FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
  Saiunkoku Monogatari
Wersja do druku
Tosziro Płeć:Mężczyzna
sry za ortografie itp.


Dołączył: 08 Sty 2008
Skąd: wziac kase ?? XD
Status: offline
PostWysłany: 08-01-2008, 00:57   

Cytat:
2. Linki do stron oferujących ściąganie pirackich plików (muzycznych, filmowych lub graficznych), gier i programów, a także linki do stron z crackami i pirackich serwerów będą kasowane. Pytania o takie strony będą kasowane lub ignorowane. Usuwane będą także linki do innych stron, zawierających treści zakazane przez prawo lub naruszające normy obyczajowe.
A Konstytucji Forum przeczytać nie łaska?

IKa
Zua Biurokratka


strona na ktorej mozna sobie ogladnac anime jest dla ciebie piracka i nie legalna o lol... poczytaj sobie glownie dolne akapity na tamtej stronie ( strona dla fonow od fanow czy cus w tym stylu :p )

ps. skoro ta stronka jest piracka i nielegalna, to dlaczego tak dlugo stoi i nikt nie zajal sobie trudu aby ja usunac ??
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Eire Płeć:Kobieta
Jeż płci żeńskiej


Dołączyła: 22 Lip 2007
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 08-01-2008, 15:54   

Metoda kopiuj-wklej choć męcząca jest jednak chyba skuteczna
Cytat:

poczytaj sobie glownie dolne akapity na tamtej stronie ( strona dla fonow od fanow czy cus w tym stylu :p )


To nie ma znaczenia. Nie ma znaczenia również to, że nie biorą za to pieniędzy. Po prostu w świetle prawa dany materiał może rozpowszechniać tylko posiadacz licencji. Nie słysałeś waść o pewnych tego typu stronach z hukiem zamkniętych?
Cytat:

skoro ta stronka jest piracka i nielegalna, to dlaczego tak dlugo stoi i nikt nie zajal sobie trudu aby ja usunac ??

Bo nie jest to przestępstwo ścigane z urzędu. Pretensje musi zgłosić posiadacz prawa do danego anime. Jeśli anime nie jest zlicencjonowane w kraju w którym jest zarejestrowana stronka mała szansa, ze ktoś sie upomni- nie leży to po prostu w niczyim interesie.
Sprawa zmienia postać gdy w grę wchodzi posiadacz licencji.
Choć posiadacze praw prawie zawsze wygrywają procesy sądowe są one jednak kosztowne i czasochłonne, więc zazwyczaj sprawa kończy się na wysłaniu stosownej prośby o usuniecie materiału- zazwyczaj skutkuje. Dotyczy to wszystkich stron z DDL, anime on-line grup skanlacyjnych czy fansuberskich.
Przepraszam za offtop, mam nadzieję, że wszystko wyjaśniłam.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Skoro już pisze w tym temacie wypadałoby sie wypowiedzieć, przynajmniej ogólnie, jako, ze z powodu nieludzkiej pory nadawania widziałam dotąd jedynie dwa odcinki.
Kreska nawet mi się podobała, mam słabość do takiej stylistyki. Zwłaszcza urzekło mnie to na co narzeka większość fanów- fryzury i szaty.
Muzyka- wpadająca w uszko, zwłaszcza opening
Fabuła postacie i cała reszta- trudno powiedzieć na razie coś konkretnego, mam nadzieję, że podczas trwania serii rozwiną się trochę, na razie mamy dobry początek.

_________________
Per aspera ad astra, człowieku!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1018596
 
Numer ICQ
Salva Płeć:Kobieta
Prince Charming


Dołączyła: 29 Paź 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 08-01-2008, 16:36   

21 to nieludzka pora ? ^^


A żeby też nie offtopicznie, niesamowicie mnie rozczuliła scena jak Kouyuu położył głowę na ramieniu Shuueia jak rozmawiali o Kourin w 7 odcinku. Mnie się wszystkie relacje między postaciami strasznie Ghost Huntowe wydają. Tzn nie ma żadnych niepotrzebnych podtekstów. Czysta przyjaźń. I to zarówno pomiędzy Ryuurenem i Shuurei jak i właśnie między wymienionymi wyżej panami. Rozczuliła mnie ta scena, Shuuei go traktuje jak młodszego brata (może sobie odbija za Ryuurena, którego może traktować raczej jak starszegom, a nie młodszego ^^). Nie kocham Shuueia ale za ten jeden moment mogłabym go polubić. No i za "głupiego czwartego brata"... i za "nie będę z Tobą spał brzydalu" ^^ Po polsku jednak pewne kwestie brzmią zdecydowanie lepiej...

