FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
  Jesień 2007 - nowe serie i kontynuacje
Wersja do druku
Lain Płeć:Kobieta


Dołączyła: 10 Maj 2003
Status: offline
PostWysłany: 20-09-2007, 07:35   

Na stronie http://www.shonenmagazine.com/tsubasa_tokyo/ pojawił się Trailer Tsubasa Chronicles.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 20-09-2007, 12:29   

Ja juz go widziałam, całkiem niezle zapowiada sie :)

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ari Płeć:Mężczyzna
Livin' la Vida Loca


Dołączył: 26 Kwi 2007
Status: offline
PostWysłany: 20-09-2007, 12:52   

wiecie może cokolwiek o kolejnym semestrze SCHOOL RUMBLE?

uwielbiam tego animca, a z tego co pamiętam, to we wrześniu miały startowac nowe odcinki...

_________________
http://peacegrenade.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
9986661
Nev
Gość
PostWysłany: 21-09-2007, 21:25   

Ari napisał/a:
wiecie może cokolwiek o kolejnym semestrze SCHOOL RUMBLE?

uwielbiam tego animca, a z tego co pamiętam, to we wrześniu miały startowac nowe odcinki...


ale przyszłego roku;)
Powrót do góry
Enevi Płeć:Kobieta
苹果


Dołączyła: 20 Lut 2006
Skąd: 波伦
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 21-09-2007, 22:19   

Ja z niecierpliwością czekam na Ghost Hound i na Blue Drop~Tenshi-tachi no Gikyoku~ :)

_________________

吾輩は王獣である。名前はまだ無い。

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 27-09-2007, 20:59   

Crofesima napisał/a:
głównie zaczęło się od myśli "A co z BONES'em?!", która to siedzi mi w głowie od kilkunastu dni. A więc Crofe postanowiła na chwilę odwiedzić oficjalną stronę tegoż studia, skąd dowiedziała się, że już 29.09.2007 wychodzi BONESowski film pt. "Stranger - Mukoh Hadan" (bądź też "Sword of the Stranger").
Strona główna. Mają już nawet figurki i pluszaki gotowe, a ja dopiero teraz się dowiaduje o tym projekcie?! Tragedia.
A co do fabuły...ot jakaś (kolejna) samurajska opowieść. Przypuszczam, że Pan Główny Bohater z Bliznami na Twarzy musi (lub chce) bronić Dziecka z Psem. Po drodze zabija Złych Łotrów i Drabów.

Trailer też widziałem. Z chęcią zobacze ten film.
Shana i Genshiken, a reszte wypierze w praniu.

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 27-09-2007, 21:42   

Dobra ja juz szykuje sie na Tsubase. Po zwiastunach widze, ze dobrze sie zapowiada. Tylko, zeby juz nie bylo zapychaczy. Po calym drugim sezonie mam dosc. Mam nadzieje ze nowa seria przywroci mi wiare w ten tytul.
Dobra moze to zabrzmi glupio i wyjde na kompletna idiotke, ale musze sie o to spytac, bo jakos nikt o tym nie mowi. Czy slyszal ktos o kontynuacji Inuyashy? Seria nie zakonczyla zadnych watkow, a manga dalej powstaje. Nie wierze, ze nie zrobia nic dalej, bo nie przepuszcza okazji na zrobienie takiej kasy. Wiec dlaczego nic nie slychac o nowej serii?
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
Lain Płeć:Kobieta


Dołączyła: 10 Maj 2003
Status: offline
PostWysłany: 27-09-2007, 22:49   

Iza napisał/a:
Dobra ja juz szykuje sie na Tsubase. Po zwiastunach widze, ze dobrze sie zapowiada. Tylko, zeby juz nie bylo zapychaczy. Po calym drugim sezonie mam dosc. Mam nadzieje ze nowa seria przywroci mi wiare w ten tytul.



No zapychaczy nie będzie, w końcu to tylko 3 odcinkowa OAVka


Iza napisał/a:
Dobra moze to zabrzmi glupio i wyjde na kompletna idiotke, ale musze sie o to spytac, bo jakos nikt o tym nie mowi. Czy slyszal ktos o kontynuacji Inuyashy? Seria nie zakonczyla zadnych watkow, a manga dalej powstaje. Nie wierze, ze nie zrobia nic dalej, bo nie przepuszcza okazji na zrobienie takiej kasy. Wiec dlaczego nic nie slychac o nowej serii?


