FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
  Wiosna 2014
Wersja do druku
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 12-01-2014, 15:54   Wiosna 2014

Rozpiska na wiosnę by AniChart

Pewniaki/kontynuacje
JoJo no Kimyou na Bouken: Stardust Crusaders - poprzedni sezon pokazał, że David Production znalazło metodę na JoJo.

Mushishi Zoku Shou - jakość we wcześniej wyemitowanym odcinku specjalnym nie spadła, więc seria TV też ma spore szanse trzymać poziom.

Umiarkowane oczekiwania
Mahouka Koukou no Rettousei - miejmy nadzieję, że będzie się prezentować lepiej niż tegosezonowe Mahou Sensou (w sumie jak już przebrną przez dość przeciętny pierwszy tom, seria powinna bronić się siłą materiału).

Sidonia no Kishi - nie czytałem mangi, ale słyszałem ciepłe słowa o jej autorze.

Niskie oczekiwania
Akuma no Riddle - jeśli oprócz yuri dostanę inteligentne próby przechytrzenia innych zabójców, pewnie będę oglądał.

Captain Earth - po opisie sprawia wrażenie serii dla młodszej młodzieży, ale skoro to produkt BONES, dam szansę.

Haikyuu!! - obligatoryjna seria sportowa (Production I.G. za sterem daje nadzieję na porządną jakość).

Gokukoku no Brynhildr, Black Bullet - skoro w opisie znajduje się mystery i seinen, może przynajmniej jedna z tych serii będzie rzeczywiście skierowana dla starszego widza.

Love Live! School Idol Project 2nd Season - pierwsza seria była całkiem sympatyczna (jeśli pominie się dość głupią dramę pod koniec).

Zwraca uwagę obecność na liście trzech serii o NEETach. Mam nadzieję, że nie stanie się to popularnym tematem w kolejnych porach roku.

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 12-01-2014, 16:12   

Captain Earth - Brzmi fajnie, kolejna superhero-mecha produkcja Bones? Poprzednia mi się podobała.

Marvel: Disk Wars - Avengers + dzieciaki? Ale jakie dzieciaki? Brak podanych imion sugeruje, że to będą japońskie produkty. Mało optymistycznie to nastraja, ale nie mam nic przeciwko lekkiej produkcji superhero.
No i jest Spider-Man, Japończycy wiedzą jak porządnie robić Spider-Mana.
http://www.youtube.com/watch?v=3MxGtH-2duM

_________________
Aru toki wa seigi no mikata
Aru toki wa akuma no tesaki

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
fleischman Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 26 Gru 2006
Status: offline
PostWysłany: 12-01-2014, 16:39   

Patrzę i jedyne czego naprawdę wyczekuję, to nowe Mushishi.
A tak poza tym sprawdzę Captain Earth ( bo dobre mechy od Bones nie są złe) i Mekaku City Actors (bo dobry Shaft nie jest zły). Przez chwilę rozważałem jeszcze Sidonia no Kishi, ale obejrzałem trailer i mi przeszło...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 12-01-2014, 17:19   

Soul Eater Not! - nie czytam mangi, więc pewnie mogę spokojnie obejrzeć.

Captain Earth - Bones i mecha... bywa rożnie. Na pewno zerknę.

Kenzen Robo Daimidaler - promo art wygląda fajnie.

Mangaka-san to Assistant-san to - mangę zacząłem czytać (bez większego zainteresowania) i nie zdegustowała mnie po 5 sekundach, wiec może być ok.

Mushishi Zoku Shou - 100%

Sidonia no Kishi - mam podstawy sadzić, ze seria ta zostanie w sposób wręcz klasyczny dla tego typu produkcji skopana. SnK to komedia z elementami akcji i bez komedii nie ma sensu. Tu pewnie ten element zostanie wycięty, bo tak. Do tego paskudne CG. Cóż, zobaczy się.

Mahou Shoujo Taisen - hmm... Gainax. To może się udać.

