FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
  Toaru Majutsu no Index
Wersja do druku
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 30-01-2011, 22:50   

Goso napisał/a:
To nie tylko ja oglądam to anime dla Misaki?

No, fakt, że zrobiono dla niej osobną serię (i że mimo bycia o poziom niżej się sprzedała), zdecydowanie o CZYMŚ świadczy. >D

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 30-01-2011, 23:01   

Tren napisał/a:
(i że mimo bycia o poziom niżej się sprzedała)

Ja coś tak słyszałem, że się sprzedawała lepiej, ale nie wiem czy to prawda...

Nie tylko dla Misaki, dla Styila i Accelaratora też! Ale owszem, Misaka jest urocza ;D

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 30-01-2011, 23:06   

Daerian napisał/a:
Ja coś tak słyszałem, że się sprzedawała lepiej, ale nie wiem czy to prawda...

To by wyjaśniało czemu w tym sezonie Indexa dają więcej fanserwisu... Błąd! Trzeba nam więcej Misaki! >:D

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 30-01-2011, 23:27   

Mangowo Railgun bije na głowę Indexa, do Indexa nie mogę za chiny podejść, odpadam po kilku rozdziałach, a Railguna po prostu wchłonąłem.

Tren napisał/a:
Błąd! Trzeba nam więcej Misaki! >:D

No to będziesz miała, ponoć ten arc ma być już ostatnim w tym sezonie, czyli 7 odcinków z Akceleratorem, Last Orderem, siostrami i Mikoto... AGAKJGAJKHGAHJGASG
<toczy pianę>

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Goso Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 26 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 30-01-2011, 23:30   

Slova napisał/a:
Mangowo Railgun bije na głowę Indexa, do Indexa nie mogę za chiny podejść, odpadam po kilku rozdziałach, a Railguna po prostu wchłonąłem.

Pierwszy sezon Railguna wykorzystał już cały materiał z mangi?

EDIT:
W zasadzie anuluje pytanie, przecież manga nadal wychodzi. Nie wiem czemu myślałem, że się skończyła.

Tren napisał/a:
No, fakt, że zrobiono dla niej osobną serię (i że mimo bycia o poziom niżej się sprzedała), zdecydowanie o CZYMŚ świadczy. >D

O dobrych marketingowcach?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 30-01-2011, 23:40   

Slova napisał/a:
No to będziesz miała, ponoć ten arc ma być już ostatnim w tym sezonie, czyli 7 odcinków z Akceleratorem, Last Orderem, siostrami i Mikoto... AGAKJGAJKHGAHJGASG

Nope, po pierwsze 8 odcinków. Po drugie - będą dwa łuki. Właśnie dzisiaj zauważyłam, że z trailera do drugiej serii Indexa wciąż nie wykorzystano scenki z Acceleratorem, która jak wynika z informacji które znalazłam, nie ma nic wspólnego z Misaką.

A to oznacza, że teraz dostaniemy łuk Misaki, a zakończymy Acceleratorem >D.

Goso napisał/a:
Pierwszy sezon Railguna wykorzystał już cały materiał z mangi?

Z tego co wiem zarówno Index, jak i Railgun są tworzone na podstawie nowelek. Tylko w mandze Railguna nie wpychają tyle fillerów co do anime.

Goso napisał/a:
O dobrych marketingowcach?

Sam dobry marketing nie wystarczyłby do sprawienia, że spin-off sprzedawałby się lepiej od głównej serii. A zresztą wystarczy trochę poszperać po Internecie, by widzieć, że Misaka jest bardzo kochana przez fandom.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 30-01-2011, 23:51   

Goso napisał/a:
Pierwszy sezon Railguna wykorzystał już cały materiał z mangi?

Nawet w dotychczasowej historii telewizyjnej pominęli caaaałą masę mniejszych wątków ukazanych w mandze. I dlatego anime jest gorsze, bo zamiast fillerów mogli realizować wiernie mangę.

Tren napisał/a:
wystarczy trochę poszperać po Internecie, by widzieć, że Misaka jest bardzo kochana przez fandom.

HELP ME MISAKA!

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Goso Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 26 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 30-01-2011, 23:54   

Tren napisał/a:
A to oznacza, że teraz dostaniemy łuk Misaki, a zakończymy Acceleratorem >D.

W końcu szykuje się coś ciekawszego.
Chociaż wszystko i tak skończy się szczęśliwie po tym jak główny zły dostanie prawego sierpowego od Toumy. Tak jak za każdym razem do tej pory (co wyglądało strasznie komicznie gdy oglądałem te 16 odcinków jeden za drugim).

Tren napisał/a:
Z tego co wiem zarówno Index, jak i Railgun są tworzone na podstawie nowelek. Tylko w mandze Railguna nie wpychają tyle fillerów co do anime.

Czyli wyprowadziłem się z jednego błędu w kolejny, czas rzucić się z mostu.

Tren napisał/a:
Sam dobry marketing nie wystarczyłby do sprawienia, że spin-off sprzedawałby się lepiej od głównej serii. A zresztą wystarczy trochę poszperać po Internecie, by widzieć, że Misaka jest bardzo kochana przez fandom.

