FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 134, 135, 136 ... 197, 198, 199  Następny
  Czego w tej chwili słuchacie?
Wersja do druku
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 15-12-2009, 00:21   

A u mnie tym czasem album Tangerine Dream, "Force Majeure". Arcydzieło ^_^.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Fei Wang Reed Płeć:Mężczyzna
Łaydak


Dołączył: 23 Lis 2008
Skąd: Polska
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 18-12-2009, 22:42   

Wielki ogień Breakoutu. Mam do nich słabość. A jeśli dodać do tego moją kolejną słabość, tym razem do wielowątkowych konstrukcji muzycznych, takich opowieści samych w sobie (takich co to mają, w skrócie, wstęp, rozwinięcie i zakończenie) oraz jeszcze jedną słabość - do muzyki lat 70. (tej rockowej), to powinno się wyjaśnić, dlaczego jest to jeden z moich ulubionych kawałków Breakout (a, zapomniałbym - bardzo lubię też głos Miry Kubasińskiej).

_________________

Ręce za lud walczące sam lud poobcina.
Imiona miłych ludowi lud pozapomina.
Wszystko przejdzie. Po huku, po szumie, po trudzie
Wezmą dziedzictwo cisi, ciemni, mali ludzie.

A. Mickiewicz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 19-12-2009, 18:49   

A mnie złapało na rekonesans w dawno nie ruszanych płytach. Jakiś czas Apteka grała, ale bardzo szybko ta sytuacja zmieniła się i po raz trzeci leci już płyta Keitha Jarretta (konkretniej, jego trio), Somewhere Before. Po czymś takim naprawdę ciężko zaakceptować brzmienie muzyki w anime, bez względu na jej twórcę...

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Talantea Płeć:Kobieta
Seksowna laleczka


Dołączyła: 16 Gru 2009
Status: offline
PostWysłany: 19-12-2009, 21:29   

ELUVEITIE kocham jej glos no i spiewa w dziwnym dla mnie jezyku... *_* taka mala nowosc ;)

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 20-12-2009, 01:20   

Tangerine Dream, "Thief". Całkiem przyjemna elektronika z lat 80-tych :) .
Oprócz tego drum'n'bass z http://radio-tube.pl :)
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 20-12-2009, 21:09   

Przeszukiwanie starych płyt ciągle trwa - teraz dominację osiągnął Miles Davis. Doo-bop w tym momencie konkretniej. Muszę zapamiętać ten ewenement na przyszłość - gdy stwierdzasz, że nie masz czego słuchać po prostu przeszukaj szafki z płytami, których dawno nie ruszałeś. Idzie przeżyć szok na widok tego co się tam odnajduje ;p

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 21-12-2009, 12:04   

LTJ Bukem, album "Journey Inwards". Czyli całkiem przyjemny, relaksujący... drum'n'bass ^_^. Odmiana atmospheric konkretnie :) . Brzmienia momentami przypominają The Moody Blues ^^.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Avalia Płeć:Kobieta
Love & Roll


Dołączyła: 25 Mar 2007
Skąd: mam wiedzieć?
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 23-12-2009, 20:05   

Mini albumik Coming Century z niego zwłaszcza piosenka Hello-Goodbay mi się wszyła.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Dred Płeć:Mężczyzna
Policenaut


Dołączył: 07 Lis 2008
Status: offline
PostWysłany: 23-12-2009, 20:21   

U mnie mało oryginalnie. Schody do nieba Zeppów. Zawsze mi się ta pieśń kojarzyła ze świętami. ^_^

_________________
Znajdźcie sobie świry uczciwą pracę zamiast przebierać się w czyjeś stare łachy i powtarzać w kółko: "Patrzcie jestem głupim średniowiecznym bucem i mam make up i obcisłe rajtuzy"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Dred Płeć:Mężczyzna
Policenaut


Dołączył: 07 Lis 2008
Status: offline
PostWysłany: 25-12-2009, 12:12   

Otrzymałem na prezent najnowszą płytkę projektu Black River "Black 'n Roll". Tak samo jak w przypadku poprzedniej płyty, znowóż nalepka dumnie głosi, którzy to muzycy i z jakich zespołów włączyli się w projekt (w tym przypadku: Behesroth, Dimmu Dupcir i Rootwater). Żal, że nie wspomina się, iż to reaktywacja nieodżałowanego Neolithic, przez pewien czas ostoi na naszej scenie stoner/doom metalu.