Mekaku City Actors - niby Shaft, ale opis wieje tandetą.

poza tym oczywiście na 100% JoJo no Kimyou na Bouken: Stardust Crusaders
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 13-01-2014, 10:12   

vries napisał/a:
Gainax. To może się udać.

hahahahaha.
Nie.
Będzie to samo, co z C3-bu.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 13-01-2014, 11:46   

Keroro Gunsou :] is back!!!! de arimasu. Poza tym ciekawe czy angeloidy pójdą w stronę fanserwisu czy wreszcie wrócą do fabuły... (pewnie to pierwsze) oraz oczywiście nowe precurki :P
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 13-01-2014, 21:35   

Na pewno:
JoJo no Kimyou na Bouken: Stardust Crusaders - Tak! Więcej JoJo zawsze jest dobre :-)
Mahouka Koukou no Rettousei - przy odrobinie szczęścia postarają się nie podkreślać za bardzo wiadomego problemu...
Mushishi Zoku Shou - chyba nie trzeba tłumaczyć :)

Sprawdzę:
HappinessCharge Precure! - czas zacząć śledzić Precurki ;)
Akuma no Riddle - może być ciekawe, albo fazowo zabawne.
Black Bullet - podobnie jak wyżej. Poza tym nazwa wroga mnie co nieco bawi.
Gokukoku no Brynhildr - obawiam się kolejnego Elfen Lieda, ale przy odrobinie szczęścia się tego uniknie.
Mahou Shoujo Taisen - może być fazowe, albo dostanie szybkiego dropa.
Sidonia no Kishi - tutaj mam opcję przerzucenia się na mangę :D
Mekaku City Actors, No Game No Life - oba dla sprawdzenia co w temacie NEET (podchodząc bardzo ostrożnie...)

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 27-01-2014, 10:48   

J.C.Staff wypuściło PVkę do selector infected WIXOSS.

Pomijając fakt, że anime ma dziwny tytuł i że czytając między wierszami i patrząc na plakat odnoszę wrażenie, że ta seria ma reklamować karciankę (którą dopiero planują wypuścić) to przyznaję że trailer mnie kupił. Jest akcja, są traumy, są panienki, a biorąc pod uwagę, że plany na wiosnę chwilowo mam dość ubogie to pewnie będę to oglądać.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
arhol Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 19 Gru 2011
Status: offline
PostWysłany: 17-02-2014, 21:47   

Hmm z tego sezonu chętnie spojrzę

Black Bullet - Aczkolwiek nie wiem czy nie będzie zbyt "dziecinne",aczkolwiek to może być durna ocena przez pryzmat wyglądu bohaterów
Sidonia no Kishi - Na owy tytuł już się "przypaliłem" od zeszłego roku,zobaczymy czy słusznie,czy będzie zawód
Break Blade - Pierwsze 6 filmów było epickie...także na pewno MUST watch *.*
Fairy tail - z sentymentu
Ta czwórka na pewno.
Z innych które spróbuje
Akuma no Riddle
Atelier Escha & Logy ~Tasogare no Sora no Renkinjutsushi~
Gokukoku no Brynhildr
Mahouka Koukou no Rettousei
Ewentualnie z nudów
Mekaku City Actors,Mangaka-san to Assistant-san to,Hitsugi no Chaika

Ten sezon ogólnie dość ciekawie się zapowiada,lepiej niźli się spodziewałem

_________________
Friends. Those companions you speak of are only friends during those fun, yet unimportant times. When painful times come, they won't be your ally.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
48290817
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 17-02-2014, 22:54   

Wiosny jeszcze niema (chyba że za oknem), ale nowe precurki są i są świetne. Kto by się tego po 10 letniej mocno drążonej studni spodziewał. Jak na razie wygląda no to, że naprawili większość słabych stron poprzednich serii. Czyli dostaliśmy duży świat, sporo postaci, w tym chłopaki i nie tylko jako tło, różnorodnych przeciwników, którzy nie są wyliczeni na ilość pokonań, poza tym są stałą częścią krajobrazu. Podobnie jak precurki, które jednak mają być anonimowe :]
Jak do tej pory wykorzystano 3 odcinki na szturmowe wbicie nas w świat przedstawiony i powolne przedstawienie głównych postaci i ich otoczenia. Natomiast w akcji minęło tylko kilka dni i nawet nie byliśmy jeszcze ani razu w szkole (jeżeli byliśmy to przed i po szkole). Wyłożono też wprost zasady bycia precurką (nie przez maskotkę).
Seria jest też nastawiona na lekko komediową, humor jest inteligentny lub wizualny. A maskotka robi co powinna, jest słodka i się nie wtrąca.
Seria ma bardzo duży potencjał do bycia najlepsza częścią cyklu Pretty Cure, ale i poświetnym początku może bardzo szybko się stoczyć. Jak będzie zobaczymy.