Oczywiście o tym wiem, chyba mi żart nie wyszedł ^^"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 30-01-2011, 23:58   

W anime mogli, tak jak w mandze, rozwinąć dotychczasowe wydarzenia. W sumie cała druga połowa mangi to rozwinięcie historii Sióstr.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 31-01-2011, 04:03   

Slova napisał/a:
I dlatego anime jest gorsze, bo zamiast fillerów mogli realizować wiernie mangę.

Nie mogli. Na ile się orientuję, manga Railgun nie powstaje na podstawie nowelek (w przeciwieństwie do Indexa, w którym i manga i anime idą na nowelkach). Manga Railguna to zupełnie nowe spojrzenie na historię z punktu widzenia Misaki, z błogosławieństwem i zapewne pomocą autora nowelek. Dlatego nie mogli wprowadzić wątku Imouto - nie był jeszcze skończony od strony Misaki i nie bardzo mogli go ruszyć...
Nawiasem mówiąc, zamknięcie wątku tych dzieci też jest dobra rzeczą, problem tkwi w olbrzymiej ilości fillerów i nadmiarze fanserwisu. Plus, warto wspomnieć, że wątek pani Kihara (zapamiętajcie nazwisko... 3 pokolenia szalonych naukowców choroba XD) jest całkiem oficjalny - opracował go autor nowelek.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Sm00k
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 31-01-2011, 10:18   

Goso napisał/a:
Tren napisał/a:
A to oznacza, że teraz dostaniemy łuk Misaki, a zakończymy Acceleratorem >D.

W końcu szykuje się coś ciekawszego.
Chociaż wszystko i tak skończy się szczęśliwie po tym jak główny zły dostanie prawego sierpowego od Toumy. Tak jak za każdym razem do tej pory (co wyglądało strasznie komicznie gdy oglądałem te 16 odcinków jeden za drugim).


I zagwozdka, czy zniszczyć tą iluzję czy nie.... >] Może lepiej nie, fabularnie anime doczołga się do końca nowelek za parę lat znając cykle wydawnicze.

A skoro mowa o wydaniach - na ile pewna jest informacja o wydaniu drugiej serii nowel? 4ch nie jest zbyt wiarygodnym źródłem informacji, niestety.
Powrót do góry
Asthariel Płeć:Mężczyzna
Lis


Dołączył: 10 Kwi 2008
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 17-02-2011, 16:44   

No i dobiłem do 18 epa drugiego sezonu. Krótko mówiąc, seria jest świetna, i nie spodziewałem sie czegoś tak fajnego po dość zniechęcającym zarysie fabuły. Czuję się zdecydowanie zmotywowany do zapoznania z nowelkami, choć nie wiem, czy moja znajomość angielskiego będzie wystarczająca. Szkoda tylko, że jak w większości przypadków zdecydowana większość bohaterów pobocznych jest ciekawsza od tego głównego. Stiyl, Accelerator, Misaka Mikoto, Misaka Imotou, Last Order, Tsuchimikado, Ursula, Kaori, Himegami - nie da się nie lubić.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 20-02-2011, 22:52   

Asthariel napisał/a:
Czuję się zdecydowanie zmotywowany do zapoznania z nowelkami, choć nie wiem, czy moja znajomość angielskiego będzie wystarczająca. Szkoda tylko, że jak w większości przypadków zdecydowana większość bohaterów pobocznych jest ciekawsza od tego głównego

Kolejność:
Index sezon I
Manga Toaru Kagaku no Railgun
Nowelki 7-16
Index sezon II
Ewentualnie dalsze nowelki.

Mangę Index i anime Railgun radzę omijać szerokim łukiem.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
NecroMac Płeć:Mężczyzna
Biri biri!


Dołączył: 16 Maj 2010
Status: offline
PostWysłany: 01-04-2011, 19:15   

to co mnie najbardziej denerwowało w całym Indexsie jest to że sama tytułowa Index gra drugo planową role! Oj taka dziewczynka która sobie jest i nic nie robi :(. Dlatego Biri biri jest dla mnie o wiele lepszą postacią. Nie wiem czemu w Railgun(Anime) praktycznie wcale nie pokazywali Toumy, ani wątków znanych z anime Index.
W s2 Index troche bardziej błyszczy ale nadal uznaje ją za postać poboczną.

Póki co jestem po 2 sezonach Indexa i Railguna, a czytam Mange Raiguna.
Mam wielką nadzieje na 2 sezon Railguna w którym Biri biri będzie kopać magiczne zadki ^^, albo moar Misaka.


Jescze słówko o końcówce 2 sezonu. Accelerator jest świetnie zbudowaną postacią :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 01-04-2011, 19:28   

NecroMac napisał/a:
Nie wiem czemu w Railgun(Anime) praktycznie wcale nie pokazywali Toumy, ani wątków znanych z anime Index.

Bo Railgun było serią, której celem było usatysfakcjonowanie fanów Misaki (co zresztą widać po tytule).

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 5 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group