FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
  reklama: tak czy nie?

czy chcemy dac reklame na tanuku?
pod zadnym pozorem!
17%
 17%  [ 3 ]
zawsze to jakas kasa. ale byle nie nachalna
82%
 82%  [ 14 ]
Głosowań: 17
Wszystkich Głosów: 17

Wersja do druku
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 20-12-2005, 11:42   reklama: tak czy nie?

od paru dni w roznych gronach trwa (podejmowana w wiekszosci przeze mnie) dyskusja odnosnie umieszczania reklam na tanuku. poniewaz nie jestem jedyna osoba w redakcji (a poza tym nie mam nic przeciwko kliknieciu na banner w momencie gdy serwis oferuje mi jakies ciekawe informacje), chcialabym wiedziec co reszta swiata sadzi o tym pomysle.
Przejdź na dół
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 20-12-2005, 12:16   

Trochę mało konkretnie to napisałaś... W ogóle nie wiadomo, co za reklama, gdzie i po co miałaby być. Tymczasem w tej chwili mowa o czymś, co przyniesie kilkadziesiąt złotych rocznie (jak dobrze pójdzie, może ze 100). I wymaga:

1. Kogoś, kto się zajmie pilnowaniem i rozliczaniem tego
2. Kogoś, kto będzie jeszcze się z tego rozliczał podatkowo i płacił

Nie chodzi o to, że to się całkiem nie opłaci, ale to jest wymierny czas, który trzeba poświęcić, nawet jeśli to nie ja go będę poświęcać.

Ponadto jest kwestia lokalizacji. Znowu nie napisałaś, ale jedno z dwojga, albo wymaga to przekształcenia laya, albo miejsca zajętego obecnie przez bannery rotacyjne. W tym drugim przypadku należy policzyć sobie, ilu właścicieli stron, mających u nas bannery będzie zachwyconych zepchnięciem ich do buttona (jak wydłuży się rządek buttonów?) albo linku tekstowego.

No i last but not least, większość użytkowników reklam nie lubi i kropka i raczej ich to będzie irytować, niż ciekawić. Gdyby miało nam się to jakoś znacząco opłacić, to na pewno warto i na pewno w reklamach przyszłość, ale w tej chwili wolę dołożyć te 100 zł z własnej bibliotekarskiej pensji i mieć święty spokój.

Głos: przeciw.

P.S. I sprzeciw wobec pytania, bo to nie jest kwestia, że się nie zgadzam "pod żadnym pozorem" (a tyle wyboru mi zostawiono), tylko, że się nie zgadzam na takich warunkach.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 20-12-2005, 12:31   

zacznijmy od tego ze nie wiesz ile przyniesie. i w bardzo duzym stopniu zalezy to od uzytkownikow - wiec warto zeby sie wypowiedzieli

odnosnie czasu, to pilnowaniem i rozliczaniem moge sie zajac ja. podatkowo tez pare osob sie juz wstepnie zgodzilo.

odnosnie lokalizacji, to na pewno bedzie sie dawalo jakos pogodzic bannery z tym co jest w tej chwili w rotacji.

druga opcja jest taka zeby troche ograniczyc miejsce zajete pod newsy kasumi - tez jest to do zrobienia bo nie jest ich dziennie az tyle. ew. przeniesc tam komentarze a reklamy dac zamiast. mozna tez przesunac buttony w dol - opcji nie wymagajacych w zasadzie zadnej wiekszej ingerencji w lay jest mnostwo, trzeba tylko chciec.

co do uzytkownikow, to wiekszosc reklamy nie lubi kiedy: 1) jest jaskrawa i/lub 2) jest nachalna (powieksza sie, plywa, jest w wyskakujacych okienkach itp). to co planujemy nie podpada pod zadne z powyzszych. przyklad: http://underpl.org/ - niech mi ktos wyjasni czemu ta reklama mialaby byc irytujaca (i mowie nie o tej na gorze, a o tej googlowej, ktora znajduje sie pod nazwa, i zgodnie z wypowiedzia samego autora przynosi mu ponad 50zl. dziennie)

a co do pytan, to wydalo mi sie ze robienie opcji ponad na tak/nie wydalo mi sie nieco bezsensowne. a warunkow innych w tej chwili nie bedzie, bo dopoki tej reklamy nie ustawisz, i nie zobaczysz jak reaguja uzytkownicy (i ile ci moze taka reklama przyniesc). poniewaz to nie jest tak ze chcemy postawic reklame zeby sobie napchac kieszen, i chyba wszyscy sobie z tego zdaja sprawe.

tudez, odnosnie warunkow mozna zapytac sie "a na jakich bys chciala" - i po prostu rozwazyc jakie sa szanse ze ktos je zaoferuje.
Powrót do góry
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 20-12-2005, 12:44   

Myśle, że na pewnym etapie będzie to koniecznością. Zarówno zyski jak i straty zależeć będą głównie od wykonania.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Raul Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 17 Maj 2005
Status: offline
PostWysłany: 20-12-2005, 13:23   

Bianca napisał/a:
druga opcja jest taka zeby troche ograniczyc miejsce zajete pod newsy kasumi - tez jest to do zrobienia bo nie jest ich dziennie az tyle. ew. przeniesc tam komentarze a reklamy dac zamiast.

