FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 12, 13, 14  Następny
  Umineko no Naku Koro Ni
Wersja do druku
Agon Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 02-07-2009, 12:26   

A mnie się opening bardzo podoba. Pasuje do klimatu serii, no i ta piosenka. Mry.

Ech, pierwszy odcinek pochłonął aż 4 rozdziały mangi (a są one dość obszerne, na 60 stron), dlatego miałam wrażenie, że akcja pędziła na łeb na szyję. Chociaż dzięki temu obyło się bez zbędnej gadaniny.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 02-07-2009, 12:38   

Mi się przede wszystkim Battler średnio podoba... Cóż, pozostaje mi wierzyć, że teksty u biustach puszcza tylko na powitanie ;)

W każdym razie - chwilowo jeszcze jest za wcześnie, aby serię osądzać. Opening i ending tworzą mają pewien klimat i póki co wierzę, że seria będzie w nim utrzymana. I że dziecko zwariuje / zmądrzeje i przestanie mnie irytować :P

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 02-07-2009, 13:06   

A tam, narzekanie. Mnie się to podoba - loli zachowuje się jak normalne kilkuletnie dziecko, a nie jak sen pedofila.

Klimat nie jest budowany jakimiś specjalnie wyrafinowanymi środkami - większość "mrocznych" i teoretycznie stanowiących o jakości serii momentów przewiduje się z co najmniej kilkusekundowym wyprzedzeniem, co psuje efekt. Poza tym, to wszystko już było... Nie wiem, czy mają wystarczająco dobrą fabułę, by udźwignęła serię opartą na pomyśle starym jak świat, w końcu temat - opuszczona, mroczna posiadłość, a w niej morderstwa i tajemnica z przeszłości - był już wałkowany niezliczone ilości razy, choć może w anime nie pojawia się tak często. Ale nawet Suzumiya to parodiowała. Może być z tego seria sezonu, może być wtórny gniot, choć ja obstawiam coś pośrodku - ot, sprawna realizacja znanego pomysłu i nic więcej. Plus zmasowany atak zachwyconych fanów Higurashi, którzy cieszyć się będą niezależnie od jakości tego, co zostanie nam zaserwowane ;)

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 02-07-2009, 21:01   

Na razie animacja jest lepsza niż w Higurashi była kiedykolwiek... a co do historii, to na razie dość wiernie trzyma się źródła - co biorę za dobry znak.

Piosenka starego szaleńca na koniec jest niesamowita i upiorna. A opening można słuchać i oglądać w kółko.

Yay~!

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Silvera Płeć:Kobieta


Dołączyła: 21 Maj 2009
Status: offline
PostWysłany: 03-07-2009, 18:39   

Jedyne godne uwagi anime tego sezonu, imo. I nie, nie oglądałam Higurashi i nie zamierzam (harem loli skutecznie mnie odstrasza).
Jedynie co mnie na razie irytuje to "biusto-perv mode on" w wykonaniu głównego bohatera - mam nadzieję, że to tylko pierwszy ep jest taki, a dalej już zejdzie na właściwe tory. Dawno nie oglądałam dobrego horroru, liczę więc, że nie zmarnuje czasu na ten tytuł ;]

Opening jest wspaniały, ale ending w moim odczuciu bije go na głowę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Waaagh! Płeć:Mężczyzna
Bo to zła kobieta była


Dołączył: 14 Sty 2009
Status: offline
PostWysłany: 03-07-2009, 20:25   

Silvera napisał/a:
I nie, nie oglądałam Higurashi i nie zamierzam (harem loli skutecznie mnie odstrasza).

Bój się Boga, albowiem grzeszysz. O tym całym haremie w Higurashi zapominasz po drugim odcinku, bo 'coś innego' skutecznie odwraca uwagę widza ^^'.

Dobra, zostawiając Higurashi. Pierwszy ep Umineko nie zrobił na mnie wielkiego wrażenia, ten Battler wydaje mi się większą wersja Keiichiego, nie potrafie precyzynie powiedzieć dlaczego, zwyczajnie mam takie odczucie. Oglądał będę, bo ma w tytule 'no naku koro ni'. Opening całkiem mi się spodobał, jest całkiem klimatyczny, ale imo nie pobił pierwszego opka Higurashi ;).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 04-07-2009, 12:25   

Waaagh! napisał/a:
Dobra, zostawiając Higurashi. Pierwszy ep Umineko nie zrobił na mnie wielkiego wrażenia, ten Battler wydaje mi się większą wersja Keiichiego, nie potrafie precyzynie powiedzieć dlaczego, zwyczajnie mam takie odczucie.


Ja mam tak samo, nie jesteś osamotniony w tym odczuciu. Ale przynajmniej lepiej od niego wygląda. Spodziewam się, że postać wiedźmy będzie fajna, a przynajmniej atmosfera wokół niej. Trochę jednak brakuje, jeśli chodzi o wyrazy twarzy, w Higurashi było jednak lepiej. Nie wiem może to chodzi o kontrast, trudno mi powiedzieć. Openig orginalny, choć specjalnie za nim nie szaleję, ending tak samo.

A i coś mi się zdaje, że to dziecko to jeszcze najbardziej nas wszystkich przerazi;P

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
Linvelin Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 30 Cze 2009
Status: offline
PostWysłany: 04-07-2009, 13:16   

Umineko zapowiada się jak najbardziej ciekawie, nie wiem co dalej będzie w mandze, ale tak wnioskuję po pierwszym odcinku. No cóż, Higurashi to na razie nie jest, ale mimo wszystko najciekawsza pozycja tego lata.
Co do małej- zgadzam się :D. Po obejrzeniu cykad już nigdy nie zaufam małym słodkim dziewczynkom.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 09-07-2009, 09:27   

Odcinek drugi. Yay!

