FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2
  Komentarze Świątynne (i te spoza...)
Wersja do druku
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 03-12-2008, 23:07   

kic napisał/a:
Bezimienny,:
1. Z przyczyn psycho-fizycznych mojej postaci. Może się bronić tylko w ten sposób. Po za zasadą "odpierania ataków w różny sposób", jest jeszcze coś takiego jak zdrowy rozsądek. Na szczęście (czy też nie) moja postać nie jest ni /b/ogiem, ni wszechstronnym arcymagiem, ni fechmistrzem, a jedynie poświęciła się iluzjom, a skoro ich możliwości ofensywnę są równe zeru, to niestety nie potrafię dobitnię zranić innych wspaniałych osobistości, a uniki szybszych ataków są dla mojej postaci niemożliwę. Jeżeli chodzi o pojedynki, to niestety moja postać nie ma większych szans w bezpośredniej walce w większości z was.
2. Patrz punkt pierwszy.
3. Miło mi, że masz moją postać za wszechmocną, ale niestety jest to tylko dziedzina iluzji.

...Wiesz, właśnie mnie zatkałeś. Stwierdzenie, że "ofensywne możliwości" iluzjonisty są równe zeru jest tak absurdalne, że naprawdę nie wiem co powiedzieć. Jest dla mnie oczywiste, że nigdy nie widziałeś iluzjonisty w rękach jakiegoś sensownego gracza. Nawet jeśli ta szkoła nie posiada zaklęć bezpośrednio zadających obrażenia (a nie jest to do końca prawda, są jeszcze szkoły pokrewne, jak np. magia cienia, która owszem, potrafi być bardzo destruktywna), to same zaklęcia "użytkowe" jak i wszechstronność efektów które można osiągnąć (iluzjonistę ogranicza tak naprawdę tylko jego wyobraźnia) tworzą z dobrze zagranego iluzjonisty postać wręcz absurdalnie potężną. Oczywiście, nie należy wybierać tej szkoły jeśli nie potrafi się jej dobrze użyć - osobiście w twoim wypadku sugeruję kompletną wymianę postaci, bo ta najwyraźniej ci nie służy, skoro swoją najsilniejszą umiejętność traktujesz tylko jako kartę "get out of jail".

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
raflik Płeć:Mężczyzna
Fenomen na jedną noc


Dołączył: 14 Lip 2002
Skąd: Z nicości swego akademickiego pokoju
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 03-12-2008, 23:07   

Cytat:
Zakładałem dotychczas, że to, czego nie ma w portretach i w sposób ewidentny nie nawiązują do nich jest dozwolone


Całkowita racja. zgadzam się z tym.

To co nie jest prawnie zabronione jest dozwolone.
Poza tym każdy chciałby mieć "nienaruszalne" postacie, którym nikt nie może podskoczyć <vide Cai> a to już jest zdecydowanie nudne

_________________
Hollogram Summer - The Night of Wallachia

Fenomen na jedną noc
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 03-12-2008, 23:07   

Fei Wang Reed napisał/a:
Ech... Każdy może przywołać coś "superfantastycznego", wymyślić jakieś novum i stać się lepszym od innych... Tylko, że jeśli ta 'zabawa' ma tylko na tym polegać, to ja chyba podziękuję...


Problem w tym, że ta zabawa właśnie POLEGA na kreatywnym wymyślaniu twórczych ataków i novum oraz popisywaniu się bogatą wyobraźnią i fantazją. Jeśli nie chcecie tego robić, to znaczy, że chyba pomyliście działy...

Fei Wang Reed napisał/a:
Po drugie, jako że na forum pojawiłem się całkiem niedawno nie miałem okazji brać udziału we wcześniejszych "wymianach zdań". Podobno też prawo nie działa wstecz, a tu okazuje się, że jestem hipokrytą... Skoro tak twierdzisz... Mogę co najwyżej wzruszyć ramionami.


Grzeczność nakazywałaby się zapoznać z regułami zanim zasiadło się do gry.

To, co obecnie mówisz jest tak samo nie na miejscu, jak stwierdzenie, że pierwszy raz grasz w pokera i należą ci się fory po tym, jak przegrało się dom i samochód.

Distant napisał/a:
W końcu znalazłem takich internetowych twardzieli jak wy. Skrzyknąłem wszystkich znajomych, że będzie świetna zabawa... Ale wy się nie chcecie bawić :<


Też ci priv-skrzynkę zafloodowali?

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Sm00k
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 03-12-2008, 23:11   

raflik napisał/a:
Cytat:
Zakładałem dotychczas, że to, czego nie ma w portretach i w sposób ewidentny nie nawiązują do nich jest dozwolone


Całkowita racja. zgadzam się z tym.

