FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 54, 55, 56 ... 197, 198, 199  Następny
  Czego w tej chwili słuchacie?
Wersja do druku
Amnezjusz Płeć:Mężczyzna
Pan Patafian


Dołączył: 04 Lis 2007
Skąd: Leszno/polter
Status: offline
PostWysłany: 11-02-2008, 17:42   

@Korsarz - świetny gust, same dobre płyty :) Sam ostatnio mieszam najróżniejszy metal (od Enslaved, Opeth przez Machine Head, Lamb of God po Nevermore i Exodus) z bluesem i różnymi bluesowymi hybrydami (punk blues, blues-core :P). Taka sinusoida natężenia dźwięków jest całkiem przyjemna :)
Cytat:
A oprócz tego zespół podrzucony przez brata, o nazwie Żywiołak - świetne połączenie metalu i słowiańskiego (polskiego?) folku ^_^

Całkiem przyjemna kapelka, choć z folk(metalu) znajdzie się wiele lepszych ;) Mimo to jak na debiut odwalili kawał dobre roboty.

_________________
Moim zdaniem... cement jest o wiele... bardziej interesujący... niż to się ludziom wydaje. - RJ Patafian.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
9086435
Yumiko Płeć:Kobieta
Child Prey


Dołączyła: 08 Maj 2006
Skąd: Crystal Ship
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Lisia Federacja
PostWysłany: 11-02-2008, 18:34   

Dream Theater - The Dark Eterenal Night.
Children of Bodom - Oops I did it again.
Local H - Toxic.
Therion

Na to mnie natchnęło...winna Orenei ^^.

_________________
"Zniszczenie,
Słodki nektar zakazanego przez Boga grzechu pierworodnego,
Otwarte przez szalony sabat drzwi ku wiecznej rozkoszy(...)"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1496242
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 11-02-2008, 19:46   

Posłuchałem tego zachwalanego tu Żywiołaka...Ech, to nic nowego, to samo co kiedyś różniaste Wojnary, Perunwity, Orłów Krainy i cała masa pogańskiej zgrai.
Już Warraha jest lepsza, bo pogańskie disco polo to przynajmniej coś oryginalnego w swoim wieśniactwie.
Powrót do góry
Amnezjusz Płeć:Mężczyzna
Pan Patafian


Dołączył: 04 Lis 2007
Skąd: Leszno/polter
Status: offline
PostWysłany: 11-02-2008, 21:07   

A i owszem, nic nowego to nie jest ale słucha się przyjemnie (w każdym razie mi ;)). A skoro wspomniany został Therion... to miał ktoś przyjemność słuchania 'nowej' ich płytki "Gothic Kaballah"? Zbieram tak opinie o tym krążku bo chodzi mi po głowie pomysł jej kupna :)

BTW skoro jesteśmy przy muzyce to... tutaj macie link do mojego skromniutkiego płytowego podsumowania roku 2007. Może ktoś rzuci okiem :P

_________________
Moim zdaniem... cement jest o wiele... bardziej interesujący... niż to się ludziom wydaje. - RJ Patafian.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
9086435
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 12-02-2008, 10:41   

Cytat:
BTW skoro jesteśmy przy muzyce to... tutaj macie link do mojego skromniutkiego płytowego podsumowania roku 2007. Może ktoś rzuci okiem :P


No to lecim:
Cytat:
Kenny Wayne Shepard - "10 Days Out... Blues From The Backroads"

Zgoda, dobra płyta, choć to już nie taka młodość. Pamiętam, że płytkę tego pana słyszałem już jakieś kilka lat temu. Choć faktem jest, że średnia wieku u panów typu BB King czy Buddy Holly znacznie winduje granice tejże młodości wśród grających bluesa.

Dalej niemal sam heavy/thash, czyli muzyka, której od kilku lat nie słucham, a w każdym razie nie interesują mnie nowości z tego nurtu, więc się nie wypowiadam. Słyszałem kilka miłych słów o Divison by Zero, ale płyty nie miałem okazji, więc też nie komentuję.
Powrót do góry
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 12-02-2008, 11:51   

Amnezjusz napisał/a:
Sam ostatnio mieszam najróżniejszy metal

Ze znanych mi odmian najbardziej mi podchodzi New Wave Of British Heavy Metal/Heavy Metal, Power Metal (a przynajmniej Rhapsody of Fire i Nightwish) i to, co gra Therion (Symphonic Metal? Orchestral Metal? Mythical Metal?) i Rammstein. Z rezerwą natomiast podchodze do odmian typu black metal. Wokal tam jest... że tak powiem, zbyt nietypowy. >.>
Grisznak napisał/a:
Posłuchałem tego zachwalanego tu Żywiołaka...Ech, to nic nowego, to samo co kiedyś różniaste Wojnary, Perunwity, Orłów Krainy i cała masa pogańskiej zgrai.

Ale i tak przyjamnie się słucha :)

Amnezjusz napisał/a:
miał ktoś przyjemność słuchania 'nowej' ich płytki "Gothic Kaballah"?

