórzeń, a on jest idiotą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
5540199
Dembol Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 10-05-2006, 09:24   

Martinez napisał/a:
ak jemu udało sie nie trafić z tego pistoletu w końcówce filmu??:/


Trafił, ale nie strzelił sobie prosto w mózg (co spowodowałoby śmierć) tylko kula przeszła mu przez policzek najprawdopodobniej. Było trochę przypadków, że samobójcy zamiast zginąć kończyli poważnie oszpeceni bo źle wycelowali.

_________________
Evil Manga
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
666666
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 10-05-2006, 09:53   

Było też kilka przypadków, że ciężkie uszkodzenia mózgu nie spowodowały śmierci, tylko trwałe kalectwo (najczęściej paraliż, śpiączka lub silne zaburzenia emocjonalne) włącznie z przypadkiem, który psychologowie, filozofowie i teologowie przeżywaja od dwustu lat prawie, gdy facet, któremu metalowy pręt przeszedł na wylot przez głowę przeżył, tracąc jednak zdolność do odczuwania emocji.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Rogas Płeć:Mężczyzna
Lewa !!!!


Dołączył: 25 Kwi 2006
Skąd: ROKE
Status: offline
PostWysłany: 10-05-2006, 13:24   

no to tak off to ja widziałem w telewizji kolesia któremu pręt metalowy przeszedł na wylot przez sam srodek czaszki ( nie uszkodzilo mózgu) i nie tylko przeżył ale tak naprawde pomimo lekkiego paraliżu jest całkowicie zdrowy :)

_________________
Ad quas res aptissimi erimus, in iis potissimum elaborabimus- najwięcej dokonamy w tym, do czego będziemy najbardziej uzdolnieni
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
6108214
Kielon Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lis 2005
Skąd: Warszawa/Kielce
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 22-05-2006, 23:56   

Cytat:
Jak podchodzicie do stwierdzenia "że wykonujemy prace(zarobkową) której nienawidzymy by kupować rzeczy których nie potrzebujemy" i czy istenieje dla konsumpcji jakaś alternatywa, która pozawalała by wyrwać się z rzeczywistości w którą jesteśmy wtałaczani w celu wykonywania czynności(szkoła, studia) na które nie mamy ochoty. Ja osobiście szukam ...

Myśle, że nie istnieje, no chyba że chciałbyś być na przykład pustelnikiem. Wtedy wszystko co wytwarzasz jest robione z wyraźnej "potrzeby"-> przeżycia.
Jeśli chciałbyś wyrwać się z rzeczywistości, musiał byś "zniknąć" dla "tego" świata. Nasuwa mi się taki pomysł, że gdyby przeżyć katastrofe lotniczą gdzieś nad pacyfikiem i jakimś cudem dotrzeć do jakiejś bezludnej wyspy, to była by alterantywa (zobacz film: Cast Away Poza światem) tylko czy o coś takiego chodzi? Wątpie...

A tak szczerze to myślałem, że spytasz czy ktoś z tu obecnych próbował stwożyć własny "fight club" (spróbować czegoś takiego, jak w tym filmie, bo jednak po coś ci wszyscy ludzie tam przychodzili).

_________________
To co kochamy mówi nam jakimi jestesmy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7345867
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 23-05-2006, 10:23   

Dembol napisał/a:
Było trochę przypadków, że samobójcy zamiast zginąć kończyli poważnie oszpeceni bo źle wycelowali.

Bodajże do XIX w. w Wielkiej Brytanii za próbę popełnienia samobójstwa groziła... kara śmierci xDDD

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 3 Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group