FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
  Aktualna sytuacja - decyzje
Wersja do druku
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 03-02-2011, 12:32   Aktualna sytuacja - decyzje

Po namyśle doszedłem do wniosku, że odkładanie tego nie jest dobrym pomysłem, bo im więcej czasu upływa tym bardziej zawęża nam się możliwość wyboru.

W obecnej sytuacji widzę przed nami 4 możliwości
(plusy i minusy jak ja je widzę - jeśli ktoś widzi jakieś inne, niech pisze)

1) Próbujemy wymusić na Ave cofnięcie decyzji o wyrzuceniu forum z domeny tanuka i odpięciu go od strony
Plus:
- Jeśli nam wyjdzie, forum znów będzie podparte silną stroną
Minus:
- Utrzymujemy stronę dla Ave
- Pozostajemy w stałej bliskości Ave i spółki (duży potencjał do kolejnych starć)
- Nie rozwiązuje to tak naprawdę nic.
- mamy mocno związane ręce w kwestiach polityczno-propagandowych
- Może nie wyjść (co, w zależności jak mocno nalegaliśmy może mieć różne konsekwencje).

2) forum idzie swoją stroną, portal swoją. Część osób pracuje tu i tu.
Plus:
- Sytuacja obecna, nic nie trzeba zmieniać
- nie zmuszamy nikogo do niczego
- możemy podkreślać absurd sytuacji na każdym kroku
Minus:
- propagandowo wygląda to kiepsko
- pomagamy Ave utrzymać stronę, ale mamy z tego jeszcze mniej niż w poprzednim przypadku
- chyba największy potencjał do tarć wewnątrz naszej grupy
- utrudnia nam to szukanie innych rozwiązań

3) jak powyżej, z tą różnicą że Crack odchodzi z Tanuka (a właściwie przypomina Ave że go wylała)
Plus:
- bez Cracka szanse Ave na długotrwały sukces Tanuka maleją (w zależności od tego jak bardzo tilk będzie zajęty i czy Ave się z nim pokłóci)
- forum ma względnie wolną rękę w szukaniu innych opcji
- najwięcej możliwości polityczno-propagandowych
Minus:
- rosną szanse na pad lub stagnację Tanuka
- im mniej osób (i im mniej dla Tanuka istotnych) siedzi w redakcji, tym mniejszy mamy potencjalny wpływ na portal


4) Zabieramy zabawki z Tanuka, i robimy im jesień średniowiecza
Plus:
- postawiliśmy się
- być może zepsujemy Ave zabawkę
- być może z zabranych części dałoby coś się postawić
Minus:
- krok ostateczny i nieodwracalny, po którym jakiekolwiek dalsze rozmowy staną się niemożliwe
- polaryzuje sytuację (i wymusza opowiedzenie się po którejś stronie właściwie u wszystkich co obecnie działają i tu i tu, albo są w redakcji bez popierania specjalnie Ave)
- jednoczy grupę portalową wokół Ave w obliczu wspólnego wroga
- szukamy na wczoraj nowego serwera
- zostajemy permanentnie od tanuka odcięci, co oznacza konieczność dość szybkiej i aktywnej kampanii reklamowej (która byłaby utrudniona z powodu całej awantury)
- pyskówki, flejmy, szarpaniny i cała fandomowa drama - pewnie jeszcze długo po sprawie
- prawdopodobieństwo ubicia Tanuka
- spore prawdopodobieństwo NIE ubicia tanuka (tak, świadomie obydwie opcje w minusach)
- będziemy tymi Złymi, co Wszystko Zepsuli, a Ave będzie się na ofiarę robić.


czysto subiektywne opinie:
opcja 4 mi się nie podoba, chyba że jako odpowiedź na jakiś kolejny wredny numer ze strony Ave. Jest to tego typu zagrywka, którą uznałbym za żałosną w wykonaniu innych - nie widzę też powodu dla którego miałbym stosować inne zasady wobec siebie.
opcja 2 również mi się nie podoba, bo widzę ją jako de facto kapitulację wobec Ave i przyznanie jej racji w tym konflikcie.
Zostajemy do niej uwiązani, a na dodatek będziemy musieli się zachowywać grzecznie. Zostanie Cracka na stronie daje też Ave argument za tym, że jej zachowanie nie było aż tak niewłaściwe jak staramy się to ukazać, skoro admin forum nadal w redakcji jest i nie protestuje. Dodatkowo opcja 2, jak już widzę, ma spore szanse doprowadzić do rozłamu w grupie forumowej.

