FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 121, 122, 123 ... 197, 198, 199  Następny
  Czego w tej chwili słuchacie?
Wersja do druku
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 02-09-2009, 20:20   

Słucham sobie nowej płyty Vader. Albo ja się zestarzałem przez te lata i słuch mi się wyostrzył, albo Vader złagodniał, bo rozumiem prawie wszystko, co Peter śpiewa. Necropolis co niezła płyta, co prawda poziomu Black to the Blind, ich najlepszego chyba krążka już nie dosięgną, ale grają rzetelnie, stylowo i klimatycznie, a solówki gitarowe bywają zaskakująco wręcz melodyjne.
Przejdź na dół
Loko Płeć:Mężczyzna
Aspect of Insanity


Dołączył: 28 Gru 2008
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 02-09-2009, 20:24   

Aktualnie mi się jakoś załączył M. Jackson z Billie Jean, a ogólnie ostatnio katuje piosenkę Korpiklaani - Vodka. Nie miałem pojęcia że folk metal może być taki fajny. Poza tym dyskografia Cradle of Filth.

_________________
That is all in your head.

I am and I are all we.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Dembol Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 02-09-2009, 21:55   

Dan le Sac vs Scroobius Pip - brytyjski hip hop z elektronicznymi podkładami. Widziałem na żywo w piątek i bardzo mi się spodobało.
http://www.youtube.com/watch?v=VH9CxM6o-eI
http://www.youtube.com/watch?v=yoN6XfyQsr4
http://www.youtube.com/watch?v=ESvYRR1Fyug

_________________
Evil Manga
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
666666
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 04-09-2009, 00:14   

"Tubular Bells II" Mike'a Oldfielda. Jak ja dawno tego nie słuchałem... "Altered State" wciąż daje czadu :D
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Dred Płeć:Mężczyzna
Policenaut


Dołączył: 07 Lis 2008
Status: offline
PostWysłany: 04-09-2009, 16:19   

@Grisznak, odniosłem podobne wrażenie. Płytka całkiem, całkiem. Na pewno nie muszą się jej wstydzić. Co do szczekania Petera, jakoś za bardzo nie zwracałem na to uwagi. I tak po przesłuchaniu albumu otworzyłem książeczkę, aby wiedzieć, o czymże Piotrek śpiewa. A pewno o niebo lepsza od nowego wydawnictwa Behesrtotha, tak chętnie obecnie porównywanych (pojąć tego nie mogę). :/

Z racji tęsknoty za jeziorem i pływaniem na żaglówce w ramach terapii Runing Wild.

_________________
Znajdźcie sobie świry uczciwą pracę zamiast przebierać się w czyjeś stare łachy i powtarzać w kółko: "Patrzcie jestem głupim średniowiecznym bucem i mam make up i obcisłe rajtuzy"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 04-09-2009, 19:36   

Behegniota nie słucham od czasów "Satanici", ostatniej chyba płyty tej kapeli, która naddawała sie do słuchania. Potem Darski poszedł w muzykę tak monotonną, że nie dziwi mnie, iż związał się z twórczynią równie zróżnicowanego i oryginalnego repertuaru, czyli Dodą.

Niemniej, Necropolis jest solidnym, dobrze nagranym krążkiem, co jest niespodzianką, bo jednak po śmierci Docenta postawiłem na Viadrze krzyżyk (odwrócony, a jakże!). Okazało się tymczasem, że choć ameryki nie odkryją, bo wciąż potrafią łoić mile dla ucha i nie obrażać inteligencji słuchacz (co robi Adam "Wysokie Czoło" Darski, pomorskie wcielenie mezopotamskiego bóstwa wojny, dawny założyciel "Temple of the Sunwheel" i kumpel nazioli).

Swoją drogą, kto by się spodziewał, że nawet ziomale będą rapować o JP2?
Powrót do góry
pestis Płeć:Kobieta
żuk w mrowisku


Dołączyła: 26 Kwi 2007
Status: offline
PostWysłany: 04-09-2009, 21:35   

heh kiedy na moim pięknym i nieskalanym dotąd bloku ktoś nabazgrał JP to przez chwilę pomyślałam, że mi się dresiarstwo z osiedla obok na jakąś jasną drogę nawróciło...
olśnienie przyszło po chwili : P

a u mnie brytyjskie indywiduum -
Patrick Wolf - Hard Times

_________________
SteamwillriseEsteemwillrise.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Altruista
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 04-09-2009, 21:38   

De Press - Potargano Chałpa. Nie ma jak melodie spod Tatr ;>
Powrót do góry
Dembol Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 04-09-2009, 23:47   

Grisznak napisał/a:
awet ziomale będą rapować o JP2?

O lol, przez chwilę mnie zmyliło.
Jakbym był kryminalistą jak typy z Firmy też bym krzyczał JP/CHWDP czy co tam teraz się krzyczy. Ostatnio jakieś buraki pomalowały połowę mojego osiedla hasłami wzywającymi do nienawiści do policji. W tym niedawno odnowione elewacje. Połamałbym kulasy takim. Wbrew pozorom większość Firmy nie jest z Krakowa (trzeba dbać o imidż miasta na zewnątrz). W ogóle jeśli chodzi o hip hop to Kraków ma pecha. Nie pamiętam żadnego składu, który wybiłby się i utrzymał w czołówce (bo to, że jakieś tam Intoksynatory czy SSS były/są to wiem, ale to dalej nie jest nic szczególnie znanego).

