FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 14, 15, 16  Następny
  Gundam 00
Wersja do druku
Kikimora Płeć:Kobieta
..lubię bakerollsy.


Dołączyła: 05 Lip 2009
Skąd: Świnoujście
Status: offline
PostWysłany: 13-07-2009, 21:22   

LoliExia pojawiła się nawet dość niedawno na joe monsterze ;p

Enyłej, to, iż męska C.C. ( Ribbons ) była facetem, to raczej wiadome, ale..
Spoiler: pokaż / ukryj
na prostownicę Tierii, Regene był/była kobietą? mężczyzną? czy większość innovade/innowejdo byli `innopłciowy`( inno.. innosex? tak? xd )

Ja wiem, że jest to jedna z największych zagadek dodająca pikanterii ich stosunkom, ale skoro jedno
Spoiler: pokaż / ukryj
paradowało na balu jako kobieta będąc mężczyzną, zaś Regene było? w garniturze, to analogicznie, było to kobietą.

albo wszystko pokręciłam, albo i nie.. chociaż w sumie..

Albo myślisz, albo oglądasz Gundamy. Albo akwarium, albo rybka. Połączenie obydwu składników grozi fioletowym wybuchem.

_________________
Niedożywieni i gruźliczy
Studenci walczą z błazenadą
Sztanbał szlachetne weksle liczy
Patrioci do Paryża jadą
W powietrze wylatuje zamek
Stając się marzeń rozpadliną
Rzecki umiera weteranem
Wokulski znika pod ruiną
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8871681
Agon Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 13-07-2009, 23:15   

Co prawda jeszcze nie skończyłam oglądać drugiego sezonu, ale jak na moje oko Regene jest facetem. MAL i Wiki też tak twierdzą.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Dorsai Płeć:Mężczyzna
wieczny student


Dołączył: 24 Cze 2008
Skąd: Sosnowiec
Status: offline
PostWysłany: 16-07-2009, 03:31   

Gundam Seed skutecznie zniechecil mnie do ogladania jakiegokolwiek anime spod znaku Gundama... Bardzo malo anime mnie tak zdenerwowalo w trakcie ogladania tym, ze zmarnowalo potencjal jaki tkwil w pomysle na fabule na poczatku serii... Czy jest jakiekolwiek anime z tej serii warte ogladania i przynajmniej na poziomie Macross Zero?
Moze ten Gundam 00?

Odrazu zaznaczam, ze nie interesuje mnie seria z tak naiwna, niespojna i zalosna fabula jak w Gundam Seed...

_________________
Przedziwna pogoda ogarnęła mą duszę, podobna tym słodkim rankom wiosennym, których używam całym sercem. (...) Ach, to tak uciska serce! A jednak być niezrozumianym to los takich jak my!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1379302
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 16-07-2009, 08:34   

Dorsai napisał/a:
Odrazu zaznaczam, ze nie interesuje mnie seria z tak naiwna, niespojna i zalosna fabula jak w Gundam Seed...

Gundam Seed jest fabularną podróbą Gundamów z lat 80-tych. Upchali w tej serii wszytko, co było wcześniej i dodali więcej dramatyzmu i lepszą akcję. Że fabuła się posypała przy okazji mało kogo interesowało.

Gundam 00 jest trochę bardziej spójny, ale w fabułę wpletli trochę bezsensownych rozwiązań, by było śmieszniej. Aczkolwiek moim zdaniem jest duuuużo spójniejszy niż Seed. Z nowszych jest jeszcze Wing, ale tam bohaterowie zmieniają strony średnio co 5 odcinków (bo ci źli teraz są dobrzy, a ci dobrzy źli). Stare gundamy są fajne, ale są... no stare.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Furiaboy Płeć:Mężczyzna
Funk na ścianie!