tak naprawdę sensowne są (dla mnie) tylko opcje 1 i 3.
Pierwsza ma znaczący plus że ułatwia przetrwanie forum - to bardzo duży plus.
Z drugiej strony pociąga za sobą wiele komplikacji zarówno większych jak i zupełnie drobnych.
Czy wraca na forum dział redakcyjny? blok tanukowy dla forumowiczów do kontaktów z redakcją?
Co z publicznym kanałem irc? czy zostają dwa? czy wracamy na jeden? Jeśli tak, to na który - tanuki.pl czy tanuki?
Jeśli wracamy na jeden, część osób będzie miało wybór albo go unikać, albo ryzykować starcia z Ave i Zegiem (a także być może Griszem)
Dodatkowo jeśli trzeba będzie Ave mocniej zmusić, to mam dziwne wrażenie że tego nie zapomni i będzie jeszcze bardziej cięta.
W skrócie - zapewnia większy komfort forum i użytkownikom, ale mniejszy nam osobiście.

Opcja trzecia dokładnie przeciwnie - daje większy komfort psychiczno-towarzyski kosztem oddalenia od portalu (a więc i konieczności szukania rozwiązań zastępczych).

W tej chwili skłaniam się raczej ku opcji trzeciej (nie widzę za bardzo możliwości bliskiej koegzystencji z Ave bez kolejnych awantur), ale pierwszej też nie skreślam (mnie osobiście to dużej różnicy nie zrobi - mogę Ave po prostu ignorować).

PS: prosiłbym o niewypowiadanie się na temat co można było/nie można było zrobić wcześniej. Czas przeszły ma to do siebie że już minął, i wrócić do niego (z naszą technologią) się nie da, więc skoncentrujmy się na teraźniejszości i przyszłości. Proszę też o wyrażanie tylko swoich poglądów na sytuację, powstrzymując się od uwag na temat tego co inni powinni zrobić lub nie.
Jeśli ktoś uważa, że są możliwe jakieś inne opcje poza powyższymi (nie wiem jakie, ale zawsze mogłem coś oczywistego przeoczyć), też proszę o napisanie.

PS2: Opcja 3 NIE jest sugestią dla Cracka by podjął jakieś działanie lub nie. Została wymieniona bo w kilku istotnych punktach różni się od opcji 2

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.


Ostatnio zmieniony przez Bezimienny dnia 03-02-2011, 13:36, w całości zmieniany 2 razy
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 03-02-2011, 13:00   

Osobiście od początku najbardziej podobała mi się perspektywa trzeciej opcji i nic się w tej materii nie zmieniło.

Opcja pierwsza to tylko odwlekanie i tak nieuniknionego rozpadu i moim zdaniem kompletnie nie ma sensu, gdyż tylko zwiększa prawdopodobieństwo, że znowu się ze sobą pożremy. Obecnie relacje między forum a portalem są zbyt zszargane, by dało się to naprawić - gdyby nie były opcja numer 4 w ogóle nie byłaby rozważana.

Właściwie opcje numer dwa i trzy są bardzo podobne i jedyna różnica to to czy Crack odejdzie z Tanuka. Przyznaję, że nie chcę go do czegokolwiek zmuszać - to dorosły facet i to jego decyzja. Uważam, że wcinanie się do niej jest cokolwiek nie na miejscu.