Ojej, telefony odcięło. Kto by się spodziewał... Ale wygląda obiecująco - o ile budowanie klimatu jak nie wychodziło, tak dalej nie wychodzi, seria daje popis tego, co było największą zaletą Higurashi - mylenia tropów, dawania pretekstów do podejrzeń i spekulacji. I podobnie jak w Higurashi, samo prowadzenie fabuły (jeśli chodzi o pojedyncze odcinki) jest świetne. Zawsze istnieje prawdopodobieństwo, że skopią całą intrygę (mam nadzieję, że nie dostaniemy rogatych lolitek i uber-bab z thraumą z dzieciństwa, ani bojowych nastolatków-komandosów), ale to melodia przyszłości. Dobrze by było, gdyby twórcy poszli bardziej w kryminał (bo to wychodzi im świetnie) niż w horror (bo to wychodzi słabiutko).

I jeszcze jedno - ta seria jest brzydka. Może ładniejsza niż Higurashi, ale mimo to brzydka.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 09-07-2009, 13:47   

JJ napisał/a:
Ojej, telefony odcięło. Kto by się spodziewał...

Jak znam życie to jeszcze to, czym dopłynęli zatopił sztorm i dzięki temu nie będzie uciekał z wyspy ;)
JJ napisał/a:
seria daje popis tego, co było największą zaletą Higurashi - mylenia tropów, dawania pretekstów do podejrzeń i spekulacji.

JJ napisał/a:
Dobrze by było, gdyby twórcy poszli bardziej w kryminał (bo to wychodzi im świetnie) niż w horror (bo to wychodzi słabiutko).

Z oboma cytatami muszę się zgodzić :P Choć w sumie wszystkie mhroczne elementy można przewidzieć z dość dużym wyprzedzeniem (vide to, co znajduje się za pewnymi okrwawionymi drzwiami :P), to ogólnie pole do spekulacji mamy. Oby tylko się nie okazało, że wszystkich pozabijała, poprzenosiła i poszatkowała Maria ;)

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 09-07-2009, 14:00   

Również podpisuję się pod wypowiedzią JJ-a obiema łapkami. Na razie jest nieźle, ale nie ukrywam, że póki co, wszystkim bohaterom życzę długiej i bolesnej śmierci. Przepraszam, może z wyjątkiem Kanona, jego sposób bycia przypadł mi do gustu. Klimat jest taki sobie, trudno mi traktować wszystkie wydarzenia poważnie, cały czas mam wrażenie, że na scenę zaraz wkroczy Sherlock Holmes albo Herkules Poirot i po wyczerpujących wyjaśnieniach wskaże mordercę. Inna sprawa, że wiele ciekawych momentów całkowicie zabija tandetny fanserwis, na który nie mogę patrzeć. Szkoda, że jeszcze Maria nie ma miseczki E, w ogóle byłoby ekstra... I te zakazane związki, o ile zakład, że mój ulubieniec jest wpatrzony w blondynę (nie ma innego targetu w tym wieku). Cóż, po drugim odcinku czuję się lekko zawiedziona.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Agon Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 09-07-2009, 16:10   

Velg napisał/a:
Jak znam życie to jeszcze to, czym dopłynęli zatopił sztorm i dzięki temu nie będzie uciekał z wyspy ;)

Chyba za bardzo nie zaspojleruję, jeśli napiszę, że jesteś bardzo blisko :P

Poza tym też mam nadzieję, że akcja pójdzie bardziej w kryminał - osobiście preferuję realizm i logiczne rozwiązania. Chociaż te motylki są zastanawiające...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 09-07-2009, 16:10   

JJ napisał/a:
ta seria jest brzydka
Za mało chały widziałeś ^^

Ciekawe, generalnie bardzo się trzymają gry i mangi. Zauważyłem dwie różnice, brak wymiany docinków po rozmowie Natsuhi z dziadkiem, i dodaną rączkę z pierścionkiem... Ha. No i nie da się zaś ukryć, że tempo (przerabiania materiału) mordercze. I dobrze, inaczej byłoby nudno.

Jak narazie mamy klasyczne elementy "murder mystery game". Oby tak dalej... aczkolwiek, wyjaśnień nadprzyrodzonym i wiedźmami się nie uniknie, w końcu gra jest jaka jest, była i będzie - jak ktoś chciałby nadprzyrodzonego się pozbyć, to może już przestać oglądać, nie ma po co.

moshi, a mnie to anemiczno-ponure uke z kompleksem meblowym raczej denerwuje... ale... powiem tyle - nie przywiązuj się?

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 09-07-2009, 16:56   

wa-totem napisał/a:
Za mało chały widziałeś ^^

Widziałem wystarczająco dużo, w większości znacznie brzydszej od Umineko ;P Co nie zmienia faktu, że jedna z najlepszych serii sezonu mogłaby być nieco ładniejsza, a już na pewno dałoby się trochę lepiej wykorzystać oprawę graficzną do podkreślania klimaciku. I...
wa-totem napisał/a:
powiem tyle - nie przywiązuj się?
Nie spoilerzyć!

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 09-07-2009, 18:19   

Cytat:
moshi, a mnie to anemiczno-ponure uke z kompleksem meblowym raczej denerwuje... ale... powiem tyle - nie przywiązuj się?


WRRRRRR... To było wredne!

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 14 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 12, 13, 14  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group