Na razie nie ma żadnych informacji o kontynuacji Inuyashy, nie sądzę żeby ktoś chciał jeszcze robić kontynuacje tego 53 tomowego potworka nie wydaje mi się też że by zarobili dużo kasy na kontynuacji w chwili gdy od serii odpadło już sporo osób, szczególnie że zakończenia nie widać.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 09-10-2007, 20:52   

No to tak do tematu... Jako że pokazało się kilka pierwszych odcinków rozmaitych tytułów, postanowiłam coś nadgryźć. Kimikiss Pure Rouge i Blue Drop to silnie nie dla mnie, Dragonaut odstraszył gwałtownie opisem. Za to mogę się podzielić dwoma obserwacjami:

Rental Magica - czyli firma zajmująca się zwalczaniem wszelkich sił nadprzyrodzonych w akcji. W zestawie biały kotolubny cool gość o urodzie i manierach jak-mu-tam białowłosego aroganta z Bleacha (i z wiecznie zamkniętymi oczami) - podobno od mistyki; "specjalistka od magii celtyckiej", czyli biuściasta panienka na miotle i w czarnym szpiczastym kapeluszu; "specjalistka od szinto", czyli różowa smarkula w typie "młodsza siostrzyczka"; oraz niesprecyzowanej specjalności "praktykantka", czyli wielkookie i poważnie podchodzące do życia dziewczę. A szefem całego tego bajzlu... Tak, zgadliście. Szefem jest nastolatek w typie "bohater haremówki", którego podwładni mają za nieudacznika. Znaki szczególne - zasłonięte maseczką pół twarzy, oczywiście nie bez powodu. Oczywiście te drugie pół zobaczymy już w pierwszym odcinku. Oczywiście wtedy robi się przepakiem.

Zdaje się, że to coś na fali popularności Ghost Hunt i podobnych serii - elementy nadprzyrodzone wiecznie żywe - ożenione z klasyczną haremówką. Sporą część odcinka stanowiła mocno chaotyczna akcja, mająca zaprezentować style i możliwości bohaterów, grafika znośna, acz nic zachwycającego. Ma szanse nadawać się do oglądania, ale uczciwie mówiąc, niekoniecznie mi zależy na ciągu dalszym. Jeśli pójdzie w szkolną haremówkę (oni oczywiście wszyscy chodzą do jednego liceum - z wyjątkiem chyba białego bizona, który wygląda na nieco starszego), to będzie kiszka. Natomiast ma pewne szanse, jeśli postaci okażą się sympatyczne. Ale oryginalne to nie będzie, oj nie.


Mokke - no dobra... Zastanawialiście się, co by było, gdyby skrzyżować Binbou Shimai Monogatari z Mushishi? Tak, wiem. Zrestartujcie zawieszoną wyobraźnię, ok? W każdym razie mamy dwie siostrzyczki (starsza - gimnazjum/liceum, młodsza - podstawówka), które zostały pokarane zdolnościami parapsychicznymi. W związku z tym, jako że są narażone na rozmaite ataki sił nadprzyrodzonych, rodzice wysyłają je do dziadka, który zdaje się jest ekspertem od takich istot. Dwa wzruszające dziewczątka, zachwycająca przyroda japońskiej prowincji i siły nadprzyrodzone...

...Ile można? Na pierwszy rzut oka to nie wygląda za dobrze. Niestety, głównym zamiarem twórców na razie jest pokazanie, jakie dzielne, oddane sobie i rozczulające są bohaterki. W związku z tym jakakolwiek logika wydarzeń idzie sobie ze śpiewem (smarkula, która polazła po kwiatki dla babci tam, gdzie coś jej groziło - i prawie zjadło - zostaje pochwalona, bo "babcia się z kwiatków ucieszy" - są chwile, kiedy zaczynam być zwolenniczką kar cielesnych). Poza tym z tego odcinka i zapowiedzi następnego wynika, że motywem przewodnim będzie schemat "jeden odcinek - jeden stwór i sposoby radzenia sobie z nim", czyli próbujemy Mushishi, z tym, że Ginko by się chyba w studni utopił, gdyby miał takie głupie wnuczki. Graficznie też niestety żadna rewelacja - widać, że chęci były większe, niż budżet.