Nie wiem dlaczego nikt nie interesuje się Keroro. Czyżby nieudaczny inwader w kształcie pluszowej żaby był tak bardzo podobny do maskotki magical girls ,że omijacie ten tytuł?
Otóż nie , żaby w tym anime to z reguły uosobienia złych cech charakteru jak lenistwo, egocentryzm, żulowatść lub agresja.Rodzina u której mieszkają, trzyma je w żelaznym uścisku, mimo to żaby nieźle psocą planując dominacje nad światem. Humor przypomina Ika Musume, ale jest bardziej abstrakcyjny z racji nieograniczonego arsenału kosmicznej broni. Jeżeli seria będzie tak dobra jak poprzednie 358 odcinków, mam nadzieję na drugie tyle. Jeśli nie, to się obrażę :P (to jest Shounen, podbnie jak Bleach :P przynajmniej w nowej rozpisce)
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
mith Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 01 Wrz 2009
Status: offline
PostWysłany: 03-03-2014, 23:01   

Fajny sezon się szykuje. Kontynuacja Mushishi i do tego Mahouka Koukou no Rettousei. Nowelkę uwielbiam i aż boję się, że to schrzanią...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 04-03-2014, 08:20   

Nie wiem, co tu można schrzanić. Mohouka to najbardziej generic light novel jaka może być. Już SAO było mniej schematyczne i "wzorowe".

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mith Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 01 Wrz 2009
Status: offline
PostWysłany: 04-03-2014, 22:49   

Bo to mało murowanych hitów okazało się większą lub mniejszą klapą po adaptacji. Żeby daleko nie szukać SAO, które wymieniłeś, w drugiej części było nudne jak flaki z olejem. Nowelka też głowy nie urywała, ale czytało się przyjemnie. Podawać więcej przykładów? Little Busters! Idę o zakład, że gdyby odpowiadało za nie KyoAni, wyszłoby o niebo lepiej.

Schrzanić można bardzo wiele. Zamiast skupić się na przedstawieniu świata, który jest całkiem rozbudowany, czy na pokazaniu, że głównemu bohaterowi dosłownie brakuje jednej klepki - konkretnie tej odpowiedzialnej za empatię i uczucia wyższe - można zająć się wciskaniem fanserwisu gdzie popadnie. Odrobina tu, czy tam zważywszy na grupę docelową pewnie nie zaszkodzi, ale jak ze wszystkim - trzeba znać umiar, a z tym ostatnio ciężko. Można też zepsuć sceny akcji, choć w przypadku Madhouse, o te ostatnie raczej się nie boję.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 05-03-2014, 00:10   

Ale tu nei chodzi o to, czy coś będzie dobre, czy nie. Mohouka to garystu i jego kochająca siostra marysue. Gdzie to ma być dobre?

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 13-03-2014, 23:03   

Miałam nadzieję, że dojdzie jeszcze jakieś anime, które mnie zaciekawi, ale wygląda, że jak na razie będzie to najuboższa wiosna jeśli chodzi o ilość anime jakie planuje obejrzeć, gdyż mam całe trzy tytuły co do których jestem pewna, że będę je oglądać, ale absolutnie nic innego nie wyglądało na zdatne do oglądania (lub nie było sequelem serii której pierwszego sezonu nie widziałam, od razu dodam, wierzę że Mushishi jest świetne!).

Tak więc z rzeczy które planuję obejrzeć:
Mahouka Kokou no Rettousai - czytałam nowelki, fanię serię, planuję oglądać.
Mekaku City Actors - przeczytałam początek mangi i seria zapowiada się na sympatyczne urban fantasy. SHAFT powinien się sprawdzić w oddaniu atmosfery serii, a charakter materiału źródłowego sprawia, że raczej nie powtórzy się fiasko Nisekoi (które gdzieś od szóstego odcinka zrobiło się bolesne w oglądaniu).
selector infected WIXOSS - jedyna seria której PVka wyglądała na tyle zachęcająco, że mam ochotę obejrzeć serię. Reszta z tych które widziałam obiecywały bolesną sztampę. Tutaj niby też mamy panienki i traumę, ale całość wygląda stylowo, więc chętnie dam serii szansę.

Mam nadzieję, że któraś z pozostałych serii okaże się jednak lepsza niż przypuszczałam, bo trzy to jednak trochę mało. Z drugiej strony może dzięki temu będę miała wreszcie czas nadgonić trochę zaległe anime.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group