Opcja numer cztery, czyli to co od początku sugerują nam multiworldowcy... To może ja od razu powiem: Jeśli wprowadzacie to w życie to moja noga więcej na tym forum nie stanie. To zagranie jest absolutnie dziecinne, niepoważne i nie przystoi każdemu, komu wypadły już mleczne zęby. I naprawdę nie widzę powodu, by zniżać się do tego poziomu.

tl;dr tak naprawdę jest tylko jedna sensowna opcja, a to jak będzie ona wyglądała zależy od decyzji Cracka. Uważam, że należy na nią poczekać (egzaminy mu na pewno nie pomagają...) a dopiero później zastanawiać się co robimy dalej.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 03-02-2011, 13:26   

Optowałbym za opcją 3, ale oczywiście zależy to od decyzji Cracka.
Jeśli się nie zgodzi, to najsensowniejsza wydaje mi się opcja 2.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Crack Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 03-02-2011, 13:32   

Co do 3, to już ogłosiłem, że po dostaniu kopa z redakcji na zasadzie "bo tak", ochota do robienia czegokolwiek przy portalu mi przeszła i ograniczę się do administracji serwerem. Czyli jeśli na stronie będzie trzeba poprawić jedną kropkę - czekają aż Tilk znajdzie czas.

_________________
One to rule them all, One to find them,
One to bring them all and in peace bind them
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 03-02-2011, 13:41   

Tren napisał/a:
Opcja numer cztery, czyli to co od początku sugerują nam multiworldowcy... To może ja od razu powiem: Jeśli wprowadzacie to w życie to moja noga więcej na tym forum nie stanie. To zagranie jest absolutnie dziecinne, niepoważne i nie przystoi każdemu, komu wypadły już mleczne zęby. I naprawdę nie widzę powodu, by zniżać się do tego poziomu.
Z twoją oceną opcji 4 się zgadzam, i z tego co wiem nie jest ona obecnie poważnie rozważana. Została wpisana na listę dlatego, bo dałem na niej wszystkie możliwe opcje, a nie tylko te które mi się podobają, oraz dla tego, że jest to coś w rodzaju straszaka atomowego - opcja której nikt nie chce użyć, ale pozostaje w odwodzie na wypadek rozpoczęcia przez drugą stronę wojny totalnej.
A przynajmniej ja tak to widzę.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 03-02-2011, 14:05   

Dobra... To może na samym wstępie powtórzę to, co wprawdzie mówiłam dwa dni temu na ircu, ale założę się, że w ogólnym chaosie umknęło:
- przepraszam za wybuch, bardzo mnie poniosło;
- i wynikało to z tego, że ze sposobu, w jaki panowie na ircu sprawę przedstawili wynikało dla mnie jasno, że Crack podjął decyzję o zostaniu na tanuki.pl od razu po tym, jak wyszło, że "zostań, jesteś potrzebny" - przyznaję, że taka decyzja byłaby dla mnie mocno niezrozumiała;
- w związku z czym chciałabym bardzo przeprosić Cracka po pierwsze za niesprawiedliwą ocenę, po drugie za swoje zachowanie, po trzecie za zawracanie głowy przed egzaminem (o którym, żeby było jasne, nie wiedziałam).

A teraz do rzeczy:
1. opcja pierwsza jak dla mnie miałaby jakikolwiek sens PRZED puszczeniem wszelkich newsów, teraz jest bardzo po ptokach. Zresztą nigdy nie nalegałabym na nią bez konsultacji, na ircu chodziło mi głównie o to, że jeżeli jest taka opcja, wstrzymać się z puszczaniem informacji przed obgadaniem jej. Po chwili namysłu zgadzam się z argumentami, że to odwlekanie nieuchronnego i doprowadziłoby głównie do wiecznej wojny.
2. wiadomo, co sądzę o opcji 2 >.>
4. opcja 4 jest out of question z powodów oczywistych. I tak robi za straszak, bo wszystko wskazuje na to, że Avellana i spółka po trosze się spodziewali, że do niej dojdzie, ale myślę, że straszakiem powinna pozostać. No chyba, że naprawdę uznamy, że nie mamy wyjścia.

3. Opcja 3 jest najsensowniejsza, ale też najmniej tak naprawdę konkretna. No bo jesteśmy sobie sami - i co dalej?

Niestety nie jestem przesadną optymistką, moim zdaniem forum bez portalu umrze. Nie od razu, ale za parę miesięcy to już na bank będzie mocno widoczne, a im dalej, tym gorzej.
I nie chodzi tylko o linkowanie, które oczywiście da się załatwić - chociaż o ile pamiętam początki tanuka, kiedy to wymienialiśmy się z rozmaitymi stronami buttonami, widoczne linki na dużych stronach ciężko dostać nawet niedużej, rozwijającej się intensywnie stronie, a co dopiero samemu forum. Przypominam, że wiele osób postrzega fora jako konkurencję dla własnych platform komunikacyjnych.
Większym problemem jest moim zdaniem brak jakiegoś wspólnego celu, bo to tak naprawdę najbardziej łączy ludzi. Do tej pory takim celem było tworzenie portalu - niektórzy byli zaangażowani bardziej, niektórzy mniej, ale umówmy się, że nawet osoby, które nic nie robiły, przynajmniej dopingowały.

