FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
  Tengen Toppa Gurren Lagann
Wersja do druku
Achmed Płeć:Mężczyzna
Hurry Starfish ^.^


Dołączył: 11 Paź 2008
Skąd: Lublin
Status: offline
PostWysłany: 04-12-2008, 21:00   

Ja wiem czy natarczywie, muzyka przez większość serii była przeze mnie w ogóle prawie nie zauważana. Dopiero potem, nie wiem dlaczego zwróciłem na nią uwagę. Po przesłuchaniu kilku OST mogę powiedzieć, tylko tyle, że ścieżka dźwiękowa należy do tych którą chciałbym mieć na komputerze - i pewnie tak się skończy, że będę ją miał (Od przeszło godziny obsłuchuje dwa kawałki).

_________________
"Don't believe in you, who believes in me."
"Don't believe in me, who believes in you."
"Believe in you, who believes in yourself."
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
406070
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 05-12-2008, 09:29   

Co jak co, ale muzykę TTGL ma mocno specyficzna, ale bardzo dobrze wpasowuje sie w klimat serii. Mimo ze parę utworów to po prostu odrobinę inna wersja tej samej melodii. Ja mam caluśki OST i są stale u mnie na winampie. A najbardziej uwielbiam "Libera me" from hell - świetnie podkreślał scenę przy której się pojawił (uwaga spoiler z koncowych odcinków)
Spoiler: pokaż / ukryj
oczywiście gdy ju z starszy Simon spotkał się z Kaminą raz jeszcze
. Moim zdaniem to jedna z lepszych scen w anime w ogóle.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 05-12-2008, 12:29   

Zgadzam się z Nanami, ta scena jest w czołówce mojego osobistego rankingu. Jeśli chodzi o muzykę, to najbardziej przypadł mi do gustu opening i Row Row Fight The Power. Najbardziej wpadające w ucho, dłuuugo je jeszcze po serii nuciłam.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
sasuke-kun55555 Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 06 Gru 2008
Status: offline
PostWysłany: 06-12-2008, 23:48   

Powiem w skrócie że seria jest genialna nie mam co sie rozpisywać bo wszystko co chciał bym napisać już zostało napisane;p

Co do postaci uważam że były genialne w szczególności Kamina (bohaterski, narwany, nieodpowiedzialny i zawsze dążący według swoich ideałów i przekonań) a poza tym nie mogę zapomnieć o Yoko(Piękna i z charakterkiem ;] )

Przyznam że jak większość z was po śmierci Kaminy miałem doła i nie mogłem w to nadal uwierzyć(nawet posiadałem złudną nadzieje że może jakoś go ożywią^^ )

Co do wad: Popieram Achmeda co do śmierci Kaminy. Za szybko uśmiercili jedną z najfajniejszych postaci;/ po pierwsze buch załatwili go w 5 minut a po drugie był on jedynym który zginął w 1 serii(z dobrych)
Nie spodobało mi się takrze podejście Gainaxu do miłości Yoko i Kaminy - ich związek trwał jeden pocałunek a myślę że każdy z nas czekał na to "Dziesięć razy lepiej" które obiecał kamina ;] Uważam że śmierć kaminy nie była definitywnie potrzebna żeby simon dojrzał ;/ można by to rozwiązać na wiele innych sposobów.
Po trzecie widać że pozbyli się go trochę na siłę(nie było go już w 2 openingu i został natychmiastowo zastąpiony przez Niie)

JahJah napisał/a:


Spoiler: pokaż / ukryj
Czy oni naprawdę myśleli że w zbudzą w odbiorcy jakiś smutek/wzruszenie po zabiciu Kamina ? Jedynie sie wkurzyłem że uśmierciłi jedną z zabawniejszych i ciekawszych postaci jaką ostatnio widziałem...

