FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2
  Polityka dotycząca komentarzy
Wersja do druku
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 29-08-2009, 12:08   

Jeśli zostanie wprowadzone tagowanie - to sobie może wisieć jako "komentarz do recenzji" i nie będzie specjalnie przeszkadzać.

W tej chwili nie ma głębszego sensu udzielać wyjaśnień, w które nikt nie zamierza wierzyć, ale ja widzę, gdzie jest źródło problemu. Otóż wprowadzając system komentarzy oparliśmy jego funkcjonalność na tym, co nam (w każdym razie mnie, ale chyba nie tylko mnie) wydawało się przydatne. W założeniu od początku nie miało to być forum wymiany opinii (do tego jest forum), ale miejsce na dodatkowe informacje o danym tytule, umożliwiające użytkownikom podzielenie się z innymi tym, co sami o nim myślą. Szczerze mówiąc, mnie zawsze taki i tylko takie komentarze interesują. Rzeczy nie na temat miały być wycinane, a wszelkie poprawki zawsze uważałam za efemerydy - zgłoszone, poprawione, po co informacja o tym ma przeszkadzać innym w dotarciu do tego, co ich ciekawi? A zakładałam, że ciekawi ich nie to, że w czwartym akapicie była literówka, ale to, co ktoś myśli o anime/mandze.

Jak widać jednak, ideały zaczynają rozmijać się z rzeczywistością o kilka kilometrów... A z tego wynika, że nie ma sensu narzucać użyszkodnikom czegoś, czego sobie nie życzą. Tym bardziej sensowny staje się system tagowania połączony z systemem plusów - istnieje niewielka, ale jednak szansa, że dzięki temu możliwe będzie w miarę sprawne nawigowanie po komentarzach merytorycznych, z jednoczesnym pozostawieniem w spokoju pozostałych - nazwijmy je elegancko "polemicznymi".

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 29-08-2009, 12:19   

...opadły mi ręce, macki, nogi i co dosłownie wszystko... Dosłownie. Po cholerę? Żeby mogli się intelektualnie onanizować, że kiedyś zwrócili uwagę na błąd i dostali podziękowanie? Wiele razy przecież po pewnym czasie takie podziękowania znikały, jako nie na temat już, zdezaktualizowane - skoro szanowny pan ACE zauważył, że się poprawiło, i mu podziękowało jeszcze, to PO CO MA WISIEĆ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 29-08-2009, 12:40   

Dobra, ja mam pomysł racjonalizatorski: może zapuszczę odpowiedni temat na naszym forum? Bez zdradzania planów, ale sondażowy. Może coś ciekawego wypłynie... Są jakieś przeciwwskazania?

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 29-08-2009, 13:40   

Raczej nie, może ktoś rzuci jeszcze jakąś propozycją ciekawą, która można by zastosować i która dałaby się zastosować, a ni była wyjęta z kosmosu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 29-08-2009, 13:51   

To popróbuję coś sformułować, ale nie wiem, czy dzisiaj, czy dopiero jutro znajdę czas.

Tak sobie patrzę po komentarzach: widać wyraźnie, że panowie z Gildii nakręcili się jak małe bączki i teraz będą komentarz typu "a ja się nigdy nie zgadzam z recenzentem i nie czytam recenzji" pakować do każdego dodawanego anime. Proponuję to okichiwać w granicach rozsądku (w sensie - dopóki to nie będzie jasno "nie oglądałem, ale"). Jak się nad tym zastanowić, przy naszych obecnych rozmiarach i ilości komentarzy jest szansa, że możemy zjawiska "niezgadzania się" użyć na swoją korzyść. W sensie - wpychając te komentarze wszędzie, sami się do pewnego stopnia dyskredytują i wystawiają na to, że użytkownicy zaczną zauważać, że "nigdy się nie zgadzają" z nimi... Nie wiem, czy to zrozumiale wyraziłam, ale w skrócie: użytkownicy raczej oleją wiecznych malkontentów niż dojdą do wniosku, że czas porzucać Tanuka.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 29-08-2009, 14:24   

Mimo wszystko, zanim temat zostanie założony, sugeruję zapytać się Tilka jak widzi wprowadzenie ww. pomysłów. Znaczy, ja nie wątpię, że one są jak najbardziej wykonalne, ale chodzi też o to, żebyśmy nie napisali na forum "będzie zmiana", a następnie sprawa stanie na rok.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 29-08-2009, 14:37   