Wśród moich ulubionych momentów jest jeszcze zakończenie 8 odcinka. Po tym co zrobił pokochałam Ryuukiego i od tamtego odcinka mój stosunek do niego się nie zmienił. On był autentycznie rozbrajający w tym momencie. I jej mina ^^ Czy tylko mnie nie rusza jego przeszłość ? Bo jak tak patrzę na te flashbacki to mnie się raczej postci przestają podobać. Ja wiem że relacje w pałacu były wtedy gorzej niż chore (mamunia książątek na ten przykład) ale... Coś jest cholernie nie tak. Jak patrzę na małych Ryuukiego i Seiena to coś mi się wydaje cholernie nie tak. I zaraz, ile osób zna Seiena teraźniejszego? Bo ja naliczyłam (mówię na etapie 8 odcinka oczywiście bo potem to się tego robi więcej)... Zaraz... Czarny Wilk, Sho, wychodzi na to że Sa też, ten generał nie pamiętam jak on się nazywał, Shuuei (Kouyuu wie?) i aktualnie Ensei. Ktoś jeszcze ? On się jakoś wyjątkowo mało przejmuje tym faktem. Czy on kopletnie zgłupiał żeby w ogóle uważać, że nie zostanie rozpoznany (bo on ewidentnie liczył na to, że zmienił się na tyle że nikt go nie pozna, a tak przynajmniej można wnioskować z jego zdziwienia...) ? Ano właśnie ale plus się należy za Kijina ^^ Tłumaczenie jego nazwiska, reakcja Shuurei... No i Kouyuu pokazał że jednak jako przewodnik jest kiepski ale zasłużył na taki awans w tak młodym wieku. Ja dopiero teraz zwróciłam uwagę, że oni to sobie wszyscy dokładnie zaplanowali. Tylko jak się ma reakcja Kijina (to efektowne opuszczenie sali) do naszej radosnej trójeczki na drzewie ? Oni tam wszyscy byli nieźle shuurnięci ^^ Jeśli dobrze rozumiem celem naszych panów było, żeby Kijin własnie ją rozpoznał i przekonał się do bab w pałacu (nie tylko w roli laleczek - motywatorów emperora). To mogli w to wciągnąć Shoukę i podszepnąć parę słów Reishinowi, już on by to załatwił ^^ (nie mogę się go doczekać !) Nie chcę sobie analizować tej serii bo ona nie jest spejcalnie głęboka ale lubię sobie tak myśleć na temat bohaterów.

_________________

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Eire Płeć:Kobieta
Jeż płci żeńskiej


Dołączyła: 22 Lip 2007
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 08-01-2008, 18:03   

Cytat:
21 to nieludzka pora ?

O tej godzinie TV należy do rodziców i nie ma sensu przekonywać ich o konieczności zmiany kanału. Jak już odbiornik sie zwolni leci akurat FMA i Naruto.
Może jednak niedługo zainwestuję w kartę TV i obejrzę to po ludzku:)

_________________
Per aspera ad astra, człowieku!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1018596
 
Numer ICQ
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 08-01-2008, 21:28   

Och, w Saiunkoku też jest taka dziwna tendencja na traumatyczne przeszłości, ale na szczęście jakoś nie odciskaja swojego piętna BARDZO znacząco na psychice bohaterów ;p Raczej subtelnie są podsuwane. Na całe szczęście.

Salva napisał/a:
(mamunia książątek na ten przykład)

Uściślając, mamunie książątek ^^ Każdy księciunio i księżniczka jak do tej pory miał swoja własna mamusie i tylko wspólnego tatusia.

Co do tożsamości Seiena, to na szczescie dla niego te grono osób o tym wiedzących było takie małe. Większość mysli, ze po prostu umarł, bo w koncu posłano za nim zabójców. Jedyne wyjątki to grupa Czarnych Wilków, Shuuei oraz Taiho, Taishi, Taifu (trójka starców). Wątpie, by do informacji o tym został dopuszczony ktoś jeszcze. Shuuei sie domyślił jako generał, Kouyuu jesli nikt mu nie powiedział to nie, bo jak pamiętamy
Spoiler: pokaż / ukryj
Reishin przygarnął go w tym samym czasie, gdy jego brat Shouka (ojciec Shuurei) przygarnał innego młodzieńca (Seiena - Seirana)
więc na pewno był zbyt młody i nic nie podejrzewał o możliwości przezycia zesłanego księcia.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Salva Płeć:Kobieta
Prince Charming


Dołączyła: 29 Paź 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 08-01-2008, 21:41   

Ale i tak jego przesadny optymizm mnie nieco dziwi. Tzn fakt, że nawet nie próbuje się maskować.

