FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  Porządki na forum
Wersja do druku
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 16-06-2005, 15:11   Porządki na forum

Ponieważ ostatnio słyszałam głosy, że nic nie można na Forum znaleźć, postanowiłam wyjść na przeciw moim drogim współpracownikom... I stworzyć sytuację, w której naprawdę nic nie można znaleźć! Czyż nie jestem genialna?

No dobrze: dział "Nowości" zlikwidowałam, bo tam - jak się okazuje - nic mądrego się nie wieszało. Tematy z niego poszły do "Tanuki.pl - Spraw technicznych". Wszystkie przeterminowane i zamknięte sprawy z forów technicznych pozamykałam i przeniosłam do "Archiwum" - to zamknięte forum, widoczne tylko dla załogi. Dla większości pozostawionych tematów dopisałam jasno, której części portalu Tanuki dotyczą. Spokojnie, trochę poboli i przestanie ;)

Wydaje mi się, że jednak docelowo trzeba będzie stworzyć odrębne fora "sprawy techniczne" dla Czytelni i Mang. Jest powód: tam wprawdzie nie ma dużo tematów, ale się powtarzają. A lepiej, żeby było widać, że jest forum Tanuki Manga i tam są zgłaszane problemy ze stroną o mangach, a nie na jakimś jednym ogólnym... Ale na razie wystarczy tak, jak jest. Można też całą tę część "Tanuki.pl" ze wszystkimi działami przesunąć na sam dół strony, czyli za "Kącik Fana" i "Inne" - bo to jednak głównie dla załogi, a nie dla zwykłych userów.

Poza tym Serika robi porządki w Multiświecie, a i inne działy trzeba będzie przetrzepać. Multiświat jest na tyle hermetyczny, że starczy tam pozamykać starsze tematy i raczej nikt nie będzie śmiecić. Natomiast powraca problem forum Slayers, które w obecnej chwili może służyć wyłącznie do spamowania. Warto chyba dać ogłoszenie tłumaczące, dlaczego ten dział jest specjalny... I może zamknąć cały ten dział? Wiem, że to będzie dziwnie wyglądało, ale jednak szkoda mi to kasować, nawet jeśli tam wiele mądrego nie ma.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 16-06-2005, 15:39   

o.o

fajnie!

A czy mogę przypomnieć się z ideą z tego wątku?

http://forum.tanuki.pl/tematy29/1433,15.htm

taki mały dzialik 'Muzyka/Piosenki' poniżej oekaki, coby piosenkarze mieli jedno miejsce do prowadzenia wszelkich dyskusji... w tym muzyko-zbliżonych... i tłumaczeniowych (może też wątek rezerwacje). Wtedy wszystko co związane z piosenkami, byłoby w jednym miejscu. Teraz tuła się -_- po różnych działach i wątkach...

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 16-06-2005, 15:44   

No ale ja mam wątpliwości, czy to jednak nie doda zamieszania. Piosenki to tylko kawałek Tanuki Anime. To tak, jakby wydzielać forum dla dyskusji o komentarzach... Moim zdaniem na razie tematy mogą latać w "Technicznych", bo np. nie przelewa się tam od tematów do recenzji. A weź pod uwagę, że za chwilę zacznie się problem, gdzie wsadzić temat np. o tym, jak wyświetlają się piosenki na Tanuki Anime, albo jakie mają być opcje wyszukiwania i gdzie tego szukać? Pod Tanuki Anime, czy pod piosenki?

Natomiast może - MOŻE - warto stworzyć dział "Dla tłumaczy i recenzentów"?

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 16-06-2005, 16:40   

Zgodnie z proponowaną przeze mnie ideą - kwestie wyświetlania piosenek lądowałyby w tym momencie w dziale muzyka/piosenki. Inna rzecz - może należałoby poszerzyć to i nazwać "Muzyka i tłumaczenia"?

Zwróć uwagę, że teraz jest tak:

- kwestie techniczne (piosenki w sensie 'moduł portalu' oraz rezerwacje) lądują w technicznych
- kwestie jaką muzykę kto lubi, albo 'co sądzicie o nowym albumie Yuki Kajiury' idą... - no właśnie? gdzie? do Użytkownicy albo Off-topic?
- dyskusje/posty typu 'jak coś przetłumaczyć' albo 'co znaczy to-czy-tamto, nie macie w encyklopedii' też nie mają wyznaczonego miejsca... np. ja wolałbym odpowiedź do tego komenta o Berserku napisać w odpowiednim dziale na forum i dać tylko link w odpowiedzi na komenta...

Kolejny prosty przykład: wątek o Kimi no Koe w tajnym technicznym. Gdybym chciał poddać pod krytykę szerszą niż redakcji kolejną piosenkę, albo song który jest hitem na świecie, ale recki anime z którego pochodzi nie ma jeszcze (np. songi do Bleach albo Tsubasy V^_^V) to gdzie taki wątek zakładać? w off-topic? w Użytkownikach?

