FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  Techniki
Wersja do druku
Noire Płeć:Kobieta
Pomniejszy Inżynier


Dołączyła: 14 Maj 2003
Skąd: From down below
Status: offline
PostWysłany: 07-12-2004, 08:34   Techniki

Witam, nie mogłam sie powstrzymać, żeby nie założyć tu tematu :P

Jak rysujecie swoje oekaki? Wolicie surowe pixelowe kreski czy czesto uzywacie wygladzania? Uzywacie halftonów cz tez nie? I w czym wolicie rysowac w Paint BBS czy OekakiBBS ?

Te i wiele pokrewnych kwestii mozecie poruszyc w tym temacie

_________________
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2120255
Aori Takera Płeć:Kobieta
Shonenai maniac^^


Dołączyła: 06 Paź 2004
Skąd: Z samego serca chaosu- czyli Warszawy..
Status: offline
PostWysłany: 07-12-2004, 20:34   

paint bbs.. choć kocham shipainteraT__T ale neistety ne ma tuT_T< buT_T>

haftoony.. czasami używam, c z a s a m i . . .

jak rysuję..? myszką najczęściej XD

wygładzenie.. hmm.... hm... co to jest? XD< nie no, żartujęT_T> rzadko. naprawdę rzadko..

_________________
Nigdy nie poddawaj się przeznaczeniu,
nawet wśród płaczu i złości
jest cos tak potężnego, że nie zdołasz sie oprzeć.
Takie jest prawo miłości.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
3010037
BetiiX Płeć:Kobieta
+Mala wiedźma+


Dołączyła: 26 Gru 2004
Skąd: Lublin village;)
Status: offline
PostWysłany: 26-12-2004, 10:16   

ja niestety mam tablet na kompie do ktorego nie ma podlaczonego netu, a myszka nielubie sie bawic. ale na pewno kiedys wyproboje jakies oekaki board :D

_________________
::Love is like wind, you can't see it, but you feel it::
::galeryjka na DA-> www.shy4.deviantart.com ::
::ja wcale nie jestem taka wredna jak sie moze wydawac, to tylko pozory^^"::
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1595233
Ryuu_Davis Płeć:Kobieta


Dołączyła: 12 Kwi 2003
Skąd: A bo ja tam wiem O.o?
Status: offline
PostWysłany: 07-01-2005, 22:38   

Tak na dziendobry: JEZU, JEZU, TEN NICK JESZCZE ISTNIEJE O___________O <swoja droga trzeba go zmienic, przeciez to kota mozna dostac...>
Co do programow polecam Painta. Powód? Łatwiejszy w obsłudze. Z drugiej strony OeBBS ma więcej narzędzi, które... nie są zbyt reprezentacyjne. Przez długi czas malowałam w oekakiBBS, póki Agit nie poleciła mi painta. I siedzę w nim do dziś ;>
Ostatnio przepadam za techniką - kontury na górnej warstwie, dolną pokrywa się jednym kolorem, dajmy na to brązem i używa się plam do 'rozjaśniania' rysunky, wydobywania światła. Mało z tym zabawy, ale efekt jest zgoła ciekawy (i nawet nie czuję, kiedy rymuję..).
Drugi bardzo fajny sposób to szybki , solidowy szkic na okrślonym kolorze tła i pokrywanie go watercolorami, by zamazać kontury. Wyjąsnić się tego nie da, najlepiej zrobić rysunkowy tutorial, demou.. nie chcę odkrywać swoich kart ;>
Zresztą ja już od roku męczę sie nad łopattologicznie napisanym tutorialem painta. Bez ilustracji, na razie. I jest ciężko. Dorobiłam się natomist jednego tutoriala dla Puchiko, objaśniającego rastry. Kto chce, niech do Shiiry krzyczy :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
4607619
Nomikyo Płeć:Kobieta


Dołączyła: 06 Sty 2005
Skąd: z lasu
Status: offline
PostWysłany: 07-01-2005, 23:08   

A ja mam takie pytanko: dlaczego jak mam oeBBS to nie moge wysylac prac? a juz z kompa siostry moge. Jak chce wyslac to sie pokazuje 'transfer data error'

_________________

"Nie oszukuj siebie i mnie. Nie oszukuj siebie, nie oszukuj mnie..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
5744051
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 07-01-2005, 23:43   

Nomi: bo masz zbyt nową wersję javy. Ja też miałam taki problem. Jak chcesz, mogę wygrzebać, do której działa. Ale Paint jest wygodniejszy, więc moze po prostu się przestawisz?

