FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 12, 13, 14  Następny
  Umineko no Naku Koro Ni
Wersja do druku
Waaagh! Płeć:Mężczyzna
Bo to zła kobieta była


Dołączył: 14 Sty 2009
Status: offline
PostWysłany: 09-07-2009, 19:48   

Ja i tak obstawiam, że zginą wszyscy, ciekawe tylko, w jakiej kolejności ;)).
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 09-07-2009, 23:11   

Nie wiem jak wam, ale mi ta mina Marii przy czytaniu listu nie za bardzo pasowała. Znaczy sama w sobie niezła, tylko, że tak odstawała od tego spokojnego głosu, że za bardzo się to z sobą gryzło. Ale może to tylko moje odczucie.

Okej mogę wytypować pierwszą osobę, a jest nią matka Marii;P Taka najmniej rozgarnięta się wydaje, a więc możliwe, że ona, by nas bardziej zaskoczyć;P

A i o co chodzi z kitkiem Natsuhi? Ma inny kolor niż włosy na czubku głowy, do tego co chwila zmienia się jego objętość? Błąd grafików, czy też celowy zabieg?

Co do tej 6 to mam wątpliowści czy to na pewno te osoby, które znamy, bo zwykle, gdy ktoś ma wydrapaną twarz, to znaczy, że nie jest tym na którego się wydaje. Czyli możliwe, że nasza 5 jeszcze gdzieś sobie żyje, a to są jakieś podobne osoby;P Ale to tylko moje takie przypuszczenia;P

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
Naraku_no_Hana Płeć:Kobieta
Chyba normalna. Chyba.


Dołączyła: 18 Maj 2009
Status: offline
PostWysłany: 10-07-2009, 17:21   

Shizuku napisał/a:
Nie wiem jak wam, ale mi ta mina Marii przy czytaniu listu nie za bardzo pasowała. Znaczy sama w sobie niezła, tylko, że tak odstawała od tego spokojnego głosu, że za bardzo się to z sobą gryzło. Ale może to tylko moje odczucie.


To co, miała wywrzaskiwać ten list? Mi pasowało.

Pierwsze dwa odcinki są świetne, tyle tylko, że w moim odczuciu za szybko lecą z akcją. Faktem jest, że w mandze było dużo ględzenia, i prawdopodobnie twórcy chcieli je ominąć, żeby nie przynudzać, ale jak dla mnie nie powinni zaczynać mordować już w drugim odcinku.

_________________
Nukedashitette Nukedashitette
Kanashisugiru unmei kara
Anata wa NARAKU NO HANA ja nai
Sonna basho de
Sakanaide sakanaide
Karametorarete ikanaide
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lena100 Płeć:Kobieta
Pani Cogito


Dołączyła: 15 Gru 2006
Skąd: Ze wsi, z dżungli, z lasu
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
PostWysłany: 10-07-2009, 22:55   

wa-totem napisał/a:
mnie to anemiczno-ponure uke z kompleksem meblowym raczej denerwuje... ale... powiem tyle - nie przywiązuj się?

A więc to jednak chłopiec? Aż żal się przyznać, ale dużo nad tym myślałam, bo moje pierwsze wrażenie to było - "A to co za przedszkolanka?". Paradoksalnie, to jedyna postać, która wzbudza we mnie cieplejsze uczucia, mimo ewidentnego autyzmu i problemu z poczuciem własnej wartości. Może jeszcze matka Batlera. Reszta do odstrzelenia, chociaż parę postaci nawet jeżeli nie są do lubienia to bywają interesujący. I zdecydowanie, pod każdym względem nie podoba mi się Maria - wymiękłam przy dziesiątym odcinku Higurashi (tak, możecie spytać co ja tu robię) i powtórka z rozrywki mi się nie uśmiecha. Powykrzywiane twarze słodkich dziewczynek wyszły z mody. A raczej są jednorazowego użytku - dają pożądany efekt tylko raz.