"Muzyka i tłumaczenia" to specyficzne poletko, za wąskie na własny dział portalu (muzyka.tanuki.pl, albo lepiej nipponsei.tanuki.pl, yeah ^_^V) ale może jednak z czasem zainteresowanie wzrośnie. W Cannes pokazały się wielkie koncerny japońskie, i odgrażały się że szykują inwazję japońskich wykonawców i konceptów (yay! karaoke-bary ^_^) na europę....

Moja robocza definicja działu na teraz:

Tytuł: "Muzyka i tłumaczenia"

Zawartość:
- wszelkie posty związane z muzyką, w szczególności japońską ale nie tylko,
- prośby o/rezerwacje tłumaczenia tekstów
- piosenki których z różnych względów jeszcze nie da się włożyć na anime.tanuki.pl,
- wszelkie dyskusje związane z tłumaczeniami (nie tylko piosenek) - też 'co znaczy to-czy-tamto, względnie 'znalazłem krzaka, co znaczy?'
- kwestie techniczne związane z funkcjonowaniem modułu piosenek w obrębie anime.tanuki.pl

Z czasem opracowałbym dodatkowo primer (stickiego) z tablicami kany i faq/wskazówkami dla początkujących.

Oczywiście, starając się być obiektywnym, muszę przyznać że istnieje ryzyko stworzenia działu interesującego głównie mnie i Mizuumi -_-;

A co do dyskusji o komentarzach, to oczywiście wiem jaka jest sytuacja techniczna, i czemu dziś to nierealne, ale wciąż sądzę że w idealnym świecie komenty powinny przekształcać się w wątek dyskusyjny na forum - tak jak to jest w portalu gazety wybiórczej.

(PS. nipponsei = made in Japan)

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 16-06-2005, 16:52   

wa-totem napisał/a:
- kwestie techniczne (piosenki w sensie 'moduł portalu' oraz rezerwacje) lądują w technicznych
- kwestie jaką muzykę kto lubi, albo 'co sądzicie o nowym albumie Yuki Kajiury' idą... - no właśnie? gdzie? do Użytkownicy albo Off-topic?

Słusznie jest. Widzisz, jeśli ktoś chce podyskutować o albumie Y.K., to nawieje gdzie pieprz rośnie z miejsca, gdzie wyraźnie staff dyskutuje sprawy techniczne. Jak na razie do rozmów o piosenkach służył nam dział Manga & Anime.

Cytat:
- dyskusje/posty typu 'jak coś przetłumaczyć' albo 'co znaczy to-czy-tamto, nie macie w encyklopedii' też nie mają wyznaczonego miejsca... np. ja wolałbym odpowiedź do tego komenta o Berserku napisać w odpowiednim dziale na forum i dać tylko link w odpowiedzi na komenta...

Wydawało mi się, że do tego właśnie służy dział Pytania, komentarze, opinie ;)

wa-totem napisał/a:
Kolejny prosty przykład: wątek o Kimi no Koe w tajnym technicznym. Gdybym chciał poddać pod krytykę szerszą niż redakcji kolejną piosenkę, albo song który jest hitem na świecie, ale recki anime z którego pochodzi nie ma jeszcze (np. songi do Bleach albo Tsubasy V^_^V) to gdzie taki wątek zakładać? w off-topic? w Użytkownikach?

Jak pisałam - w M&A. Widzisz, problem polega na tym, że naprawdę niemal nikt z odwiedzających to forum nie osiągnął stopnia zaangażowania i wtajemniczenia otaku amerykańskich (do których Tobie blisko), o japońskich nie mówiąc ;) Większość osób wie, że muzyka w anime jest i nie zwraca na nią uwagi. Nieliczni wiedzą, że taki .hack//SIGN, czy inny Cowboy Bebop mają świetny soundtrack - a i wtedy zwykle nie kojarzą go z wykonawcami, tylko z tytułem anime. Kilka osób wie, że istnieje ktoś taki jak Megumi Hayashibara i ktoś taki jak Yoko Kanno. I tyle. Jeśli założysz temat o piosence z Beyond the Clouds, albo o albumie Yuki Kajiury, to prawdopodobnie nikt (może oprócz Mizuu) Ci tam nic nie napisze, bo nie będzie miał pojęcia, o czym mowa. Taki dział, jeśli powstanie, będzie świecił pustkami, jest zbyt zaawansowany na nasz biedny fandom.

wa-totem napisał/a:
Oczywiście, starając się być obiektywnym, muszę przyznać że istnieje ryzyko stworzenia działu interesującego głównie mnie i Mizuumi -_-;

Otóż to, niestety. W najlepszym razie dostaniesz prośbę o przetłumaczenie: 1. openingu do Dragonballa, 2. openingu do NGE, 3. openingu do Naruto.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 16-06-2005, 18:37   

Avellana napisał/a:
1. openingu do Dragonballa

Po moim zimnym, nierezurektowalnym żadnymi sztuczkami nekromantów TRUPIE! >__<;
...
...uf...
...już mi lepiej -__-

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 17-06-2005, 08:25   

Cytat:
Wydaje mi się, że jednak docelowo trzeba będzie stworzyć odrębne fora "sprawy techniczne" dla Czytelni i Mang.