Przede wszystkim wszyscy się pewnie zgadzamy, że nie mamy wystarczająco dużo sił przerobowych, żeby stawiać nowy, duży portal - i nie mielibyśmy nawet wtedy, gdybyśmy z jakiegoś powodu zdecydowali sie na opcję nr 4.

Stosunkowo mało realnym scenariuszem jest postawienie czegoś mało wymagającego, żeby forum miało zaczepkę chociażby do wymiany bannerów. (Oczywiście taką stronę *można by było* rozwijać w miarę chęci.) Głównym powodem jest kompletny brak pomysłu, co to takiego miałoby być.

Fajnym i obiecującym pomysłem (moim zdaniem) jest zasugerowany przez kogoś pomysł, żeby spróbować dogadać się z Azunime. My mamy trochę sił przerobowych - może nie bardzo dużo, ale zawsze coś. Oni mają fajną, dużą i prawie zupełnie zdechłą stronę, na której recenzje pojawiają się raz na miesiąc, a do spraw technicznych zapewne nikt się nie dotykał od czasu śmierci Dark Raela. Trzeba by się jednak bardzo mocno zastanowić, jak do tego podejść, żeby nie uznali tego za zamach na ich suwerenność.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 03-02-2011, 14:15   

Serika napisał/a:
Niestety nie jestem przesadną optymistką, moim zdaniem forum bez portalu umrze. Nie od razu, ale za parę miesięcy to już na bank będzie mocno widoczne, a im dalej, tym gorzej.
I nie chodzi tylko o linkowanie, które oczywiście da się załatwić - chociaż o ile pamiętam początki tanuka, kiedy to wymienialiśmy się z rozmaitymi stronami buttonami, widoczne linki na dużych stronach ciężko dostać nawet niedużej, rozwijającej się intensywnie stronie, a co dopiero samemu forum. Przypominam, że wiele osób postrzega fora jako konkurencję dla własnych platform komunikacyjnych.
Większym problemem jest moim zdaniem brak jakiegoś wspólnego celu, bo to tak naprawdę najbardziej łączy ludzi. Do tej pory takim celem było tworzenie portalu - niektórzy byli zaangażowani bardziej, niektórzy mniej, ale umówmy się, że nawet osoby, które nic nie robiły, przynajmniej dopingowały.

Moim zdaniem z kolei to jest zbytnie dramatyzowanie. Forum po odłączeniu się od portalu jakim była Wszechbiblia całkiem długo stało niezależnie od czegokolwiek i dopiero później pojawił się pomysł stworzenia Tanuki Anime. Mimo to napływ nowych użytkowników był - bazę zresztą mamy całkiem sporą i wydaje mi się, że przypuszczanie śmierci jedynie przez brak "strony-matki" jest zdecydowanie zbyt pesymistycznym założeniem.
No ale oczywiście mogę się mylić :)

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 03-02-2011, 14:22   

Keii, nie wiem, na ile intensywnie udzielałeś się wówczas na forum, ale przypominam, że tanuki.pl powstało właśnie dlatego, że sytuacja na forum zrobiła się dramatyczna. Oczywiście to nie działa tak, że spadnie na nas teraz grom z jasnego nieba (zwłaszcza, że tematyka forum jets w tej chwili bardziej uniwersalna niż wtedy), ale niestety jestem pewna, że za parę miesięcy, a w absolutnie najlepszym razie za rok-dwa zrobi się niefajnie.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 03-02-2011, 15:06   

Jedyne opcje, które mają dla mnie jakiś sens to pierwsza i trzecia, przy czym w przeciwieństwie do większości, skłaniam się bardziej ku pierwszej. Zdaję sobie sprawę, że w chwili obecnej namawiania Ave żeby podpięła forum do portalu znowu, nie ma szans na powodzenie. Ale za jakiś czas wydaje mi się, że byłoby to możliwe, zwłaszcza że oprócz niej chyba nikt w redakcji nie ma jakiś poważnych ale. Imo, dwa organizmy z niezależną administracją spokojnie mogą ze sobą współpracować. Dzięki temu Ave nie będzie miała wpływu na politykę forum. Natomiast my moglibyśmy skorzystać z sytuacji, że kilka osób jest w redakcji portalowej i mogą zawsze zgłaszać pomysły.