Chyba trochę nie poczułeś klimatu Gurrena. To chyba oczywiste że byłem wściekły i zdołowany śmiercią mojego ulubionego bohatera. Z resztą dużo osób tak miało

Achmed napisał/a:
Podobnie zakończenie, skoro już i tak wszystko dobrze się kończy, to nie musieli na siłę zabierać Nii... Ech, dlaczego te biedne księżniczki zawsze mają takie trudne życie? W ogóle to nawpychanie zgonów pod koniec jakieś było no takie... tak wiem śmiertelna bitwa więc ginąć powinni, mimo tego coś mnie uderzyło. Szczególny smutek odczułem po śmierci Kittana, chociaż poświęcili mu ledwie kilka minut. Nie chodziło tu nawet konkretnie o niego, tylko o Yoko. Czemu każdego faceta jej zabierają?
Co do Nii to osobiście nie przepadałem za nią Dobrotliwa słodka idiotka(przynajmniej na początku). A co do Yoko i Kittana. Za Kittanem także nie przepadałem gdyż był on ewidentnym naśladowcom Kaminy(i prowadził banana xD) Najfajniej by było gdyby Yoko żyła z Kaminą i tyle^^ (przypuszczalnie Yoko uczyła by dzieci w szkole a kamina zamieszkał by razem z nią i szpanował przed dzieciakami, kto wie może nawet w-fu by uczył;p)

Jeśli chodzi o muzykę to Opening, 2 Ending i Happily ever after to 3 moje ulubione piosenki od 3 miesięcy nie moge przestać ich słuchać^^

P.S. Z pewnością ucieszy Fanów Gurrena że 6 września została wydana kinówka i jest ona streszczeniem pierwszych 15 odc rozszerzonym o nowe sceny i alternatywne zakończenie(Kto wie może nie zabiją Kaminy i dojdzie do czegoś między nim a Yoko;])

_________________
http://myanimelist.net/signature/sasuke-kun55555.png


Ostatnio zmieniony przez sasuke-kun55555 dnia 07-12-2008, 11:50, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ravel Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lis 2008
Status: offline
PostWysłany: 07-12-2008, 10:25   

sasuke-kun55555 napisał/a:
Co do wad: Popieram Achmeda co do śmierci Kaminy. Za szybko uśmiercili jedną z najfajniejszych postaci;/

Ja bym tego za wadę nie uznał. Oczywiście też byłem za to zły na twórców, ale gdyby tak tego nie rozwiązali Simon dalej by pozostał w cieniu Kaminy i nie mielibyśmy tej ich rozmowy pod koniec serii. Nie było by też momentów nie pozwalających nam zapomnieć o Kaminie, no i miasto miałoby inną nazwę;].
sasuke-kun55555 napisał/a:
po pierwsze buch załatwili go w 5 minut a po drugie był on jedynym który zginął w 1 serii(z dobrych)

To był atak z zaskoczenia, a takie przeważnie uśmiercają od razu, a i tak skubaniec potrafił jeszcze skopać parę tyłków przed śmiercią.
sasuke-kun55555 napisał/a:
P.S. Z pewnością ucieszy Fanów Gurrena że 6 września została wydana kinówka i jest ona streszczeniem pierwszych 15 odc rozszerzonym o nowe sceny i alternatywne zakończenie(Kto wie może nie zabiją Kaminy i dojdzie do czegoś między nim a Yoko;])

Tylko ciekawe kiedy pojawi się wersja zsubowana, mam nadzieje, że prędko :D

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
sasuke-kun55555 Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 06 Gru 2008
Status: offline
PostWysłany: 07-12-2008, 11:49   

Popieram że śmierć kaminy była jednym z bardziej kluczowych momentów w Gurrenie ale moim zdaniem Kamina zginął tylko dlatego żeby Simon dojrzał i myślę że można by było rozwiązać to na wiele innych sposobów. Poza tym nawet jeśli Kamina w 1 serii był by głównym bohaterem, to w drugiej Simon był by nim ;) Kamina pewnie pojawił by się razem z Yoko około 21 odc ;p

