FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
  Moja Mama i GG
Wersja do druku
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 23-01-2006, 12:07   Moja Mama i GG

Postać mojej Mamy wszyscy już znają, jak wiedzą jest ona zapaloną miłośniczką komunikacji komputerowej. Nie mniej jednak jej doswiadczenie w tej dziedzinie jest nikłe, czasem zadaje więc trudne pytania.

Trudne pytanie:
Co się stanie, jeśli na raz, na 2 różnych kompuyterach odpali się TO SAMO konto na GG?

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 23-01-2006, 12:30   

Mnie sie czasem zdarza. GG włącza sie wtedy na tym komputerze, na którym włączane było ostatnio, a na drugim pada (robi sie niedostępne i już). Przy czym restart GG spowoduje, ze z kolei padnie na tym pierwszym... I tak w kółko. Generalnei dosć wkurzające, kiedy siedzę sobie w zakładzie na gadulcu, a mojej siostrze "niechcący" sie włączy w domu - nagle wszystko przestaje dchodzić, a ja sie zastanawiam, dlaczego :)

*edit* Mam wersję 5.7 beta i być może inne zachowują się inaczej.

_________________


Ostatnio zmieniony przez Serika dnia 23-01-2006, 17:52, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
Eltanin Płeć:Mężczyzna
?????


Dołączył: 17 Lis 2004
Skąd: Ciemna strona słońca
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 23-01-2006, 17:23   

Mnie dla odmiany poprostu grzecznie informuje, że dane konto jest akualnie używane i wała... natomiast ja mam trudne pytanie odnosnie gg czy wersja 6.* generalnie żre się z power gg czy tylko mnie się krzaczy?

_________________
Hubba Hubba Zoot Zoot
Deba Uba Zat Zat A-num Num
A-hoorepa Hoorepa A-huh-hoorepa A-num Num.


Be kind to dragons, for thou art crunchy and taste good with ketchup.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1777110
Kielon Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lis 2005
Skąd: Warszawa/Kielce
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 23-01-2006, 17:35   

Zegarmistrz napisał/a:
Nie mniej jednak jej doswiadczenie w tej dziedzinie jest nikłe, czasem zadaje więc trudne pytania.

Ja jeszcze nie mam aż takich problemów z mamą bo ma GG na swoim komputerze i nie wie jak swoje konto odpaic na innym:-) Ale kiedyś sie pewnie dowie i wtedy bede znał odpowiedz na to pytanie. Nie wiem czy tylko u mnie tak jest, ale mój tata omija komputer szerkim łukiem, a moja mama wręcz przeciwnie. U was jest tak samo??

_________________
To co kochamy mówi nam jakimi jestesmy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7345867
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 23-01-2006, 19:33   

Niestety. Dziś moją mamę instruowałem przez telefon jak rozpakować załącznik w rarze. Brrr...

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 23-01-2006, 20:12   

Moja mama pracuje na komputerze, wiec siłą rezczy musi umieć go jako-tako obsługować. Z excelem radzi sobie chyba lepiej ode mnie (i nic dziwnego, ja rzadko się nim bawię), umie obsługiwać outlooka, a do wszystkiego poza tym na wszelki wypadek woła mnie. A, i gra jeszcze w dwie gierki - jedna polega na układaniu kuleczek w rządki, druga to któraś wersja arkanoida. Bardzo sie do nich przydaje mój stary komputer - nic innego na nim nie robi, ale od kulek jest uzależniona :)

Mój tata umie obsługiwać wspomniane wyżej gierki i to by było na tyle...

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 23-01-2006, 20:55   

Kielon napisał/a:
Nie wiem czy tylko u mnie tak jest, ale mój tata omija komputer szerkim łukiem, a moja mama wręcz przeciwnie. U was jest tak samo??


