FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
  Telewizyjne programy rozrywkowe-muzyka
Wersja do druku
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 10-10-2011, 20:48   Telewizyjne programy rozrywkowe-muzyka

Nie widzę takiego typu tematów. Był Idol, Mam Talent i X-factor, ale jak chodzi o poziom i motyw przewodni to Voice najbardziej mi się podoba. Dobra oglądam dla Nergala;).

Na serio z ostatniego występów najbardziej podobał się duet. Bardzo klimatyczny.
http://www.youtube.com/watch?v=4tVoGpw5K3M

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 10-10-2011, 21:49   

Caladan napisał/a:
Nie widzę takiego typu tematów. Był Idol, Mam Talent i X-factor, ale jak chodzi o poziom i motyw przewodni to Voice najbardziej mi się podoba. Dobra oglądam dla Nergala;).

Czy jak napiszę, że wszystkie są do chrzanu i szlag mnei trafia, gdy widzę, co i kto za moje pieniądze z abonamentu dostaje fundusze, to szlag mnie trafia, to wyjdę na jakiegoś zacofanego katolfaga?

Te programy to dla mnie totalna porażka,popłuczyny popkultury, tania rozrywka dobijająca ludzki intelekt.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 10-10-2011, 22:51   

Nie oglądam telewizji (poza dokumentami, które oglądam sporadycznie). Ale moim zdaniem są to o tyle fajne programy, że faktycznie można wypromować ciekawych artystów. Forma jest niestety dla mnie nie do zaakceptowania.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 10-10-2011, 22:54   

Porażka?. Mam talent był dosyć ciekawy. Naprawdę ludzie maja dziwne talenty, ale pod względem muzycznym nie był tak super. Inna sprawa jak muzyka może dobijać intelekt. Z tego wszystkiego to akurat jest niezrozumiałe. Dobra odrzućmy MTV, bo tam jest sieczka mózgojebna.
Kolejna kwestia jak czytam takie komentarze. Daje jedną radę. Wyłączyć mózg i nie patrzeć, a wsłuchiwać się w muzykę, która jest najważniejsza z tego wszystkiego. Jak nie potrafi się takich prostych czynności zrobić. Wole pozostawić bez komentarza.

Z abonamentem się zgodzę, ale wolę się nie wypowiadać.
Edit:

Vries- pomysł wybierania w ciemno i pomysł ringu są fajniejsze, oraz uczciwsze. Liczy się głos.

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 11-10-2011, 08:55   

Caladan napisał/a:
Wyłączyć mózg i nie patrzeć, a wsłuchiwać się w muzykę

Cogito ergo sum.

Co w tych programach ciekawego? Każdy jest taki sam, wtórny i promujący czasem naprawdę bzdurne rzeczy.

Z resztą, Voice of Poland, naprawdę świetny. Jury nie przepuściło wokalistki, bo stwierdziło, że jest tak dobra, że nie umie jej ocenić. I o czym tu mówić? Banda klaunów, a nie artyści.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 11-10-2011, 09:12   

Caladan napisał/a:
Vries- pomysł wybierania w ciemno i pomysł ringu są fajniejsze, oraz uczciwsze. Liczy się głos.

Mnie chodzi raczej o całą formułę... dużo gadających bez sensu jurorów, idiotyczne teksty konferansjerów, całe te łzy i emocje, piszcząca publiczność.

Dla mnie jedynym programem na poziomie jest "Szansa na sukces". Ale tam często wykonawcy zawodzą i dla celów promocyjnych nadaje się dziś dość marnie.
Ale pamiętamy:
http://www.youtube.com/watch?v=0Rd-5wWxPwE
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 11-10-2011, 09:54   

Slova napisał/a:
Z resztą, Voice of Poland, naprawdę świetny. Jury nie przepuściło wokalistki, bo stwierdziło, że jest tak dobra, że nie umie jej ocenić. I o czym tu mówić? Banda klaunów, a nie artyści.