To co nie jest prawnie zabronione jest dozwolone.
Poza tym każdy chciałby mieć "nienaruszalne" postacie, którym nikt nie może podskoczyć <vide Cai> a to już jest zdecydowanie nudne

Przeczytaj tutejszy opis rudzielca, a potem marudź . Jest robiony "pod Ciebie" specjalnie, na marginesie >]
Powrót do góry
kic Płeć:Mężczyzna
Nieporozumienie.


Dołączył: 13 Gru 2007
Skąd: Otchłań Nicości
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 03-12-2008, 23:34   

Bezimienny napisał/a:
Stwierdzenie, że "ofensywne możliwości" iluzjonisty są równe zeru jest tak absurdalne, że naprawdę nie wiem co powiedzieć.

No to absurdu ciąg dalszy... Nie wiem gdzie Ty widzisz te możliwości, ale takie zaklęcia fizycznie obrażeń zdać nie mogą. W skrócie zaklęcia iluzji w ofensywę są nieskuteczne, co innego we wsparciu, czy obronie. Co do mojej postaci, to przykro mi, że nie spełniam Twoich oczekiwań, ale mimo wszystko jak na razie pozostanę przy niej.
Zegarmistrz, jeśli Ty rozpatrzysz wielką kreatywność przez pryzmat hiper-super ataków niszczących skinieniem palca pół wszechświata, to jednak trochę inaczej, to pojmujesz niż ja...
Co do regulaminu... jakiego regulaminu? Czy Ty wymagasz od nas abyśmy przeczytali cały multiświat? A może to my zaczęliśmy regułę typu "wykorzystywanie innych postaci w sposób najbardziej im szkodzących"? No ja bynajmniej nie pamiętam takiego motywu.

_________________
"Zaczynałem jako zwykły zegarmistrz, ale zawsze pragnąłem osiągnąć coś więcej." - Lin Thorvald


Melior Absque Chrisma
Pierwszy Epizod MACu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
Inai Nerse Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Wrz 2003
Skąd: Cytadela
Status: offline

Grupy:
House of Joy
WIP
PostWysłany: 03-12-2008, 23:37   

kic napisał/a:
Nie wiem gdzie Ty widzisz te możliwości, ale takie zaklęcia fizycznie obrażeń zdać nie mogą.


Oczywiście, że nie. Ale mogą przekonać wroga, że walczy z tobą, podczas gdy naprawdę wrazi miecz swojemu sojusznikowi. Moga przekonać go, że atakuje go smok i wpędzić w ten sposób, uciekającego, do przepaści. Mogą zasłonić przepaść iluzją kwietnej łąki. Mogą pokazać przepaść 20 metrów dalej niż naprawdę się znajduje... Iluzjonista naprawdę ograniczony jest tylko własną wyobraźnią i intelektem. Tylko.


Ostatnio zmieniony przez Inai Nerse dnia 03-12-2008, 23:39, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Sm00k
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 03-12-2008, 23:39   

Jakby to ujac....nie trzeba niszczyc wszechswiata, wystarczy zasugerowac jego koniec, a spora czesc ludzi w to uwierzy. I sama siebie i okolice zniszczy.
Malo konkretny przyklad? Polityka. Tkanie iluzorycznych obietnic przed wyborcami. A oni, znaczy wyborcy, w to wierzą.
To takie proste, z zycia wziete przyklady.
Gry? Prosze uprzejmie, starenki Baldur's Gate.
Niewazne, jak palerna postac mialem, jak dobrze dobrana druzyne.
Chwila nieuwagi w walce z wrogiem z czarami ze szkoly iluzji, a cala druzyna sie wzajemnie wyzynala.
Ale po co ja pisze, pomysly jeszcze durny podsuwam..
Powrót do góry
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 03-12-2008, 23:43   

Kic napisał/a:
A może to my zaczęliśmy regułę typu "wykorzystywanie innych postaci w sposób najbardziej im szkodzących"?


Tak, Wy. A przynajmniej "w sposób najbardziej szkodzący bez znajomości portretu tejże postaci i najbardziej z tymże portretem niezgodny".

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 03-12-2008, 23:46   

kic napisał/a:
Zegarmistrz, jeśli Ty rozpatrzysz wielką kreatywność przez pryzmat hiper-super ataków niszczących skinieniem palca pół wszechświata, to jednak trochę inaczej, to pojmujesz niż ja...


Ale widzisz... Poza bombardowaniem atomowym od 6 lat nigdy nie użyłem dwa razy tego samego ataku... Nawet wszechświat można zniszczyć z klasą, zamiast poraz 1001 pisać "okazało się, że to tylko iluzja".

kic napisał/a:
No to absurdu ciąg dalszy... Nie wiem gdzie Ty widzisz te możliwości, ale takie zaklęcia fizycznie obrażeń zdać nie mogą. W skrócie zaklęcia iluzji w ofensywę są nieskuteczne, co innego we wsparciu, czy obronie. Co do mojej postaci, to przykro mi, że nie spełniam Twoich oczekiwań, ale mimo wszystko jak na razie pozostanę przy niej.