Być może za jakiś czas udałoby się namówić Ave na guziczek z napisem Kotatsu.pl w zamian za np dział do kontaktów z czytelnikami i/ lub tajny techniczny. Nie czarujmy się, Tanuki też odczuje brak forum, może nawet szybciej niż my brak portalu.

Niezależnie od wybranej opcji, dopóki sytuacja się nie uspokoi, a emocje nie opadną, nie wiem czy jest sens wprowadzać jakiekolwiek zmiany. Serio, w tych warunkach prędzej sami skoczymy sobie do gardeł niż podejmiemy dobrą decyzję. Bo przepraszam, naprawdę nie chcę nikogo urazić, ale czytając ostatnio wypowiedzi na forum czy ircu, odnoszę wrażenie, że wcale nie chodzi o dobro forum, tylko o to, jakby tu dopiec Ave. Od rozdzielenia minęły trzy dni, a poruszenie jest takie jakby sie nam niebo na głowy waliło. Tymczasem użytkowników nie ubywa, nowy kanał ircowy żyje nawet lepiej od starego. Rozumiem potrzebę patrzenia w przyszłość, ale bez przesady...

A co do propozycji nr 4, Tren napisała już wszystko. Dla mnie kpina.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 03-02-2011, 15:12   

Jest jedna różnica w stosunku do tamtej sytuacji na szczęście. Forum obecnie jest o wiele większe i znacznie bardziej wielotematyczne niż wtedy - jest też największym polskim forum mangi i anime. Na dodatek powinniśmy być nadal pod Tanuka podpięci, tyle, że inaczej niż wcześniej. Czy to wystarczy? Nie wiem - osobiście też wolałbym mieć w ręku jakieś rozwiązanie alternatywne, wydaje mi się jednak, że mamy znacznie spokojniejszą sytuację i więcej czasu na jego poszukiwanie.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 03-02-2011, 17:46   

Opcji jeden nie widzę - biorąc pod uwagę, że newsy już poszły, to głównym jej efektem byłoby ośmieszenie się wszystkich - i portalu i forum.

Opcja cztery jest dla mnie dziecinna i w ogóle nie wchodzi w grę, chyba że zostaniemy do niej zmuszeni, ale na razie w takiej sytuacji nie jesteśmy.

Zostają opcje 2 i 3 i niezależnie od tego, która zostanie (uważam, że nikogo nie należy do niczego zmuszać), to trzeba powoli szukać jakichś rozwiązań dla forum (namely: stworzyć jakąś stronę, albo spróbować nawiązać z kimś ściślejszą współpracę). Nie musimy ich znajdować na wczoraj, ale jeśli zaczniemy nad czymś myśleć, to będziemy w lepszej sytuacji.

Serika napisał/a:
Fajnym i obiecującym pomysłem (moim zdaniem) jest zasugerowany przez kogoś pomysł, żeby spróbować dogadać się z Azunime. My mamy trochę sił przerobowych - może nie bardzo dużo, ale zawsze coś. Oni mają fajną, dużą i prawie zupełnie zdechłą stronę, na której recenzje pojawiają się raz na miesiąc, a do spraw technicznych zapewne nikt się nie dotykał od czasu śmierci Dark Raela. Trzeba by się jednak bardzo mocno zastanowić, jak do tego podejść, żeby nie uznali tego za zamach na ich suwerenność.

