FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
  OST tanuki 2006

OST Tanuki 2006 dla:
.hack/SIGN
36%
 36%  [ 7 ]
Cowboy Bebop
47%
 47%  [ 9 ]
Air
10%
 10%  [ 2 ]
Gits2:Innocence
5%
 5%  [ 1 ]
Głosowań: 19
Wszystkich Głosów: 19

Wersja do druku
Azag Płeć:Mężczyzna
Shade Reaver


Dołączył: 06 Lis 2005
Skąd: Chruszczobród
Status: offline
PostWysłany: 27-10-2006, 23:04   OST tanuki 2006

Mam nadzieje, że czegoś takiego jeszcze nie było.

Generalnie więc chodzi o to, że wybieramy najlepszą muzykę z serii anime. Nie chodzi mi tu oczywiście o pojedyńczy czadowy opening czy ending, którego można słuchać 5 razy po skończeniu oglądania serii. Chodzi mi o całokształt serii - o utwory bez i z wokalami i podkłady do akcji. Czyli o OSTa, który zasługuje na miano najlepszego za to, że: doskonale pasuje do serii, można go słuchać długo po tym jak serie skończyło się oglądać etc. O muzykę porywającą serca, trzymającą w napięciu i wogóle nie będe się długo rozpisywał. O serie, w której wyróżnia się więcej niż dwa czy 3 utwory, ale na przykład 10.

Forma tematu żywcem zgapiona z Zegarmistrzowego wybierania Miss Tanuki 2006.
Robimy to w trzech etapach:
1) Etap zgłaszania OSTów:
Trwać on będzie od dziś przez 3 tygodnie czyli dokładnie do piątku 17 listopada. W tym czasie zgłaszający powinni:

a) Zgłosić do udziału po JEDNYM (liczbowo: 1) OST pochodzącym z serii anime, filmu anime czy jakiegokolwiek innego OAV (o ile oczywiście takowy film lub OAV posiada OST czyli dostatecznie dużo utworów - czyli na przykład ponad 10) itp.
b) Podać tytuł serii z jakiej OST pochodzi
c) Zachęcam też do tego by napisać trochę o tym jaki OST ma klimat co w dużej mierze zależy od rodzaju i klimatu panującego w serii, o której zresztą też można napisać dwa słowa. Prosiłbym też o krótkie umotywowanie swojej decyzji. Można również wymienić wybrane przez siebie utwory, które warto polecić innym.

2) Etap wyboru finalistów:
Głosowanie na forum - wybieramy 5 najlepszych OST - i oczywiście obowiązuje zakaz głosowania na swój typ. (oczywiście 5 jest w tym przypadku umowne i może się zmienić - nie spodziewam się tak dużego odzewu jak w przypadku Miss)

3) Finał

Ankieta z finalistami i wybór najlepszego OST

Pytanie dodatkowe nie obowiązkowe: Jak powinna się nazywać nagroda tanuki dla najlepszego OST?

_________________
"Doprawdy, najpewniejszą drogą do piekła jest droga stopniowa - łagodna, miękko usłana, bez nagłych zakrętów, bez kamieni milowych, bez drogowskazów"


Ostatnio zmieniony przez Azag dnia 06-01-2007, 00:34, w całości zmieniany 2 razy
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6320346
Azag Płeć:Mężczyzna
Shade Reaver


Dołączył: 06 Lis 2005
Skąd: Chruszczobród
Status: offline
PostWysłany: 27-10-2006, 23:08   

Zaczynam więc:
Miałem wahania pomiędzy Saikano i Tsubasa Chronicle. Ostatecznie przeważyło to pierwsze. Więc mój typ to Saikano
Saikano to fikcyjny dramat o uczuciu dwojga ludzi na tle brutalnych wydarzeń wojennych. Pomimo tego, że samą serię oceniłem zaledwie na 4/10 to muzyka zasługuje w moim odczuciu na duże wyróżnienie. Moim zdaniem doskonale pasuje do dramatu. Wpada w ucho, można ją nucić tak jak robił to główny bohater serii. Muzyka z Saikano ciągle bardzo mi się podoba pomimo, że serię oglądałem już jakiś czas temu. Jest też zróżnicowana i łapie za serce. Doskonale pasuje do wydarzeń dziejących się w serii i pomaga przy jej oglądaniu. Każdy dla kogo muzyka w serii jest ważna na pewno nie będzie pod tym względem zawiedziony.