Tak. Przez czas pewien trudno było ojca odgonić od pasjansa, ale na szczęście z czasem mu to przeszło. Mama obsługuje GG, Chat, strony, poczte, emule... Generalnie brnie coraz dalej.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Moonlight Płeć:Kobieta
Ultra Innocent Uke

Dołączyła: 17 Mar 2003
Skąd: Szczecin
Status: offline
PostWysłany: 23-01-2006, 20:55   

Rodzice i komputer - temat rzeka. Mama może siedzieć godzinami w necie, przeglądając jakieś fora czy inne przepisy kulinarne, od biedy obsłuży Worda, o ile coś jeszcze pamięta z przyspieszonego kursu, który jej robiłam, jak szukała pracy. Do tego lubi wypytywać i eksperymentować, z czego dziwne rzeczy wychodzą i skutkują wielogodzinnym przesiadywaniem przed monitorem. Okres fascynacji gg już przeszła ^^"
Ale tata jest najlepszy, niewiele z tego komputera rozumie i gdyby przyszło do zrobienia czegoś wykraczającego poza jego minimum życiowe, to klapa (raz tłumaczyłam mu przez telefon, jak skonfigurować połączenie modemowe, trwało to pół godziny i polegało na tym, że każdorazowo czytano mi zawartość obecnego na ekranie okienka, a ja musiałam precyzyjnie powiedzieć, co i gdzie kliknąć. "Lewym. Jak mówię kliknąć, to lewym przyciskiem. Tak, wystarczy raz. Tak jak robisz to od lat"). Za to minimum życiowe ma opanowane do perfekcji. I zawsze dziwi mnie, że facet, który w ramach swoich potrzeb umie obsłużyć googla, Allegro, pocztę oraz kadrowanie zdjęć w Photoshopie (i dziwi się, że niby czemu ten Photoshop uważany jest za taki profesjonalny program, skoro takie kadrowanie to żadna sztuka...), po poleceniu "kliknij", pyta: "raz?" ^^"" Ale on przynajmniej nie siedzi przed kompem dla samego siedzenia i czytania głupot, jak reszta rodziny, tylko robi to, co ma do zrobienia.
Aha, umie również grać w Carmageddon XD
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 23-01-2006, 21:39   

Moja Mama + komputer = koszmar (niekoniecznie z ulicy wiązów).
Jakiś czas miała własny dysk w szufladzie, nawet jej na zachętę kupiłem notebooka, ale w żaden sposób nie dało się przyuczyć, a ja niecierpiałem próbowania pisania instrukcji krok-po-kroku...

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 23-01-2006, 21:46   

Mój tata prowadzi wspólnotę mieszkaniową, więc siłą rzeczy opanowany ma word i excel... w pewnym sensie. Jak czasem go najdzie to potrafi przez pół godziny głośno myśleć dlaczego mu nie sumują się liczby w excelu, a potem się zdziwić, że w systemie dziesiętnym ułamki zapisuje się po przecinku nie kropce ==' A ja tracę przy tym nerwy, bo nie daje mi się zająć swoimi sprawami tylko co chwilę: 'Gośka, a czemu mi nie działa...' a jak przyjdę to nie daje sobie niczego powiedzieć, a że oboje jesteśmy raczej nerwowi to zawsze konczy się interwencją mamy... Jak ja się ciesze, że mieszkam z nim tylko w weekendy.
Z drugiej strony: w jego zakładzie pracy [i to wskazuje na stan prowincjonalnych biur kolei polskich] uważają go za geniusza komputerowego... scary...
Mama namiętnie gra w mahjonga, sama napisze urzędowe pismo w wordzie.
Na szczęście obojga znajomośc internetu ogranicza się do podstawy obsługi firefoxa i przeglądania czasem czegoś potrzebnego w danej chwili.

