FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
  jesli anime+ padlo.....
Wersja do druku
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 24-06-2005, 10:32   jesli anime+ padlo.....

.... to czy mozemy podkrasc im pare pomyslow?

- juz od chwili meczony jest ten temat z newsami (czyli opisy serii dopiero co wychodzacych, wrazenia na podstawie pierwszych odcinkow)
- siedmiu wspanialych - koncept jest naprawde niezly, tylko fajnie by bylo jakby recenzenci widzieli co pisali do konca, albo uczciwie napisali ze konca nie widzieli


Ostatnio zmieniony przez dnia 30-06-2005, 16:56, w całości zmieniany 1 raz
Przejdź na dół
Mizuumi Płeć:Kobieta
translator


Dołączyła: 24 Kwi 2005
Skąd: Poznań
Status: offline
PostWysłany: 25-06-2005, 08:55   

W takim razie postaje pytania czy (a propos tego pierwszego myslnika) - seria zrecenzowana na podstaiwe paru pierwszych odcinkow zostaje automatycznie "zaklepana" przez recenzenta (mnie by to bylo na rękę).


Bianca napisał/a:
siedmiu wspanialych


Uhm, koncept konkretny i fajny. Tylko tu sie rodzi jeszcze jedno pytanie do Twojej koncepcji - czy zaczniemy to dla kolejnych tytulow, czy dorobimy taki dzial do tytulow juz istniejacych (i co na to Tilk i reszta w kwestii tego, jak to od strony technicznej by wygladalo). Ergo, czy fantastyczne tytuly pozostawimy bez tego, i czy istnieje powiazanie miedzy "siedmioma' a recka. Czy oba moga istniec samodzielnie? Anime bez recki, za to z siedmioma czekajace na recke, czy Anime z recka, a pod siedmioma "pending"? A moze w ogoly oddzielny dzial ?

_________________

When the truth seems so farway
Buddha loves you and Jesus saves
You need answers for your dismay
Ask yourself Ask your mom Ask DNA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1862753
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 25-06-2005, 09:23   

Sama idea jest dobra, a pomysły warto kraść. Proponowałbym jednak zająć się tym, kiedy my skończymy inne projekty, a pamięć po Anime+ nieco się zatrze, żeby za bardzo nie podpadać plagiatem.

Możnaby też spróbować załatwić sławy fandomu, żeby się wypowiadały obok nas.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Mizuumi Płeć:Kobieta
translator


Dołączyła: 24 Kwi 2005
Skąd: Poznań
Status: offline
PostWysłany: 25-06-2005, 11:36   

Zegarmistrz napisał/a:
sławy fandomu, żeby się wypowiadały obok nas.


A my to co?! Barszcz?! ;)

_________________

When the truth seems so farway
Buddha loves you and Jesus saves
You need answers for your dismay
Ask yourself Ask your mom Ask DNA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1862753
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 25-06-2005, 14:29   

Cytat:
Proponowałbym jednak zająć się tym, kiedy my skończymy inne projekty, a pamięć po Anime+ nieco się zatrze


na teraz i tak jest dosc zabawy. ja sie zastanawiam nad konceptem a nie nawoluje sie za to brac teraz ;) na razie to chyba wszyscy maja co robic ;)

Cytat:
seria zrecenzowana na podstaiwe paru pierwszych odcinkow zostaje automatycznie "zaklepana" przez recenzenta


nie zrecenzowana, po prostu "wrazenie". i mozna, ale na ograniczony okres czasu, jak nie napisze to moze kto inny
Powrót do góry
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 25-06-2005, 14:51   

Zegarmistrz napisał/a:
Możnaby też spróbować załatwić sławy fandomu, żeby się wypowiadały obok nas.
A..ano....eto.... Ale to MY jesteśmy sławami fandomu ^___^ Ya-i! ^v^

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 25-06-2005, 20:29   

wa-totem napisał/a:
A..ano....eto.... Ale to MY jesteśmy sławami fandomu ^___^ Ya-i! ^v^


Mam nadzieje, że mówisz o sobie... Nazwanie mnie członkiem fandomu może skończyć się w jeden sposób: bolesny!

Mam na myśli jakieś obce sławy Fandomu, choć wy, a nawet tacy ludzie spoza, jak ja też mogą być. Po prostu tak dostaliśmy darmową reklame i darmowy prestiż!