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
Aori Takera Płeć:Kobieta
Shonenai maniac^^


Dołączyła: 06 Paź 2004
Skąd: Z samego serca chaosu- czyli Warszawy..
Status: offline
PostWysłany: 12-01-2005, 19:03   

ja osobiście preferuję shi paintera, wygodne i tyle.. jak się zaznajomić z nim, to można robić taaaaakie fajne prace :D a painta lubię najmniej^^" nie wiem czemu T_T zaś w oe bbs najłatwiej mi pracować solidkami i rastrami^^

_________________
Nigdy nie poddawaj się przeznaczeniu,
nawet wśród płaczu i złości
jest cos tak potężnego, że nie zdołasz sie oprzeć.
Takie jest prawo miłości.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
3010037
kaede
Gość
PostWysłany: 28-03-2005, 13:06   

witam wszystkich!
mam mały problem(i psycholog niestey nic tu nie poradzi ^_-): Czy ktoś wie skąd mozna sciagnac Open canvas? (chodzi mi oczywiscie o wersje demo). Za jakiekolwiek rady z gory dziekuje i przepraszam za przerwanie rozmowy ;)
Pozdrawiam wszystkich:D
Powrót do góry
BetiiX Płeć:Kobieta
+Mala wiedźma+


Dołączyła: 26 Gru 2004
Skąd: Lublin village;)
Status: offline
PostWysłany: 28-03-2005, 18:59   

ja ma oc z netu, ale skad dokladnie.. chyba jeszcze za czasow dobrego properowania kazy i azerusa ^^" a na oficjalnej patrzylas??

_________________
::Love is like wind, you can't see it, but you feel it::
::galeryjka na DA-> www.shy4.deviantart.com ::
::ja wcale nie jestem taka wredna jak sie moze wydawac, to tylko pozory^^"::
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1595233
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 07-06-2005, 15:13   

Ja jestem pewnie bardzo nie na czasie, bo używam niemal wyłącznie Paint Shop Pro, i to siódemki, późniejsze wersje mi nie odpowiadają. Innych wymienionych zwyczajnie nie znam. Strasznie mi brak tableta, więc na razie zazwyczaj pracuję ołówkiem 4B przygotowując elementy szkicu - w tym przerysowywane np. na bazie wydrukowanych kadrów. Potem skan 200 DPI i downsampling/skalowanie/obracanie/ew. wstępne kolorowanie (w całym paśmie, przez odcień/nasycenie).

Potem kolorowanie, to ładnie wychodzi przy pracy z warstwami i ustawianiem prezroczystości; pod spód daje się gradienty i obraca/przesuwa do skutku.

Wreszcie merge i ostateczne touch-upy, tu głównym narzędziem są pędzle narzędziowe, jak smudge i clone, i praca filtrami na wycinkach/selekcjach. Czasem trzeba je promować do warstwy, obrobić osobno i znów zmerge'ować.

Na koniec zostaje np. dodawanie efektów w stylu śnieg/rozbłyski, (banalne a zaciera wrażenie niedbałości) czy dodawanie szumu (likwiduje sztuczność obrazka) albo deformowanie kompresyjne (zapis jpg z wysoką kompresją, potem odczyt i nałożenie filtra rozpraszającego efekt kompresji; też bardzo fajny efekt artystyczny dający wrażenie że ma się do czynienia ze skanem).

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Zangetsu Płeć:Mężczyzna
Lady of mercy


Dołączył: 12 Maj 2005
Skąd: jenotolandia
Status: offline
PostWysłany: 08-06-2005, 06:08   

kaede napisał/a:
witam wszystkich!
mam mały problem(i psycholog niestey nic tu nie poradzi ^_-): Czy ktoś wie skąd mozna sciagnac Open canvas? (chodzi mi oczywiscie o wersje demo). Za jakiekolwiek rady z gory dziekuje i przepraszam za przerwanie rozmowy ;)
Pozdrawiam wszystkich:D


Moze to pomoze.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Razuri Płeć:Kobieta
Siostra Przyłożona ZH


Dołączyła: 15 Wrz 2004
Skąd: Pudlo na pączki
Status: offline
PostWysłany: 04-07-2005, 16:21   

wa-totem, ze tez ci sie chce... o.o
A jesli chodzi o oekaki, to ja jestem w tym kompletna noga, nic nie potrafie w tym narysowac. A jak Raz mi sie nawet udalo, to znowu z kolei nie potrafilam...zapisac. - -'

_________________
Do it with Tanuki!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
3997233
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group