Powiedz to osobie znającej Dungeons and Dragons (czy choćby Icewind Dale), Warhammer 2ed, Exalted, Wampira: Maskaradę, Earthdawn, 7th Sea, Magic the Gathering czy Master of Magic...

kic napisał/a:
Co do regulaminu... jakiego regulaminu? Czy Ty wymagasz od nas abyśmy przeczytali cały multiświat?


Zasadniczo Portrety by wystarczyło, choć w twoim przypadku dużym postępem byłoby, gdybyś raczył zacząć czytać posty osób, do których się odnosisz. Wiedziałbyś wtedy np. czego wymagam od uczestnika tej samej zabawy.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.


Ostatnio zmieniony przez Zegarmistrz dnia 03-12-2008, 23:47, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 03-12-2008, 23:47   

Inai Nerse napisał/a:
kic napisał/a:
Nie wiem gdzie Ty widzisz te możliwości, ale takie zaklęcia fizycznie obrażeń zdać nie mogą.


Oczywiście, że nie. Ale mogą przekonać wroga, że walczy z tobą, podczas gdy naprawdę wrazi miecz swojemu sojusznikowi. Moga przekonać go, że atakuje go smok i wpędzić w ten sposób, uciekającego, do przepaści. Mogą zasłonić przepaść iluzją kwietnej łąki. Mogą pokazać przepaść 20 metrów dalej niż naprawdę się znajduje... Iluzjonista naprawdę ograniczony jest tylko własną wyobraźnią i intelektem. Tylko.

O możliwościach stwarzanych przez Hipnozę, Sugestie, wspomnianą wcześniej magię Cienia, czy DeDekowe fantazmy (iluzje oddziałujące bezpośrednio na zmysły, więc niezauważalne dla postronnych), o kombach z osobami używającymi bardziej fizycznych i bezpośrednich zdolności (maskowanie, odwracanie uwagi itp.), o tym że "iluzja" dźwięku jest faktycznym dźwiękiem, więc odpowiednio silna może ranić (a iluzja światła oślepiać, czy wręcz przeciwnie, tworzyć nieprzeniknioną ciemność), że nawet iluzje które dają się rozpoznać jako iluzje można użyć bardzo kreatywnie (nałożenie iluzji na coś innego - ignorujesz iluzję i dostajesz od Conana z mieczem który siedział w środku)... i o wielu, wielu innych można by się rozwodzić godzinami. Cóż, ty wpadłeś tylko na klonowanie iluzyjne. to o czymś świadczy.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Fei Wang Reed Płeć:Mężczyzna
Łaydak


Dołączył: 23 Lis 2008
Skąd: Polska
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 03-12-2008, 23:50   

Jako założyciel tematu uprzejmie proszę Moderację, Administrację o zamknięcie tego tematu. Staje się on miejscem kłótni i, z tego co widzę, donikąd nie prowadzącej 'wymiany'. Gdybym wiedział, że tak to się rozwinie nie zakładałbym go wcale.

Z góry dziękuję.

I jeszcze prosiłbym aktywnych uczestników 'zabawy' (aktualnie tej w Świątyni) o delikatne zwolnienie tempa (ale nie: zaprzestanie pisania, dla ścisłości).

_________________

Ręce za lud walczące sam lud poobcina.
Imiona miłych ludowi lud pozapomina.
Wszystko przejdzie. Po huku, po szumie, po trudzie
Wezmą dziedzictwo cisi, ciemni, mali ludzie.

A. Mickiewicz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 03-12-2008, 23:51   

Bezimienny napisał/a:
O możliwościach stwarzanych przez Hipnozę, Sugestie, wspomnianą wcześniej magię Cienia, czy DeDekowe fantazmy


Ja najbardziej lubię "Labirynt" i "Perfidie Aradrina". Nie ma to jak zamknąć wroga w jego własnym świecie wyobraźni pozostawiając w prawdziwym świecie jedynie pogrążony w autyzmie wrak lub zmusić do wierzenia, że ten smok, którego właśnie mija jest na pewno jedynie iluzją...

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Altruista
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 03-12-2008, 23:54   

Popieram wniosek Fei Wang Reed. Każdy tutaj woli pozostać przy własnym zdaniu.
No i mam wrażenie że wszystko już zostało powiedziane. Jak ktoś coś z tego wszystkiego zrozumiał to zrozumiał.
Powrót do góry
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 03-12-2008, 23:58   

Na prośbę założyciela temat zamykam.

IKa
Zua Biurokratka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzedni  1, 2
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group