Dołączył: 20 Kwi 2009
Skąd: Toruń
Status: offline
PostWysłany: 16-07-2009, 11:17   

Dorsai napisał/a:
Czy jest jakiekolwiek anime z tej serii warte ogladania i przynajmniej na poziomie Macross Zero?
Moze ten Gundam 00?

Odrazu zaznaczam, ze nie interesuje mnie seria z tak naiwna, niespojna i zalosna fabula jak w Gundam Seed...


Podczas ogladania 00 co chwile wyrywalo mi sie "jaja sobie ze mnie robicie?", zdecydowanie nie jest to seria dla ludzi liczacych na spojna i w miare logiczna fabule, tutaj fabula jest tak naciagana zeby akcji bylo jak najwiecej, jak najwiecej dramatow i spotkan po latach. Ja Dalem rade obu sezonom glownie dlatego ze mam wielka tolerancje na tego typu glupoty (co ciekawe tylko w anime, w normalnych filmach strasznie mnie to odrzuca).

Przemierzam sie teraz do Seeda, glownie dlatego zeby samemu wyrobic sobie opinie, no i 00 mimo wszystko dal rade mnie wciagnac...

Sadze ze paradoksalnie mimo wiekszej popularnosci Gundamy nigdy nie dorownaja Macrossom, gdzie prawie kazda seria/film sa dla mnie mistrzostwem zarowno jezeli chodzi o akcje, grafike - jak i o postacie, fabule, sploty akcji (nie ogladalem "7" jeszcze - podobno najgorszej...)

Spokojnie pani ponizej ;), juz edytuje, za szybko dodalem. Chociaz sadze ze nawet podczas pierwszego pisania moja interpunkcja jest o niebo lepsza niz to co sie na forach polskich dzieje ;)

_________________
Niektórzy mają schizy z winy LOVE...
A my? Jointy i płyty winylowe...


Ostatnio zmieniony przez Furiaboy dnia 16-07-2009, 11:24, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9617869
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 16-07-2009, 11:19   

Furiaboy, na bogów chaosu - a interpunkcja gdzie?!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dorsai Płeć:Mężczyzna
wieczny student


Dołączył: 24 Cze 2008
Skąd: Sosnowiec
Status: offline
PostWysłany: 16-07-2009, 14:04   

Furiaboy nie oczekuje w anime mistrzostwa na miare Apocalypse now (jesli chodzi o tematyke antywojenna), ale chce, zeby przynajmniej fabula mnie nie doprowadzala do szewskiej pasji... A tak jest z fabula Gundam Seeda... Jesli kazdy Gundam jest robiony wedlug tego samego schematu to chyba nie mam czego w tej serii szukac..

_________________
Przedziwna pogoda ogarnęła mą duszę, podobna tym słodkim rankom wiosennym, których używam całym sercem. (...) Ach, to tak uciska serce! A jednak być niezrozumianym to los takich jak my!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1379302
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 16-07-2009, 14:20   

Użytkownika Dorsai uprzejmie proszę o stosowanie znaków polskich w postach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 16-07-2009, 15:15   

Cóż, jeśli szukasz tu realizmu wojennego, to IMO się zawiedziesz. Wprawdzie obejrzałem tylko niecałą pierwszą serię, ale z tego co na razie mi się zdaje (inni mogą mnie sprostować, bo może się mylę), to wojna jest z grubsza prowadzona na zasadzie "moja Wunderwaffe jest bardziej wunder, niż twoja". Co oczywiście nie odbiera tej serii kwikogenności i mieści się (chyba) w ramach mechowej konwencji.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Dorsai Płeć:Mężczyzna
wieczny student


Dołączył: 24 Cze 2008
Skąd: Sosnowiec
Status: offline
PostWysłany: 16-07-2009, 17:28   

Teukros kiedys wiele lat temu jak zaczynalem swoja przygode z internetem uzywalem polskich znakow... Po pewnym czasie zdalem sobie sprawe, ze pisanie bez nich jest wygodniejsze i nic nie zmienia. Poza tym w regulaminie nie ma nic o nakazie uzywania na tym forum polskich znakow, a jest tu wiecej uzytkownikow, ktorzy ich nie uzywaja i nie wiem dlaczego bylo to skierowane tylko do mnie...

