FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
  Tengen Toppa Gurren Lagann
Wersja do druku
sasuke-kun55555 Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 06 Gru 2008
Status: offline
PostWysłany: 11-12-2008, 22:40   

Achmed napisał/a:
Simon podróbką Kaminy? No sorry, on przejął jego rolę, ale nigdy nie stał się Kaminą. On był po prostu Simon kopacz(dzięki Shizuku ^^), ba, ciągle to podkreślał. Założył taką samą pelerynkę, a nawet dowalili mu okularki a co! Była to najbardziej irytująca rzecz jaką tu widziałem, dobrze że to tak nieistotny element.

To całe podobieństwo wynikało z tego w jakiej znalazł się sytuacji. Chciał być odważny jak aniki, chciał mu dorównać, a w momencie gdy Kaminy po prostu zabrakło, ni z tego ni z owego musiał nagle przejąć jego rolę.

Szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie żeby zachowywał się inaczej. Na jego własny charakter, po prostu dołożyli kilka cech Kaminy które objawiały się najczęściej podczas walk. A co miał robić? Kulić się ze strachu i uciekać tak jak to robił na początku?

sasuke-kun55555 napisał/a:

acha i był bym zapomniał mogę dopisać kolejny podpunkt to wad gurrena - za szybko się wszystko potoczyło, nie dali nam się długo nim nacieszyć;p


To jest jedna z wad typu: "Anime było za krótkie, ja chce więcej!", czyli tak naprawdę nie wada. Tempo w Gurrenie było zabójcze, dla jednych to może być wada dla innych zaleta. Dla mnie to jest po prostu nieodłączny element tego anime, akcja i sieka w imię wyższych wartości, czy cośtam ^^

Co do simona że miał podobny styl ubierania się itd - wytrzymam, że zach. troche podobne - wytrzymam, ale na miłość boską dajcie mu więcej tekstów własnego autorstwa. Oczywiście nie twierdze że teksty Kaminy są złe^^

A co do szybkości fabuły. Przyznam że Tępo było odpowiednie dzięki czemu akcja wartka i ciekawa, nie dawała nam odetchnąć nawet na sekundę;p Ale trzeba przyznać że nadal chciało by się oglądać poczynania Gurren Brygady^^(oczywiście przed wyrżnięciem połowy pilotów, lub też przed bohaterską śmiercią Kaminy :D ) --- choć prawdą jest też to że mogli by wtedy z biedzić całą serie ;)
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KuniOl Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 22 Sty 2009
Skąd: Bytom
Status: offline
PostWysłany: 12-03-2009, 06:57   

Tengen Toppa Gurenn Lagan 10-20.
Coś pięknego :) Seria bardzo wciągająca, a fabuła dopiero się rozwija do punktu kulminacyjnego. W dodatku od 17 odcinka autorzy dodali coś co sprawia, że chce się oglądać następny epizod jeszcze bardziej... ciekawe zakończenia, które podgrzewaja atmosfere. Jedynie 16EP był totalnym dnem bo był przypomnieniem wszystkiego co dotychczas sie wydarzylo.


Spoiler: pokaż / ukryj
Swoją droga Rosiu to dupek xD Zachowuje się jak ten kapłan z jego wiochy.

_________________
x: Bóg nas zbawi,
x: tak pisze w Biblii.
y: Windows się nie wiesza,
y: tak pisze na stronie Microsoftu...


http://www.anime-planet.com/images/users/signatures/KuniOl.jpg
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6065467
616 Płeć:Mężczyzna
From GARhalla


Dołączył: 21 Kwi 2007
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 10-11-2009, 12:10   

KuniOl napisał/a:



Spoiler: pokaż / ukryj
Swoją droga Rosiu to dupek xD Zachowuje się jak ten kapłan z jego wiochy.


Nie jesteś osamotniony w tym stwierdzeniu.

Próbuję opisać moje odczucia po obejrzeniu tego anime, ale okazuje się, że nie potrafię - zbyt silny ładunek emocjonalny, zbyt niesamowite, zbyt duże wrażenie na mnie wywarło. Mogę tylko powiedzieć, że było świetne i polecam każdemu.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
White Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Lis 2009
Skąd: Wadowice
Status: offline
PostWysłany: 15-11-2009, 13:28   

No właśnie w tym anime dużą role odgrywają emocje.

Spoiler: pokaż / ukryj
I najlepszym tego przykładem jest uśmiercenie Kaminy. Moim zdaniem posunięcie idealne... Główny bohater, który przed walką powiedział swojej miłości(Yoko), że na pewno wróci. Wydaje mi się że w tym momencie nie było żadnej osoby która myślałaby, że Kamina może zginąć. Twórcy na pewno wiedzieli, że to zdenerwuje dużą ilość fanów, mimo wszystko to zrobili. To było moim zdaniem najlepszym zabiegiem zastosowanym w tym anime. Pozwoliło to niezwykle wczuć się w to co czuje Simon czy Yoko. Gdyby właśnie nie śmierć Kaminy anime byłoby IMO dość standardowym shounenem.

Anime jest o mechach, lecz zdecydowanie odchodzi od standardowych wyobrażeń na ich temat. Mechy różnią się od siebie możliwie wszystkim.
Fabuła ciekawa i dość kontrowersyjna, ale jakby się temu przyjrzeć, to usuwając kilka większych zwrotów akcji byłbaby dobitnie, typowo shounenowa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
jurek Płeć:Mężczyzna
Respect my authority!


Dołączył: 24 Cze 2009
Skąd: Soul Kitchen
Status: offline
PostWysłany: 15-11-2009, 14:24   

Z dużą rolą emocji to ja bym polemizował, to anime ma przede wszystkim bawić. Sama seria jest inna ale o tej inności świadczy kicz. Co prawda kicz jest wykorzystany jako parodia innych serii o mechach, ale jakby usunąć tę inność to praktycznie nic nam nie zostanie. Heroiczne zachowanie bohaterów bez tej całej otoczki byłoby wręcz żałosne, co nie zmienia faktu że bardzo mi się podobało. :)

_________________
Amazing Horse
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
OverLord_Zenon Płeć:Mężczyzna
Lord Chaosu


Dołączył: 20 Gru 2008
Skąd: ? Z otchłani Kosmosu!!!
Status: offline
PostWysłany: 22-11-2009, 22:38   

Te anime opiera się na emocjach. Jest epickie właśnie dlatego. Od początku do końca posiada tą magiczną aurę zajebistości. Simply awesome.
teksty, sceny po prostu czasem aż chciało mi się płakać ze wzruszenia.
Nie cierpię zakończenia ale muszę powiedzieć to jedne z najlepszych anime ever.

_________________
Nadgorliwość gorsza od faszyzmu.
Nadgorliwy urzędas zasługuje tylko na jedno:
Totalną Anihilację.
http://myanimelist.net/signature/OverLordZenon.png
http://www.youtube.com/watch?v=KsTgWCZNk-0
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
144775
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 4 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group