FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
  AJAXowy system komentarzy
Wersja do druku
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 11-11-2009, 14:29   

Wprowadziłem dwie zmiany w komentarzach. Po pierwsze, można już przeglądać komentarze z domyślnie rozwiniętymi odpowiedziami, jeśli ktoś naprawdę uwielbia je czytać. Po drugie, ładowanie stron komentarzy odbywa się teraz bez dodatkowych "stopni", na załadowanej stronie komentarze są widoczne natychmiast.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 11-11-2009, 14:45   

Tak jest o wiele lepiej. Dobrze byłoby jeszcze dać możliwość ustawienia domyślnie rozwijanych odpowiedzi na stałe (opcja w profilu czy ciasteczko). Rzeczywiście, są pewnie osoby które lubią czytać piętrowe dyskusje (choćby popularność ACP na to wskazuje), natomiast dla mnie i innych osób moderujących komentarze to ogromne ułatwienie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 11-11-2009, 14:49   

Teukros napisał/a:
Tak jest o wiele lepiej. Dobrze byłoby jeszcze dać możliwość ustawienia domyślnie rozwijanych odpowiedzi na stałe (opcja w profilu czy ciasteczko).

Będzie, tylko będę musiał poprawić pewne niedostatki powstałe przy rozbudowywaniu systemu komentarzy, które niepotrzebnie komplikują tego typu zmiany.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 14-11-2009, 09:18   

Dam głowę, że gdzieś ktoś o tym pisał, ale nie mogę znaleźć, więc piszę tutaj (i dodaję ticket do traca, bo tam też tego nie ma), co najwyżej się powtórzę.

Po wejściu w komentarze i kliknięciu "rozwiń odpowiedzi" przycisk "Recenzja anime" kieruje do tych samych komentarzy w których się jest, zamiast do recenzji. Problem dotyczy tak anime, jak i mangi.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 14-11-2009, 12:06   

Poprawione.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 15-11-2009, 13:06   

Tak mi dzisiaj przyszło do głowy i po krótkim namyśle wnioskuję o możliwość przydzielania komentarzom więcej niż tylko jednego oznaczenia, tzn. nie tylko możliwość oznaczania, jako do anime/mangi ALBO recenzji ALBO polskiego wydania, ale również jako wszelkich możliwych kombinacji powyższych.

Powód? Te opcje się nie wykluczają - można komentować anime/mangę, a w ostatnim akapicie pozwolić sobie na polemikę z recenzentem, czy wytknięcie mu jakiegoś błędu, albo też ocenę polskiego wydania.

Oczywiście to tylko rzucony (i niedopracowany) pomysł, w dodatku raczej niezbyt priorytetowy, ale uważam, że dobrzeby było, gdyby taka możliwość była.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 15-11-2009, 13:29   

Taka możliwość JEST, tylko celowo nie jest udostępniona użytkownikom - bo doszliśmy do wniosku, że by wszyscy i zawsze radośnie zaznaczali obie opcje, co w końcu przekreśliłoby sens istnienia tego podziału.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 15-11-2009, 13:35   

Dodam jeszcze, że osoby mające uprawnienia do moderacji komentarzy mogą nadać komentarzowi więcej niż jedno oznaczenie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 17-11-2009, 13:53   

Cóż, nie wiedziałem, więc napisałem.

Za to mam kolejny wniosek racjonalizatorski (/me ma nadzieję, że jeszcze go nie powieszą na suchej gałęzi...) - czy nie możnaby w komentarzach zastosować patentu z ACP? Tzn. przy komentarzach odpowiadających na jakiś inny dać małą czcionką informację "odpowiedź na #numer komentarza podlinkowany do tegoż"? W tym momencie, co odczułem przy czytaniu komentarzy do Saki, do czego mnie chyba diabeł podkusił, jest to mało czytelne, szczególnie, że komentarze niżej będące odpowiedziami, owszem przesuwają się w prawo, ale niewiele (zwykle wystarcza, ale niestety nie przy takiej wysokości drzewka) i ciężko czasem stwierdzić kto komu i na co odpisuje.

Swoją drogą - czy z tym konkretnym przypadkiem nie byłoby warto czegoś zrobić? Bo te komentarze już od jakiegoś czasu przestały dotyczyć konkretnie Saki, a zeszły na jakieś uniwersalia pisania recenzji... co pokazuje, że Tenchiego chyba najlepiej olać, bo inaczej taki bałagan się nam pod każdym ecchi zrobi.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 17-11-2009, 14:06   

Tak, Joe miał dobry pomysł z tymi numerowanymi komentarzami na ACP. Pytanie tylko, czy możemy tak sobie to ściągnąć? Nigdzie poza ACP czegoś takiego nie widziałem, a byłoby dobrze, gdyby to nie było czyste zrzynanie.

