FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
  Projekt strony
Wersja do druku
Sonfire Płeć:Mężczyzna
Dla Ciebie Piotr-san ;).

Dołączył: 02 Lut 2009
Status: offline
PostWysłany: 04-02-2009, 11:18   

Ja już pracuje nad projektem z linkami do ściągnięcia anime, lecz z wbudowanymi/dopasowanymi napisami w paczce. Dzięki temu już nie trzeba będzie szukać lub ręcznie dopasowywać sobie napisów. :) Mam już 50% projektu graficznego, porządnego kodera i sponsora ;).
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6637202
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 04-02-2009, 11:25   

Obawiam się, że Avellanie chodziło raczej o linkownię do stron o seriach, twórcach, Japonii jako takiej, z recenzjami,fanartami, fanfikami itp. :)

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Sonfire Płeć:Mężczyzna
Dla Ciebie Piotr-san ;).

Dołączył: 02 Lut 2009
Status: offline
PostWysłany: 04-02-2009, 11:27   

To mój błąd :). Przepraszam. Jeśli złamałem regulamin (znaczy mały spam) proszę o usunięcie postu ;). Siedzę za długo przy photoshopie dopracowując szatę graficzną ;).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6637202
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 04-02-2009, 11:41   

Wiesz, jak na razie, żadnego punktu regulaminu nie złamałeś. Trzeba natomiast zauważyć, że to co planujesz (strona z linkami do ściągania anime) jest bardzo nielegalne, aż do odpowiedzialności karnej włącznie. Przedstawianie czegoś, co może zaprowadzić Cię na ławę oskarżonych, jako pracę na studiach chyba nie jest najlepszym pomysłem. Taką stronę - downloadownię z plikami - trudno też nazwać portalem społecznościowym. Nasz doświadczenie wskazuje, że wokół takich stron nie wytwarza się społeczność; użytkownicy wpadają po anime, ściągają i tyle ich widać. Natomiast jak może wyglądać dobrze zrealizowany pomysł na stronę organizującą jednocześnie społeczność, możesz zobaczyć np. tutaj (Kurs-manga.pl).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Sonfire Płeć:Mężczyzna
Dla Ciebie Piotr-san ;).

Dołączył: 02 Lut 2009
Status: offline
PostWysłany: 04-02-2009, 11:50   

Naprawdę jest to aż tak nielegalne? Wzoruje portal na pomyśle http://www.animea.net/ tam też mają odnośniki do stron, na których można ściągnąć anime i jest to dość duży portal, który widać się rozwiną. Nawet jego społeczność jest ogromna (http://www.animea.net/forums/).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6637202
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 04-02-2009, 12:02   

Naprawdę. Zgodnie z art. 116 ust. 1 ustawy o prawie autorskim, kto bez uprawnienia albo wbrew jego warunkom rozpowszechnia cudzy utwór w wersji oryginalnej albo w postaci opracowania, artystyczne wykonanie, fonogram, wideogram lub nadanie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Z kolei zgodnie z art. 18 par. 3 Kodeksu karnego, za pomocnictwo (np. udostępnienie linku) odpowiada się tak, jak za popełnienie przestępstwa. Strona, do której link zamieściłeś wyżej, akurat na temat legalności takiego przedsięwzięcia nic Ci nie powie - ewidentnie jest zagraniczna, a Ty podlegasz prawu polskiemu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Sonfire Płeć:Mężczyzna
Dla Ciebie Piotr-san ;).

Dołączył: 02 Lut 2009
Status: offline
PostWysłany: 04-02-2009, 12:08   

Więc moje marzenia o stworzeniu wielkiego projektu jakże użytecznego rodakom legł w gruzach. No cóż mogłem się zapoznać z polskim prawem. Trochę szkoda bo się napaliłem, ale cóż.

P.S. A jeśli dam linki do serwerów zagranicznych gdzie są umieszczone pliki a samo podawanie linków wezmę jako "informowanie" ludzi o tym, że takie linki istnieją też będzie łamaniem prawa?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6637202
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 04-02-2009, 12:24   

Nie będę odpowiadać za Teukrosa (on się zna lepiej), ale obstawiam, że to ma spore szanse zależeć od interpretacji.

Wada tego rodzaju serwisu podstawowa - poza ewentualną odpowiedzialnością karną - jest taka, że jak ktoś się przyczepi i odpowiednio napyszczy do providera konta, to mogą Ci ją zdjąć z dnia na dzień - casus ACP sprzed paru miesięcy, które "zniknięto" z serwera, bo uznano, że mają pirackie pliki na ftp.

W praktyce (Teukros mnie pewnie skrytykuje...) jest tak, że jeśli będzie działała spora linkownia z najrozmaitszymi kategoriami stron mangowo-animowych, to obecność wśród tych stron jakichś porządniejszych torrentowni nie powinna Ci specjalnie zaszkodzić. Problem jest w tym przypadku w proporcji: czy to faktycznie jedna z (wielu) informacji, jakie dostarczasz, czy właściwa zawartość serwisu.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Sonfire Płeć:Mężczyzna
Dla Ciebie Piotr-san ;).