Szczególnie polecam:
- Hoshi no hate: we wszystkich trzech wersjach: wokalnej, instrumentalnej i skróconej
- Tenkei
- Hikari no Taba, Kumo no Umi
- Opening i Ending rzecz jasna.

_________________
"Doprawdy, najpewniejszą drogą do piekła jest droga stopniowa - łagodna, miękko usłana, bez nagłych zakrętów, bez kamieni milowych, bez drogowskazów"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6320346
Smoczek Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 17 Kwi 2006
Status: offline
PostWysłany: 27-10-2006, 23:31   

Szkoda, że tylko anime xP (chyba, że nie do końca Cię zrozumiałem), no nic... skoro jest temat to napiszę co następuje:
Mam dwóch faworytów - FLCL oraz .hack/SIGN... wybieram jednak ten drugi tytuł - jest trochę bardziej dynamiczny i zróżnicowany, a w dodatku znacznie więcej jest utworów instrumentalnych.
Serii przedstawiać nie będę, większość raczej zna, samą muzykę zaś mogę określićw jednym zdaniu jako:
Połączenie niezłej jakości J-POPu, z całkiem przyjemnymi kawałkami instrumentalnymi i utworami, których zwyczajnie nie potrafię zakwalifikować do konkretnego gatunku/rodzaju.
Całość trzyma klimat w Anime, ale spokojnie można posłuchać podczas gry w "coś", czy nawet na ulicy.
Warte polecenia kawałki to na pewno:
"The Key of the Twilight"
"Aura"
"Fake Wings"
"Stray Child"
"Fear"
"Obssesion" (opening)

Tyle, dziękuję xD.

P.S. 3 tygodnie to chyba troszczkę za dużo xP.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
3256390
moloch Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 01 Wrz 2006
Skąd: Szczecin
Status: offline
PostWysłany: 28-10-2006, 07:26   

hmmmm ok ja zglaszam LOVE HINA i piosenki (z wesji podstawowej 25 odc.)


Warte polecenia to :

-Happy Happy Rice Shower
-Densetsu no Onsengame
-DAME DAME!!

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
6716612
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 28-10-2006, 10:59   

Koniecznie COWBOY BEBOP, z tym ze on ma chyba 4 OSTy, specjalne kawałki, muzyke z filmu... ;)

Oczywiscie muzyke komponowała Yoko Kanno... Utwory to mieszanka przeróznych gatunków, głównie jazz, blues. Są utwory na pianinie, saksofonie, swietne wokale, sporo w języku angielskim. Muzyka zdecydowanie ma swoją egzotyczną, nadzwyczajną nutke. IMHO najlepszy OST z całej dyskografii Yoko.

Mój głos:



Cowboy Bebop: OST 3-BLUE

* Track 01: Blue (5:05)
* Track 02: Words That We Couldn't Say (3:29)
* Track 03: Autumn in Ganymede (3:55)
* Track 04: Mushroom Hunting (3:19
* Track 05: Go Go Cactus (2:38)
* Track 06: Chicken Bone (4:56)
* Track 07: The Real Man (4:01)
* Track 08: New York Rush (5:05)
* Track 09: Adieu (5:40)
* Track 10: Call Me Call Me (4:43)
* Track 11: Ave Maria (5:49)
* Track 12: Stella By Moor (1:09)
* Track 13: Flying Teapot (3:33)
* Track 14: We Qui Non Coin (3:44)
* Track 15: Road to the West (2:56)
* Track 16: Farewell Blues (5:31)
* Track 17 (Hidden): The Real Folk Blues (No 3-4 -See You Space Cowboy-) (5:56)

Wytłuszczone utwory są wg mnie naprawde godne polecenia ;) Choc wszystkie są cudowne.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 28-10-2006, 17:38   

A ja wystawię OST do Air... generalnie cała muzyka I've Sound jest świetna.
Myślałem też o Mancinie i Blood+, i czymś Yuki Kajiury ale że ich zaraz ktoś inny zgłosi...