A co do filmu to to jest genialna informacja, nie mogę się doczekać aż dorwę się do filmu i będę mógł dalej śledzić ukochaną Yoko i ulubieńca Kaminę(ktoś pisał że kamina chodzi w swoich obciachowych okularkach myślę że właśnie te okulary nadawały mu specyficznego wyglądu :D inaczej jak by ściągną stanik Yoko w 5 odc^^). Pomijając film to wyszła jeszcze OAVka w której jeszcze gościmy naszego ulubieńca jest to odc około 5,5.

Dla zainteresowanych filmem odsyłam do strony:
http://www.gurren-lagann-movie.net

I mam do kogoś prośbę potrzebuje do pomocy fana/fanki ;] Gurrena(jeśli ktoś jest zainteresowany proszę o kontakt) - gg - 10527539(prawie zawsze niewidoczny) ;)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Achmed Płeć:Mężczyzna
Hurry Starfish ^.^


Dołączył: 11 Paź 2008
Skąd: Lublin
Status: offline
PostWysłany: 08-12-2008, 14:35   

Śmierć Kaminy sama w sobie zła nie była, tylko nie podobało mi się sposób w jaki to ukazali. Nagle był, nie ma, ani się obejrzysz, a tu Kamina już nie żyje. Powinni chociaż poświęcić temu z pół odcinka, powinien leżeć już prawie martwy i mówić coś. "Simon, brachu blablabla, uratuj świat", czy coś. Znane, wiem, ale by do tej serii pasowało jak nic. Było by to dużo lepsze niż emo Simon, który jest biedny bo nie może dorównać anikiemu, więc zamknie się w pokoju. Kurde, czemu zawsze w takich wypadkach bohaterowie zachowują się jak ostatni debile.

Miłość Kaminy i Yoko... ja tam od początku wiedziałem co się święci. Zresztą rozwiązania większości wątków można było przewidzieć tuż po rozpoczęciu. Po Yoko można było poznać, że coś tam do niego czuje, a Kamina tego nie okazywał, w końcu twardziel z niego był.

OAVKi fajnie, na pewno obejrzę, ale nie wiem co oni chcą upchnąć w kilku odcinkach. Mam nadzieję, że kontynuacji nie będzie. Nie chciał bym, żeby popsuli tak wspaniałą serię.

Sasek, jak chcesz pomocy to najlepiej napisz o co chodzi. Wątpie, żeby ktoś w ciemno przyleciał do ciebie na gadu.

_________________
"Don't believe in you, who believes in me."
"Don't believe in me, who believes in you."
"Believe in you, who believes in yourself."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
406070
sasuke-kun55555 Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 06 Gru 2008
Status: offline
PostWysłany: 08-12-2008, 17:36   

Achmed napisał/a:
Śmierć Kaminy sama w sobie zła nie była, tylko nie podobało mi się sposób w jaki to ukazali. Nagle był, nie ma, ani się obejrzysz, a tu Kamina już nie żyje. Powinni chociaż poświęcić temu z pół odcinka, powinien leżeć już prawie martwy i mówić coś. "Simon, brachu blablabla, uratuj świat", czy coś. Znane, wiem, ale by do tej serii pasowało jak nic. Było by to dużo lepsze niż emo Simon, który jest biedny bo nie może dorównać anikiemu, więc zamknie się w pokoju. Kurde, czemu zawsze w takich wypadkach bohaterowie zachowują się jak ostatni debile.

Miłość Kaminy i Yoko... ja tam od początku wiedziałem co się święci. Zresztą rozwiązania większości wątków można było przewidzieć tuż po rozpoczęciu. Po Yoko można było poznać, że coś tam do niego czuje, a Kamina tego nie okazywał, w końcu twardziel z niego był.