_________________
Przedziwna pogoda ogarnęła mą duszę, podobna tym słodkim rankom wiosennym, których używam całym sercem. (...) Ach, to tak uciska serce! A jednak być niezrozumianym to los takich jak my!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1379302
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 16-07-2009, 17:50   

Dorsai, jak ci moderator grzecznie zwraca uwagę, to się stosujesz a nie pyskujesz. Bo Teukros może być grzeczny i cierpliwy, ale jeśli jego działania nie pomagają, ja będę zwyczajnie OSTować do skutku.

Twoje "doświadczenia" mnie nic nie obchodzą, jeśli chcesz tu pisać - będziesz pisać po polsku, tak jak to określa punkt 2.2 regulaminu. Używając polskich znaków diakrytycznych. Albo licz się z tym że wszystko co napiszesz wyleci bez dalszego gadania jako spam - wypowiadanie się na tym forum to przywilej, i nigdzie nie jest napisane że musimy na to pozwalać łebkom które nie stosują się do ustanowionych przez nas zasad.

Niniejszym dostajesz OSTa - punkty 2.2, 4.1, 4.3 regulaminu.

Następne niechlujne i niezgodne z punktem 2.2 posty będą kasowane bez zapowiedzi.

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 16-07-2009, 19:26   

Cytat:
Gundam Seed skutecznie zniechecil mnie do ogladania jakiegokolwiek anime spod znaku Gundama... Bardzo malo anime mnie tak zdenerwowalo w trakcie ogladania tym, ze zmarnowalo potencjal jaki tkwil w pomysle na fabule na poczatku serii... Czy jest jakiekolwiek anime z tej serii warte ogladania i przynajmniej na poziomie Macross Zero?
Moze ten Gundam 00?


UC klasyczne:
Trzy filmy pierwszego Gundama (lub zapoznanie się ze streszczeniami). Można obejrzeć, tylko mieć świadomość, że to było pierwsze w swym gatunku, co ma swe następstwa.
Potem opcjonalnie Stardust Memory, 8th MS Team i War in the Pocket.
Następnie Zeta Gundam (serial) z opcjonalnym ZZ (jedni lubią drudzy nie) do Char's Counterattack (najlepszy Gundamowy film ale trza wiedzieć co się działo wcześniej). A następnie czekamy na zapowiedzianego Unicorn Gundama.
Są jeszcze filmy Zeta Gundam Another Translation. Mają jednak inne zakończenie które nie dopuszcza do ZZ i CCA.
MS IGLOO, mój znajomy mówi, że też dobre ale jeszcze nie oglądałem. Tak samo Victory. F91 odpuszczamy, to miał być serial ale zmienili plany i zrobili film i w efekcie słabo poszło.

Inne:
Jeżeli chcemy odpocząć od ciągłej wojaczki i chcemy coś zupełnie nierealistycznego ale na dobry sposób bierzemy G Gundama. Obowiązkowo głośno krzyczymy nazwy ataków.
Turn A jest godny polecenia. To seria która wyleczyła Tomino (twórcy Gundama znanego pod ksywką "kill'em all") z depresji i nienawiści do ludzi.
Jeżeli chcemy fabułę średnią i trochę naiwną, ale za to sympatycznych bohaterów, to oglądamy X-a.
Wing - odpuścić. Tylko Destiny jest gorsze.
SEED Destiny - jeżeli nie lubisz SEEDa to tym bardziej nie masz co oglądać. Chyba że pierwsze 13 odcinków, wtedy jest jeszcze nieźle. Potem zaś anime zaczyna coraz to bardziej zrzynać z SEEDa pierwszego bo ludzie nie chcieli nowej historii i nowych bohaterów tylko jeszcze raz to samo.
G-Saviour - Cofam co powiedziałem, nawet Destiny nie jest aż tak złe. Omijać szerokim łukiem chyba, że chce się oglądać tego gniota by się pośmiać.
00 - nadal nie obejrzałem drugiego sezonu, ale można obejrzeć, nawet wciąga, można pośmiać się i dobrze się bawić.

