FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
  Tajemnice mocy Pani Koszmarów
Wersja do druku
Yumegari Płeć:Kobieta
Feministka szowiniska


Dołączyła: 05 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 07-05-2004, 18:59   Tajemnice mocy Pani Koszmarów

Kiedy Lina wzięła w swoje rączki Wszechbiblię, od razu natrafiła na zaklęcie Laguna Blade. Dodając do tego jeszcze Giga Slave, otrzymujemy dwa superpotężne czary czerpiące moc z LON. Jak myślicie, gdyby Xelloss (i Martinka^^) pozwoliliby jej nadal czytać, czy znalazłaby ona inne? Czy w ogóle ISTNIAŁY jakieś inne? I skąd znalazły sie we Wszechbiblii? Czy to znaczy, że ktoś ich wcześniej używał, ze Lina nie była pierwsza?

Po drugie: dlaczego Mazoku nie mogą korzystać z tych zaklęć? LON nie jest przecież formalnie Mazoku. Lina, jako człowiek i istota także się z LON wywodząca (a może się mylę?) jest w stanie to robić. Dlaczego więc nie Demony? Albo Smoki? Może po prostu nie znają formuł (w co jakoś nie chce mi się wierzyć) albo nie są wystarczająco potężne (śmiech na sali)?

Co o tym sadzicie? (Patrzcie się państwo same pytania. Normalnie jak na egzaminie :P)

_________________
Behind every great woman is a man checking out her ass
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
2513810
Saluchna Płeć:Kobieta
evil baka heavy metal fan


Dołączyła: 30 Mar 2004
Skąd: Zielona Góra
Status: offline
PostWysłany: 07-05-2004, 19:24   

Co do Clair Bible [soruś, określenie Wsechbiblia mi się strasznie nie podoba...]: myślę, że mogły być tam inne zaklęcia, może nawet potężniejsze? Skąd w CB? Ktoś je tam oczywiście zapisał. Ale może nie miał tyle mocy, by ich użyć? A może był rozsądniejszy niż Lina i wiedział, że nie powinien XD

Dlaczego mazoku i ryuzoku nie moga używać zaklęć... może to poprostu "ograniczenie" rasowe? Tak jak ludzie nie mogą się teleportować czy zamieniać w smoki ^^
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Zegis Black Priest Płeć:Mężczyzna
Szary Wędrowiec


Dołączył: 04 Lut 2003
Skąd: z swoich opowiadań...
Status: offline
PostWysłany: 07-05-2004, 19:35   

Co do samych zaklęć to z tego co pamiętam/było w mandze Laguna Blade i Giga Slave były znane Linie zanim w jej łapki trafiła Wszechbiblia.
Następnie
Cytat:
Gdy połączyłam wyniesioną wtedy wiedzę z mocą pani koszmarów powstały dwa zaklęcia. Jedno to zakazany teraz Giga Slave. A drugie które nigdy mi nie wychodziło...

strona77 mangi wydawanej obecnie przez JPF :) tom 6
--> W mandze bodajże było że LoN jest "innym demonim lordem" < na stronie 14 vol 1-4 w tłumaczeniu Avellany też była nazwana demonim lordem>
--> Człowiek jest jakgdyby na granicy dlatego może używać i mocy demonich lordów i bogów.
--> Smoki... nie mam pomysłu... ale jeśli LoN faktycznie jest demonim Lordem to smoki nie mogą z oczywistych powodów powołać się na jej moc.

_________________
Wróciłem, nie cieszycie się? :]

"Do not fear in the face of your enemies, speak the truth always, even if it leads to your death, save helpless and do no wrong..."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3314312
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 07-05-2004, 19:37   

Wyobrażasz sobie zaklęcie potężniejsze od Giga Slave które potrafi roznieść wszechświat;P?

Cytat:
Skąd w CB? Ktoś je tam oczywiście zapisał. Ale może nie miał tyle mocy, by ich użyć? A może był rozsądniejszy niż Lina i wiedział, że nie powinien XD


Było powiedziane chyba, że CB to wiedza Wodnego Smoka, która została gdy jego wzięli diabli. Co do ograniczeń rasowych to się zgadzam, zresztą gdyby Mazoku mogły używać giga slave'a to wystarczy żeby powiedziały "ups straciłem kontrolę...:P" i ich rola dziejowa, czyli rozwalenie świata, byłaby wypełniona^^.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Zegis Black Priest Płeć:Mężczyzna
Szary Wędrowiec


Dołączył: 04 Lut 2003
Skąd: z swoich opowiadań...
Status: offline
PostWysłany: 07-05-2004, 19:40   

Znów mam wrażenie że nikt nie czyta moich postów :(

_________________
Wróciłem, nie cieszycie się? :]

"Do not fear in the face of your enemies, speak the truth always, even if it leads to your death, save helpless and do no wrong..."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3314312
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 07-05-2004, 19:41   

Zegis nie łam się, jak ja pisałem posta to twojego jeszcze nie było:P. Poza tym ja z mangi mam tylko 2 pierwsze tomy.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Chimeria Płeć:Kobieta
Wiedźma co nie wygląda


