FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
  Pandora Hearts
Wersja do druku
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 01-01-2010, 01:34   

1. Anime zostało już ukończone - jak można sprawdzić w recenzji na Tanuku ma ono 25 odcinków. Nic nie słyszałem, by planowano nakręcenie kontynuacji.
2. Manga ta niestety nie została w Polsce wydana.
3. Wiem, że interpunkcja to coś co przytrafia się innym, ale sugerowałbym na przyszłość trochę bardziej się przyłożyć - bardzo ułatwi to czytanie twoich postów pozostałym forumowiczom.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Reijia_ Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Mar 2010
Status: offline
PostWysłany: 28-03-2010, 12:43   

Pandora Hearts nie zrobiła na mnie wrażenia...Melodia ładna, klimatyczna, wpasowuje się w konwencje baśni, historia sama w sobie niby ciekawa...Ale brakuje tylko tego tajemniczego czynnika x. Tak już jest, że rzeczy na pozór poprawne, nie zawsze wzbudzają w Nas emocje :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krew_na_scianie Płeć:Kobieta
kościsty seksapil


Dołączyła: 23 Gru 2007
Skąd: Bełchatów/Łódź
Status: offline

Grupy:
House of Joy
PostWysłany: 08-05-2010, 21:56   

Miałabym pytanko - słabo już pamiętam szczegóły tego anime, a chciałabym wiedzieć jedno: co się działo po przeznaczonym czasie kontraktu z łańcuchem? Czy łańcuchy mogły przybierać formę np. jakieś nieżyjącej postaci, czy z góry każdy śmiertelnik wiedział z kim ma do czynienia? Miewam dziurawą pamięć..

_________________
"Ci, którzy nie pamiętają przeszłości, skazani są na jej powtarzanie."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9343376
Agon Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 08-05-2010, 22:10   

krew napisał/a:
co się działo po przeznaczonym czasie kontraktu z łańcuchem?

Nielegalni kontraktorzy zostają wciągnięci wraz z łańcuchem na samo dno Otchłani.

krew napisał/a:
Czy łańcuchy mogły przybierać formę np. jakieś nieżyjącej postaci

Ani w mandze, ani w anime nic nie było wspomniane na ten temat. W każdym razie nie przypominam sobie.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
CiatseczkowyPotwor95
Gość
PostWysłany: 18-05-2010, 18:28   

no właśnie bedzie 2 seria?
Powrót do góry
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 18-05-2010, 18:57   

Nie ma na razie oficjalnych doniesień na ten temat.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dorsai Płeć:Mężczyzna
wieczny student


Dołączył: 24 Cze 2008
Skąd: Sosnowiec
Status: offline
PostWysłany: 19-05-2010, 17:37   

Trzeba będzie pewnie poczekać aż manga posunie się trochę dalej... Na razie mamy ledwo 3 volumy powyżej tego co było w 1 serii... Ja póki nie będę miał pewności, że kontynuacji nie będzie nie zabieram się za czytanie mangi... Nie chcę psuć sobie przyjemności z rozwiązywania kilku ciekawych tajemnic jakie na razie się pojawiły w pierwszej serii...

A odcinek z impreza alkoholową po prostu wymiata... Tam prawie każde zdanie wywoływało u mnie uśmiech na ustach...

_________________
Przedziwna pogoda ogarnęła mą duszę, podobna tym słodkim rankom wiosennym, których używam całym sercem. (...) Ach, to tak uciska serce! A jednak być niezrozumianym to los takich jak my!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1379302
Lain Płeć:Kobieta


Dołączyła: 10 Maj 2003
Status: offline
PostWysłany: 01-07-2010, 23:17   

Drobna nekromancja, jako że zaczyna mnie ta seria nieźle wciągać.
Spoilery do 50 rozdziału.

