FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
  Record of Lodoss War - manga
Wersja do druku
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 18-12-2004, 09:29   Record of Lodoss War - manga

Leży sobie od paru tygodni w Empiku. Nie brałem tego narazie do rąk, czytał to już ktoś? Jeśli tak, to jakie wrażenia? Takie same jak po serii TV?

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Chimeria Płeć:Kobieta
Wiedźma co nie wygląda


Dołączyła: 12 Lut 2004
Skąd: z grzbietu smoka
Status: offline
PostWysłany: 18-12-2004, 11:35   

Ja czytałam. Niestety nie mogę porównać z serią TV bo nie widziałam (baka...znów opóźniona _-_)
Kreska dla mnie jest świetna (tylko te NOSY, te NOSY!!!! Jakie one okropne! ;_; Jedyny nos, który dotąd nie jest skopany to chyba złodzieja;)). Szalenie mi się podoba postać Deed^^ Jest ślicznie narysowana (NOOOS!!!) i jest sympatyczna. Główny bohater również niczego sobie. Mimo, że nieco załamały mnie jego łzy, to zdobył moją przychylność. Po upiciu się, przypominał mi nawet nieco Xellosa :P (strona 92, jeśli ktoś ma). Każda z tych postaci ma to coś za co można pałać do nich sympatią. Bohaterowie, podobnie jak w przypadku Slayersów są różnorodni co dobrze wpływa na ogólne wrażenie. Znajdzie się tu i narwaniec i kapłan, złodziej i magiczne stworzenia (wybacz Ghim:P) Również zwaśnienie rodów i walki. Czyli standardowe wymagania są.
Mi się zdaje czy tu się kroi (będzie się kroił)romans między Deed, a Parnem?_^_' (może mam już spaczoną wyobraźnię...za dużo shonen:P)
Świat dość fajnie przedstawiony. Jeśli chodzi o tłumaczenie to wydaje się być niezłe (tylko z czym ja to mogę porównać?:/ No z niczym...)
Chyba po raz pierwszy jestem zadowolona w pełni z tego, że manga jest czarno biała. Te kolorki z okładki nie przypadły mi do gustu (może w TV lepiej to wygląda...).
Wrażenia? Manga całkiem niezła, jak tylko starczy kasy i nie będzie priorytetów (KKJ lub Inu-yasha) to z pewnością będę kontynuować. No cóż...ta manga chyba mnie zdobyła ^^
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
5342274
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 18-12-2004, 12:05   

No cóż, na pewno widywałam lepsze mangi fantasy. Skład drużyny sztampowy aż do bólu (rycerz, kapłan, złodziej, mag, krasnolud i elf), ale postacie w istocie, sympatyczne ^^ Tłumaczenie jest na niezłym poziomie, przynajmniej względem wersji angielskiej, którą swego czasu posiadałam. Kreska... Kreska jest dziwna, aczkolwiek ładna. Nosy? Jakie nosy? A co z tymi kajakami, które wszyscy mają zamiast stóp!! Ale cóż, można się do tego przyzwyczaić i ma jakiś urok :) Fabuła prosta... Ogólnie sympatyczne coś do przeczytania w autobusie. Dobrze, że tylko trzy tomy, więcej by mi się kupować nie chciało ^^

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Chimeria Płeć:Kobieta
Wiedźma co nie wygląda


Dołączyła: 12 Lut 2004
Skąd: z grzbietu smoka
Status: offline
PostWysłany: 18-12-2004, 13:03   

Mai napisał/a:
A co z tymi kajakami, które wszyscy mają zamiast stóp!!

Nie wiem czy nie przesadzasz^^ Podobne kajaki czasami bywały u Liny^^
Mi tam się ich nogi podobają XDJakby w za dużych skarpetach :P

Tylko trzy tomy?^^ O, to bardzo dobrze^^
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
5342274
ka_tka Płeć:Kobieta


Dołączyła: 12 Lip 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 18-12-2004, 13:20   

Czytałam spory czas temu skanlację. Jakoś nie pamiętam, żeby mi się wyjątkowo spodobało. No i zakończenie, chociaż odpowiednie oryginałowi (nie pamiętam już, co to tam tym oryginałem było, ale na pewno nie OAVka), jakieś takie urwane... Chociaż zawsze Lodossa lubiłam, to ta manga jakoś średnia mi się wydała.