Tot, dzięki łopatologicznej instrukcji obsługi bitcometa mam anime ściągane nie tylko w weekend.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Black_Geisha Płeć:Kobieta
Black Yuki


Dołączyła: 03 Wrz 2005
Skąd: hm....jak by to nazwać....nicość?
Status: offline
PostWysłany: 23-01-2006, 23:07   

Mój tata umie się obsługiwać komputerem.A to e-maila wyśle a to wydatki powpisuje...A mama to tragedia.Pracuje na komputerach w pracy,wpisując dane w excelu,a w internecie to niec...nawet neostrady włączyć nie umie XDJa jej tłumaczę wolno mówię "tu,a potem tu i tu.."a ona"wolniej dziecko,wolniej XD"a ja na to "Wolniej nie umiem _^_jedno przejście tłumaczę ci 30 min....to nie jest normalne mamo.."Heh...Jedynie co robi w domu to gra w tego badziewnego Kyodai Machjong 20,00 XDPotrafi w to grać 2-3 godziny bez przerwy XD

_________________
Moje bazgroły:
www.blackgeisha.deviantart.com

Liście lubią spadać,
Dlaczego?Może poprostu spadają,
Bo kochają ziemię....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1236952
IT. Płeć:Kobieta
Ukochana żona orka


Dołączyła: 15 Lip 2005
Skąd: Czeremcha
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 24-01-2006, 05:02   

Black_Geisha ja też potrafię w Machjonga kilka godzin. To wciąga kiedy nie masz nic nnego do roboty.
Rodzice nie pracuja na komputerach i nie sa im one właściwie do niczego potrzebne. Tatuś jeszcze sobie lubi pograć w pasjansa, ale mamusia to komputera chyba nawet nie toleruje dobrze...
Ogulnie to moje szczęście ale chciałoby się czasami powiedzieć "Nee... Znajdzcie mi w necie to i to i ściągnijcie co?"

_________________
Nidere Ide Ime roechul
Et sore il Im sour
Kael Kaad Ardo Sono
Te Im ilne ke aono

Jestem Wodą, płynącą Wodą
Przynoszę Życie, służę Śmierci wiernie.

Odrobinę władcza. To bardzo dobre słowo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
9838391
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 24-01-2006, 09:43   

Moja mama co prawda potrafi korzystać z komputera, ale robiła to tylko w pracy, a teraz, gdy jest na emeryturze na szczęście trzyma się od niego z daleka.
A tata? Cóż, internet, programy graficzne, autocad, word etc etc. W niektórych sprawach jest lepszy ode mnie, ale nie zna angielskiego biedak :>

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Dida Płeć:Kobieta
Ostoja zdrowego rozsądku


Dołączyła: 03 Cze 2005
Skąd: Granvania
Status: offline

Grupy:
House of Joy
PostWysłany: 24-01-2006, 10:38   

Tata nie ma problemów z obsługą komputera. Do niego zwracają się znajomi, jak trzeba coś zainstalować, naprawić, wymienić, złożyć itp. Było nie było absolwent Politechniki Wrocławskiej. Od maja ciężko maniaczy na punkcie Linuxa. Wystarczy coś powiedzieć na ten temat, szczególnie krytycznego, a już można się spodziewać przydługiego wykładu.
Mama z kolei do niedawna umiała obsługiwać jedynie Excela i Worda. Potem pod naciskiem koleżanki nauczyła się korzystać z poczty i przeglądarki. Czyli nie jest tak źle. Ostanio wciągnęły ją kulki. Potrafi w nie grać godzinami. Tata również w nie grywa, do tego w szachy na Kurniku.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
4707314
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 24-01-2006, 10:49   

A moja starsza coraz bardziej mnie przeraża O_o. Jeszcze trochę i będzie w stanie sformatować dysk, a tego bym raczej nie chciał XD. Niedawno miała jakies kursy z obsługi kompa, teraz będzie miała z księgowości na komputerze... i coraz częściej mnie wygania sprzed monitora "bo coś musi sprawdzić" - sprawdzanie zwykle trwa 2 godziny i ostatecznie przybiera formę pasjansa.

Właśnie teraz musi na chwilkę usiąść tutaj, żeby coś sprawdzić ^_^. Ale nie ma łatwo ze mną :P.

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group