Dołączyła: 12 Lut 2004
Skąd: z grzbietu smoka
Status: offline
PostWysłany: 07-05-2004, 19:56   

Łe, jestem pewna, że były tam i inne zaklęcia. Może i potężniejsze choć faktycznie trudno sobie wyobrazić^^
Mazoku nie mogą używać tych zaklęć może dlatego, że często nie potrzebują. Ale z drugiej strony Xellosowi by się takie przydało w walce z Gavem>)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
5342274
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 07-05-2004, 20:42   

Powtarzam: CB to wiedza Wodnego Smoka. Trudno żeby znał zaklęcia którymi mogą się posługiwać Mazoku.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Zegis Black Priest Płeć:Mężczyzna
Szary Wędrowiec


Dołączył: 04 Lut 2003
Skąd: z swoich opowiadań...
Status: offline
PostWysłany: 07-05-2004, 20:44   

Powtażam --> Mazoku posługują się tylko szamanizmem i własną mocą,
patrz mój 1-wszy post w tym temacie...
więc zaklęcia szamanismu to Wodny smoczek raczej powinien mieć w łepetynie...

_________________
Wróciłem, nie cieszycie się? :]

"Do not fear in the face of your enemies, speak the truth always, even if it leads to your death, save helpless and do no wrong..."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3314312
Ryuzoku Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 23 Cze 2003
Status: offline
PostWysłany: 07-05-2004, 22:20   

Yume-co do wcześniejszego używania biorąc pod uwagę to co było w anime Wszechbiblia była spuścizną po królu wodnym Smoku i innych sprzymierzeńców Cleypfielda czyli bóstwa którego kult można tam zaobsterwować. Tzn że prawdopodobnie ów bóg przed walką z shabraningdo pod koniec Kouma War (czy wojny upadku potworów jak kto woli) prawdopodobnie spisał całą swą wiedzę w tym że magicznym przedmiocie (w tym wypadku kuli) którą powierzył swoim najbardziej zaufanym podwładnym, a tak dokładniej Wodnemu Smokowi i Smokom z Kaatrat, lecz ów wodny Smok po pewnym czasie zginął w walce z Gaavem i 1/7 Shabraningdo, co spowodowało że Smoki z kaatrat Wszechbiblię ukryły a ona stała się już jedynie opowieścią, a nawet legendą...

A co do innych zaklęć z pewnością by je znalazła, bo ponieważ wszechbiblię spisał Bóg to znaczy że mógł używać swej mocy do podruży na inne filary morza chaosu i najprawdopodobniej spisał we wszechbiblii również zaklęcia z innych światów...
A jeżeli Lina poznała by wszsytkie to niech LON ma ten i wszystkie ine światy w swojej opiece:P

[jeżeli coś sie powtarza to przepraszam ale niezbyt miałem chęć dokładnie wszystko analizować^^"]
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 07-05-2004, 23:10   

Jeszcze jedna sprawa... LoN zgodznie ze znaną mi częścią tłumaczenia jest przyczyną istnienia (przodkiem?) zarówno Smoków jak i Mazoku. Ludzie pochodzą od jakiegoś innego bytu/ewolucji :-) I to może właśnie stanowić wytłumaczenie - Smoki i Mazoku muszą być przecież nadal połączone w jakiś sposób ze swoją twórczynią. Być może odwołanie się do mocy przyczyny ich powstania mogłoby ich zniszczyć? Bo innego wytłumaczenia nie widzę... przecież Phib również uzyłby Giga Slave gdyby mógł - a wiedział, że Lina go użyła, znał też więc na pewno inkantację...

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 07-05-2004, 23:23   

Daerian - wedle moich danych to LoN jest przyczyną istnienia WSZYSTKIEGO, ludzi także. Dlatego ja optuję za tym, że ludzie mogą używać jej mocy, gdyż są stworzeniami pośrednimi(i co ważniejsze ich przeznaczeniem nie jest walka o istnienie świata; chyba, że mają na to ochotę:P).

Zegis - może masz rację. Nie pomyślałem o szamanizmie:P.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Ryuzoku Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 23 Cze 2003
Status: offline
PostWysłany: 08-05-2004, 00:55   

Daer-sprostowanie LON stworzyła świat z czystego chaosu (morza chaosu) czyli siebie...po części każdy ma w sobie coś z LON:P
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Noire Płeć:Kobieta
Pomniejszy Inżynier


Dołączyła: 14 Maj 2003
Skąd: From down below
Status: offline
PostWysłany: 08-05-2004, 07:50   

Tyle ze mazoku zło,a smoki dobro..a ludzi mają w sobie i to i to

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2120255
Yumegari Płeć:Kobieta
Feministka szowiniska


Dołączyła: 05 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 08-05-2004, 09:10   

Loj, Noire, Ja sie nie czepiam szczegółów, ale nie powiedziałabym, że Smoki maja w sobie WYŁĄCZNIE dobro. O ile lepiej brzmi "ład".

(PIszcie piszcie dalej, ja czytam^^)

_________________
Behind every great woman is a man checking out her ass
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
2513810
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group