FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
  Raport z misji po Agencjach
Wersja do druku
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 15-12-2008, 19:52   

Przeanalizowałem umowę. Czy jest korzystna w sensie, czy będą z niej pieniądze, tego nie jestem w stanie powiedzieć. Natomiast przedstawiam, co od strony prawnej i organizacyjnej z niej wyciągnąłem.
Przede wszystkim z umowy wynika, że to my udostępniamy AD-VICE powierzchnię reklamową, co oznacza że mamy całkowitą kontrolę nad tym, jakie reklamy (skaczące, śpiewające itp.) i gdzie pojawiają się na stronie.
Do wyjaśnienia i doprecyzowania w umowie jest możliwość zamieszczania przez nas reklam stron partnerskich. Umowa jest niejasna w tym zakresie; z jednej strony, nie musimy udostępnić AD-VICE pod reklamę powierzchni, na której są strony partnerskie, z drugiej mamy dosyć restrykcyjny pkt. 4.2.4., zgodnie z którym możemy udostępniać naszym własnym klientom powierzchnię co najwyżej za 35% rabatem (to jest zawarowane karą umowną). Trzeba by wyraźnie stwierdzić, że nie dotyczy to stron partnerskich. Nie jestem też pewien, jak to się ma do wyłączności reklamowej z 4.2.1.
Praktycznie nie możemy przerwać emisji reklamy - reguluje to pkt. 5.3., zgodnie z którym możemy zażądać zaprzestania emisji, jeżeli reklama narusza prawo, umowę albo dobre obyczaje.
Uwaga natury ogólnej - jeżeli w umowie pisze, że coś trzeba zrobić na piśmie, oznacza to napisanie na papierze, nie e-mailem.

A teraz co bardziej interesujące postanowienia, krok po kroku.

Cytat:
3.2. Umowa może zostać rozwiązana przez każdą ze stron z trzymiesięcznym okresem wypowiedzenia, jednak nie wcześniej niż po upływie trzech miesięcy od podpisania Umowy.

Zawieramy umowę na co najmniej 6 miesięcy.

Cytat:
3.3. W wypadku wypowiedzenia Umowy przez jedną ze stron, zlecenia przyjęte przez AD-VICE w okresie obowiązywania Umowy będą realizowane aż do całkowitego ich wykonania niezależnie od terminu rozwiązania Umowy. W takim wypadku, przepisy Umowy stosuje się odpowiednio do momentu zakończenia realizacji wszystkich zleceń przyjętych przez AD-VICE.

Nie jest ważne, na jak długo zawrzemy umowę, ani kiedy ją wypowiemy. Ważne jest, jak długo będą trwać umowy zawarte z reklamodawcami przez AD-VICE (mogą i 100 lat). Aczkolwiek, wątpię aby nadużywali tego postanowienia, bo zawsze możemy zamknąć stronę za 30. dniowym zawiadomieniem (vide pkt 3.5).

Cytat:
4.2.5. FIRMA zobowiązuje się do umieszczenia na Witrynach objętych niniejszą umową informacji, że realizacją Kampanii Reklamowych na Witrynie FIRMY zajmuje się AD-VICE lub inny wskazany przez AD-VICE podmiot.

Na stronie musi się znajdować informacja, że reklamę u nas prowadzi AD-VICE.

Cytat:
4.2.8. FIRMA zobowiązuje się do dostarczania AD-VICE, nie później niż na siedem dni od planowanego wprowadzenia zmian, wszelkich informacji dotyczących zmian na Witrynie FIRMY, mających wpływ na promocję Witryny, pozyskiwanie dla niej reklam oraz realizację kampanii reklamowych z wykorzystaniem jej Powierzchni Reklamowej, z zastrzeżeniem stosownych przepisów o ochronie danych osobowych. Przekazywane informacje będą wykorzystywane przez AD-VICE w celach zgodnych z przedmiotem umowy i objęte będą klauzulą poufności.

O każdej większej zmianie na stronie (a powiedziałbym, że o każdej zmianie w layoucie) trzeba będzie informować AD-VICE.

Cytat:
4.2.9. FIRMA zobowiązuje się do udostępniania AD-VICE kontaktów umożliwiających lub ułatwiających wzajemną promocję witryn tworzących Sieć Reklamową.