Co do śmierci Kaminy uważam tak samo aczkolwiek myślę że pozbyć się takiego bohatera w 1/3 serii to przesada;p

Co do miłości Kaminy i Yoko ja także od razu sie domyślałem(np. kiedy Yoko zaprosiła Kamine na polowanie można było się wszystkiego domyślić po jej minie^^, do tego pożegnalne słowa Dayaki "nie wiedziałem że gustujesz w tego typie facetów" upewniły mnie co do iskrzenie między nimi) a poza tym myślę że Kamina nie tyle co tego nie okazywał tyle że się nie domyślał (w końcu wszystko robił na spontana i głupek lekki był z niego ale właśnie za to go kochamy^^ )

A co do pomocy - na jednym forum próbuje zachęcić użytkowników do obejrzenia tego genialnego tytułu. Ale większość nie oglądała a ci co oglądali napiszą jedynie krótkiego posta typu "fajne było" ;/ Jak na razie więcej niż 5 zdań napisały chyba 2 osoby. Ma ktoś jakąś rade jak ich bardziej zachęcić do rozpisywania się na ten temat i zachęcenia innych do obejrzenia?? wiecie weszłem na forum Tanuki i od razu łezka w oku sie zakręciła(co wy macie w sobie Admini;p )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 08-12-2008, 18:27   

TTGL broni się samo, dlatego i nie ma co rozpisywać się na jego temat. I tak większość ten tytuł widziała, właśnie ogląda, albo będzie widzieć ^^

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sasuke-kun55555 Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 06 Gru 2008
Status: offline
PostWysłany: 08-12-2008, 19:37   

W sumie racja ale im więcej osób się na jego temat pozytywnie wypowie tym więcej będzie zachęcone do oglądania ;p

_________________
http://myanimelist.net/signature/sasuke-kun55555.png
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Asthariel Płeć:Mężczyzna
Lis


Dołączył: 10 Kwi 2008
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 10-12-2008, 19:19   

Anime to jest swietne, jest epickie, działa na emocje, jednak na pewno nie jest moje ulubione. Nasłuchałem się samych superlatyw, i w konfrontacji z rzeczywistością nieco się rozczarowałem. Spodziewałem się przełomu, a tymczasem bardziej mi się spodobało oglądane w tym samym czasie Code Geass.
Kamina był ciekawą postacią, energiczną, charyzmatyczną, choć nie nazwałbym go moim ulubionym bohaterem. Simon początkowo działał mi na nerwy, potem stał się bardziej Kaminowaty od Kaminy, acz moim skromnym zdaniem nieco za szybko przebiegła jego ewolucja z emo-Shinjiego do przywódcy. Nia była w porządku, nie irytowała mnie tak, jak zazwyczaj robią to postacie jej pokroju.
Za to naprawdę zirytowało mnie zakończenie:

Spoiler: pokaż / ukryj
No ludzie, rozumiem, ze cukierkowato być nie mogło. Rozumiem, jeśli będzie rzeźnia wśród głównych bohaterów, takie są prawa anime. Ale kurde, nie powinni byli zabijać Nii, Niy, czy jak się to odmienia! Zbyt wielu poświęciło zycia dla jej ratunku, który i tak się nie udał. Simon nie mógł być potężnym, dobrym władcą całej ludzkości, o nie! Musiał pędzić żywot Podróżującego Zakapturzonego Mędrca . Scenarzyści, już nie mogliście dać mu się w pełni cieszyć życiem!?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 10-12-2008, 22:22   

Co do zakończenia.