To brzmi całkiem fajnie, natomiast jest kilka ale, poza tym, żeby nie uznali, że chcemy ich przejąć:

1)
moshi_moshi napisał/a:
dopóki sytuacja się nie uspokoi, a emocje nie opadną, nie wiem czy jest sens wprowadzać jakiekolwiek zmiany. Serio, w tych warunkach prędzej sami skoczymy sobie do gardeł niż podejmiemy dobrą decyzję. Bo przepraszam, naprawdę nie chcę nikogo urazić, ale czytając ostatnio wypowiedzi na forum czy ircu, odnoszę wrażenie, że wcale nie chodzi o dobro forum, tylko o to, jakby tu dopiec Ave

This. Abstrahując już od jakiejkolwiek dramy w naszym gronie, na pewno nie powinniśmy wciągać w nią innych.

2) Nie teraz, również dlatego, żeby nie wyglądało to tak, jakbyśmy próbowali się odegrać na Ave - bo nie o to w tym chodzi;

3) Trzebaby w którymś momencie wybadać, czy Azunime w ogóle coś takiego by interesowało;

4) Jeśli tak, to trzebaby się zorientować czy i kogo z szeroko pojętej "ekipy forumowej" coś takiego by w ogóle interesowało i byłby w stanie realnie się zaangażować.

Niemniej, w tym momencie uważam to za najlepszą opcję - z zastrzeżeniem, że trzebaby odczekać z jakimkolwiek wybadywaniem jakoś ze dwa miesiące - forum przez ten czas nie umrze, a w samym pomyśle nie chodzi o to, żeby robić konkurencję Tanukowi (co zresztą uważam, że ułatwia fakt, iż oba portale są IIRC zaprzyjaźnione), ale o to, żeby forum nie stało samotne.

Oczywiście zamiast Azunime można próbować dogadywać się z Ave, ale szczerze pisząc - nie umiem ocenić możliwości doprowadzenia do takiego stanu rzeczy, poza tym mam wrażenie, że mogłoby to z jednej strony sprawiać wrażenie siedzenia na bombie atomowej, która zaraz wybuchnie - nie wiadomo tylko kiedy. Gdyby się udało to załatwić bez dyskomfortu dla obu stron, to byłoby super (właściwie byłoby to jeszcze lepsze rozwiązanie), ale patrząc na obecne nastawienie kilku osób tak po jednej, jak i po drugiej stronie, to na chwilę obecną średnio to widzę.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 03-02-2011, 19:41   

Ugh.

Opcje druga i trzecia zależą od decyzji konkretnych osób, które będą się kierowały przesłankami osobistymi, więc dyskutowanie nad nimi nie ma sensu. Czwarta raz, że jest na tyle nieetyczna i w sumie bezzasadna, że nie powinna być przytaczana, dwa - podobnie jak w drugiej i trzeciej zależy od decyzji konkretnych osób, które jeśli podejmą, w zmowie lub niezależnie, jakieś działania, to nie ze względu na jakiekolwiek ustalenia, ale dlatego, że stara-nowa redakcja je czymś bardzo wkurwiła.

Jedyna opcja nad którą można w ogóle dyskutować to pierwsza, bo wymaga ona wspólnego stanowiska i jeśli nie współpracy, to neutralności zainteresowanych. Osobiście nie mam nic przeciw pomysłowi... Nie żebym wierzył w jego realizację.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 04-02-2011, 08:24   

ad. 1 Koegzystencja portalu i forum byłaby w pełni możliwa, gdyby Ave na starcie wykazała się dobrą wolą. W obecnej sytuacji jestem przeciwko. W sytuacji, gdyby okazało się jednak, że zapadnie decyzja, że dobro forum tego właśnie wymaga, mój trup nie będzie potrzebny - po prostu poszukam sobie innego, wolnego od Ave zakątka internetu.

ad. 2, 3 Skoro z postu Cracka wynika, że podjął w tej kwestii decyzję, to nie ma co nad tym debatować.

ad. 4 Ave musiałaby się wykazać pewną kreatywnością, żebym poczuł się zmuszony do zabrania własnego przydziału piasku z piaskownicy. Obecnie nie planuję niczego takiego.

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 04-02-2011, 22:12   

Ja jak zawsze po obiedzie, ale za to z ciasteczkiem.

Omawiałem z pewną osobą pomysł na postawienie czegoś, co całkiem nieźle zastąpiłoby nam tanuka. Myślę że trzeba będzie siąść i pogadać.

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 14-03-2011, 23:40   

Od rozpoczęcia tego tematu minął ponad miesiąc - wydaje się, że czas do sprawy powrócić.