Teraz wiem, że nie oglądasz, bo wiedziałbyś, iż ta artystka przeszła dalej. Rada na przyszłość jak chcesz trollować najpierw zaznajom się bardziej tematem, albo zaśpiewaj, aby można było cię ocenić. xD.

http://www.tvp.pl/rozrywka/programy-muzyczne/the-voice-of-poland/wideo/uczestnicy/ola-kasprzyk/ola-kasprzyk-przesluchanie-radiowe/5374898

Vries- Szansa na sukces miała wysoki poziom, ale była wtórna. Śpiewało się tylko jednego zespołu. Co do jury najbardziej mnie wkurzała Foremniak i Kora. Zachowywały się butnie, lub sztucznie. Co do tłumu szalejącego i piszczącego. Fakt może wkurzać, ale dla tamtych ludzi to może być dobra zabawa. Akurat mnie nie przeszkadza jeżeli nie przeszkadzają muzykom w trakcie. Jednak nie lubię oklasków na zamówienie. Zresztą na koncertach też ludzie wrzeszczą i dziwnie zachowują.

Na szczęście nic nie słyszę o Gienku z X-factora, więc nie popsuł się medialnie.

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 11-10-2011, 10:13   

Poza Szansą na Sukces, raczej unikam takich programów. Idola jeszcze obejrzałem pierwszą edycję. Co do Voice of Satan, to zdanie mam podobne jak Slova. Finansowanie tego szajsu z abonamentu jest żenua.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 11-10-2011, 10:18   

Caladan napisał/a:
jak chcesz trollować

Nie trolluje, wyrażam swoje zdanie o tych programach, których nie cierpię, zwłaszcza w publicznej telewizji, bo zabierają fundusze bardziej potrzebnym inicjatywom (pensje jury na pewno lecą w dziesiątki tysięcy, jak nie więcej). Zamiast na taki badziew pieniądze mogłyby iść na programy popularno naukowe, albo na koncesje na nowe filmy i seriale. Tymczasem zamiast rozrywki na poziomie, za którą płacę abonament, dostaję zgraje mniej lub bardziej utalentowanych lub takowych udających klaunów i jeszcze lepszych jurorów, którzy sami niewiele potrafią, a siedzą tam tylko na fali popularności. Dla mnie jury to powinni być prawdziwi artyści, ale aktorzy teatralni czy dobrzy piosenkarze z długoletnim stażem nie poniżą się do sygnowania wypluwki popkultury swoim nazwiskiem.

Caladan napisał/a:
Teraz wiem, że nie oglądasz, bo wiedziałbyś, iż ta artystka przeszła dalej.

Co nie zmienia faktu, że jury było tak kompetentne, że nie umiało powiedzieć nic poza "nie umiem tego ocenić, bo jest za dobre".

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 11-10-2011, 10:56   

Nie każdy jest Kuba Wojewódzkim w wysławianiu i obrazowaniu na 2 minuty czasu antenowego.

Hmm Kayah i Piasek mają renomę w kraju i długoletni staż. Kayah jest producentem muzycznym. Nergal ma renomę światową w swoim łubudu. Jacyś artyści muszą to być. Ania Dabrowska jest nowa i nie ma dużego doświadczenia. Fakt faktem Kazik na pewno nie wystąpiłby w takim programie.Prawdopodobnie jako jedyna osoba na rynku Polskim. Reszta zapewne tak. Aktorzy starszej daty typu Marek Kondrat często występują w reklamach. Fronczewski śpiewał jedną dziwną piosenkę:). Nie dziwie nic zdrożnego, że zarabiają pieniądze i mają lepiej od innych. Zresztą muszą z czegoś żyć. Mawiasz klauny. A czy ty masz smykałkę do tworzenia własnej muzyki(nie mushupy, amv czy tego typu), lub talent do śpiewania. Nie mówię o jakimś niecodziennym ukrytym talencie do czegoś. Przez takie teksty jak żenua, klauny widzę zakompleksienie. Rozumiem, ze nie musi się podobać, bo nie każdy musi otwierać na popkulturę. Sam więcej słucham muzyki poza "obecnymi hitami" z rodem MTV, ale z ciekawości lubię posłuchać nowe głosy.

Voice Of the Poland ma promować nowych piosenkarzy na rynku, nie mających jeszcze płyty. Tamta babka miała ze swoim zespole już płytę. Jednak muzyka wygrała na rzecz idei programu.

Inną ciekawostką jest, że te osoby przewijają się po programach.

Offtop
Programy popularno naukowe- Kiedyś były duże lepsze. Było bardziej otwarte na alternatywne ideę. W obecnym czasie jest stagnacja w nauce, a naukowcy coraz bardziej hermetyczni. Kiedy ostatnio coś wymyślono nowego co zmieniłoby całkowicie nasze życie. Zazwyczaj są badania typu jedzenie sera z pomidorem nie pomaga uleczeniu raka. Po kilku miesiącach inne badanie i odwrotny wniosek. Za to mogliby dać więcej programów dokumentalnych z innych krajów. Francuzi maja fajne.