Dołączył: 02 Lut 2009
Status: offline
PostWysłany: 04-02-2009, 12:30   

Hmm. Ja nie chce zawierać swoich plików na ftp :). Nie mam dostępu do takiego serwera jak CUUUUUUUUUUUUT. Prawda, że z początku linki miały być właściwie wyłącznie (oprócz forum) na stronie, ale jeśli bym pomyślał mógłbym zrobić tak, że te linki po przyjrzeniu będą wyglądały jak mała atrakcja strony.

Hola hola.
Linki przy sobie prosimy :)

Moderacja
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6637202
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 04-02-2009, 12:43   

Administracjo-moderacja czuwa, więc niby nie powiniennem się w tej sprawie odzywać, ale radzę obejrzeć punkty 2. i 3. Konstytucji forum.

Inna sprawa jest taka, że rzeczywiście zamieszczanie linków do torrentowni nie powoduje zwiększenia ilości sensownych użytkowników na stronie. Możesz popatrzeć na Tanuki - materiałów nielegalnych tu nie ma, a jest to jedna z większych polskich stron - na tyle duża, że zgodzono się na linkowanie jej przy artykułach w polskiej wikipedii.

Ryzyko za to jest chyba zbyt wysokie, co widać chociażby na wspomnianym przykładzie anime.com.pl. Z tego co się orientuję, to nie chodziło nawet o materiały stricte nielegalne, a o AMV, których legalność była (jest?) dyskusyjna.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Sonfire Płeć:Mężczyzna
Dla Ciebie Piotr-san ;).

Dołączył: 02 Lut 2009
Status: offline
PostWysłany: 04-02-2009, 13:13   

Wiesz nie specjalnie mi zależy na użytkownikach zarejestrowanych. I nie wiem czemu cały czas mówicie o torrentach skoro gromadzenie linków z serwisów typu megaupload, albo rapidshare nazywa się (chyba, przynajmniej tak słyszałem) warezem. Chodzi mi to, żeby szukanie i dopasowywanie polskich napisów do odcinków anime było przeszłością. Nie chce robić społeczności ludzi, no może przesadziłem przecież ktoś też musi budować portal ;). Więc nie ma za bardzo sposobu, który umożliwił by mi postawienie strony? Może ktoś wie jak to obejść. Proszę o poradę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6637202
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 04-02-2009, 14:20   

No dobrze, odnosząc się do tego, co napisała Avellana - rzeczywiście, podawanie samych linków do stron, a nie do konkretnych plików na tym stronach, moim zdaniem nie jest karane. Zaznaczam, że moim zdaniem - problem w tym, że nigdy takiej sprawy nie było, więc to tylko moja interpretacja przepisów.

Warez, torrentownia - polskie prawo rozróżnia to o tyle tylko, że za ściąganie "torrentów" można pociągnąć do odpowiedzialności zaróno udostępniającego pliki, jak i osoby, które je ściagają, a za ściąganie z megaupload itp. można pociągnąć do odpowiedzialności tylko tego, kto je tam wrzucił (i pomocnika zamieszczającego linki).

Obejścia nie ma.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Sonfire Płeć:Mężczyzna
Dla Ciebie Piotr-san ;).

Dołączył: 02 Lut 2009
Status: offline
PostWysłany: 04-02-2009, 14:43   

Napisałeś, że nie można upowszechniać plików w wersji oryginalnej jest karane. Wcześniej tego nie doczytałem i myślałem, że pakowanie do paczek z niezmienionym plikiem będzie legalne, ale można beknąć za samo udostępnianie plików w wersji niezmienionej? Trochę bzdura. Na jakiej licencji są produkowane anime, że aż taki jest rygor. W takim razie udostępnianie online też nie powinno być legalne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6637202
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 04-02-2009, 14:49   

Sonfire napisał/a:
Napisałeś, że nie można upowszechniać plików w wersji oryginalnej jest karane. Wcześniej tego nie doczytałem i myślałem, że pakowanie do paczek z niezmienionym plikiem będzie legalne, ale można beknąć za samo udostępnianie plików w wersji niezmienionej? Trochę bzdura. Na jakiej licencji są produkowane anime, że aż taki jest rygor. W takim razie udostępnianie online też nie powinno być legalne.


To trochę inaczej wygląda. Anime nie są produkowane na żadnej licencji. Licencje są udzielane na korzystanie z nich. Nikt, bez odpowiedniej nie może z takowego korzystać.

Te restrykcje natomiast są zwyczajnie polskim prawem autorskim.

Tak. Udostępnianie anime online, bez odpowiednich licencji jest karalne.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Sonfire Płeć:Mężczyzna
Dla Ciebie Piotr-san ;).

Dołączył: 02 Lut 2009
Status: offline
PostWysłany: 04-02-2009, 14:59   

A jak można takową licencje uzyskać? I czy wystarczy jedna czy u każdej firmy produkującej anime muszę się o nią starać czy wystarczy jedna? Jakie są jej koszta?

P.S. Myślę, że aż tak za nie nie ścigają. Jest dużo stron polskich z anime online (żeby nie łamiąc regulaminu nie podam końcówki) jak np. wbijam, anime-online, shippuuden, animeon (no dobra to nie jest za bardzo duże).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6637202
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group