Ci, którzy się spodziewają chociaż w małym stopniu na blackową modłę skrzeczącego wokalisty, srogo się zawiodą. Maciej Taff śpiewa (!!) mocno, gardłowo - podobnie, jak to robił wcześniej. Nie ma co także szukać blastów, albo szybkich thrashowych rytmów. Album jest dość stonowany, rytmy są najczęściej wolne, albo średnie. Od czasu do czasu tylko przyspieszą, ale tylko na chwilkę.

Czemu jednak próbuję doszukiwać się na albumie black metalu? Otóż sam tytuł ("Black n' Roll"), okładka (odpowiednio przerobiony komputerowo "koziołek matołek") i reklamująca nalepka sugerują, albo chociażby mogą sugerować, co możemy dostać. Na szczęście nic podobnego nie otrzymujemy. To zwykły chwyt, aby metalowa młodzież (żeby jej brzydko nie nazwać kinder metalami) zakupiła album. Mnie to zniesmacza z lekka.

Ale nie ma co oceniać książki po okładce, bo swoją drogą "Black n' Roll" jest dobrym albumem w klimatach stoner/hard/heavy, co mnie niezmiernie cieszy. Od razu trzeba nadmienić, że oczywiście płyteczka nie jest odkrywcza, aczkolwiek wątpię, aby w dziedzinie niniejszych gatunków dałoby się zrobić jakąkolwiek rewolucję (chyba, że o czymś mi nie wiadomo). Jednak wielcy muzycy odpowiedzialni za projekt nie muszą się ich wstydzić, ani jeden nie schodzi poniżej pewnego poziomu. Kompozycje nie nużą.

Jedyne co rozczarowuje, to czas trwania płyty, bardzo "oldschoolowy" 41 jeden minut. Chciałoby się chociaż trochę więcej kawałków usłyszeć. Z drugiej strony chyba lepiej bo dostalibyśmy jakieś popłuczyny.

W skali szkolnej - -4 (dobry minus). W każdym razie dużo ciekawsza od najnowszego dzieua Nergala i sk.

_________________
Znajdźcie sobie świry uczciwą pracę zamiast przebierać się w czyjeś stare łachy i powtarzać w kółko: "Patrzcie jestem głupim średniowiecznym bucem i mam make up i obcisłe rajtuzy"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 25-12-2009, 19:43   

W tej chwili słucham starej (około 17-o lub 19-to letnią, nie pamiętam dokładnie) kasetę "Synthesizer" - składanka przebojów muzyki elektronicznej z takimi kawałkami, jak "Oxygene" Jarre'a, "Chariots of Fire" Vangelisa, "Axel F." Harolda Faltermeyera, czy "Mammagamma" Alana Personsa :) . Nie wiem, jakim cudem, ale kaseta gra nadal i to bez wyraźnych zmian w brzmieniu...

Ciekawe, czy któraś z płyt CD wytrzyma równie długo...

Oraz drugą, nieco nowszą, z heavy metalową audycją radia Bis, z muzyką Running Wild i Manowar.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Miya-chan Płeć:Kobieta
Aoi Tabibito


Dołączyła: 08 Lip 2002
Skąd: ze światów
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 27-12-2009, 12:50   

TEGO.
O mrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrru... *___*
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 27-12-2009, 16:35   

Obecnie słucham jednego EBM-owego kawałka - Public Relation - Eighty Eight.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 27-12-2009, 16:45   

Furia - jejku jej, jak ja się stęskniłem za takim graniem. Czyste wczesne lata 90, ponury, mroczny black metal w najpiękniejszej postaci. Ostre, na swój sposób melodyjne, powolne riffy, świetne polskie teksty, mocny, ale zrozumiały wokal i klimat jakich mało. Zarówno epka "Płoń" jak i krążek "Grudzień za grudniem" to black metal najwyższej próby, dowodzący, że są w tym kraju kapele, dla których najważniejsze jest granie a nie obudowywanie się wątpliwą ideologią. Chyba najlepsze polskie granie jakie słyszałem od czasów Szron.
Powrót do góry
Kaldorei Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 01 Wrz 2009
Status: offline
PostWysłany: 28-12-2009, 02:20   

Miya-chan napisał/a:
TEGO.
O mrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrru... *___*


W życiu bym nie pomyślał, że Christopher Lee aka Saruman ma tak świetny głos. Orientujesz się może czy nie nagrał więcej tego typu utworów? Próbowałem szukać czegoś na youtube, ale z marnym skutkiem - znalazłem parę nagrań, ale raczej w zupełnie innym stylu. Byłbym bardzo wdzięczny gdybyś mogła podesłać parę tytułów bądź linków :)

Co do tematu to: Greensleeves :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 135 z 199 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 134, 135, 136 ... 197, 198, 199  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group