Cóż można powiedzieć po tych dwóch odcinkach? Cieniej, niż się spodziewałam, bo fabuła nie jest porywająca. Opening bardzo mi się podoba (ach, te motylki, animacja sama w sobie udana, do tego dziwaczna, lecz klimatyczna piosenka), endingu nie mogę zdzierżyć. Projekty postaci są mocno średnia, tła, wnętrza również. Czekam na rozwinięcie historii. Myślę, że elementy nadprzyrodzone nie będą takie złe, byleby w miarę poukładane i logiczne (pożądany system przyczynowo-skutkowy).

_________________
ようやく君は気がついたのさ。。。
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 16-07-2009, 16:24   

No to mamy odcinek 3

Trochę szkoda, że mimo wszystko seria momentami stara się być tak mhroczna i tajemnicza, że popada w śmieszność - przy wejściach zuej loli można dosłownie paść, nie mogłem się też powstrzymać, kiedy Battler wyjechał z teorią
Spoiler: pokaż / ukryj
Staruszka Spod Łóżka! Buuu~! Przynajmniej tak to wyglądało, ale niezależnie od tego, jaki to był mebel, siwy dziadek z nudów bawiący się w chowanego to dość... nietypowy pomysł.
Poza tym, zabijają nie tych co trzeba. Faktem jest, że dostaliśmy (przynajmniej w poprzednim odcinku) sugestie, że niektórzy martwi mogą być jednak nie do końca martwi - Shizuku o tym pisała - ale mimo to, zostawienie widza jeno z dzieciakami (denerwującymi i/lub nijakimi) i służbą to nie jest dobry pomysł.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Crofesima Płeć:Kobieta
Captain Narcolepsy


Dołączyła: 25 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 16-07-2009, 17:44   

Odcinek 3:
Studio DEEN, dziękujemy z całego serca za 'pro' animację.

A ponadto podpisuję się pod postem JJa. Wszystkie sceny dramatyczne/mroczne przyprawiają mnie co najwyżej o ziewnięcie. Pierwsze minuty odcinka z wyjącym George'm? "A... khn... m-ma pierścionek?..." "A...unf.. na której dłoni...?" Oh, jakież to było smutne. Aż chciałam przewinąć. Mroczne i pseudo-przerażające miny Marii? No proszę was.

I ta teoria Battlera.
Spoiler: pokaż / ukryj
No tak, dziadek specjalnie czekał aż do pokoju wejdą dziewczyny, żeby mógł się schować i dopiero WTEDY się wymknąć. Może chciał w ten sposób przetestować swoje umiejętności ninja? Wszyscy w tej rodzinie są psycholami, więc bym się nie zdziwiła.


Natomiast ostatnia scena odcinka została zrealizowana całkiem nieźle. Pomijając fakt, że... proszę, nie zostawiajcie nas z tymi dzieciakami! Jedna idiotyczna teoria wystarczy!...

_________________
There is sorrow enough in the natural way
From men and women to fill our day;
And when we are certain of sorrow in store,
Why do we always arrange for more?
Brothers and sisters, I bid you beware
Of giving your heart to a dog to tear.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Linvelin Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 30 Cze 2009
Status: offline
PostWysłany: 16-07-2009, 23:39   

Haha, Maria oglądająca Higurashi- widać, że strzelając swoje minki wzoruje się na postaciach z anime które ogląda.


Spoiler: pokaż / ukryj
Że też zabili moją ulubioną postać... Eva wydawała mi się dobrą kandydatką na mordercę i bardzo ciekawą postać, ale widać musiała tak skończyć.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 17-07-2009, 01:31   

Ranyboskie, niech się ten pierwszy łuk szybko skończy, całe szczęście jeszcze tylko 2 odcinki i restart >.<

Po 3 odcinku widzę już, jaki mam z tą serią problem - po prostu absolutnie mnie nie rusza. Nic, zero, zimne flaki... Może po za tym, że Maria doprowadza mnie do szewskiej pasji i mam ochotę kark bachorowi skręcić. Uduście ją starą poduszką!
Za to ta cała krew, porzucone w kącie zwłoki, mroczne teorie i tajemnice jakieś takie bezpłciowe są w swojej teoretycznej straszności. Liczę na to, że akcja się rozkręci nieco w kolejnym łuku.