P.S proponuje stworzyć temat abonament telewizyjny.

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 11-10-2011, 11:04   

Cytat:
Nergal ma renomę światową w swoim łubudu.

I co z tego? Takie Bayer Full sprzedało na świecie więcej płyt niż ci wszyscy "jurorzy" z tego rodzaju programów razem wzięci. Ale oczywiście, grają muzykę mało salonową, w odróżnieniu od pomalowanego mąką popaprańca, który wyśpiewuje takie cuda jak (zakryte, co by niezainteresowani nie musieli obcować z tym wykwitem radosnej twórczości):

Spoiler: pokaż / ukryj
Tysiąc lat, tysiąc pierdolonych lat, dziesięć ciemnych wieków
Dlaczego!?
Gnuśnieliśmy w wilczych norach, a naszą świętość czas pogrzebał
i krzyż wielki, drewniany, wciąż rzuca krwawy cień na waszą przeszłość!
Co potrzebujecie będzie wam dane.
Czy ta zdradziecka bestia wciąż żyje?
I nikt, nikt nie zapomni, nikt!
Że już czas prócz tego powolnego, który taki zgarbiony, niedołężny, ślepy na tronie Watykanu.
Hail!
To my jesteśmy morzem Apokalipsy, ostatnią nadzieją odradzającej się istoty,
Waszym piekłem, naszym ukojeniem.
I nie topory, lecz wspomnienia będą piły krew Waszą tam, na Armagedeńskich polach
Dziś my karcimy waszego, ścinamy głowę Watykanu
Którą wyślemy zanim przyjdzie tam, gdzie wasza wiara rozpostarła swe brudne skrzydła
Hail!
Dzisiaj... ścinamy głowę Watykanu, w koronie
Ludzie, ludzie się od śmierci ociągają
Nienawiść...
Lecz tego miejsca już nie ma!
Hail!
Pomścimy!!! Pomścimy, tak!!!
Hail!
Wojna!!!

Poza tym, renoma renomą, a telewizja publiczna - telewizją publiczną. Gostek, który nawołuje do nienawiści wobec inaczej myślących nie powinien się tam znaleźć. Ciekawe, czy gdyby zaproszono do takiego programu muzyka zespołu neonazi, jak choćby całkiem znane i poza Polską Graveland albo Honor, to czy też "tolerastom" by nie przeszkadzał?

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 11-10-2011, 11:45   

Caladan napisał/a:
Nie mówię o jakimś niecodziennym ukrytym talencie do czegoś

Nie mam. A po drugie nie wierzę w talent.

Caladan napisał/a:
Przez takie teksty jak żenua, klauny widzę zakompleksienie.

Nie zakompleksienie, a wściekłość na co idą moje pieniądze. Nic mnie nie obchodzi to, że oni mogą potrafić śpiewać. Większość wykreowanych w takich programach artystów to sezonowe ogórasy, które po zakończeniu się szoł nie są w stanie niczego ciekawego wykreować. Ja nie chcę oglądać kolejnych gwiazdeczek.

A pisząc o prawdziwych gwiazdach w jury miałem na myśli artystów z kilkudziesięcioletnim stażem, którzy potrafią odsiać ziarna od plew z miejsca. Obecne jury promują wunderkindy i osoby, które potrzebują neonów, by być dobre. Prawdziwi artyści rodzą się ciężką pracą, a nie telewizją.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 11-10-2011, 11:50   

W programie TV głosi satanistyczne teksty i pogrom księży?. Nie zauważyłem. Ma prawo ich nie lubić. Całkiem sympatyczny człek z niego. Pewnie jestem ślepy. A zaproszono tamtych do tego programu. Ja ich tam nie widzę. Inna sprawa czy oni na poważnie głoszą taką ideę poza swoja muzyką. Wtedy można się martwić o rozsądek. Prócz kilku księży głoszących do nienawiści do niego na mszach nie słyszałem, aby Watykan burzył się tak jak ty na występ w tym programie Nergala.

Co do Bayer Fulla. Grisz słuchasz bardzo perwersyjnej, pedofilskiej i ambitnej muzyki.Nic nie dziwnego, ze nie podoba się program. Lepiej słuchać Ecchi szkolne piosenki;).