Co do komentarzy pod Saki - ja bym się tym specjalnie nie przejmował. Po to mamy przełączniki, żeby załatwiać takie sprawy. Wystarczy odznaczyć "do recenzji" - od razu lepiej. A dyskutanci niech się bawią, jak długo robią to kulturalnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 17-11-2009, 14:07   

A niech się robi, skoro ludzi to bawi? Szczerze mówiąc, ta dyskusja po uporządkowaniu nie stanie się ani odrobinę bardziej sensowna. Na pociechę powiem, że jeśli wchodzisz w komentarze normalnie, to całą tę choinkę bożonarodzeniową masz porządnie zwiniętą. I o to chodziło, jak ktoś ma ochotę, niech to rozplątuje. Nie widzę specjalnego celu optymalizacji tego, na czym zasadniczo nam nie zależy :)

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 17-11-2009, 14:27   

Ave, ale choćby ja chciałbym się pobawić tam nieco aktywniej (skoro i tak leżę chory w domu i mam już dostęp do porządnego neta). A szczerze mówiąc, to zgadywanie do którego komentarza odnosi się rozmówca X jest teraz karkołomne ;)

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 17-11-2009, 15:14   

No tak, ale nie zmienia to faktu, że - przynajmniej w moim odczuciu - komentarze zasadniczo nie mają do tego typu dyskusji służyć, to tylko efekt uboczny "kanalizowania" rozmaitego szlamu. Dlatego nie widzę sensu optymalizacji pod kątem czegoś, co jest w zasadzie niepożądanym - a przynajmniej niezalecanym (z naszego punktu widzenia) wykorzystaniem mechanizmu komentarzy.

W odniesieniu do rozwiązania z ACP warto podkreślić to, co już kiedyś mówiłam. ACP ma pewną "samoregulację" polegającą na tym, że newsy mają określony czas życia, może dłuższy niż pobyt na pierwszej stronie, ale jednak stosunkowo krótki. Wtedy wybuchają pod nimi flejmy nawet na kilkaset postów, ale teraz nawet jeśli ktoś dopisze się do jakiejś awantury o konwent sprzed półtora roku, to w zasadzie nikogo to nie obejdzie, bo rzecz dawno przykryły mroki zapomnienia i są nowe afery. W porównaniu do tego recenzje pozostają "aktualne" - jasne, mody na serie i "gorące nowości" mają wybuch popularności w jakimś momencie, ale jednak anime i mangi pozostają nadal w pewnej ogromnej puli, oglądane wciąż na nowo. Co za tym idzie, komentarze do nich także są wciąż "na świeżo" czytane i flejm może wybuchnąć nawet po kilku latach, już z nowymi użytkownikami, którzy poczują się w obowiązku kontynuować dyskusję.

Zdecydowaliśmy, że pozwolimy użytkownikom "krytykować recenzje" i efekt jest mniej więcej taki, jak przewidywałam: te komentarze krytyczne mają bardzo niską wartość, bo sprowadzają się do tego, że recenzent pisać nie powinien, bo {wstaw powody}. Jednocześnie nie ma ich aż tak wiele i raczej nie zakłócają działania "zwykłych" opinii, które nadal się pojawiają we właściwej proporcji. Jednak jak już pisałam - ułatwianie tego rodzaju dyskusji, jakie toczą się w Saki, dalsze porządkowanie komentarzy i optymalizowanie po to, żeby było łatwiej w nich flejmować, uważam za niecelowe...

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 20-11-2009, 09:34   

Coś się chrzani z wyświetlaniem komentarzy w Saki. Komentarz Isshina - http://anime.tanuki.pl/strony/anime/1719/komentarze/21830/ - mimo, że jest komentarzem do tego komentarza Costlyego - http://anime.tanuki.pl/strony/anime/1719/komentarze/21585/ - na liście komentarzy na górze wyświetla się jako komentarz bezpośrednio do recenzji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 20-11-2009, 09:54   

Nie, nic się nie chrzani. Chodzi o to, że odpowiadając na komentarz, możesz nie ruszać jego tytułu-tematu - i wtedy będzie "Re: {cośtam}", ale możesz też tytuł zedytować, wpisując własny - i to właśnie zostało zrobione w tym przypadku.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 4 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group