FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
  Last Exile
Wersja do druku
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 16-12-2004, 14:02   Last Exile

Przyjęło się, że seriom puszczanym na (ciągle mocno elitarnym) kanale Hyper należą się własne tematy. A że właśnie coś mnie naszło na pisanie (zdecydowanie nie tego, co powinnam pisać), niechże i ja sobie jakiś temat zacznę.

Last Exile to anime całkiem nowe i o ogromnym budżecie, więc raz wreszcie nie żadne szlachetne starocie. Nowość, której nie powstydziłaby się żadna stacja TV. Anime w dodatku mające opinię doskonałego. Ale jak Wy je widzicie?

Last Exile oglądałam już wcześniej, do czego zapewne nie powinnam się przyznawać. Przyznam za to, że moje możliwości oglądania Hypera o 22 mocno spadły, bo za dużo muszę protoplastce tłumaczyć, dlaczego pozbawiam ją Panoramy. Udało mi się jednak rzucić okiem na większość trzeciego odcinka.

Nie wiem, czy to tylko mój odbiornik, ale anime wydało mi się jakieś... spłowiałe. Z natury jest to seria utrzymana w raczej stonowanych kolorach, ale tutaj były jeszcze bardziej przygaszone. Jeśli tak, to boję się, że niektóre elementy (wnętrza Gildii!) poważnie stracą na urodzie. Poza tym jakoś "zgubił się" (czy może tylko mi się tak wydawało?) ten rewelacyjny efekt 3D, który sprawiał, że powietrzne sceny zabierały dech w piersiach. Oglądałam nie byle co, bo wyścig vanshipów. Leciały. I kropka.

O tłumaczeniu nie wypowiadam się, ale przypuszczam, że jest na niezłym poziomie, bo Hyper nie miał chyba dotąd żadnych kompromitujących wpadek. Seria jest z lektorem, więc nie doszłam (mama w pokoju i dość ściszony dźwięk), czy pod tym jest japońska czy angielska ścieżka - choć w tym wypadku to chyba wszystko jedno.

Ale jak wypada LE w oczach osób, które teraz i w tej postaci widzą je po raz pierwszy? Bardzo jestem tego ciekawa. Może za wcześnie pytam, zanim się "na dobre" rozkręciło?

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...


Ostatnio zmieniony przez Avellana dnia 15-10-2007, 21:46, w całości zmieniany 1 raz
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 16-12-2004, 14:16   

Ja mam takie pytanie... Czy fakt, że obraz wariuje to wina mojego telewizora, czy tak jest wszędzie? Bo od czasu do czasu mam wrażenie, jakby taśma im się przesunęła... (pojawia się czarny pasek, obraz przesuwa się do góry lub na dół, czarne paski latające po ekranie). Jest to conajmniej denerwujące. Co do fabuły, to się nie wypowiem, bo oglądam jednym okiem, obejrzę dokładnie, jak kumpelka do mnie przyjdzie obejrzeć to co żem nagrała... Ale wygląda ciekawie.

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Ayako Płeć:Kobieta
The Jellyman


Dołączyła: 29 Sie 2004
Skąd: z szafy w pewnym zamku
Status: offline
PostWysłany: 16-12-2004, 16:36   

Nie tylko u ciebie skacze Mai troche to przygnebiajace ale cóż. Faktycznie jest za wczesnie zeby cokolwiek powiedziec o tej seri ale jak dla mnie zapowiada sie naprawde niezle. Dzwiek i lektor wydajasie dobrze podłozone i ogólnie oprucz tych skoków klatek jest dobrze. Ogólnie fajny pomysł.

_________________
rany bo już mnie nosiło od tej mordki z serduszkami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
4622351
Aori Takera Płeć:Kobieta
Shonenai maniac^^


Dołączyła: 06 Paź 2004
Skąd: Z samego serca chaosu- czyli Warszawy..
Status: offline
PostWysłany: 16-12-2004, 16:45   

Wersja jest japonska.. mi się podoba.. chyba może być ciekawie. Jednak, szczerze mówiąc, na początku bałam się o głównego bohatera, bo.. wydawał mi ise jakiś.. nijakiT-T Jego siostra taka żywa, że wypadał przy niej naprawdę blado..
Sceny wyścigu mogą być, tj. nei jest najgorzej.. naprawdę to mi się podobaja.. choć niezbyt lubię sceny wyścigów itp.. Ale tu są fajne^-^

_________________
Nigdy nie poddawaj się przeznaczeniu,
nawet wśród płaczu i złości
jest cos tak potężnego, że nie zdołasz sie oprzeć.
Takie jest prawo miłości.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
3010037
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 16-12-2004, 17:30   

Oj... Główny jest chyba najsłabszą postacią w serii, to można stwierdzić naocznie. Tam jest całkiem sporo dużo leprzych postaci. I - mały spoiler - to nie jest siostra.