Spoiler: pokaż / ukryj
Tak się ostatnio zastanawiałam, dlaczego Leo nie chce pokazać twarzy i oczu. Ma nieszczęsne czerwone oczy? A może ukrywa piękne zielone oczęta i jest prawdziwym Ozem? Co prawda, nie wygląda na 25 lat, ale można by to łatwo wyjaśnić, gdyby był kontaktorem, albo spędził trochę czasu w Otchłani.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
logarithm Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 29 Lip 2010
Status: offline
PostWysłany: 29-07-2010, 08:44   

Na pewno jest tylko 25 części? Przecież 25 niczego nie wyjaśnia? Ani co się naprawdę zdarzyło te sławetne 100 lat temu, ani co dalej? Tak jakby anime urwało się w połowie.
Czy ktoś też ma takie odczucia?
PS. czy może ktoś polecić podobne anime z jakimś bardziej zarysowanym zakończeniem?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
0rdi Płeć:Mężczyzna
Last man on the moon.


Dołączył: 18 Paź 2009
Status: offline
PostWysłany: 29-07-2010, 08:57   

Nie tylko Ty masz takie odczucia co do zakończenia tego tytułu...

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
logarithm Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 29 Lip 2010
Status: offline
PostWysłany: 29-07-2010, 08:57   

Urufu napisał/a:
krew napisał/a:
co się działo po przeznaczonym czasie kontraktu z łańcuchem?

Nielegalni kontraktorzy zostają wciągnięci wraz z łańcuchem na samo dno Otchłani.


To chyba nie do końca tak było.
Na początku ep 23 B-Rabbit walczy z łosiem - łańcuchem Guya. Oczywiście zabija łańcuch - łosia, który znika w otchłani, ale Guy nie znika za nim.

Guy: Nikt mi nie przeszkodzi. Zmienię przeszłość. Zemszczę się na tych podłych biurokratach. Zniszczę tych tyranów!
Gil: Nielegalny łącznik?
Guy: Załatw ich!
Rabbits: Cholera! Hej, Oz. To nie ten. Nie wyczuwam od niego żadnych wspomnień. Ty słabeuszu. Tylko na tyle cię stać? Nie dasz rady mnie pokonać! (zabija łosia)
Gil,: Oz. Nic mu nie jest? (Guyowi po zabiciu łosia)
Oz: Nie. Tylko zemdlał. Znowu nic.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 29-07-2010, 11:44   

A ja naprawdę nie wiem jak można się było spodziewać cokolwiek innego, skoro ostatnie odcinki to radosna twórczość własna scenarzystów, a pierwowzór - manga - ma aktualnie 51 rozdziałów i radośnie nie zmierza w piorunującym tempie do rozwiązania zagadki sprzed 100 lat... niestety.

Co do kontraktorów, to każdy z nich ma ten tatuaż zegar - symbol kontraktu. Im dalej wskazówka tyka, tym silniejszy jest kontrakt między kontraktorem a łańcuchem. W pewnym momencie kontraktor zaczyna odczuwać ból zadany łańcuchowi, a jeśli jeszcze dalej zabrnie, to więz jest juz tak nierozerwalna, że kontraktor musi zginąć wraz z nim. Łańcuch oferuje swoją siłę i pomoc w spełnieniu życzenia kontraktora, w zamian może 'poszaleć' w świecie zewnętrznym, a nie siedzieć i nudzić się w Otchłani. Gdy upłynie czas, to kontraktor jest wciągany do Otchłani wraz z łańcuchem, gdzie zapewne sam zmienia się w potwora (bo taką ma moc Otchłań...) albo jest pożerany przez tego, z którym zawarł kontrakt niegdyś.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Aruekusnadora
Gość
PostWysłany: 30-01-2011, 15:11   Manga PH PL

Nanami, Bardzo będę wdzięczna jeżeli powiesz mi czy chociaż ISTNIEJE polska wersja mangi PH? Albo gdzie przynajmniej można ją po polsku przeczytać? Będę naprawde wdzięczna jeżeli mi odpowiesz!!
Powrót do góry
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 30-01-2011, 15:28   

Co prawda zdecydowanie nie jestem Nanami, ale polecam ten link i lekturę punktu III.1.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 30-01-2011, 18:57   

Nie została w Polsce wydana i raczej nie zapowiada się na to, a szkoda. Za to po angielsku jest dostępna :3

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 4 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group