Obecna sytuacja jest tak naprawdę najbliższa opcji drugiej - z tą „drobną” różnicą, że nie część, a większość osób pracuje tu i tu (w tym również ja). Z redakcji Tanuka zniknęli jedynie Fm, Tomek i Totem. Spełniły się za to chyba wszystkie z wymienionych przez Tomka minusów. Z kolei jeśli chodzi o samo forum (w odróżnieniu od nas jako grupy), to mimo obecności bannera w rotacji oraz buttona na Tanuki, wejścia spadły o około jedną trzecią - z 1300-1500 do 880-1000 dziennie (Crack chyba podawał na IRC-u jakieś dokładniejsze dane), co raczej nie jest chwilowym załamaniem, bo spadek ten utrzymuje się od początku lutego (afera zaczęła się 15 stycznia, a ostatniego dnia miesiąca zmiany zostały ostatecznie wdrożone). Co prawda forum dalej żyje, ale spadek wejść jest widoczny, spadek aktywności i przybywania nowej krwi wydaje mi się, że też (przy czym poziom aktywności na kanale IRC właściwie zupełnie zamarł) - w mojej opinii nie ma sensu tak dalej tego ciągnąć.

Wyjść z tego widzę kilka (przy czym nie liczę tu opcji "Olać sprawę, zostawiamy wszystko tak jak jest teraz"). Pierwsze polega na tym, że przechylamy się w stronę opcji numer jeden, czyli próbujemy powrócić do stanu koegzystencji forum i portalu pod jednym szyldem (albo pod dwoma, ale de facto łącząc ponownie oba byty). Nie jest to w dłuższej perspektywie czasu chyba niemożliwe, ale osobiście uważam to wyjście za bardzo złe - podparłoby ono co prawda forum znowu silną stroną, ale byłoby to ostatecznym wyrazem naszej kapitulacji wobec Avellany i przyznania jej racji w całym sporze, a kolejne starcie z Zegiem i s-ką pozostanie wtedy tylko kwestią czasu.

Drugie rozwiązanie to decyzja na opcję numer cztery. Większego komentarza nie umieszczę, bo wydaje się zbędny, natomiast jest to wyjście według mnie co najmniej tak samo złe jak pierwsze. Nie dostaliśmy żadnego powodu, żeby odpalać głowice jądrowe i wyglądałoby to jak ostatni akt rozpaczy, posłałoby też informację, że zależy nam tylko na tym, żeby dopiec „nowej” redakcji Tanuka.

Jest jeszcze trzecia droga - którą uważam za najlepszą, a która polega na tym, że podłączamy forum pod nową stronę, która zapewni mu dopływ użytkowników. Podstawowy minus jaki widzę, to to że wymusi to zapewne koniec współpracy forum z Tanukiem – zależnie od wariantu, niekoniecznie współpracy ze stroną, pod którą forum będzie podpięte, ale raczej na pewno z forum jako osobnym bytem.
  • Wariant 1: Stawiamy nową stronę;
    • Zalety:
      • mamy pełen wpływ na nową stronę.

    • Problemy:
      • nie mamy pomysłu;
      • możliwe kłopoty ze współpracą z Tanukiem, nowa strona nie będzie od początku istotnym przedsięwzięciem w polskim internecie okołoanimowym;
      • wymagałoby to dużych nakładów pracy;
      • nie tak mała szansa na zwyczajnego faila nowej strony.

  • Wariant 2: Próbujemy nawiązać ścisłą współpracę z Azunime:
    • Zalety:
      • Azunime to duża strona – w tym momencie co prawda dość mało żywa, ale już sam fakt, że dalej się toczy siłą rozpędu o czymś świadczy – szansa na to, że padnie jest IMO niewielka, nie będzie też problemu z chodzeniem po ludziach, które wiąże się z otwieraniem czegoś nowego, ponieważ współpracę z różnymi stronami Azunime ma już nawiązaną;
      • Azunime jest stroną zaprzyjaźnioną z Tanuki, w związku z czym nasze tam pójście raczej trudno będzie odczytać jako akt wrogi wobec Avellany, czy Tanuka jako takiego, nie powinno być też problemów ze współpracą z Tanukiem (poprzez Azunime, zamiast bezpośredniej);
      • W związku z zaletą 1: nie będziemy uzależnieni od Ave – w tym momencie, gdyby przyszło jej do głowy coś nowego i z Tanuki zniknęłoby linkowanie do forum, to forum najprawdopodobniej byłoby w dość ciężkiej sytuacji, jeśli nie od razu, to po jakimś czasie na pewno.