Też widziałem już wcześniej serie, bardzo mi się podobała. Ciesze się, że nareszcie coś dobrego kupili, nawet mimo to, że w tej chwili nie mam Hypera.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Chimeria Płeć:Kobieta
Wiedźma co nie wygląda


Dołączyła: 12 Lut 2004
Skąd: z grzbietu smoka
Status: offline
PostWysłany: 16-12-2004, 19:28   

Oglądam w miarę możliwości. Specjalną fanką maszyn nie jestem, więc specjalnego wrażenie maszyny na mnie nie wywarły, chociaż i tak efekt jest dobry bo miło mi się na nie patrzy ;)
Po tym co widziałam (i słyszałam na spotkaniu ;)) zgadzam się z Aori, że głowny bohater jakiś nijaki. Brak mi w nim energii(i porządej fryzury_^_ No co? Przynajmniej głowny bohater powinien mieć coś porządnego na włosach, a nie taki snopek siana >.<), oczy wydawały się być takie puste i bez uczuć. Nawet jak krzyczy i biegnie to wydaje mi się być flegmatykiem.... Zaś jego (nie)siostra bardzo przypadła mi do gustu^^ Lubię takie energiczne i pełne emocji dziewczyny ^^ (nie zrozumcie źle_^_)
Mi również telewizor czasem siada :/
Ogółem anime interesujące i zachęca do dalszego oglądania ^_^ (a spojlery, których się conieco nasłuchałam tu i tam przydadzą się XDDDDDD)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
5342274
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 02-02-2005, 10:02   

LE zdążyło pewnie już się ze trzy razy skończyć. Jak tam wrażenia po obejrzeniu całości?

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Qrczak Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Lut 2005
Status: offline
PostWysłany: 13-02-2005, 19:07   

Anime nie jest złe, ale nie podoba mi się ostatni odcinek ... :| dla mnie był bez sensu, ale to moje prywatne zdanie ^_^

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2243727
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 13-02-2005, 20:01   

To zależy, co w ostatnim odcinku...

*SPOILERY*
Cytat:

Bo jeśli chodzi o to, co się stało z Dio, to całkowicie popieram. W życiu nie widziałam tak spapranego wątku! Ja wiem, że bywa, ze śmierć bohatera jest potrzebna, żeby "ładnie" zamknąć akcję... Ale jeżeli ktoś staje się w pewnym momencie niemal pierwszoplanowym bohaterem, team bohaterów wykonuje tak zwaną brawurową akcję ratunkową, w dodatku ktoś oddaje życie, żeby go ratować... To nie zabija się go ot, tak, bez żadnego efektu dramatycznego (jeżeli już koniecznie trzeba się go pozbyć). Po to wokół Dio obracała się akcja kilku ostatnich odcinków, żeby nikt nawet nie zauważył jego śmierci? Bez sensu...
[Ja celowo pomijam moją sympatię do tej postaci i to, że oglądając tę scenę miałam ochotę potłuc monitor...]

Plus jeszcze sprawa Morana - żyje, czy nie żyje? Bo moim skromnym zdaniem w którymś momencie wyglądał jak modelowy zimny trup. A w końcówce najwyraźniej o tym po prostu zapomnieli...


W ogóle przy ogólnym bardzo dobrym wrażeniu, jakie anime na mnie wywarło, takie "szczegóły" bardzo drażnią... Wyglądają, jakby scenażyści w ostatniej chwili przypomnieli sobie "o, jest jeszcze jeden wątek!" i postanowili coś z tym zrobić, byle szybko, żeby nie pozostawić dziur (jaby otwarte zakończenie było zbrodnią).

Zamaskowałem spoiler. W razie trudności z czytaniem prosze zaznaczyć tekst. edit = Zeg

Ja uznałam, ze temat jest z założenia spoilerujący... Ale niech Ci będzie :P

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
g_v_s Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Kwi 2003
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 13-02-2005, 21:44   

Dzięki jego śmierci w tym stylu uniknięto dwóch schematów:
1) Bohatera nawracającego sie na stronę "tych dobrych" (vide Scrapped Princes i Chris czy jak mu tam było..)
2) Trwającej kilka odcinków dramatycznej sceny śmierci (np większość takowych w Naruto)

Zresztą Dio i tak był już stracony... ;]

Co do Morgana to rzeczywiście sprawiał takie wrażenie, ale kto wie co potrafi steampunkowa medycyna...

