FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
  Zna ktoś taki format?
Wersja do druku
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 08-01-2004, 13:50   Zna ktoś taki format?

1) Co to za format?
2) Jak zmusic Windows Media Player / inny ,,normaly" program do odtwarzania ich?
3) Czy mozna prosic o adres wlasciwego codeku / wyslanie go na email?

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.


Ostatnio zmieniony przez Zegarmistrz dnia 24-06-2005, 15:20, w całości zmieniany 1 raz
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Cwist
Gość
PostWysłany: 08-01-2004, 14:24   

http://tobias.everwicked.com/oggds.htm

obacz tutaj ^^' powinny byc kodeki ;]


A tak ogolnie to nowe winampy go odtwarzamy [jak mowimy o muzyce] :) a tak ogolnie format jest spox :P Jest osszczednejszy od mp3 ;) a pozatym gdy sa anime w *.ogm, czesto sie zdarza nie kodowac napisow, co sie rowna z mozliwoscia posiadania danego anime bez napisow :)
Powrót do góry
Sm00k
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 08-01-2004, 15:21   

Arigato. Ten format jest barbarzynski.
Powrót do góry
Crack Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 08-01-2004, 16:58   

Po zainstalowaniu OggDS te pliki może odtwarzać dowolny program, nawet Windows Media Player.

Cwist, OGM = Ogg Media. Dźwięk jest zapisywany w formacie OGG, a pliki OGM mogą po prostu zawierać ścieżkę dźwiękową w tym formacie, a że jakość jest nieco lepsza niż przy MP3, to ludzie zaczęli to stosować.

_________________
One to rule them all, One to find them,
One to bring them all and in peace bind them
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 09-01-2004, 17:15   

Dalej nic!

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Crack Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 11-01-2004, 20:43   

Nic, to znaczy że program nie otwiera, czy brakuje kodeka wideo? Napisz, co próbujesz odtworzyć, to może będę mógł pomóc.

Nie wiem, czy to coś pomoże, ale podam listę kodeków/filtrów które mam zainstalowane:
1. OggDS Direct Show Filters 0.9.9.5
2. Matroska Pack MPEG4 1.0.1
3. DivX 3.22 beta
4. DivX 5.11
5. XviD 1.0 beta 3 (Kopei's build)

_________________
One to rule them all, One to find them,
One to bring them all and in peace bind them
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 26-02-2004, 17:43   

Standardowy Windows Media Player z XP potrafi odtwarzac OGM, tylko sie do tego nie przyznaje. Albo zainstalowalem Bamboshowi kodeki, nawet o tym nie wiedzac. Wiecie, co poradze? Sciagnac Movixa, zaden film mu sie nie oprze ;)

Edit: sensowne kodeki dla Ogg Media, razem ze wsparciem dla zintegrowanych z plikiem subów: http://tobias.everwicked.com/oggds.htm
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 12-03-2004, 10:09   

No dobra, to teraz ja mam pytanie o ogmy. Odtwarzają się u mnie, kodeki mam - ale jest jeden problem. Zżerają mi cały procesor, a co za tym idzie, skaczą chwilami w sposób dość irytujący. Dałoby się coś z tym zrobić? Z plikami .avi nie mam takiego problemu (wiem, że to co innego - chodzi mi o to, że to nie kwestia rozmiaru samego pliku). A używam na ogół odpowiednio okodekowanego DivXa - w innych (Vplayer, Media Player) skacze jeszcze bardziej.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Crack Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 14-03-2004, 17:53   

Niestety nowsze formaty mają to do siebie, że wymagają coraz większej mocy obliczeniowej. Chyba jedyne co możesz zrobić (nie wymieniając procesora) to zapisać te pliki jako normalne AVI za pomocą VirtualDubModa. Jeśli jesteś zainteresowana czymś takim, daj znać to ci prześlę opis konwertowania pliku (sam proces zajmuje około 10 minut, przynajmniej u mnie).