Zamiast newsow. Super. Wywalcie wogole, tylko przeszkadzaja.

_________________
“Why is it," he said, one time, at the subway entrance, "I feel I've known you so many years?"
"Because I like you," she said, "and I don't want anything from you.”
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 20-12-2005, 13:39   

raul...... czy ktos cos mowil o wywalaniu?

a jezeli koniecznie chcesz angstowac, to ja moge tylko spytac o tego rss-a z tanuki na kasumi.
Powrót do góry
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 20-12-2005, 14:03   

Bianca napisał/a:
a jezeli koniecznie chcesz angstowac, to ja moge tylko spytac o tego rss-a z tanuki na kasumi.


Właśnie... Też od jakiegoś czasu chciałem się o to zapytać.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 20-12-2005, 14:11   

Zegarmistrz napisał/a:

Właśnie... Też od jakiegoś czasu chciałem się o to zapytać.

nie offtopuj. w skrocie nie ma go z przyczyn technicznych, a ze nie ma tilka to Raul nie jest w stanie sam okreslic przyczyny problemow. co nie zmienia faktu ze od miesiecy go nie ma.
Powrót do góry
Szaman Fetyszy Płeć:Mężczyzna
Epic One


Dołączył: 07 Maj 2003
Skąd: Z emigracji wewnątrzkrajowej
Status: offline
PostWysłany: 20-12-2005, 14:55   

Obecny stan wiedzy o RSSie wkleiłem na tajny. Miłej lektury :P.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2277120
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 20-12-2005, 15:51   

Bianca napisał/a:
(i mowie nie o tej na gorze, a o tej googlowej, ktora znajduje sie pod nazwa, i zgodnie z wypowiedzia samego autora przynosi mu ponad 50zl. dziennie)


Powiem tak - to jest suma znacząca, która wystarczyłaby na realizacje naszych najdzikszych fantazji i jeszcze by troche zostało. Pytanie brzmi tylko - czy taki wynik byłby realizowalny?

Moglibyśmy zaeksperymentować, wkleić gdzieś z boku np. link do sklepu Kasumi i sprawdzić, ile wyświeteń / miesiąc by mu to przyniosło.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 20-12-2005, 15:59   

Zegarmistrz, na pewno (przynajmniej na poczatku) dostaniemy mniej. zauwaz tez, ze duzo zalezy od pozycjonowania - on ma te reklame nasamym srodku strony, a jednak czegos takiego wolalabym uniknac (i podejrzewam ze nie tylko ja), natomiast "z boku" nie da nam nic. a z tego googla tez mozna zrezygnowac jesli bedzie przeszkadzal

co do sklepiku - nie wiem. hostbank generuje dziennie ok. 2 klikniec (jak i nie mniej). przy czym obstawialabym ze ok. 75% z nich to redakcja a google na takie akcje nie pozwala. stad tez duzo by zalezalo od tego ich dopasowywania kontentu reklam do tresci stron. ale to jest cos co nalezaloby testowac, i to przez kilka miesiecy (bo pewnie na dzien odbry wejda allegra i ebaye i beda do wywalenia, etc etc etc).
Powrót do góry
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 20-12-2005, 16:41   

korsarz, polecam przeczytanie tego co zostalo napisane powyzej i obejrzenie przykladu. bo swoim postem wykazales tyle ze nie przeczytales nic ponad naglowek i ankiete (a, przepraszam, wlasnie mi Ysen zwrocil uwage ze przeczytales tylko 1 odpowiedz do ankiety, bo jakbys przeczytal 2 to bys tez nie gadal o flashu).

a stronke psuc po to, ze jak pewnie zauwazyla spora wiekszosc z obecnych, ostatnio kuleje, bo serwer hostujacy sie nie wyrabia -> ktos musi wylozyc kase. Avellana zglasza sprzeciw i mowi ze moze ja wylozyc sama........ a jak w twoim przypadku?
Powrót do góry
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 20-12-2005, 16:55   

Dobra, ale
1. Bez likwidacji newsów
2. Żadnego flasha, czy wyskakujących okienek
Wtedy okey


Ostatnio zmieniony przez korsarz dnia 20-12-2005, 16:59, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 20-12-2005, 16:59   

Cytat:
1. Bez likwidacji newsów

o tym mowy nawet nie bylo, co najwyzej sie je utnie o polowe, ale i to nie jest pewne (bo duzo jest innych miejsc, po prostu wykazywalam mozliwe lokalizacje bez przewracania wyglau do gory nogami)


Cytat:
2. Żadnego flasha

o tym juz bylo, rzecz jest chyba oczywista - bo jednak nie chodzi nam o to by odstraszyc mozliwie duzo uzytkownikow.
Powrót do góry
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 20-12-2005, 16:59   

Cytat:
o tym juz bylo, rzecz jest chyba oczywista - bo jednak nie chodzi nam o to by odstraszyc mozliwie duzo uzytkownikow.

I hope so
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group