_________________
Aru toki wa seigi no mikata
Aru toki wa akuma no tesaki

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Aznable Płeć:Mężczyzna
The Red Comet


Dołączył: 21 Lip 2009
Status: offline
PostWysłany: 21-07-2009, 17:08   

Gundam 00 stał się całkiem niezłą odskocznią od SEED'a, który był taki, a nie inny. Pierwszy sezon zapowiadał się świetnie. Pierwszy teaser był sporym zaskoczeniem. Projekt postaci wyglądał naprawdę średnio i był trochę odpychający. Sami przyznacie wygląd Allelujah, czy Setsuny - słabiutko. Całe szczęście design MS'y był świetny. Tieren tylko trochę przypominał Zaku, Flag też niczego sobie, choć był troszkę cherlawy. Gundamy wyglądały tak jak zwykle i właściwie nic nie mogło mnie zaskoczyć.
Fabularnie jakoś to wyglądało -
Spoiler: pokaż / ukryj
bitka o słuszny pokój na świecie itd.

Końcówka do przewidzenia i oczekiwanie na sezon drugi. Trailery wgniatały w fotel, po prostu zapowiadało się super.
Niestety wszystko poszło w dziwnym kierunku - postacie wyglądały już znacznie lepiej, MS'y zmieniły się kosmetycznie, a fabuła? Bardzo słabo... Pojawiło się znacznie więcej akcji, z których kilka było super, a kilka było tak schematycznych, że po prostu przewijało się fragmenty walk zatrzymując się na momencie "wygięcia twarzy" przez jednego z bohaterów.

Spoiler: pokaż / ukryj
00 rozwala oddział A-LOLsów, od następnego dostaje w tyłek, dostaje kolejne ulepszenie i tak bez przerwy... Nuuuda

Znając życie, filmowa kontynuacja będzie wywoływać u mnie takie same uczucia jak drugi sezon. A szkoda.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 21-07-2009, 20:19   

Cytat:
Gundam 00 stał się całkiem niezłą odskocznią od SEED'a, który był taki, a nie inny.

Heh, przypomniał mi się jeden komentarz na YT że nie lubi 00 bo to nie SEED tylko zupełnie inne anime.

Btw, nie wiem czy tu już było wrzucane, ale
http://www.youtube.com/watch?v=kJJ0A6wwPr8
=D

_________________
Aru toki wa seigi no mikata
Aru toki wa akuma no tesaki

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Aznable Płeć:Mężczyzna
The Red Comet


Dołączył: 21 Lip 2009
Status: offline
PostWysłany: 21-07-2009, 21:14   

Cytat:
Heh, przypomniał mi się jeden komentarz na YT że nie lubi 00 bo to nie SEED tylko zupełnie inne anime.

Na YT jest ich pełno, a szkoda. Właściwie każda seria, która zostaje stworzona i jest oglądana przez rzesze ludzi, staje się czymś przeze mnie gorzej ocenianym. Właśnie tak było z SEED'em. Jakiś czas temu pojechałem troszkę po C.E za co cała masa "fanów" mnie zbeształa :P A wszystko zaczęło się tak niewinnie od porównania Archangela do White Base... ^^
Cytat:
Btw, nie wiem czy tu już było wrzucane, ale
http://www.youtube.com/watch?v=kJJ0A6wwPr8
=D

Pewnego rodzaju klasyk tak samo jak to: http://www.youtube.com/watch?v=h7H-_N-h_tY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 15 z 16 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 14, 15, 16  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group