...I, na zgniłe wątroby bustf pogańskich, dlaczego Natsuhi ma tego dzyndzla innego koloru niż reszta włosów?!

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Waaagh! Płeć:Mężczyzna
Bo to zła kobieta była


Dołączył: 14 Sty 2009
Status: offline
PostWysłany: 17-07-2009, 03:26   

GoNik napisał/a:
...I, na zgniłe wątroby bustf pogańskich, dlaczego Natsuhi ma tego dzyndzla innego koloru niż reszta włosów?!

Po to, aby coś intrygowało widza :).

Obejrzałem ten trzeci odcinek. Miałem taką cichą nadzieje, że Natsuhi wykorzysta te giwere, którą miała i zestrzeli pare łbów ^^. Ciekawi mnie, jak Beatrice by na to zareagowała, w końcu nie mogłaby odebrać osobiście części długu. Hyh.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 17-07-2009, 12:08   

GoNik napisał/a:
...I, na zgniłe wątroby bustf pogańskich, dlaczego Natsuhi ma tego dzyndzla innego koloru niż reszta włosów?!
Wiesz... nie każdy ma szczęście do posiadania gęstej, dzikiej burzy włosów na głowie.

Panom zdarza się nosić tupecik, panie mają poniekąd łatwiej, mogą dogęścić "długą" fryzurę przyprawiając treskę. Tylko że jeśli źle dobiorą kolor, to kończy się tak, jak w przypadku Natsuhi...

Jak by nie było, ta pani swoje lata - i mocno nastoletnią córkę - ma...

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 17-07-2009, 12:17   

totem, o tym też myślałam, po prostu w anime wydaje mi się jakieś mało prawdopodobne. Zwłaszcza, że Umineko nawet nie próbuje być zgodne z jakimikolwiek realiami :P

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 17-07-2009, 12:34   

GoNik napisał/a:
Umineko nawet nie próbuje być zgodne z jakimikolwiek realiami :P

Uuuu, uuuu~! Motylki...zjadły ich mięsożerne motylki! :3

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 17-07-2009, 12:38   

wa-totem napisał/a:
Uuuu, uuuu~! Motylki...zjadły ich mięsożerne motylki! :3

No, mniej więcej o to mi chodziło...

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Meido Płeć:Kobieta
Hauuu...!


Dołączyła: 15 Lip 2009
Skąd: z piątego piętra
Status: offline
PostWysłany: 17-07-2009, 18:37   

Ta seria jest dobra. Naprawdę dobra. Tylko czemu mnie tak śmieszy?
Opening bardzo mi się podoba, tylko przy wejściu do refrenu dałabym coś bardziej ruchliwego niż cierpiętnicza mina Beatrice. Do endingu nie mam żadnych zastrzeżeń.

Spoiler: pokaż / ukryj
Szkoda, że Evę zabili... Była chyba jedyną postacią, która przypadła mi do gustu.Podobał mi się jej styl bycia...

_________________
Honestly what will become of me
Don't like reality
It's way too clear to me
But really life is daily
We are what we don't see
Missed everything daydreaming

Nakarm stwora!


Ostatnio zmieniony przez Meido dnia 19-07-2009, 17:08, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 18-07-2009, 16:03   

No wreszcie 3 odcinek za sobą. Kurczę też lubiłam Evę, a tu pach zabili ją. Teraz podejrzenia padną na Natsuhi, a potem może Marię wreszcie? Ja nie wiem, ona tu wyjeżdża z dziwnymi tekstami, zdaje się wiedzieć więcej niż ktokolwiek inny, ale jakoś dokładniej tej sprawy nie zbadają. Tak jakby te jej zachowania były na porządku dziennym się zachowują? Może jestem nie na czasie i gotyckie lolity mają w zwyczaju takie grymasy robić?

Betler/Batler(?) mnie irytuje, o ile Keichiego specjalnie mnie nie wkurzał, to ten już tak. Może mogę znieść istnienie tylko jednej takiej postaci?

Coś mi mówi, że oni wszyscy się nawzajem będą oskarżać i grozić sobie, a okaże się, że to jakiś psychopata "z zewnątrz". Tak dla śmiechu;P

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 14 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 12, 13, 14  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group