    • Problemy:
      • Sprawę trzebaby poruszyć nadzwyczaj delikatnie – na Azunime w tym momencie nie dzieje się wiele i nie chcemy, żeby uznali iż chcemy ich przejąć (nie o to chodzi), nie chcemy też wciągać ich w scysję z „nową” redakcją, czy sprawiać takiego wrażenia, chcemy po prostu trzymać się z daleka od Zega i s-ki;
      • Wymagałoby to ludzi i nakładów pracy – dużo mniejszych, niż w wariancie pierwszym, ale wciąż znaczących;
      • Mogłyby powstać problemy na tle ludzi pracujących i tu i tu – co prawda ponieważ Tanuki jest stroną zaprzyjaźnioną z Azunime (patrz: zaleta 2), to obie redakcje mogłyby nie mieć nic przeciwko, ale nie każdy ma tyle czasu, żeby na serio pracować na obu stronach (a ponieważ Azunime ledwo zipie, to potrzebne by było przynajmniej trochę więcej, niż minimum zaangażowania), w związku z czym niektórzy mogliby się poczuć postawieni w bardzo niezręcznej sytuacji – sam bym pewnie wtedyw którymś momencie zrezygnował z tego powodu z pracowania dla Tanuki (choć w mojej opinii obecny stan też jest mocno niezręczny);

  • Wariant 3: Próbujemy nawiązać ścisłą współpracę z jakąś inną stroną
    • Zalety i problemy:
      • W zależności od wybranej strony (osobiście nie mam innych sensownych pomysłów poza Azunime).


W dalszej części posta zamierzam się skupić na szczegółach dot. próby dołączenia do Azunime właśnie, bo to ta opcja wydaje mi się najrozsądniejsza i to ją chcę tu zaproponować.

Sprawę, jak już pisałem wyżej, należałoby rozpocząć dość delikatnie, a ewentualne poważniejsze rozmowy rozpocząć w etapie późniejszym. Z jednej strony należałoby od początku grać w otwarte karty – jesteśmy grupą ludzi z konkretnego forum, które to forum zostało bez strony i w związku z tym chcielibyśmy działać na Azunime. Z drugiej jednak nie pchać podłączenia od razu, bo wyglądałoby to jak próba zintegrowania się z nimi na siłę, a w najgorszym przypadku „wrogiego przejęcia” strony.

Dobrzeby było chyba zacząć od tego, czego najbardziej im brakuje – recenzji, a później ew. jakiejś innej pomocy jeśli okaże się, że będzie z ich strony taka potrzeba. Jeśli okaże się, że współpraca przebiega dobrze, a i z nimi jako osobami się dogadujemy, to znaczyłoby że jest sens poruszyć pomysł potencjalnej integracji/podłączenia/cokolwiek.

Integracja jest wydaje mi się (zakładając oczywiście, że obie strony się zdecydują na współpracę) naturalną koleją rzeczy – oni mają stronę bez większej aktywności i martwe forum, my mamy potencjalną aktywność i forum na którym jednak wciąż się coś dzieje, natomiast nie ma co tego pchać na siłę, bo mogłoby to w najgorszym wypadku doprowadzić do jakichś starć, a to ostatnie czego nam w tej chwili potrzeba.

Perspektywy współpracy z Azunime, wydaje mi się, są obiecujące. Jeśli pomysł by przeszedł, to sam spróbuję też coś od siebie włożyć, natomiast, jak pisałem, wymagałoby to przede wszystkim nakładów pracy - dlatego też będę wdzięczny za ustosunkowanie się do pomysłu, a ewentualnych chętnych prosiłbym o wstępne zadeklarowanie się (będę próbował też dotrzeć do ludzi kanałami prywatnymi). Takoż wdzięczny będę za wszelkie uwagi, propozycje alternatywnych rozwiązań i wnioski racjonalizatorskie.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 4 Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group