FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  Poradnika do HTML szukam
Wersja do druku
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 27-10-2004, 12:38   Poradnika do HTML szukam

Jak w temacie, najlepiej napisany dla dość skrajnych przypadków lamera. Strone będę od nowa robił.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
g_v_s Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Kwi 2003
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 27-10-2004, 12:50   

http://web.reporter.pl/html/ - wygląda na w miare sensowny

_________________
Multiworld Project
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 27-10-2004, 14:23   

Ja się na tym uczyłam:

http://webmaster.helion.pl/kurshtml/

I dalej czasem zaglądam po szybką ściągę.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ryuzoku Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 23 Cze 2003
Status: offline
PostWysłany: 27-10-2004, 18:21   

a ja napisałem sobie z pół roku temu taką niby ściąge co zawiera wiekszość potrzebnych komend:
http://ryuzoku.webpark.pl/sciaga.htm
tylko wejdź w widok-źródło
i tam jest conajmniej 90% potrzebnych komend, nie chciało mi sie wrzucać już skomplikowanych jak do wypełniania pól etc...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ka_tka Płeć:Kobieta


Dołączyła: 12 Lip 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 27-10-2004, 20:30   

Też się uczyłam z heliona, na początku, ale większości nauczyłam się nietypowo... Mam nawyk grzebania w cudzych kodach XDDDD Tak, tak, już wiadomo, dlaczego w moich dziełach jest dużo dziiiiwnych rzeczy :P

Tak czy inaczej to naprawdę niezły kurs jest, zrozumiały w przeciwieństwie do różnych innych ^^''
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2203707
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 28-10-2004, 15:57   

Żadnych poradników - zazwyczaj uczą brzydkich bądź niepoprawnych metod. Specyfikacja HTML 4.01 i specyfikacja CSS 2.1 - jedyne słuszne źródło informacji - bo jedyne, w którym na pewno jest wszystko.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
Mazoku Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 20 Lut 2003
Skąd: znienacka ;)
Status: offline
PostWysłany: 28-10-2004, 23:00   

Zeg napisał/a:
najlepiej napisany dla dość skrajnych przypadków lamera

Specyfikacje W3C są naprawdę fascynujące (np. w kwestii tego, jak bardzo nie trzymają się ich przeglądarki ;) i można o nich powiedzieć bardzo wiele bardzo pozytywnych rzeczy, ale napewno nie to ;P

A słynny kurs Pawła Wimmera wykształcił już całe pokolenia (no, może trochę przesadziłem ^^) webmasterów i jest całkiem dobry (choć trochę już stracił na aktualności). Co oczywiście nie znaczy, że po jego przeczytaniu i zrobieniu kilku stron nie warto zagłębić się w oficjalne materiały konsorcjum ^^

_________________
You should never challenge mazoku for battle. There's nothing more reckless than trying to beat one ^-^
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
5003069
ka_tka Płeć:Kobieta


Dołączyła: 12 Lip 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 29-10-2004, 14:00   

Po angielsku to ja mogę czytać naprawdę wszystko, tylko nie, na Shabby'ego, jakieś techniczne gadanie ^^''''' Z takich rzeczy to ja niewiele po polsku rozumiem XD

Kursik Wimmera jest przynajmniej zrozumiały XDD
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2203707
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 29-10-2004, 15:26   

Po raz pierwszy uczyłem się HTML chyba właśnie z kursu Wimmera. Musiałem się potem oduczać wielu szkodliwych rzeczy. Chociażby niemalże cały dział o czcionkach - są tam tagi albo uznane za przestarzałe (<font>), albo w ogóle niewystępujące w standardzie(<blink>)... Tak się tego nie robi - od tego jest CSS. Choć widzę, że kurs posiada już dział o stylach (nie sprawdzałem, na ile poprawny). Jest też parę dobrych elementów - chociażby oznaczanie komórek nagłówkowych, nagłówka i stopki tabel.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
Crack Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 29-10-2004, 16:36   

Dość dobre jest też uczenie się w jakimś porządnym edytorze. Np. Pajączek podpowiada składnię HTML i CSS (łącznie z zaznaczaniem, czy jest to w standardzie czy też jest to np. wymysł Microsoftu). Przy okazji razem z Pajączkiem instaluje się też kurs HTML (Wimmera) i specyfikacje.

_________________
One to rule them all, One to find them,
One to bring them all and in peace bind them
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group