FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  Suzumiya Haruhi no Gensou
Wersja do druku
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 03-07-2009, 14:03   Suzumiya Haruhi no Gensou

Słuchał juz ktoś? Dla mniej zorientwoanych wyjaśnię, że jest to nazwa płyty z symfonicznymi wersjami piosenek związanych z anime Melancholy of Haruhi Suzumiya.
http://www.youtube.com/watch?v=RBzarI39qs8 w tym stylu.
Muzyka zagrana przez tokijską orkiestrę brzmi prześwietnie, a "Yuki, Muon, Madobe Nite" po prostu majstersztyk. Co ciekawe, sama Aya Hirano nezbyt dobrze zgrywa się z orkiestrą, "God Knows" było by lepsze, gdyby nie śpiewała. Po "Lost my music" doszedłem do wniosku, że nie nadaje się do śpiewania w salach koncertowych.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 03-07-2009, 14:09   

Płyta całkiem całkiem, chociaż Koi no Mikuru Densetsu średnio przypomina swoją oryginalną wersję. Traktuję to raczej jako ciekawostkę niż coś, do czego będę wracał.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 03-07-2009, 14:59   

Mnie denerwuje że w zasadzie wciąż nie było klasycznego OSTa, a przecież ta seria ma jedne z "cieplejszych" i lepszych BGMów ostatnich lat.

Gensou jest takie-sobie, mnie do gustu przypało najbardziej Itsumo no Fuukei~Gekiretsu de Karei Naru Hibi, medley z dwóch tematów, z których najbardziej lubię ten pierwszy.

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 03-07-2009, 16:54   

wa-totem napisał/a:
przecież ta seria ma jedne z "cieplejszych" i lepszych BGMów ostatnich lat.

Dokładnie, ta skrócona wersja któregoś fragmentu symfonii Mahlera przez kilka miesięcy nie dawała mi spokoju.
http://www.youtube.com/watch?v=-Wi1j-rpcEw o, dokładnie to.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Batatshi Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 01 Lip 2008
Skąd: Poznań
Status: offline
PostWysłany: 22-08-2010, 02:00   

Oglądał ktoś cały koncert? Osobiście mam zamiar zrobić to w dniach najbliższych... Nie sądziłem, że ta seria stanie się aż tak popularna, by doszło do takiego przedsięwzięcia. Odkąd ostatnimi czasy jestem zafascynowany oglądaniem spektakli symfonicznych (że tak powiem), szukam i biorę co tylko ciekawszego pod rękę się nawinie, również symfoniczna suzumiya haruhi mnie pocieszyła (względem tego ile DVD jest niedostępnych, jak i tego, iż wiele koncertów nie jest w ogóle nagranych w formie video).
Opiszę swoje wrażenia po obejrzeniu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
11341637
Batatshi Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 01 Lip 2008
Skąd: Poznań
Status: offline
PostWysłany: 22-08-2010, 18:43   

Temat jest stary jak "świat", niepopularny, a ja liczę na to, że ktos włączy się do dyskusji, cóż... Tak czy inaczej...
Przepraszam za double posta.
Koncert jest bardzo dobry, aczkolwiek nie miałem przy nim takich chwili całkowitego osłupienia jak choćby przy Hisaishiego w Budokan.
Aranżacje (nawet już nie pamietam oryginałów) wykonane są przepieknie, słucha się z zafascynowaniem (przynajmniej ja). Oprócz wokalistek występują także 2aj inni soliści - skrzypek Hiroaki Yura i pianista Seiji Honda.
Zdecydowanie polecam, i tak jak ja, najpierw obejrzeć i równoczenie posłuchać, a potem - dogłebnie testować cały album. Warto, naprawdę warto.
Cytat:
Aya Hirano nezbyt dobrze zgrywa się z orkiestrą, "God Knows" było by lepsze, gdyby nie śpiewała. Po "Lost my music" doszedłem do wniosku, że nie nadaje się do śpiewania w salach koncertowych.


Oh, tak myslisz? o_O Ośmielę się nie zgodzić... Powiedz tylko czy masz na myśli jej intonację czy coś innego Ciebie nie przekonało? Synchronizacja wydaje mi się bezbłędna (aczkolwiek nie przesłuchiwałem wszystkiego jeszcze tak dokładnie).

Ciekawe, że było także Szostakowicza "交響曲第7番ハ長調作品60「レニングラード」第一楽章より" (oryginalny tytuł wprost z bookleta xD), nie sądziłem, że ta kompozycja była zastosowana w anime. Motyw jak u Bolero Ravela.
Było też trochę humoru :P. Zauważyłem także, że dyryguje ta sama osoba co w "A night in Fantasia 2005" (Tylko w tym roku nagrali DVD).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
11341637
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 29-08-2010, 16:30   

Zdecydowanie nie podobała mi się intonacja. Ona dalej śpiewała popowo, jakby przed całą orkiestrą, kiedy powinna z nią współgrać.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group