_________________
One to rule them all, One to find them,
One to bring them all and in peace bind them
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
tzok Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 28 Sie 2003
Skąd: Bielsko-Biała
Status: offline
PostWysłany: 15-03-2004, 23:09   

OGM nie jest formatem kompresji a jedynie specyfikacją określającą łączenie strumieni danych, podobnie ja MKV (Matroska). Strumień video jak i audio (których może być kilka w przypadku OGM) są kompresowane dowolnymi kodekami np. DivX/XviD + OGG Vorbis/MP3/AC3. W przeciwieństwie do AVI możliwe jest stosowanie więcej niż jednego strumienia audio oraz kodowanie dźwięku w formoacie OGG Vorbis (ale nie jest to konieczne).

_________________
Nie wierz w cuda... polegaj na nich!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
169048
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 16-03-2004, 13:41   

Crack: dzięki, może bym i spróbowała takiej zabawy...

Na razie to, o czym zapomniałam: procesor ma 800MHz i nie mam go jak wymienić na lepszy bez wymieniania całej płyty głównej - a na to mnie nie stać. Z parametrów płyty wynika, że najlepsze, co mogłabym wsadzić, to 1,2 GHz, a też nie wiem, czy to by coś pomogło. Poza tym nowe 1,2 GHz jest nie do kupienia normalnie... Za to RAM mam 384.

Natomiast obawiam się, że wykryłam tymczasem pogrzebanego psa. Przesiadłam się na jakiś czas z powrotem na 15'' monitorek z rozdzielczością 800 x 600 (zamiast 19'', 1280 x 960) i - kurczę - nie skacze! Teraz głupie pytanie (bo sprawdzę eksperymentalnie najwcześniej za dwa tygodnie): czy jeśli na 19'' zredukuję rozdzielczość, to coś da? Prawdę mówiąc zawsze myślałam, że tryb "fullscreen" jest niejako niezależny od ustawionej rozdzielczości monitora...

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ryuzoku Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 23 Cze 2003
Status: offline
PostWysłany: 16-03-2004, 13:52   

emm...jak to czy film skacze czy nie moze zależeć od monitora?()_() naprawde z takim czymś sie nigdy nie spotkałem, i to dla mnie kompletna nowość...
Ave-a idąc na logikę to po przerobieniu roździelczości na 19" powinno chodzić już płynnie...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 16-03-2004, 15:28   

Avellana: 800 MHz? Lucyfer ma 850 i odtwarza wszystko bez problemu - a ma BEZNADZIEJNĄ kartę graficzną (ATI Mach64). Nie powinno więc to być ograniczeniem.
Kwestia trybu fullscreen. Nie wiem, jak realizuje to używane przez ciebie oprogramowanie, ale generalnie są dwie metody. Pierwsza - wybrać najwyższą rozdzielczość, w której mieści się obraz. Wada: brzegi ekranu są nieużywane, zaleta: brak narzutu wydajnościowego. Druga - przeskalować obraz na cały ekran. Zaleta: używany jest cały ekran, wada: coś (karta graficzna lub procesor) musi poświęcić trochę czasu na skalowanie. Można również użyć metody mieszanej - zmienić rozdzielczość I skalować na cały ekran. Taka metoda pozwala na uzyskanie pełnoekranowego odtwarzania przy niewielkim narzucie wydajnościowym.
Opisywane przez ciebie objawy podpowiadają, że najprawdopodobniej użyta jest druga metoda. Zmniejszenie rozdzielczości powinno więc ograniczyć koszt skalowania obrazu, poprawiając wydajność.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
Crack Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 19-03-2004, 19:48   

tzok, nigdzie nie napisałem że OGM jest formatem kompresji, tylko stwierdziłem że co nowszy "pojemnik" wymaga coraz większej mocy obliczeniowej do rozpakowania zawartch w nim danych.

Avellana: jest jeszcze jedna rzecz, która może przyspieszyć odtwarzanie. Zależnie od dekodera obrazu ustaw w opcjach:
DivX 5: wyłącz Post Processing
XviD: wyłącz Deblocking X i Deblocking Y
Odpowiada to za zacieranie granic pomiędzy poszczególnymi fragmentami obrazu, ale z czystym sumieniem możesz to wyłączyć.

_________________
One to rule them all, One to find them,
One to bring them all and in peace bind them
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 19-03-2004, 23:49   

Crack, koszt formatu pojemnikowego można spokojnie zaniedbać, gdyż formaty kompresji audio i video wymagają znacznie większej mocy obliczeniowej.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 3 Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group