Miałem to już kiedyś proponować, ale oczywiście nie wiedziałem, czy nikt tego nie zrobił wcześniej:P.

Cytat:
Natomiast powraca problem forum Slayers, które w obecnej chwili może służyć wyłącznie do spamowania. Warto chyba dać ogłoszenie tłumaczące, dlaczego ten dział jest specjalny... I może zamknąć cały ten dział?


A tam. Dobrze jest jak jest, powinien być otwarty, a nuż widelec komuś się zackni i będzie chciał pogadać. A co do spamu - wcześniej, jak rozumiem, tam nie było spamu, co:P? A na serio to poradzimy sobie.

Cytat:
2. openingu do NGE,


<Pisze list do Amnesty International> to jest niczym nie uzasadniony mobbing!

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Mizuumi Płeć:Kobieta
translator


Dołączyła: 24 Kwi 2005
Skąd: Poznań
Status: offline
PostWysłany: 17-06-2005, 20:27   

Avellana napisał/a:
wa-totem napisał/a:
Oczywiście, starając się być obiektywnym, muszę przyznać że istnieje ryzyko stworzenia działu interesującego głównie mnie i Mizuumi -_-;

Otóż to, niestety. W najlepszym razie dostaniesz prośbę o przetłumaczenie: 1. openingu do Dragonballa, 2. openingu do NGE, 3. openingu do Naruto


*smiech* Moj bishonenowaty braciszek cos tu insynuuje :D. Przeciez tlumy nas koooochaaaaaja. Nie widzisz jak sie pala zrobic z nami wywaidy do telewizji, bo przetlumaczylismy dla Tanuki kilka piosenek :D?

A na serio, przydaloby sie nam jakies male poletko ^^"
To co ja chce z Totemem-onii-san zalatwic w kwestiach problemow - robie przeciez na privie. A nikt nie wymaga jakiegos wielkiego ruchu na takim dziale. Chodzi o to, zeby byl pod reka, bo fakt - trudno pomyslec co gdzie idzie czasami.

Poza tym Totem-onii-san, podzielmy sie openingami z tych serii i miejmy to z glowy, co XD?
Ktore chcesz XD?
(ja chyba gdziez Teze o okrutnych aniolach i jakis op do Naruto (Viva Rock ^^) mam gdzies przetlumaczony, tylko to tlumaczenie jest nie bardzo do publicznego pokazania... ale cos moge z tym zrobic. Rozumiesz... i jeszcze wloskiego Yattamana przetlumaczymy i normalnie bedziemy bozyszcze tlumow :D!

_________________

When the truth seems so farway
Buddha loves you and Jesus saves
You need answers for your dismay
Ask yourself Ask your mom Ask DNA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1862753
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 18-06-2005, 11:47   

Jak dla mnie, to zgodnie z powiedzeniem Ave - Dragonball jest na drugim końcu kija. Dłuuuuuuuugiego kija. Naruto mijam z zimną obojętnością, a NGE... cóż... akurat ani OP ani ED nie budzą mojego szczególnego entuzjazmu. Wolę zarezerwować Hemisphere Maayi Sakamoto z RahXephona :P Ya--i! (^_^)V

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Mizuumi Płeć:Kobieta
translator


Dołączyła: 24 Kwi 2005
Skąd: Poznań
Status: offline
PostWysłany: 18-06-2005, 14:31   

Ja sie biore w tygodniu za "the starry sky" (ed z Angelic Layer) - chociaz juz przegladalam wersje kanji i jestem wsciekla bo czasownik "kakeru" ktory znaczen ma z 10 jest zapisany w hiraganie i krew mnie zalewa... moze cos skombinuje z kontekstem ^^"

a potem "call me call me" - insert z Bebopa. A potem mam tylko costam niejasno zaplanowanie :D - a swoja droga mam dla Ciebie piosenke Saori-san :*

_________________

When the truth seems so farway
Buddha loves you and Jesus saves
You need answers for your dismay
Ask yourself Ask your mom Ask DNA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1862753
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 18-06-2005, 15:02   

Mizuumi napisał/a:
a swoja droga mam dla Ciebie piosenke Saori-san :*

Oro? Wai wai! ^__^v Atsumi Saori-chan... *^v^*- "Mou sukoshi..."

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 19-06-2005, 20:25   

To ogłoszenie nowe... Niech sobie wisi... Nie mniej jednak kiedyś będzie musiało zniknąć...

Dałem mu 3 miesięczny limit egzystencji, coby potem nie musieć sprzątać.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 19-06-2005, 20:31   

Ten gość kulturalnie spytał mnie privem o zgodę na powieszenie. Pozwoliłam, bo wprawdzie stojąca za tym organizacja niebezpiecznie podpiera się Romanem Dmowskim, ale sama akcja jest chyba w porządku. Masz rację, niech wisi do dezaktualizacji.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 20-06-2005, 08:23   

Dmowski jako taki ujdzie, ale oby się nie okazało, że mają powiązania z wszechburakami.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group