Więcej informacji (po japońsku) tu

Oczywiście mówimy o edycji dwupłytowej i oryginalnej (płyty o indeksach KSLA-0004~0005), bo tylko ta edycja zawiera wszystkie ścieżki użyte tak w grze jak anime (a także 6 nie wykorzystanych kompozycji).

Ta płyta w genialny sposób uchwyciła nastrój ciepłego, słonecznego, późnego lata. Do tego stopnia że wystarczy mi zamknąć oczy słuchając... i już leżę na wygrzanej słońcem łące słuchając cykania owadów w trawie ^_^;

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 28-10-2006, 18:49   

Nanami mnie uprzedziła... na wstępie spytam, czy to ma być tylko jedna płyta, czy też udział mogą brać wydania typu 5 in 1?

A do propozycji Nanami tylko dodam parę wartych uwagi utworów: Autumn in Ganymede, Mushroom Hunting (tylko nie koncertowa), Go Go Cactus, New York Rush (to ma też inną, zywszą wersję), Flying Teapot i Road to the West. Oczywiście trzeba lubić Bebop i Cool Jazz ^^.

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
IT. Płeć:Kobieta
Ukochana żona orka


Dołączyła: 15 Lip 2005
Skąd: Czeremcha
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 29-10-2006, 07:20   

Osty z Noir oczywiście. Na razie nie podam tytułu konkretnego albumu albo umownie podam Blanc Dance Noir coby było za dość konwenansom.

Noir jako takie odepchnelo mnie od siebie dosc daleko, szybko i z durzą siłą ale Sound Track...
Lullaby [Czy to wersja angielska czy japońska. Zwłaszcza tekst mi się podoba]
Canta per Me [Nieśmiertelne. Zawsze dobre. Na każdą porę i w dowolnym nastroju]
Corsican Corridor [W jakiś sposób przeszywające choć to spokojna i stonowana muzyka]
Romance [Zawsze mi się kojazy z Maurami. Nie wiem czemu...]
Em more [Sprzyja romarzeniu. Odpływam kiedy tego słucham]
Love [Tytuł mi nie pasuje za bardzo. W tej piosence jest więcej Życia niż Miłości]
At Dusk [O wiele za krutkie]
Melody Salva Nos [Mix bije na głowę obie wersje w oryginale i bardzo dobrze się śpiewa]
Maze [Szalona piosenka. Alicja w karinie czarów się zawsze kojaży]
Farewell Song <<Pisownia niepoprawna najpewniej>> [I to z kolei moglaby być piosenka z Love w tytule. Albo czymkolwiek. Jest doskonała]

Ost jest utrzymay w dziwnej, śrudziemnomorskiej klimatyce co słychać nawet jeśli słowa piosenki są po japońku lub angielsku. Gladkie, płynne melodie przelewają się nie tylko przez uszy ale i przez serce [a skoro ja to mówię to coś w tym jest] Nie znudził mi się od lat mimo badzo intensywnego słuchania. Do niektórych piosenek jestem wręcz przywiązana.


<<A co do Cowboya to co tak mało? Jeszcze Chicken Bone, Adieu, Flying Teapot i We Qui Non Coin powinno być wytłuszczone. A wogule to nie było jakiegoś wydawnictwa Wszystko w jednym? Bo z samych piosenek ktore ja lubię da się ze dwa osty zrobić...>>

Zastanawiałam się nad podaniem Wolf's Raina ale co by wtedy podała GoNik?

_________________
Nidere Ide Ime roechul
Et sore il Im sour
Kael Kaad Ardo Sono
Te Im ilne ke aono

Jestem Wodą, płynącą Wodą
Przynoszę Życie, służę Śmierci wiernie.

Odrobinę władcza. To bardzo dobre słowo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
9838391
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 29-10-2006, 10:08   

IT. napisał/a:
Zastanawiałam się nad podaniem Wolf's Raina ale co by wtedy podała GoNik?

GoNik podałaby wtedy OST do Petit Cossette, czyli jedną z najlepszych prac Yuki Kajiury

EDIT.