Zdecydowanie nie polecam - chyba nie ma tu amatorów tego typu historii. Jak podejrzewam, nikt tego nie tknie, więc jest spora szansa, że kiedy się skończy, zmęczę cholerstwo i napiszę recenzję. Na razie nie wygląda, jakby zbliżało się do poziomu idiotyzmu Binbou Shimai Monogatari, ale to akurat żadna sztuka. Jeśli się nie poprawi, nie wyciągnie na więcej jak 5/10.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Azariel Płeć:Mężczyzna
Muad'dib


Dołączył: 25 Mar 2007
Status: offline
PostWysłany: 09-10-2007, 22:11   

O tak już jest Blue Drop, Shana 2, Night Wizard(nawet może być nie jest boskie.), Rental Magica(Tak jak powyżej coś w stylu Ghost Hunt'a), Hmm czekam z niecierpliwością na Ghost Hound. No ciekaw jestem co będzie naprawdę fajne.

_________________
Fragile existence, Between world's of souls
Struggle for tommorow, Grabed by a link of hope,
Simply eaten by desire of life.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 09-10-2007, 23:50   

Rental Magica - ktoś wpadł na "genialny" pomysł, żeby z Ghost Hunta zrobić shounenówkę i jeszcze zerżnąć projekty postaci z innych serii. Można tu znaleźć Gina z Bleacha i Alicię z Arii (tylko wredność przeszła z jednej postaci na drugą), a pewnie coś jeszcze się znajdzie.

Mokke - z tym tytułem wiązałem pewne nadzieje, ale jak na razie widać kwiatki przy drogach i w fabule.
Spoiler: pokaż / ukryj
Jak starsza siostra wspomniała o języku kwiatów i obietnicach, to miałem nadzieję, że przyleje małej albo chociaż ją trochę skrzyczy.


Kimikiss ~ pure rouge - w Honey&Clover (wcześniejszym dziele reżysera tego anime) była jedna żaba, tutaj biega całe stadko. Niestety szeroko rozstawione oczy nie wyglądają najlepiej. Scenariusz na podstawie gry szkolno-haremowej, więc nie ma co oczekiwać jakiś cudów. Pierwsza połowa odcinka nawet mi się podobała, ale druga trochę mnie zmęczyła. Z nietypowych spraw to zamiast przedstawiać bohatera z wianuszkiem dziewcząt, wytworzyło się od razu parę niekompatybilnych par.

D.C. II ~Da Capo II~ - haremowa nuda i sztampa na podstawie eroge. Po tym jednym odcinku mam wrażenie, że w grze można poderwać którąś ze swoich sióstr - incest wisi w powietrzu. Zresztą nie widzę potrzeby oglądania kolejnych -
Spoiler: pokaż / ukryj
1 dzień w szkole i już bohater ma dziewczynę (tylko chyba czasem trzeba ją walnąć w głowę, żeby się odwiesiła)


Gundam 00 - tak jak normalnie w Gundamach pojawia się jeden psychopata, który będzie walczył o pokój, aż zostaną same zgliszcza, to tutaj jest ich czterech. Pod względem oprawy graficznej przewyższa poprzedników, więc miłośnicy mechów mają na co popatrzeć.

Dragonaut - the Resonance - piersi rozmiaru XXXL i ctrl+C, ctrl+V z innych serii.

Night Wizard - ktoś mógłby powiedzieć bohaterowi, że miecz nie służy do uderzania przeciwników płazem. Walki nie wyglądały jakoś nadzwyczaj efektownie, ale odcinek bronił się trochę humorem. Jeśli jednak postanowią zrobić coś mroczno-dramatycznego, to ta seria utonie.

Shakugan no Shana II - wygląda chyba najlepiej ze wszystkich jesiennych shounenówek, a dodatkowo mam sentyment do bohaterów. Przeciwnikom tej serii mogę powiedzieć co najwyżej: 'Urusai, urusai, urusa!'