Jak mówię - on nie ma zawierać z naszej strony pomysłów zmian, nie zamierzam tego projektu naszego dawać do wiadomości publicznej. Chodzi mi o zapytanie: co myślą o komentarzach? Czego w nich szukają? Jakie komentarze ich ciekawią? Czy mają jakieś problemy z nawigacją? I tak dalej.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 03-09-2009, 14:07   

Widzę chwilowo następujące wnioski:

1. Nasz pomysł z tagowaniem komentarzy potwierdziła na razie jedna osoba, ale kilka innych moim zdaniem odniosło się do niego pośrednio, pisząc o tym, że szukają w komentarzach dyskusji lub opinii o anime i inne komentarze ich nie interesują.

2. Padł ciekawy pomysł, moim zdaniem bardzo obiecujący: oznaczenia jakoś (i możliwości wyfiltrowania, jeśli komentarzy jest dużo) "komentarzy redakcji", które ja bym rozumiała tak samo, jak oceny redakcji: jako komentarze redaktorów i "zasłużonych recenzentów". Byłby to dodatkowy bonus "prestiżowy", a przy tym te komentarze faktycznie są wartościowe z naszego punktu widzenia, zazwyczaj dość poprawnie napisane i obszerne. O ile jednak rzecz jest do zaimplementowania już teraz, o tyle pełen sens zyska z uruchomieniem nie tyle samych kont użytkowników, ile możliwości powiązania z istniejącym kontem istniejących "niezalogowanych" komentarzy, bo w tej chwili prawie nikt (ze ścisłą redakcją włącznie) do komentowania się nie loguje.

Jeśli dobrze rozumiem, przydzielanie tego "wyróżnienia" powinno następować nie tyle na podstawie jakiegoś dodatkowego oznaczenia danego użytkownika, ale na podstawie jego poziomu uprawnień. Co się pośrednio wiąże z tym, że trzeba chyba wprowadzić dodatkowy poziom uprawnień dla "zasłużonych recenzentów", bo w tej chwili mogą oceniać jako redakcja, bo się mogą logować. Chyba, że ja o czymś nie wiem?

A poza tym badam dalej...

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 03-09-2009, 14:16   

Na chwilę obecną możliwość oceny dostaje się, jeśli posiada się konto użytkownika, które jest wylistowane na liście redakcji i współpracowników - co jest czymś zupełnie rozłącznym od systemu uprawnień panelu administracyjnego. Być może modyfikacja listy współpracowników byłaby właściwym podejściem - chociażby wydzielenie współpracowników zasłużonych jako osobnej grupy.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 03-09-2009, 14:22   

Tak, to chyba byłoby wygodne, tym bardziej, że nawet po uruchomieniu kont dla wszystkich byłaby to pewna "wyróżniona" grupa użytkowników, więc to mogłoby się do różnych rzeczy przydać. Przy obecnej ilości "współpracowników" widać, że nie ma sensu oferować przywilejów każdej osobie, która po prostu przyśle recenzję...

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 03-09-2009, 15:45   

OK, na testowym jest odpowiednia zmiana. Nazwa nowej grupy współpracowników jest do przemyślenia.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 06-09-2009, 14:26   

Rozumiem, że to jest ten "Zespół redakcyjny" - "Stali współpracownicy" - "Współpracownicy"? Na moje oko dobrze jest, chociaż pełne przetestowanie wymaga złapania wieczorem jakiegoś nieredakcyjnego jenota i wypróbowania na nim uprawnień.

Wracając do systemu "tagowania" komentarzy i problemu, czy powinna być możliwość dodawania tylko jednego, czy więcej tagów. Mam wrażenie, że teraz tego nie jesteśmy w stanie zaplanować - wydaje mi się, że lepiej dawać je "rozdzielnie", bo użytkownicy będą zaznaczać oba - "komentarz do recenzji" i "komentarz do anime" za każdym razem, jak będą chcieli komentować recenzję... Mam pomysł następujący: zaplanować technicznie rzecz tak, żeby było możliwe dodawanie obu (więcej?) tagów. Ale zrobienie panelu dla użytkownika w taki sposób, żeby mógł wybrać tylko jeden tag. W ten sposób jeśli system się sprawdzi, to tak go zostawimy, a jeśli kiedyś uznamy, że jednak musimy mieć wielotagowy układ, to zmiana będzie dotyczyć tylko panelu dla użytkowników.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzedni  1, 2
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group