_________________
Multiworld Project
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Miya-chan Płeć:Kobieta
Aoi Tabibito


Dołączyła: 08 Lip 2002
Skąd: ze światów
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 13-02-2005, 23:46   

Co to ma znaczyć, że Dio był już stracony, hm? :>
Co do Morana, można by dojść do wniosku, że skoro jest w ostatnim odcinku jedna bezsensowna śmierć, to wypadało wprowadzić jedno bezsensowne wskrzeszenie, żeby było po równo ;P Ostatni odcinek w ogóle był... Ogólnie serię oglądało mi się świetnie, ale jednak to zakończenie było... Dziwne. A może tylko ja go nie zrozumiałam XD
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 14-02-2005, 14:41   

Dio może był i stracony. Nie zmienia to faktu, że zabili go w wyjątkowo bezsensowny i nic nie wnoszący sposób. Tej sceny równie dobrze mogło nie być... O tak sobie wypadł z samolotu.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Ichigo Płeć:Kobieta
<-eva->


Dołączyła: 03 Sty 2006
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 07-01-2006, 18:14   

Avellana napisał/a:
ale anime wydało mi się jakieś... spłowiałe

To naturalne , przegloądałam galerię w necie z LE i raczej komputer nie mógłby się zarazić od telewizoera spłowiałośćią.Ja uznałam to za zaletę .Przynajmniej jest utrzymane w jakiejś kolorystyce wygląda to jak jakaś starozytna historia.Ogolnie Last EXile ma tylko jeden zgrzyt którym jest niedopracowany gułwny bohater.Nie obrażćie się ale on troche kojaży mi się z Shindzim (tak to się pisze?).Coś ma takiego w sobie nie wiem czy to jest podobna fryzura ,czy osobowość ale jakoś tak.Nadrobili innymi postaciami (np. Alexem Rowem ).Ogulnie muzyka z Last Exile należy do moich ulubionych.I wogule jest to jedna z mich ulubionych seri.

_________________
www.taostudio.fora.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Kejmur Płeć:Mężczyzna
Ktoś


Dołączył: 01 Sty 2006
Skąd: Koszalin
Status: offline
PostWysłany: 07-01-2006, 18:53   

Widzę, że wiele osób miało podobne zdanie do tej anime jak ja - słaby główny bohater, ostatni odcinek bez żadnej logiki, ale dobrze wykonane graficznie, z ciekawą ścieżką dźwiękową i co ważne - dobrze wykreowany świat (kilka rozwiązań w fabule mi się nie podobało, ale to ktoś inny by pewnie uznał za zalety). Ja powiem szczerze, że mógłby nawet pod to być zrobiony jakiś system. A jeśli nie system, to przynajmniej dokładne dodatki o tym świecie podczepione pod jakiś system. Bo potencjał dla Mistrza Gry jest tutaj duży.

Cytat:
1) Bohatera nawracającego sie na stronę "tych dobrych" (vide Scrapped Princes i Chris czy jak mu tam było..)


Powiem, że mnie ten motyw mnie zwykle lekko drażni, ale nie... w tym przypadku. Nawet polubiłem tego bohatera, który w mojej opinii do nich dołączył się przede wszystkim z pobudki poznania czegoś nowego (strach przed siostrą był także jednym z czynników). Jego śmierć była po prostu bezsensowna. No ale jak kto uważa...

Cytat:
2) Trwającej kilka odcinków dramatycznej sceny śmierci (np większość takowych w Naruto)


Owszem dłużyzny nie są przeze mnie mile widziane, ale dla mnie to była przesada. Nawet nikt nie zauważył jego zniknięcia - to mnie jeszcze bardziej dobiło. Zresztą tutaj się nie popisali.

Cytat:
Zresztą Dio i tak był już stracony... ;]


Bo stracił poczucie rzeczywistości (lub zwariował, jak kto woli) ? Naciągane, tym bardziej, że mógłby po prostu być poddany leczeniu i mógłby liczyć na pomoc innych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
2274857
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 08-01-2006, 12:01   

Leczeniu przez kogo? Przecież nikt nie znał technologii Gildii i nie mógł mieć pojęcia, co tak konkretnie mu zrobiono.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 4 Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group