Clannad - po lecie i zimie przyszedł czas na wiosnę, czyli kolejna haremówka z elementami nadnaturalnymi od Kyoto Animation. Głównemu bohaterowi bliżej do Yukito z Air niż Yuichiego, ponieważ sprawia wrażenie pesymistycznego cynika. Czekam na ciąg dalszy i szerokoekranową wersję (kwadracik nie wygląda aż tak dobrze na moim monitorze)

Kaiji - jak się komuś podobała grafika w Akagi (byli tacy?), tutaj ma coś w tym samym stylu. Zamiast mahjonga tym razem hazard gdzie popadnie i czym popadnie. Bohater nie przypadł mi do gustu, ale chętnie zobaczę kolejne konkurencje.

You're under arrest: Full throttle - 3 część cyklu (właściwie 4-ta jeśli liczyć serię OAV) o policjantkach z drogówki. Do spokojnej serii komediowo-obyczajowej postanowiono wtłoczyć więcej adrenaliny i strzelanin, ale niestety widać braki w budżecie. Zmieniono też projekty postaci, moim zdaniem na brzydsze - fioletowe oczy u jednej z bohaterek wyglądają nienaturalnie.

Blue Drop - seria z dużym potencjałem (i nie mam na myśli yuri). Wyraziste postacie, ponadprzeciętna grafika i niestety projekty 3D w wykonaniu GONZO. Ciężko mi zgadnąć na jakiej podstawie zostali uznani za ekspertów w tej dziedzinie.

Myself; Yourself - to chyba pierwszy raz, kiedy serię rzucam po 1 odcinku nie ze względu na fabułę (nie to żeby była szczególnie oryginalna, ot kolejna haremówka), ale z powodu wyjątkowo irytującego, skrzekliwego głosu jednej postaci.

Najbardziej koszmarne serie sobie odpuściłem, czekam jeszcze na Ghost Hound i ef ~ a tale of memories

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
DiziXagi Płeć:Mężczyzna
Zettai Ryouiki


Dołączył: 06 Sie 2007
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 10-10-2007, 09:17   

fm napisał/a:
Myself; Yourself - to chyba pierwszy raz, kiedy serię rzucam po 1 odcinku nie ze względu na fabułę (nie to żeby była szczególnie oryginalna, ot kolejna haremówka), ale z powodu wyjątkowo irytującego, skrzekliwego głosu jednej postaci.


Mnie się tam spodobało, głosy nie przeszkadzają... ba nawet pasują do postaci. Może to rzeczywiście przez moje haremowe skrzywienie.... A co mi tam, oglądnę całe.

_________________
There is a god between the over knee socks and miniskirt.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 10-10-2007, 11:42   

Chodzi mi konkretnie o głos tej biuściastej trajkotki w okularach, bo do reszty nie mam większych zastrzeżeń. Akurat w jesiennych seriach haremówek jest całkiem sporo, więc nie będę miał problemu, żeby wybrać coś co bardziej mi odpowiada.

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
DiziXagi Płeć:Mężczyzna
Zettai Ryouiki


Dołączył: 06 Sie 2007
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 10-10-2007, 16:37   

fm napisał/a:
Chodzi mi konkretnie o głos tej biuściastej trajkotki w okularach(...)

Jej głos IDEALNIE pasuje - i znowu ukazuje się moje spaczenie :P

_________________
There is a god between the over knee socks and miniskirt.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 11-10-2007, 13:53   

Genshiken II- Bardzo miła odmiana dla oczu po tych wszystkich haremówkach. Nowe postacie z oavki nieżle wkomponowały się w towarzystwo. Warto też odnotowac, że nastapił rozruch po pewnym wydarzeniem w tym anime. Tego najbardziej brakowało mi w pierwszej serii. Dotąd najmocniejszy pierwszy odcinek z jesiennych serii moim zdaniem. Shana II i Clannad są tuż tuż. No i Kaiji może zostać czarnym koniem. Teraz czekać na Ghost Hound.

Cytat:
fm napisał/a:
Chodzi mi konkretnie o głos tej biuściastej trajkotki w okularach(...)

Jej głos IDEALNIE pasuje - i znowu ukazuje się moje spaczenie :P

Nie powiem trochę wyje, ale na szczęscie mozna ściszyć głosnik. Ewentualnie puścić Mision Impossible Theme, gdyby anime nie dało się oglądać.

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 3 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group