Ja słuchałem. Świetna jest, przynajmniej dla mnie :)

A tym czasem mała zmiana klimatu - składak zespołu The Art of Noise. Fajny synth ^^
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Szuki Płeć:Mężczyzna
placek z jagodami


Dołączył: 21 Sty 2008
Skąd: Koszalin
Status: offline
PostWysłany: 12-02-2008, 12:17   

Ostatnio... Bjork - Medulla. Świetna płyta, dużo lepsza od Volty. Dalej...Opeth - Blackwater Park, mój ulubiony album tego zespołu. Sepultura - Roots, z sentymentu, uwielbiam ta płytę i przy okazji wiele bardzo przyjemnych wspomnień jest z nią związane :). Co tam jeszcze... Radiohead - In Rainbows. Mimo wszystko uważam ten album za bardzo udany. Do tego, jeśli ktoś ciekaw LINK . Słuchanie In Rainbows w ten sposób naprawdę daje efekt! Przy okazji jeszcze Easy Star Allstars - Radiodread, czyli covery Radiohead w konwencji regge (Chyba cały OK Computer tam wrzucili..). No i na koniec, Bob Marley - Legend. Cudowna płytka.

_________________
"Chcę zjeść coś, co kiedyś oddychało, pasło się na łące i miało matkę..." xD
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 12-02-2008, 12:55   

Cytat:
Ale i tak przyjamnie się słucha :)

No właśnie, problem w tym, że nie. Oczywiście, de gustibus, ale to jest tak słabe, ze nawet nie zabawne. To już Perunwit był lepszy.
Acha, rozbawiła mnie wymyślona przez zespół nazwa "bio metal". Zaraz mi Serika z Avelanną w czapkach z bobra, futrach i z mieczami przyszły do głowy.
Powrót do góry
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 12-02-2008, 13:05   

Grisznak napisał/a:
rozbawiła mnie wymyślona przez zespół nazwa "bio metal"

Mnie też zaintrygowała ta nazwa. Ciekawe, co zespół miał na myśli... XD
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Yumiko Płeć:Kobieta
Child Prey


Dołączyła: 08 Maj 2006
Skąd: Crystal Ship
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Lisia Federacja
PostWysłany: 12-02-2008, 19:51   

Amnezjusz napisał/a:
A skoro wspomniany został Therion... to miał ktoś przyjemność słuchania 'nowej' ich płytki "Gothic Kaballah"?


Jeśli chodzi o to czy warto....to uważam że tak.
L'Arc~en~Ciel, In Flames but why Red Hoci?
No i wiadomo, j-rockowe utwory.

_________________
"Zniszczenie,
Słodki nektar zakazanego przez Boga grzechu pierworodnego,
Otwarte przez szalony sabat drzwi ku wiecznej rozkoszy(...)"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1496242
krew_na_scianie Płeć:Kobieta
kościsty seksapil


Dołączyła: 23 Gru 2007
Skąd: Bełchatów/Łódź
Status: offline

Grupy:
House of Joy
PostWysłany: 13-02-2008, 14:09   

Po romansie z muzyką z anime wracam do korzeni - U2. A że dni robią się ostatnio jakieś szarawe to "Zooropa" idealnie się do tego nadaje

_________________
"Ci, którzy nie pamiętają przeszłości, skazani są na jej powtarzanie."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9343376
Avalia Płeć:Kobieta
Love & Roll


Dołączyła: 25 Mar 2007
Skąd: mam wiedzieć?
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 13-02-2008, 21:49   

Cóż, codziennie na 100% można u mnie usłyszeć
"Umbrella" - Dir en Grey
"Make U Wet" - Koki Tanaka
"SIX SENSES" KAT-TUN
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Amnezjusz Płeć:Mężczyzna
Pan Patafian


Dołączył: 04 Lis 2007
Skąd: Leszno/polter
Status: offline
PostWysłany: 14-02-2008, 14:26   

No ja nie mogę... :P Słucham jednej płyty i nie wiem co powiedzieć. Znacie Steveena Seagala, prawda? Aktora który niezliczoną ilość razy kopał tyłki złym gangsterom w filmach sensacyjnych (różnej jakości ;)). No więc wyobraźcie sobie, że posiada on kapelę, typową bluesową kapelę (zwaną Thunderbox) a jego nowa płyta "Mojo Priest" jak na materiał nagrany przez aktora robi naprawdę dobre wrażenie :) Steven ma bardzo fajny, lekko wibrujący, zachrypnięty głos, na wiośle radzi sobie całkiem nieźle... ba, można by powiedzieć, że bardzo dobrze. Sekcja rytmiczna daję radę a i bardzo fajnie wypada żeński chórek, który dobrze komponuje się ze 'zmęczonym' głosem Stevena. Ogólnie płyta bardzo fajna, Steve ma za nią u mnie dużego plusa :)

_________________
Moim zdaniem... cement jest o wiele... bardziej interesujący... niż to się ludziom wydaje. - RJ Patafian.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
9086435
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 14-02-2008, 15:07   

A teraz u mnie leci set "Ed Rush & Optical EM - 1999-02-07 - Essential Mix" - czyli prawie dwugodzinny set drum'n'bass ^_^
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 15-02-2008, 16:34   

Posłuchałem tego zachwalanego przez Ysena Sabatonu. Okazało się, że ja to znam, chyba nawet gdzieś już słyszałem, nie dałbym nawet głowy, że widziałem (bo coś mi się kołacze po głowie, ze jaki taki band gdzieś na żywo widziałem), ale nie pamiętam dokładnie.

Ale wracając do muzyki - fajne granie, ale nierówne. Mają chłopcy metalowe kawałki z czadem i wykopem godnym lat 80 ("Light in the Black" choćby), a mają i miałkie bolerka, w których mogła by śpiewać wyjąca CUT z zespołu na N., którego nie lubię ("Attero Dominatus"). Manowar to to nie jest, ale Hammerfall też nie.

Przy okazji - http://youtube.com/watch?v=oesXn80lZc0&feature=related
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 55 z 199 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 54, 55, 56 ... 197, 198, 199  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group