Spoiler: pokaż / ukryj
Też wydaje mi się, że ze śmiercią Nii przsadzili. No ale zawsze mieli ten czas razem między pierwszą a drugą serią. Co prawda to i tak za mało patrząc na to, że Simonowi jego przewodnik i brat umarł też bardzo szybko. Ale myślę, że też tak źle nie wyszło na koniec. Bo Simon to był jednak Simon, nie jakiś przywódca świata czy bohater. Owszem zrobił wiele, ale nie był szczęśliwy z roli jaką pełnił w Kamina City, on był po prostu Simon - kopacz. I w sumie nigdy nie przestał nim być. Wrócił do tego kim był na początku, ale tym razem z własnej woli, bogatszy doświadzczenie, mądrość i wspaniałe wspomnienia.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
sasuke-kun55555 Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 06 Gru 2008
Status: offline
PostWysłany: 10-12-2008, 22:55   

Asthariel napisał/a:

Spoiler: pokaż / ukryj
No ludzie, rozumiem, ze cukierkowato być nie mogło. Rozumiem, jeśli będzie rzeźnia wśród głównych bohaterów, takie są prawa anime. Ale kurde, nie powinni byli zabijać Nii, Niy, czy jak się to odmienia! Zbyt wielu poświęciło zycia dla jej ratunku, który i tak się nie udał. Simon nie mógł być potężnym, dobrym władcą całej ludzkości, o nie! Musiał pędzić żywot Podróżującego Zakapturzonego Mędrca . Scenarzyści, już nie mogliście dać mu się w pełni cieszyć życiem!?

nie zapomnij że rozdawał dzieciom kokosy xD



A tak na serio to popieram Shizuku że Simon wrócił do poprzedniego życia i dobrze to ujęłaś - "on był po prostu Simon kopacz". Co nie zmienia faktu że i tak go nie lubię, bo wyrósł na podróbę Kaminy;p

acha i był bym zapomniał mogę dopisać kolejny podpunkt to wad gurrena - za szybko się wszystko potoczyło, nie dali nam się długo nim nacieszyć;p
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Achmed Płeć:Mężczyzna
Hurry Starfish ^.^


Dołączył: 11 Paź 2008
Skąd: Lublin
Status: offline
PostWysłany: 11-12-2008, 17:39   

Simon podróbką Kaminy? No sorry, on przejął jego rolę, ale nigdy nie stał się Kaminą. On był po prostu Simon kopacz(dzięki Shizuku ^^), ba, ciągle to podkreślał. Założył taką samą pelerynkę, a nawet dowalili mu okularki a co! Była to najbardziej irytująca rzecz jaką tu widziałem, dobrze że to tak nieistotny element.

To całe podobieństwo wynikało z tego w jakiej znalazł się sytuacji. Chciał być odważny jak aniki, chciał mu dorównać, a w momencie gdy Kaminy po prostu zabrakło, ni z tego ni z owego musiał nagle przejąć jego rolę.

Szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie żeby zachowywał się inaczej. Na jego własny charakter, po prostu dołożyli kilka cech Kaminy które objawiały się najczęściej podczas walk. A co miał robić? Kulić się ze strachu i uciekać tak jak to robił na początku?

sasuke-kun55555 napisał/a:

acha i był bym zapomniał mogę dopisać kolejny podpunkt to wad gurrena - za szybko się wszystko potoczyło, nie dali nam się długo nim nacieszyć;p


To jest jedna z wad typu: "Anime było za krótkie, ja chce więcej!", czyli tak naprawdę nie wada. Tempo w Gurrenie było zabójcze, dla jednych to może być wada dla innych zaleta. Dla mnie to jest po prostu nieodłączny element tego anime, akcja i sieka w imię wyższych wartości, czy cośtam ^^

_________________
"Don't believe in you, who believes in me."
"Don't believe in me, who believes in you."
"Believe in you, who believes in yourself."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
406070
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 11-12-2008, 17:42   

Simon po prostu dorósł - w efekcie okazało się, że Kamina miał racje, oni faktycznie byli do siebie bardzo podobni. Kto wie, czy gdybyśmy nie mieli okazji poznać Kaminy w wieku Simona z początku TTGL, to czy nie okazał by się tak samo podobny.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 4 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group