^^ Wilki Wiatru, Czarny Wilk czyli wiemy kto, to był przywódca ^^

No więc własnie z powodu wieku wydawało mi się że Koyuu nie wie, chociaż on mi przypomina Kyo z Furuby (może dlatego nie lubię go AŻ tak bardzo?), jakby wiedział to zaraz by to było na nim widać...

Czy tam mamunie, whatever ^^ Było coś chorego w tej relacji... Nie wiem nie podobało mi się w każdym razie i Ryuuki bynajmniej nie jest dla mnie uroczy w tamtym momencie...

Ja tych trzech nazywam tak jak oni, bo mi się mylą...

Kwik ! Dzisiaj był świetny odcinek z burzą i z "wujkiem" ^^

_________________

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Salva Płeć:Kobieta
Prince Charming


Dołączyła: 29 Paź 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 10-01-2008, 16:20   

O mamuniu...

Jestem po obejrzeniu pierwszego odcinka drugiej serii i mam kilka wrażeń. Chyba też pokocham dozgonnie trio Seiran Kouyuu Shuuei. Cała sytuacja z szukaniem wody... W ogóle jak cały trójkącik się urżnął... Przepiękne. Trochę mi się nie podoba, że nieco zmienili rozplanowanie zdarzeń w odcinku... Nie wiem jak to nazwać, ale po raz pierwszy zdarzyło mi się autentycznie znudzić. Chociaż chichoczący do siebie Ryuuki (CAŁY Tamaki w tym momencie, ja kocham tego faceta !) mi nieco zrekompensował. To samo z Seiranem, on nabiera nam charakteru. EVIL Seiran jest świetny ! Prawie jak Yougetsu. No i brawa dla niego za te świetnie ujęcia Shuueia podczas ucieczki przed "strzałami znikąd". Został zmuszony do czynu... Ale znowu Koyuu nie bardzo mi się podoba jako jednostka. Wszystkie momenty z nim były świetne (chyba w pierwszej części nie było humoru w tym wydaniu, co nie znaczy że mi się nie podoba, Koyuu zawlekany do domu to było coś pięknego...) ale jednak... No Shuurei udalo się na nowo zjednać moją sympatię za dyrygowanie panami (że ona ich nie pozabijała to ja ją podziwiam). Tylko niech ktoś Kourin ubije, najlepiej mogą sobie razem romantycznie gdzieś zdechnąć, Koyuu jako jedyny który ją "naprawdę rozumiał" może trochę pocierpi ale szkody dla fabuły by to wielkiej nie przyniosło. Zawiódł mnie też opening, piosenka jest nadal piękna ale mam wrażenie że w pierwszej serii graficznie openingi były lepsze. Na razie zasadniczej różnicy w porównaniu do poprzedniej częśći nie widzę. Poza tym czy Reishin nie chciał uchronić Koyuu przed tym wszytkim ? No i fakt faktem pierwszy raz się zdarza żeby tak różne osoby chcieć zeswatać. Jak Shuurei się nie tam gdzieś nie pojawi z tym fioletowoustym burakiem to być może znowu wrócą mi właściwe poglądy na temat głównej pary. Ale obawiam się że sam opening jest już nazbyt oczywistą sugestią i moje proroctwa się potwierdzą. Zobaczymy...

_________________

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ras Zielin Płeć:Mężczyzna
Jah bless You!


Dołączył: 04 Sty 2008
Skąd: Zielona Góra
Status: offline
PostWysłany: 10-01-2008, 17:21   

Eire napisał/a:
Jak już odbiornik sie zwolni leci akurat FMA i Naruto.
Może jednak niedługo zainwestuję w kartę TV i obejrzę to po ludzku:)



A masz możliwość, żeby w między czasie kiedy TV jest pod okupacją rodziców ustawić sobie nagrywanie? :> Albo wykradnij TV sąsiadom i w pokoju sobie zamontuj ;))

_________________
Iku zo!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
8627431
Eire Płeć:Kobieta
Jeż płci żeńskiej


Dołączyła: 22 Lip 2007
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 10-01-2008, 17:52   

Niestety do nagrywania potrzebna jest karta albo dekoder z twardym dyskiem, ktrego nie posiadam
EOT:)

