FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
  Konkurs
Wersja do druku
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 08-09-2009, 09:47   

Mam pilne pytanie techniczne - otóż wysyłam sporo korespondencji pocztą tradycyjną, ale głównie listowej. Zastanawiam się, jak postąpić z główną nagrodą - posłać toto jako paczkę pocztą (czy potrzebne jakieś zaznaczenie, że zawartość wartościowa, czy lepiej nie zwracać uwagi?), a może, biorąc pod uwagę, że to impreza jednorazowa, przez kuriera? Jeśli tak, to jak się coś takiego załatwia?

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 08-09-2009, 09:53   

Jeżeli przez kuriera, to dzwonisz do firmy kurierskiej, np. UPS - http://www.ups.com/content/pl/pl/index.jsx - ale to sporo kosztuje.

Jeżeli pocztą, to radzę poleconym za potwierdzeniem odbioru, z zaznaczeniem że przesyłka wartościowa. Jak to dokładnie wygląda z tą przesyłką wartościową, radzę zapytać na poczcie, bo dawno tego nie robiłem, ale w każdym razie bezwzględnie musi być polecony za potwierdzeniem odbioru.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 08-09-2009, 09:54   

Allegrowcy zwykle wysyłają tego typu rzeczy listem poleconym priorytetowym - jest rozsądnie szybki, ponadto raczej pewny, mnie nigdy nic nie zaginęło. Raz zdarzało mi się wysyłać paczkę z nieco cenniejszą zawartością kurierem poczty, Pocztexem, i robi się to podobnie do wysyłania zwykłej paczki. Trzeba tylko wypełnić specjalną kartę adresową (na której podaje się też numery telefonów), o którą trzeba poprosić w okienku.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 08-09-2009, 10:01   

Problem polega na nagrodzie głównej - to pudełeczko z playerem plus jeszcze pierwsza płyta Tokyo Majin z boxem na serię. Ni cholery nie ujdzie jako "list", oba pudełka mają różne wymiary i razem nie pasują absolutnie do niczego - chyba w końcu wepchnę je do pudełka po butach, którym dysponuję. Będą wystawać, ale jakoś to się okręci taśmą klejącą... Tak czy inaczej, to musi iść jako paczka. Reszta nagród pójdzie poleconym priorytetem.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 08-09-2009, 10:30   

Ave, a największa koperta dmuchana/bąbelkowa, czy jak to się tam nazywa? One gigantyczne są.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 08-09-2009, 10:51   

Ja w dużej kopercie bąbelkowej wysyłałam swego czasu trzy dość grube książki, może faktycznie przejdź się na pocztę i zapytaj o jak największą. Ja wiem, że to pudełko jest pękate, ale ma szanse się zmieścić.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
Dida Płeć:Kobieta
Ostoja zdrowego rozsądku


Dołączyła: 03 Cze 2005
Skąd: Granvania
Status: offline

Grupy:
House of Joy
PostWysłany: 08-09-2009, 22:12   

Teoretycznie w listach przesyłać należy korespondencję, druki i przedmioty o niewielkiej wartości handlowej, natomiast towary handlowe wysyłać należy paczką. Jednakowoż od kiedy kwitnie handel w internecie nikt się tym za bardzo nie przejmuje. Ponadto wiadomo, że listy polecone są tańsze od paczek, co ma znaczny wpływa na sposób wysyłki.
Jeśli player i płyta mają większą wartość radzę nadać przesyłkę jako wartościową. To dodatkowo koszt 1 zł za każde 50 zł zadeklarowanej wartości, a przesyłkę traktuje się w specjalny sposób.
To co proponuje Teukros, czyli potwierdzenie odbioru, to na wypadek gdybyś chciała do skrzynki dostać potwierdzenie, że przesyłka została odebrana. Dodatkowo 1,90. :P
Nie mogłam się powstrzymać, powstrzymałam się jedynie od narzekania na zawyżanie kosztów przesyłki przez sprzedawców na Allegro. ;)

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
4707314
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 08-09-2009, 22:29   

A ja powinnam była napisać, że wyprosiłam pudełko z pobliskiego sklepu i poszła paczuszka z główną nagrodą, a resztę popakowałam w koperty i rozesłałam poleconymi priorytetami. Mam głęboką nadzieję, że dotrą, ale panie na poczcie były miłe, cierpliwe i własną taśmą okleiły sfuszerowaną przeze mnie paczkę, zamiast mnie z nią odesłać do wszystkich diabłów.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 4 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group