Bardzo ciekawy punkt, zastanawiam się, o jakie kontakty im chodzi. Dobrze byłoby się dowiedzieć.

Cytat:
4.2.10. FIRMA zobowiązuje się do udostępnienia AD-VICE, wszelkich niezbędnych materiałów informacyjnych, reklamowych i promocyjnych umożliwiających prowadzenie działań sprzedażowych i PR.

Znowu, dobrze byłoby się dowiedzieć, jakich materiałów będą potrzebować. Jest to o tyle istotne, że naruszenie tego obowiązku obwarowane jest karą umowną w wysokości 5000 zł z pkt. 8.3.


Cytat:
4.2.16. FIRMA zobowiązuje się do administrowania Witryną FIRMY w taki sposób, aby treści na niej publikowane były zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, zasadami współżycia społecznego, dobrymi obyczajami a w szczególności nie naruszały obowiązujących norm społecznych lub obyczajowych, jak również zasad współżycia społecznego, zawierały treści uznawane powszechnie za wulgarne, obelżywe zawierały treści pornograficzne, rasistowskie lub sprzeczne z polskim lub międzynarodowym prawem autorskim.

Mamy fanfiki, czyli leżymy na starcie. Pewnie przymkną oko, ale gdyby przyszło do jakiegoś konfliktu, z miejsca jesteśmy na gorszej pozycji.

Cytat:
5.5.Strony ustalają zakaz modyfikowania i usuwania ze stron Witryny otrzymanego przez FIRMĘ kodu adserwera AD-VICE, oraz kodów umożliwiających realizację projektów badawczych bez zgody i autoryzacji AD-VICE.

Nie mamy prawa jakiejkolwiek ingerencji w ich kod.

Cytat:
8.3. W wypadku naruszenia przez FIRMĘ wyłączności AD-VICE, o której mowa w punkcie 4.2.1 albo postanowień punktu 4.2.3, 4.2.4 albo 4.2.10 FIRMA jest zobowiązana do zapłaty na rzecz AD-VICE kary umownej w kwocie 5000 zł za każde naruszenie.

4.2.1. to wyłączność reklamowa AD-VICE, 4.2.3. to umożliwienie emisji reklam, 4.2.4. to ograniczenie w rabatach dla reklamy prowadzonej przez nas indywidualnie, 4.2.10 to udostępnienie materiałów reklamowych.
Do nadzoru:

Cytat:
8.4. Naruszenie przez FIRMĘ postanowień punktów 4.2.12 i 5.5 uprawnia AD-VICE do żądania od FIRMY kary umownej w kwocie 2 000 zł za każde naruszenie.

4.2.12 to obowiązek zamieszczenia ciasteczek Adserwera z przekierowaniem oraz informacji, 5.5. to modyfikowanie przez nas kodu Adserwera.

Z pkt 10.X - AD-VICE nie bierze odpowiedzialności za treść reklamy itp., o sile wyższej należy się informować, co ważne - żadne uzgodnienia ustne (a więc i za pośrednictwem e-maili) nie będą honorowane.

Podsumowując, umowa wygląda dosyć rozsądnie (parę rzeczy trzeba by dopracować, ale to raczej kwestie z którymi nie powinno być problemu). Roboty będzie przy niej masa - trzeba będzie fakturować, przyjmować faktury, potrącać, regularnie informować o zmianach, prowadzić korespondencję (termin na odpowiedź 5 dni - pkt 4.2.18.). Do tego potrzebne będzie pełne i szybkie współdziałanie informatyków, bo każde opóźnienie albo niezgranie w tym zakresie może mieć dla nas nieprzyjemne skutki. Ale cóż, ani pracy papierkowej, ani informatycznej przy czymś takim nie sposób uniknąć.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 16-12-2008, 10:33   

Teukros napisał/a:
Do tego potrzebne będzie pełne i szybkie współdziałanie informatyków, bo każde opóźnienie albo niezgranie w tym zakresie może mieć dla nas nieprzyjemne skutki. Ale cóż, ani pracy papierkowej, ani informatycznej przy czymś takim nie sposób uniknąć.


Szczerze mówiąc obawiam się trzech rzeczy:
1) Ulg podatkowych Avellany
2) Tych całych kar.
3) Dodatkowej roboty papierkowej i informatycznej.