Odpowiada toto zdaje się 10 pierwszym odcinkom OAVki, czyli najbardziej zjadliwej części historii :P

No, ale to takie tam przemyślenia dziewczęcia, które czytając to kilka lat temu angielski ledwo co znało :P
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2203707
Chimeria Płeć:Kobieta
Wiedźma co nie wygląda


Dołączyła: 12 Lut 2004
Skąd: z grzbietu smoka
Status: offline
PostWysłany: 18-12-2004, 13:27   

Co do zakończenia, może ktoś zdradzić czy jest ono otwarte czy zamknięte???
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
5342274
g_v_s Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Kwi 2003
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 18-12-2004, 18:07   

Rysunek jest trochę denerwujący, ale zawsze Lodossa lubiłem. Dalsze mangi (np. "Demon of Flame") są ciekawsze i o wiele lepsze pod względem warsztatowym... no i Parn jest starszy i poważniejszy a nie taki narwaniec :P

_________________
Multiworld Project
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 18-12-2004, 18:16   

Ech. Mangi nie czytałem, ale przejrzałem w empiku, parę słów więc mogę powiedzieć...

Zarówno film(czy raczej seria TV? Bo miałem w dwóch kawałkach, ale dzieliło się na odcinki...) jak i OAVka miały o wiele bardziej poważną kreskę, ta w mandze jest zaś mocno SD-kowata. Domyślam się więc, że i fabuła jest o wiele bardziej komediowa, bo jeśli nie to... zastanawiam się po co by ją wydali;P.

Lodoss film był fajny nawet, choć kilka rzeczy mnie raziło. W OAV-ce Shooting Star wyglądał jak smok ze "szczerbialu" Wiedźmin, tak samo gruby i nieforemny. W serii TV zaś nie ruszał się;>(kiepska animacja, a raczej jej brak).

Cytat:
Co do zakończenia, może ktoś zdradzić czy jest ono otwarte czy zamknięte???


Nie wiem jak manga, ale filmy miały jak najbardziej zamknięte.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Sm00k
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 18-12-2004, 18:35   

Taa, zamkniete...

Ysen, w ktorym miejscu? (OAV)
Powrót do góry
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 18-12-2004, 18:58   

Cytat:
No wszyscy źli zginęli, groźny artefakt zniszczony i they lived happelly ever after. Możliwe, że postacie miały jeszcze jakieś przygody potem, ale główny wątek zakończony.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Sm00k
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 18-12-2004, 19:46   

Cytat:
Taa, Karlla sobie w swiat poszla i juz nie wroci. A swistak siedzi i zawija...

Zakonczenie mozna nazwac polotwartym. Niby happy end, ale...
Powrót do góry
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 18-12-2004, 19:56   

A że tak zapytam z głupia frant: które to OAV;P? To w którym jest krasnal i kapłan z krótkimi włosami, czy to w którym jest ten mały leprechaun czy czym on tam nie jest i elfopodobny, długowłosy kapłan? Bo ja już nie wiem;>.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 18-12-2004, 20:02   

OAV to to, które ma 12 odcinków. Seria TV ma 52 ^^

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 18-12-2004, 20:08   

Hmm... Niewiele mi to mówi, ale mam wrażenie, że OAV to to starsze. W takim razie nie widziałem całej serii TV, bo VOX puścił tylko kilka odcinków.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
g_v_s Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Kwi 2003
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 18-12-2004, 21:03   

Cytat:
Seria TV ma 52 ^^

hmm... ja obejrzałem taką która miała 27 ^^'

nie pamiętam już które to które, ale Karla(moja ulubiona postać *_*) jak najbardziej przeżyła, a Ashram i Pirotes odpłynęli w siną dal (jest nawet pseudo-kontynuacja tego wątku pod tytułem Legend of Crystania)

_________________
Multiworld Project
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group