FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 122, 123, 124 ... 197, 198, 199  Następny
  Czego w tej chwili słuchacie?
Wersja do druku
Krwawisz Płeć:Mężczyzna
Blood & Belief...


Dołączył: 17 Sie 2008
Skąd: Beijing
Status: offline
PostWysłany: 05-09-2009, 18:30   

No Anathema była i jest najlepsza. Choć teraz to już nie metal.

ps. Czekam na wynik konfrontacji z nowym wyziewem Darskiego ;)

_________________
Our fortress is burning
Charred birds escape from the ruins and return as cascading blood
Dying bloodbirds pooling, feeding the flood
The god of man is a failure
And all of our shadows are ashes against the grain
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 05-09-2009, 23:30   

Jeszcze raz Mike Oldfield, tym razem album "Crises". Tytułowa suita jest świetna, mamy tu i mocne gitary, i delikatną melodię na syntezatorach, skomponowane tak, że przez 20 minut utwór nie jest nudny (przynajmniej dla mnie). Mamy tu też słynne "Moonlight Shadow" - jedna z dwóch (obok "To France" z albumu "Discovery") piosenek do znudzenia wałkowanych przez RMF-FM i która doczekała się remiksu Groove Coverage, niezbyt imho udanego.
Na uwagę zasługuje także kończący album "Shadow on the Wall", zainspirowany informacją o internowaniu Lecha Wałęsy...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Dembol Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 05-09-2009, 23:37   

Grisznak napisał/a:
ale czy Bolec nie był z Krakowa?

Był, ale jakoś szczególnie popularny nigdy się nie stał. Na początku boomu wydał jedną płytę i zniknął ze sceny. Grał w filmach, ale kariery jako raper nie zrobił.

_________________
Evil Manga
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
666666
jurek Płeć:Mężczyzna
Respect my authority!


Dołączył: 24 Cze 2009
Skąd: Soul Kitchen
Status: offline
PostWysłany: 05-09-2009, 23:46   

Aktualnie po koncercie Łąki Łan słucham ich non stop.

_________________
Amazing Horse
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Majo-san Płeć:Kobieta


Dołączyła: 31 Sie 2009
Status: offline
PostWysłany: 06-09-2009, 16:33   

W tej chwili Eric Clapton - Tears In Heaven. Bardzo podoba mi się ta piosenka z uwagi na słowa. A mowiąc ogólnie najwięcej 2paca ;) Czasem też Nirvana tudzież Metallica. ;) Pomieszany styl. xD
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Norbi Płeć:Mężczyzna
Obserwator


Dołączył: 04 Sie 2008
Skąd: Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 06-09-2009, 17:52   

Krwawisz napisał/a:
@Norbi: A dla mnie Opeth to był i zawsze będzie twór przereklamowany. Ni to progresywny metal, ni to death metal, ni to gotyk. Jednym słowem wszystko i nic. Za słabe na death, za proste na progresje, a jednak zbyt pogmatwane jak na atmospheric i gotyk. Generalnie w ogóle do mnie ta muzyka nie trafia. I mówię tu zarówno o tej płycie jak i wszystkich kolejnych. Za głupi na to jestem czy co ;)


Przereklamowany czy nie, nie każdemu musi się podobać ;) I wydaje mi się że dotyczy to wszystkich kapel, łącznie z tymi najbardziej cenionymi i legendarnymi. Osobiście niespecjalnie zwracam uwagę na to jaka opinia krąży o danej kapeli. Zawsze sam próbuję i oceniam czy mi się podoba czy nie ;)

Osobiście bardzo lubię klimat muzyki Szwedów i właśnie tą różnorodność ich muzyki. Co nie znaczy że staram się "reklamować" na prawo i lewo jacy to oni nie są wspaniali ;) Gusta są różne :)

Tymczasem:

Mnemic - Passenger

Specyficzny miszmasz. Lubię sobie od czasu do czasu posłuchać.

_________________
I wish that you could see
How your own choices make your dream
Come out shining true all around you...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
5747531
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 07-09-2009, 15:09   

Na stronie http://di.fm, gdzie są radia z klubową muzyką elektroniczną (od ambientu, przez minimal, trance, po drum'n'bass i gabber) znalazłem radio z muzyką... bebop jazz :D
I własnie tego teraz słucham ^_^. Fajny ten bebop :) .
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Tyczek Płeć:Mężczyzna
♩♪♫♬


Dołączył: 04 Gru 2006
Skąd: Słupca
Status: offline
PostWysłany: 11-09-2009, 09:45   

Wpadł w łapki kopiący tyłek utwór http://www.youtube.com/watch?v=yLjvnTY4huk I jak tu nie kochać trip-hopu?