Problem polega na tym, że nie wiem ile przyniesie to pieniędzy (choć na pewno więcej niż Adsensy). Obawiam się, że - jeśli sumy będą małe - to już z powodu samej roboty papierkowej może nam się to nie opłacać.

Uczciwie mówiąc jedyny pomysł, jaki mi przychodzi to:
a) Napisać do Ad-Vice.
b) Oprzeć argumentacje na tym, że nasz wydawca straci uprawnienia do ulg podatkowych...
c) W związku z tym chcemy, żeby oni powiedzieli nam wstępnie ile mniej-więcej możemy zarobić, bo chcemy wiedzieć, czy kalkuluje się nam ryzyko.

I jeśli dowiemy się, ile tej kasy będzie podjąć dalsze decyzje.

Jednocześnie będzie należało też wyjaśnić pozostałe wątpliwości.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.


Ostatnio zmieniony przez Zegarmistrz dnia 16-12-2008, 10:51, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Crack Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 16-12-2008, 10:35   

A Ave się nie rozlicza już z AdSensów? Jeśli tak to nie widzę problemu z papierkami.

_________________
One to rule them all, One to find them,
One to bring them all and in peace bind them
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 16-12-2008, 10:52   

W tej chwili rozliczanie się z AdSensów jest dla mnie w miarę proste, bo Google nie żąda ode mnie żadnych papierków. Kiedy przychodzi wpłata, wystawiam coś w rodzaju "faktury", której nigdzie nie wysyłam - po prostu daję księgowemu. I niestety smutna prawda jest taka, że przy najlepszej woli ja się w papierkach łatwo gubię, a jeszcze łatwiej potrafię o nich zapominać - więc o ile jakieś proste sprawy pewnie bym opanowała, o tyle złożona papierkologia ma spore szanse skończyć się jakąś obsuwą, całkowicie z mojej winy. Ale oczywiście w razie czego będę się starać nie nawalić.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 16-12-2008, 15:05   

Patrząc na to, jak obecnie wygląda rozliczanie adsensów, i co wynika z tej umowy, to zasady wspólpracy z Google i AD-VICE opierają się na całkowicie różnych zasadach. Współpracując z Google, klient dostaje zestaw narzędzi reklamowych, z którymi może zrobić właściwie co chce, tak długo jak nie łamie postanowień umownych, które zapewniają sporo luzu. AD-VICE żąda natomiast pełnej współpracy i współdziałania ze strony klienta. Jak sądzę, wynika to z innej polityki działania, obliczonej na maksymalny zysk od pojedynczego klienta (Google przeciwnie, idzie na ilość). Tak więc to będzie rzeczywiście inaczej wyglądało; trzeba będzie się liczyć comiesięcznym fakturowaniem i częstymi żądaniami w rodzaju "dajcie to, zróbcie tamto, najlepiej na wczoraj". Google nie wymaga też informowania o zmianach na stronie, a AD-VICE owszem. Tu przypominam, że obecnie zmiany na stronach wprowadzane są zrywami (gdy informatyk ma czas), a redakcja niekiedy dowiaduje się o nich post factum.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Crack Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 16-12-2008, 18:02   

Tę samą agencję ma PasjaGSM.pl, zmiany są tam wprowadzane dokładnie w ten sam sposób co u nas.

_________________
One to rule them all, One to find them,
One to bring them all and in peace bind them
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 16-12-2008, 18:09   

Widzę u nich reklamy Google adsense i spory dział z linkami do stron partnerskich, więc chyba nie robią z tym problemu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 19-12-2008, 12:20   

Nadeszło z drugiej (tej ze złymi reklamami) agencji.

Cytat:
Witam,

Bardzo chętnie rozpoczęlibyśmy współpracę. W tym celu w załączniku przesyłam szablon umowy, w którym zawarte są szczegółowe informacje na temat naszej współpracy z witrynami internetowymi.

Od razu na wstępie chciałbym zaznaczyć, że zyski w początkowym okresie współpracy nie zawsze są wysokie. Należy oczekiwać przede wszystkim kampanii zasięgowych, emitowanych na wszystkich witrynach w sieci (lub na danych kategoriach witryn). Cennik reklam dla kampanii zasięgowych jest określany przez Ad.net i znajduje się u nas na stronie www.adnet.pl .