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 25-06-2005, 20:58   

Mizuumi napisał/a:
Zegarmistrz napisał/a:
sławy fandomu, żeby się wypowiadały obok nas.
A my to co?! Barszcz?! ;)
Po namyśle stwierdzam, że nie. My jesteśmy Dumą i obiektem uwielbienia fandomu. :3

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Raul Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 17 Maj 2005
Status: offline
PostWysłany: 30-06-2005, 16:14   

Czasami mozna niesamowitych rzeczy sie dowiedziec czytajac forum Tanuki :>
Nie rozumiem czemu mowicie o kradnieciu pomyslu - to nie Anime+ pierwsze zrobilo takie recenzje, chcyba ze Wam chodzi o konkretna liczbe 7 (zapewne chodzi o oklutyzm :P).
A ja dla zabawy nazwalbym to 8-1 Wspanialych badz tez 6+1 Wspanialych i tyle :)

A co do slaw fandomu - ja bym raczej polegal na opinii dowolnych siedmiu osob z mojego forum (lub forum Tanuki) niz na slawach. Oni przynajmniej ogladaja i nie wypowiadaja sie jakby zjedli wszystkie rozumy.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 30-06-2005, 16:54   

wiesz, ale pytanie jak dobrac - kto pierwszy ten lepszy?
Powrót do góry
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 30-06-2005, 17:35   

Proponowałbym więc rozwiązanie 2 Sławy lub sławy (z racji takiego, a nie innego stylu działania łatwiej będzie nam zdobyć netowych guru i baroników) i pięciu naszych. Pozwoki nam to zakrzyczeć tamtych, jesli powiedzą coś nie tak...

Pytanie brzmi tylko: skąd wziąść 5 redaktorów Tanuki.pl, którzy widzieli na raz to samo anime?

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 30-06-2005, 18:29   

Raczej pytanie brzmi "co to znaczy sława fandomu?". Bo jeśli za sławy uznać te osoby, które udzielają się w dużej mierze w komentarzach na ACP, to ja podziękuję za taką przyjemność...

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 30-06-2005, 18:42   

Zegarmistrz napisał/a:
Pytanie brzmi tylko: skąd wziąść 5 redaktorów Tanuki.pl, którzy widzieli na raz to samo anime?
No właśnie... wystarczy zerknąć na oceny redakcji, i widać o czym możemy w tej formule napisać ^_^ A co do oglądania... nie nabyłem A+, bezczelnie przejrzałem w empiku - i zdaje mi się że tamci też niekoniecznie oglądali... co najwyżej pierwszy odcinek ^^;;

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Mizuumi Płeć:Kobieta
translator


Dołączyła: 24 Kwi 2005
Skąd: Poznań
Status: offline
PostWysłany: 30-06-2005, 18:44   

Zegarmistrz napisał/a:
skąd wziąść 5 redaktorów Tanuki.pl, którzy widzieli na raz to samo anime?


O to niech Cie glowa nie boli. Na pewno znajdzie sie i wiecej. Mozesz nie dla najnowszych serii, ale ogolem.
Mam inna watpliwosc - co z recenzjami alternatywnymi wtedy? Bo chyba zgubilam watek...

_________________

When the truth seems so farway
Buddha loves you and Jesus saves
You need answers for your dismay
Ask yourself Ask your mom Ask DNA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1862753
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 01-07-2005, 09:38   

Mizu - jak ktos pisze alternatywna, to zwykle oznacza to, ze ma do powiedzenia spory kawalek tekstu, w conajmniej 50% rozny od oryginalu. poniewaz oryginal w ok. 70% sklada sie z opisu fabuly i technikaliow, ybwa to trudne, i raczej nikt sie za to nie wezmie chyba ze ma opinie 90% rozna od recenzenckiej.

natomiast tu mowimy o 3-4 zdaniach, charakteryzujacych anime jako ogol, tu nawet 90% powtorka nikomu nie zazkodzi - bedzie oznaczalo ze wszyscy sa zgodni odnosnie tego ze to jest super anime (albo gniot). a powie wiecej niz sama tylko ocena.

plus, u nas zasada jest, ze serie ocenia sie na podstawie calosci. a w opiniach spokojnie mozna napisac: "odpadlem po 3 odcinkach" (a ktos inny na to: "akcja rozkreca sie po 5") itp
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group