Spoiler: pokaż / ukryj
Gdy sześć lat skończyłem, do szkoły był czas
Maleńka Marzenka żegnała mnie tak
*Zostawiasz mnie samą, ach, czemu tak jest
*Me serce zranione do ciebie wciąż lgnie
I tuląc się do mnie mówiła mi tak:
*Nie przejmuj się miły, bo to pierwszy raz


Majteczki w kropeczki ło ho, ho, ho, }
*Niebieskie wstążeczki ło, ho, ho, ho }
Bielutki staniczek ło, ho, ho, ho }
*Maleńki guziczek ło, ho, ho, ho } / x 2
To cały mundurek tych naszych pań
Z koronek i tiulek, to ja mówię wam.

Kolonie, wycieczki, poznałem nie raz,
Obozy sportowe zaliczyłem też.
Druhenki, sportsmenki tam kochały mnie
Tam także poznałem słów znaną mi treść
Choć lata mijały i szybko biegł czas
To zawsze mówiły, to mój pierwszy raz

Majteczki w kropeczki ło ho, ho, ho. . .

/ krótka wstawka /

Lat mam dwadzieścia, w mojej głowie nuci zgodnie damski chór:
*Ja sama! No, przestań! Ja wciąż boję się...
*Czy ty to zrozumiesz, że wstyd mi i źle?
*Gdy wreszcie zrozumiesz, co tak martwi nas(Gdy wreszcie zrozumiesz)
*Wy nigdy nie wiecie, że to pierwszy raz.

Majteczki w kropeczki ło ho, ho, ho,
*Niebieskie wstążeczki ło, ho, ho, ho
Bielutki staniczek ło, ho, ho, ho
*Maleńki guziczek ło, ho, ho, ho
To cały mundurek tych naszych pań
Z koronek i tiulek, to ja mówię wam.


Na poważnie Disco Polo ma swoja specyfikę i miało swój czas, który niestety, czy stety nie wróci. Po względem artystycznym nawet ja mógłbym zaśpiewać taką piosenkę.

Pewnie młodym ludziom- nastolatkom może zrobić wodę z mózgu, ale z tego co orientuje w wiadomościach nie widziałem, żadnego zamordowanego księdza. Sprawcami złych rzeczy byli akurat zazwyczaj księża w mediach . Nie widziałem jakiejś szerokiej zmasowanej pikiety antyklerykalnej zrobionej przez fanów Behemotha.


Slova, a gdzie jest napisane, że ciężko nie pracowali. Jak się ciężko nie pracuje to talentu się nie znajdzie;).

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need


Ostatnio zmieniony przez Caladan dnia 11-10-2011, 11:52, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 11-10-2011, 11:51   

Slova napisał/a:
Nie trolluje, wyrażam swoje zdanie o tych programach, których nie cierpię, zwłaszcza w publicznej telewizji, bo zabierają fundusze bardziej potrzebnym inicjatywom (pensje jury na pewno lecą w dziesiątki tysięcy, jak nie więcej).

Pensje nie mają takie znaczenia jeśli programy się sprzedają (są wysokie zyski z reklam/sponsoringu).

Urawa napisał/a:
I co z tego? Takie Bayer Full sprzedało na świecie więcej płyt niż ci wszyscy "jurorzy" z tego rodzaju programów razem wzięci.

Bo kupili ich Chińczycy, ale tego sukces już nie powtórzą. Nie znaczy to oczywiście, że prezentują sobą jakiś poziom. Dla przypomnienia Behemoth dostał Fryderyka w 2010 r. i ma niemała listę osiągnięć (odsyłam do wikipedii).

Caladan napisał/a:
Aktorzy starszej daty typu Marek Kondrat często występują w reklamach.

Kondrat ma swoje ING. I na tym koniec. Raczej sardynek by nie reklamował.

Caladan napisał/a:
Na szczęście nic nie słyszę o Gienku z X-factora, więc nie popsuł się medialnie.
Będzie grał po marketach jak dobrze pójdzie.

Takie programy pozwalają na promocję artystów, ale I TAK JEST TO DIABELNIE TRUDNE. Właściwie to tego typu programy promują jurorów. Darski się pojawił w tym programie, bo potrzeba w nim kontrowersji. Powiatowy jest w TVN, więc trudno znaleźć jakąś stosunkowo znaną kontrowersyjną personę.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 11-10-2011, 12:08   

Caladan napisał/a:
Slova, a gdzie jest napisane, że ciężko nie pracowali.

No wygranie takiego programu a ciężka praca to dwie różne rzeczy.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 3 Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group