Proszę o zapoznanie się z tym dokumentem. W razie jakichkolwiek pytań służę pomocą. W następnym kroku prosiłbym o uzupełnienie wolnych pól i przesłanie do nas do akceptacji w formie elektronicznej (z zaznaczoną opcją śledzenia zmian w pliku).

Pozdrawiam, Michał Gruszczyk


Do listu jest załączona umowa. Kopię listu wraz z umową wysyłam Teukrosowi, Crackowi i Avellanie.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 19-12-2008, 12:51   

To jest prawie taka sama umowa jak ta poprzednia, tyle że trochę bardziej niekorzystna, bo dają mniejszy procent z reklam. Wszystkie problemy, o których pisałem wyżej, występują i tutaj.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 19-12-2008, 13:22   

Teukros napisał/a:
To jest prawie taka sama umowa jak ta poprzednia, tyle że trochę bardziej niekorzystna, bo dają mniejszy procent z reklam. Wszystkie problemy, o których pisałem wyżej, występują i tutaj.


W takim razie jest ona bardzo niekorzystna. Sądząc z rozmowy oni będą się starali na maksa wpychać reklamę agresywną.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 25-01-2009, 10:39   

Prosiłbym o zapoznanie się z treścią poniższego listu:

Zapoznaliśmy się z warunkami proponowanej przez Państwo umowy, daliśmy ją także do przeczytania naszemu prawnikowi i księgowemu. Wydaje nam się nam ona dobra, jednak mamy kilka wątpliwości. Chodzi nam mianowicie o następujące punkty umowy:

4.2.8. FIRMA zobowiązuje się do dostarczania AD-VICE, nie później niż na siedem dni od planowanego wprowadzenia zmian, wszelkich informacji dotyczących zmian na Witrynie FIRMY, mających wpływ na promocję Witryny, pozyskiwanie dla niej reklam oraz realizację kampanii reklamowych z wykorzystaniem jej Powierzchni Reklamowej, z zastrzeżeniem stosownych przepisów o ochronie danych osobowych. Przekazywane informacje będą wykorzystywane przez AD-VICE w celach zgodnych z przedmiotem umowy i objęte będą klauzulą poufności.

Chcieliśmy dowiedzieć się o jakiego zakresu zmianach musielibyśmy informować? Czy musiałyby być to zmiany drobne (np. każda poprawka layu, mirroryzowanie logo albo wprowadzenie nowego artykułu do bazy), czy chodzi też o większe zmiany?

4.2.9. FIRMA zobowiązuje się do udostępniania AD-VICE kontaktów umożliwiających lub ułatwiających wzajemną promocję witryn tworzących Sieć Reklamową.

Uczciwie mówiąc nie rozumiemy jego znaczenia. Chcielibyśmy poprosić o Państwa interpretacje tego punktu.

4.2.10. FIRMA zobowiązuje się do udostępnienia AD-VICE, wszelkich niezbędnych materiałów informacyjnych, reklamowych i promocyjnych umożliwiających prowadzenie działań sprzedażowych i PR.

Ponownie chcielibyśmy wiedzieć, o jakie dokładniej materiały chodzi. Jest to dla nas o tyle istotne, że naruszenie tego punktu jest obwarowane karą pieniężną.

Kolejna obawa, jaką żywimy to ilość pracy, jaką będziemy musieli wykonać. Obawiamy się, że nakładane przez umowę obowiązki wymuszą na nas wypełnienia szeregu obowiązków aministracyjnych: fakturowania, prowadzenia korespondenci, albo wymuszą wprowadzanie zmian na stronie w szybkim tempie. Obecnie nie dysponujemy osobami, które mogłyby zająć się prowadzeniem biura lub szybkiego dokonywania zmian na stronach. Obawiamy się, że zlecenie tego komuś narazi nas na dodatkowe koszty, które mogą się nam nie zwrócić. Gdybyśmy posiadali informacje o tym, jakich zysków moglibyśmy spodziewać się z reklam, lub przynajmniej jak duży wysiłek musielibyśmy włożyć w prowadzenie strony byłoby nam łatwiej podjąć decyzję.