_________________
Per aspera ad astra, człowieku!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1018596
 
Numer ICQ
beata
Gość
PostWysłany: 08-02-2008, 18:16   

hej mam pytanie a zarazem prośbę bo jak pewnie sama już zauważyłaś na hyperze nie puszczają już Saiunkoku Monogatari (ColourCloud Palace). Osobiście jestem zbulwersowana tym co oni wyprawiają. Jak już coś puszczają to do końca. I z tym wiąże się moje pytanie czy znacie może jakąś strone gdzie mogłabym sobie "obejżeć" dalsze odcinki czyli drugą serię?? Bardzo by mi na tym zależało, gdyż to anime mnie strasznie zaciekawiło. I jak bym mogła ptosić o odpowiedź na mojego CUT

Cytat:
2. Linki do stron oferujących ściąganie pirackich plików (muzycznych, filmowych lub graficznych), gier i programów, a także linki do stron z crackami i pirackich serwerów będą kasowane. Pytania o takie strony będą kasowane lub ignorowane. Usuwane będą także linki do innych stron, zawierających treści zakazane przez prawo lub naruszające normy obyczajowe.

Może by tak najpierw przeczytać Regulamin, a potem użyć google?
IKa
Zuy Mod
Powrót do góry
Eire Płeć:Kobieta
Jeż płci żeńskiej


Dołączyła: 22 Lip 2007
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 08-02-2008, 19:14   

Dziwi mnie ten post, z tego co zauważyłam codziennie ma premierę nowy odcinek

_________________
Per aspera ad astra, człowieku!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1018596
 
Numer ICQ
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 08-02-2008, 19:36   

A druga seria jest wciąż w toku (jutro 35 odcinek bedzie emitowany w Japonii) i na dodatek jest praktycznie dostepna tylko i wyłącznie po japońsku, a dosyć zawiła fabuła zabija radość oglądania w dużej mierze, jeśli biegle nie znasz tegoż języka. Także jeśli ktoś ma Hypera to powinien imho uważać się za dziecko szczęścia i modlić się, by popularność była w Polsce na tyle duża, a w Japonii na tyle przeciętna, by cena drugiej serii nie powalała i Hyper postanowił wykupić resztę.

Zreszta jak zapewne zauważyłaś fabuła dzieli sie na poszczególne historie, ostatni odcinek pierwszej serii doskonale zamyka wiekszość wątków, w drugiej serii zaczyna sie kolejny arc w prowincji Sa trwający do 17 odcinka, a potem zaczyna sie kolejny dłuuugi, o wiele bardziej skomplikowany arc i na dodatek powątpiewam, czy zdołają zamknac go zgrabnie przed koncem drugiej serii, zwłaszcza, ze wyłania się jakby kolejny aktualnie związany z domem klanu Ran a czy bedzie trzecia... kto wie.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 09-02-2008, 19:35   

Nanami napisał/a:
A druga seria jest wciąż w toku (jutro 35 odcinek bedzie emitowany w Japonii) i na dodatek jest praktycznie dostepna tylko i wyłącznie po japońsku, a dosyć zawiła fabuła zabija radość oglądania w dużej mierze, jeśli biegle nie znasz tegoż języka.

Tutaj jest WYRAŹNIE napisane, gdzie i w jakim języku. Proszę czytać ze zrozumieniem?

IKa
Zua Biurokratka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Eire Płeć:Kobieta
Jeż płci żeńskiej


Dołączyła: 22 Lip 2007
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 26-02-2008, 20:37   

Hardsuby to widziałam do 35 odcinka- prawda, że chińskie ale zawsze
Ja bym jednak chciałam, żeby Shiruei była z cesarzem, a w każdym razie została cesarzową. Zasługuje dziewczyna na to.
Szczerze jednak wątpię, by wszystkie wątki zamknięto w dwóch seriach.

_________________
Per aspera ad astra, człowieku!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1018596
 
Numer ICQ
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 26-02-2008, 21:24   

Wszystkich wątków oczywiscie, ze nie zamkna, ale mam nadzieje ze ten z klanem Hyou i klanem Ran - owszem. Przynajmniej satysfakcjonująco...

Co do Shuurei + Ryuuki to cienko to widze. Ona nie zasługuje na niego. Ani ciupinke! Udowodniła to wielokrotnie już. Lubie ten pairing i nie mam szczególnie nic przeciwko niemu, ale nie, nie widze tego.
Spoiler: pokaż / ukryj
Biedny Ryuuki tak sobie zaprząta nią myśli, nadskakuje nad nia, troszczy sie o nia, a ona wciaz udaje taka chłodna, ze niby jej nie zalezy, ze niby bardziej zalezy jej na karierze jako urzędnika, czasami podswiadomie zmusza go do podejmowania ciezkich decyzji... i dopiero teraz zaczeła sobie z tego dawać sprawe, dopiero teraz jej sie żal robi. :/

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 5 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group