FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  Warcraft
Wersja do druku
Manga Ryu Płeć:Mężczyzna
Po prostu: Manga


Dołączył: 25 Sty 2006
Skąd: Mława
Status: offline
PostWysłany: 25-01-2006, 11:00   Warcraft

No właśnie, mam nadzieję, że na forum są jacyś fajni Warcrafta, ale nie tylko gier, ale i literatury ^^

Ja osobiście książki czytałem dość dawno temu, ale trochę pamiętam.

Dzień Smoka opowiada o magu, Rhoninie, Elfce (nie pamiętam imienia, ale nazwisko jej to Windrunner, a więc krewna Sylvanas) i Krasnoludów na gryfach. Dziwne zwroty akcji, niezłe uzupełnienie historii świata, wyjaśnienia, kim są Ysera, Malygoss, Skrzydła Śmierci, Nosdormu i Alextrasza... W sumie co tu gadać, sami przeczytajcie ;)

Władca Klanów? Cała historia Thralla, od urodzenia do praktycznie wydarzeń z Warcraft: RoC. Można dowiedzieć się, jakie Thrall miał dzieciństwo, jak poznał Hellscreama, jak zginął Orgrim Doomhammer... Także polecam ;)

Ostatni Strażnik? Przygody młodych sira Anduina Lothara, księcia Llane'a i kilkorga innych przyjaciół... Jedyna rzecz, która mnie dręczy w tej książce to- jak urodziła się ta pół-Orczyca skoro jej narodziny były przed otwarciem Mrocznego Portalu do Azeroth, przecież ludzie z Orkami nie żyli w och świecie. Olśni mnie ktoś?

Każdą książkę pisał inny autor, ale są naprawdę godne polecenia, a czyta się je z zapartym tchem (przynajmniej mi sie czytało). Zapraszam do dyskusji.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2495244
 
Numer ICQ
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 25-01-2006, 13:38   

Gorana (podobnie jak Lothar i Medivh) była postacią z Warcraft I i była półorkiem - szpiegiem. Skąd się wzięła nie wiem, ale z tego co pamiętam w pierwszej części nie było ani słowa o Dark Portalu. Twórcy najpierw wymyślili więc Goranę, a potem, że orkowie nie mieli kontaktu z ludźmi.

Manga Ryu napisał/a:
Każdą książkę pisał inny autor, ale są naprawdę godne polecenia, a czyta się je z zapartym tchem (przynajmniej mi sie czytało). Zapraszam do dyskusji.


Czytałem Władce i Strażnika, na ostatnią nie miałem już sił. Prawdę mówiąc pierwszą wojnę z orkami zupełnie inaczej sobie wyobrażałem, niż to było przedstawione w strażniku. Pisane były przez grupę typowych najemników piszących wszystkie takie pozycje na zlecenie i czyta się je typowo dla tych ludzi...

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
PrinceVejita Płeć:Mężczyzna
I'm only one...


Dołączył: 30 Wrz 2006
Status: offline
PostWysłany: 16-10-2006, 16:12   

Tu się zgadzam z Zegarmiszczem :) Wszystkie trzy książki są tak jakby napisane pod przymusem i w pośpiechu co nie wyszło im na dobre. Mnie osobiście najbardziej podobał się Władca Klanów. Trochę kródka ale w temacie. Podobał mi się ten mroczny zatęchły klimat. No i to spotkanie z ludzką dziewczyną. Tylko jedno co mnie raziło to tłumaczenie nazwisk Hellscream i Doomhammer. autor mógł je zostawić w oryginalnej wersji a nie pisać Piekielny Krzyk i Młot zagłady. Czekam na przetłumaczenie pozostałych książek ze świata WarCrafta bo w innych językach jest ich od groma!

_________________
Polując na demony uważaj by nie stać się jednym z nich....
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
2676985
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group