Korsarz ^

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8487137
Dred Płeć:Mężczyzna
Policenaut


Dołączył: 07 Lis 2008
Status: offline
PostWysłany: 12-09-2009, 11:31   

U mnie leci bootleg duńskiego Volbeat z tegorocznego Woodstock. Panowie robią na prawdę zacną i ciekawą muzę. Ośmieliłbym się powiedzieć, że tak oryginalnego hard rocka\heavy metalu dawno nie słyszałem. Trochę rock'n'rolla z lat '50 i '60, pop punku (kiedy to jeszcze dało się słuchać) i mocnego uderzenia = mieszanka wybuchowa. ;] Inna sprawa, że wspomnienia z koncertu wracają. Pogo, mosh i body surfing!!!!!

_________________
Znajdźcie sobie świry uczciwą pracę zamiast przebierać się w czyjeś stare łachy i powtarzać w kółko: "Patrzcie jestem głupim średniowiecznym bucem i mam make up i obcisłe rajtuzy"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Krwawisz Płeć:Mężczyzna
Blood & Belief...


Dołączył: 17 Sie 2008
Skąd: Beijing
Status: offline
PostWysłany: 12-09-2009, 15:56   

A u mnie Blindead - ImpulsEP
Najlepsza polska płyta w tym roku. Pół godziny totalnego, muzycznego geniuszu. Słucham jak zaczarowany...

_________________
Our fortress is burning
Charred birds escape from the ruins and return as cascading blood
Dying bloodbirds pooling, feeding the flood
The god of man is a failure
And all of our shadows are ashes against the grain
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Dred Płeć:Mężczyzna
Policenaut


Dołączył: 07 Lis 2008
Status: offline
PostWysłany: 13-09-2009, 22:51   

Szperając po kolekcji kaset ponagrywanych za komuny z radia przez mojego płodziciela chwiciłem po absolutny klasyk lat '80 - "Przyjaciele pana Kairo" Jona i Vangelisa. Cholera, te parę kawałków zdołały mnie przyprawić o dobry humor na calutki dzień. A nie dość tego, pomiędzy kawałkami był komentarz maestro Kaczkowskiego...

_________________
Znajdźcie sobie świry uczciwą pracę zamiast przebierać się w czyjeś stare łachy i powtarzać w kółko: "Patrzcie jestem głupim średniowiecznym bucem i mam make up i obcisłe rajtuzy"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 16-09-2009, 19:15   

Napisania dziesięciominutowej piosenki nie jest sztuką, mam w swojej kolekcji płytowej przypadku utworów dwudziesto, trzydziesto czy nawet czterdziesto minutowych. Ale napisanie dziesięciominutowej piosenki, która będzie trzymała czad przez cały czas, która będzie konkretnym, rockowym kawałkiem, to już sztuka. I Jungleland Bruce Springsteena przykładem takiej sztuki właśnie jest. Trudno mi się oprzeć momentami wrażeniu, że Mark Knoplfler, gdy komponowal jeden z moich ulubionych kawałków Dire Straits, czyli Tunell of Love musiał się nieco zasłuchać w piosence Springsteena.
Powrót do góry
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 16-09-2009, 19:26   

Wydaną przez El-stację składankę "Mandarynkowe pola". Bardzo ładna elektronika :) . Najbardziej wpadł mi w ucho kawałek The Sunny Day Anny "Anne" Sójkowskiej ^_^.

Przy okazji: brat zainstalował na starym komputerze StarCrafta, to ja myślę sobie - dawno nie grałem, więc spróbuję. I pograłem jakąś godzinkę, czy dwie temu. Jako tło muzyczne puściłem sobie oczywiście "Anguish" And One. Co jak co, ale kawałek Second Front idealnie pasuje do tej gry :)


Ostatnio zmieniony przez korsarz dnia 16-09-2009, 20:20, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Dred Płeć:Mężczyzna
Policenaut


Dołączył: 07 Lis 2008
Status: offline
PostWysłany: 16-09-2009, 19:38   

Cytat:
Napisania dziesięciominutowej piosenki nie jest sztuką, mam w swojej kolekcji płytowej przypadku utworów dwudziesto, trzydziesto czy nawet czterdziesto minutowych.

A nawet 80 minutowych (vide Fantomas), Ale tamta płytka jest na tyle dziwna, że nie potrafię powiedzieć, czy jest dobra, czy zła a nawet średnia.
A co do dłuższych kawałków, które potrafią przywalić słuchaczowi w mordę przez cały czas trwania utworu, można zaliczyć numerek naszej rodzimej Armii - Opowieść zimowa. Nie trwa on jednak co najmniej 10 minut. Ale jak na warunki hardcore'owo-punkowe na tamte czasy był całkiem długi. Ca długo przed "suitami" Green Day'a.

_________________
Znajdźcie sobie świry uczciwą pracę zamiast przebierać się w czyjeś stare łachy i powtarzać w kółko: "Patrzcie jestem głupim średniowiecznym bucem i mam make up i obcisłe rajtuzy"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 17-09-2009, 16:40   

A teraz u mnie leci album "Neu! '75" zespołu Neu! - grupy założonej przez byłych członków Kraftwerk :) .
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 123 z 199 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 122, 123, 124 ... 197, 198, 199  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group