Następny punkt pochodzi od naszego księgowego. Obawiamy się, że wprowadzenie reklam może pozbawić ją części ulg, z jakich obecnie korzysta. Zachodzi ryzyko, że reklamy – zamiast generować zysk – narażą nas na poważne straty. Nie mając wiedzy o tym, na jakie korzyści możemy liczyć trudno nam podjąć decyzję o ich wprowadzeniu.

Wreszcie ostatnia kwestia: w umowie zawarta jest klauzula wyłączności prowadzenia reklam przez AD-VICE. Chcielibyśmy zapytać się, jak ma się ona do kwestii stron partnerskich z którymi wymieniamy się butonami i bannerami, albo kanałami RSS? Z tego typu działalności pochodzi duża część naszego ruchu, którego nie chcielibyśmy tracić.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 25-01-2009, 14:22   

Cytat:
Kolejna obawa, jaką żywimy to ilość pracy, jaką będziemy musieli wykonać. Obawiamy się, że nakładane przez umowę obowiązki wymuszą na nas wypełnienia szeregu obowiązków aministracyjnych: fakturowania, prowadzenia korespondenci, albo wymuszą wprowadzanie zmian na stronie w szybkim tempie. Obecnie nie dysponujemy osobami, które mogłyby zająć się prowadzeniem biura lub szybkiego dokonywania zmian na stronach. Obawiamy się, że zlecenie tego komuś narazi nas na dodatkowe koszty, które mogą się nam nie zwrócić. Gdybyśmy posiadali informacje o tym, jakich zysków moglibyśmy spodziewać się z reklam, lub przynajmniej jak duży wysiłek musielibyśmy włożyć w prowadzenie strony byłoby nam łatwiej podjąć decyzję.

Tu nie chodzi o kwestie pieniężne, ale organizacyjne. Żaden procent z dochodu nam nie pomoże, jeżeli nie będzie komu wystawić faktury, aby te pieniądze odebrać (przypominam, jakie były problemy z wystawieniem jednej prostej faktury do Dageki). Tak naprawdę, jedyne co możemy zrobić to zainwestować - zrobić zrzutkę po parę tysięcy, założyć spółkę, zapłacić komuś za prowadzenie papierologii, zapłacić informatykom za gotowość, terminowość i usługi na zawołanie, i mieć nadzieję że nie utopiliśmy kasy. Bez tego nie ma co się zabierać za sprawę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 25-01-2009, 14:30   

Teukros napisał/a:
Tak naprawdę, jedyne co możemy zrobić to zainwestować - zrobić zrzutkę po parę tysięcy, założyć spółkę, zapłacić komuś za prowadzenie papierologii, zapłacić informatykom za gotowość, terminowość i usługi na zawołanie, i mieć nadzieję że nie utopiliśmy kasy. Bez tego nie ma co się zabierać za sprawę.


Wiem o tym. Chciałbym od nich jakoś wyłudzić te dane, żeby określić kiedy warto będzie coś takiego zrobić. Prawdopodobnie nie wcześniej, niż przy 200 000+ odwiedzających miesięcznie.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Crack Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 25-01-2009, 14:40   

Teukros napisał/a:
Tak naprawdę, jedyne co możemy zrobić to zainwestować - zrobić zrzutkę po parę tysięcy, założyć spółkę, zapłacić komuś za prowadzenie papierologii, zapłacić informatykom za gotowość, terminowość i usługi na zawołanie, i mieć nadzieję że nie utopiliśmy kasy. Bez tego nie ma co się zabierać za sprawę.

Przypominam: znajomy ma PasjaGSM.pl w AdVice, prowadzi to pod firmą ojca który nie bierze w tym udziału (czyt. 20 latek sam załatwia całą tę papierkologię). Jedynym informatykiem w portalu jestem ja, wprowadzanie zmian itp. odbywa się jeszcze bardziej chaotycznie niż u nas.

_________________
One to rule them all, One to find them,
One to bring them all and in peace bind them
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 25-01-2009, 15:44   

Można i tak, i pewnie nawet będzie działać. Tylko wiecie, wtedy całe ryzyko po naszej stronie... I jeszcze jeden problem - kto będzie tą jedną osobą od papierologii?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 3 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group