Odświeżyłem sobie Orgy. Bardzo fajne połączenie grania gitarowego z elektroniką.

_________________
Evil Manga
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
666666
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 04-09-2009, 23:52   

A tym razem u mnie leci album "Into the Another World" - soundtrack "Chikyū Shōjo Arjuna" by Yoko Kanno :) . Nie wiem, jak anime, bo nie widziałem, ale soundtrack świetny.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 05-09-2009, 00:07   

Cytat:
W ogóle jeśli chodzi o hip hop to Kraków ma pecha.

Popraw mnie, jeśli się mylę (bo na hh zbytnio się nie znam), ale czy Bolec nie był z Krakowa?
Powrót do góry
Krwawisz Płeć:Mężczyzna
Blood & Belief...


Dołączył: 17 Sie 2008
Skąd: Beijing
Status: offline
PostWysłany: 05-09-2009, 06:03   

Grisznak napisał/a:
Behegniota nie słucham od czasów "Satanici", ostatniej chyba płyty tej kapeli, która naddawała sie do słuchania. Potem Darski poszedł w muzykę tak monotonną, że nie dziwi mnie, iż związał się z twórczynią równie zróżnicowanego i oryginalnego repertuaru, czyli Dodą.


A słyszał najnowszy krążek? Generalnie co do Behemotha miałem podobne zdanie co ty. Satanica i dalej długo, długo nic. Thelma zdradzała już pierwsze objawy korozji, Demigod mnie zniesmaczył, Apostasy zanudziło ale( o dziwo!) najnowszy krążek wszedł momentalnie bez popity i uważam że jest to co kawał porządnej muzy. Ponownie pojawiły się elementy blackowe, jest siara, jest potęga brzmienia, jest jakaś, nieobecna dotąd, szaleńcza radość grania, no i są genialne partie bębnów. Zachęcam więc żeby spróbować zmierzyć się z tym krążkiem. Może akurat się spodoba ;)

_________________
Our fortress is burning
Charred birds escape from the ruins and return as cascading blood
Dying bloodbirds pooling, feeding the flood
The god of man is a failure
And all of our shadows are ashes against the grain
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Norbi Płeć:Mężczyzna
Obserwator


Dołączył: 04 Sie 2008
Skąd: Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 05-09-2009, 17:27   

Opeth - Blackwater Park

Prawdziwe dzieło. Cudowny klimat, złożone kompozycje i wokal Mikaela Åkerfeldta. Uwielbiam.

_________________
I wish that you could see
How your own choices make your dream
Come out shining true all around you...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
5747531
Krwawisz Płeć:Mężczyzna
Blood & Belief...


Dołączył: 17 Sie 2008
Skąd: Beijing
Status: offline
PostWysłany: 05-09-2009, 17:53   

@Norbi: A dla mnie Opeth to był i zawsze będzie twór przereklamowany. Ni to progresywny metal, ni to death metal, ni to gotyk. Jednym słowem wszystko i nic. Za słabe na death, za proste na progresje, a jednak zbyt pogmatwane jak na atmospheric i gotyk. Generalnie w ogóle do mnie ta muzyka nie trafia. I mówię tu zarówno o tej płycie jak i wszystkich kolejnych. Za głupi na to jestem czy co ;)

a w temacie:

Novembers Doom - Into Night's Requiem Infernal

Amerykanie powrócili z nową, miażdżącą płytą. Jeśli komuś podobały się (szczególnie) dwa poprzednie krążki - ten powali go na kolana. Mistrzowski death-doom.

_________________
Our fortress is burning
Charred birds escape from the ruins and return as cascading blood
Dying bloodbirds pooling, feeding the flood
The god of man is a failure
And all of our shadows are ashes against the grain
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 05-09-2009, 17:57   

Cytat:
@Norbi: A dla mnie Opeth to był i zawsze będzie twór przereklamowany. Ni to progresywny metal, ni to death metal, ni to gotyk. Jednym słowem wszystko i nic. Za słabe na death, za proste na progresje, a jednak zbyt pogmatwane jak na atmospheric i gotyk. Generalnie w ogóle do mnie ta muzyka nie trafia. I mówię tu zarówno o tej płycie jak i wszystkich kolejnych. Za głupi na to jestem czy co ;)

To nas głupców więcej, bo mam dokładnie te same odczucia. Moja dziewczyna była kiedyś zakochana w ich muzyce i naprawdę bardzo się starała, abym im ja to polubił. Nie wyszło. Jeśli chodzi o takie granie, to jednak Anathema była lepsza.

Co się tyczy nowego Behemotha - aż z czystej ciekawości spróbuję. Wiele sobie nie obiecuję, ale kto wie, Vader mnie przyjemnie zaskoczył, to może Darskiemu & co. także uda się ta sztuka?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 122 z 199 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 121, 122, 123 ... 197, 198, 199  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group