Le Portrait de Petit Cossette OST


1. Main Theme Of Petit Cossette
2. Somewhere I Belong
3. Moonflower
4. Sadness
5. Regret
6. Love Pain
7. Unhallowed
8. Leave Me Cold
9. Breakdown
10. In A Beautiful Morning Of May
11. Prophet's Dream, A
12. Undertow
13. Float
14. Fake Jewel
15. Silent Ceremony
16. Evocation
17. My Love, So Sweet
18. Houseki

Wytłuszczone oczywiście te 'naj'. Tylko dwie... bo inaczej musiałabym zaznaczyć całość!

Album jest według mnie popisem możliwości Yuki, w poprzednich ujawniały się skłonności kompozytorki do lekko schizofrenicznych brzmień, ale ze względu na serie, do których były robione, nie mogła pójść dalej w tym kierunku. Tu miała swobodę operowania dźwiękiem. OAVka sama w sobie mocno wpada w niezłą schizofrenię, więc muzyka jest tylko uzupełnieniem. Ale za to jakim!


Tak poza konkursem: OSTy do Ayashi no Ceres! Anime na oczy nie widziałam i widzieć nie chcę, ale muzyka jest naprawdę dobra!

_________________


Ostatnio zmieniony przez GoNik dnia 29-10-2006, 10:38, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 29-10-2006, 10:13   

IT. napisał/a:
A wogule to nie było jakiegoś wydawnictwa Wszystko w jednym?

Oczywiście, był Cowboy Bebop CD Box Set, czyli 5 płyt w jednym. Przy czym jedna płyta zawierała same remiksy, druga wersje live, a trzy pozostałe bardzo różne kawałki i trochę dialogów. Właśnie to chciałem zaproponować, ale nie wiem, czy wydania tak-bardzo-wielopłytowe wchodzą do konkursu. No i tam nie ma sensu podawać konkretnych tytułów, bo jest ich za dużo, nawet tylko tych godnych polecenia ;].

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Doreen Płeć:Kobieta
Little Lotte


Dołączyła: 02 Maj 2005
Status: offline
PostWysłany: 29-10-2006, 12:02   

Hmmm... Bebop był, Noir był, Hack//Sing był...
A! Vision of Escaflowne nie było!

Jedna z moich pierwszych i do dziś ulubionych serii, również ze względu na boską muzykę. No ale czego innego można się spodziewać po Yoko Kanno. Eszystki e osty są wspanaiałe, ale jeśli miałabym wybrać jeden to byłby to Lovers Only (nie zrażać się tytułem XD)

1. The Vision Of Escaflowne
2. Memory Of Fanelia
3. Dance Of the Curse
4. Zaibach
5. Flying Dragon

6. Cradle Song
7. Bird Cage Chain
8. Epistle
9. Perfect World
10. Blaze
11. Hitomi Theme
12. Angel
13. Arcadia

14. Mystic Eyes
15. The Story Of Escaflowne - End Title


Wytłuszczonych mogłabym słuchać w kółko (i często to robię). Dance of the Curse jest swoistą wizytówką serii, mimo że wcale nie przewija się w niej tak często. W Angel przewija się motyw z openingu (Yakusoku wa iranai) i mimo że sam opening jest dość radosną pioseneczką to w tej aranżacji potrafi wywołać dość silne emocje. Osobiście uwielbiam jeszcze Zaibach, ta piosenka jes z deczka psychodeliczna, coś jak Twisted Nerve z Kill Billa (to, co gwizdała "pielęgniarka")

_________________
"The tiny spark you give,
Also set my heart aflame...
That all the songs you hear me sing,
Are echoes of your name."

Ikonka stąd
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3149200
Azag Płeć:Mężczyzna
Shade Reaver


Dołączył: 06 Lis 2005
Skąd: Chruszczobród
Status: offline
PostWysłany: 29-10-2006, 13:20   

BOReK napisał/a:
Nanami mnie uprzedziła... na wstępie spytam, czy to ma być tylko jedna płyta, czy też udział mogą brać wydania typu 5 in 1?


Znaczy z tego co mi wiadomo to OST do CB było na kilku płytach - niemniej jednak to ciągle jest OST do jednej serii anime - więc ja bym był za tym, że OST jako całość bezwzględu na to na ilu płytach. Powiem też, że też myślałem nad zgłoszeniem OST do CB :)

_________________
"Doprawdy, najpewniejszą drogą do piekła jest droga stopniowa - łagodna, miękko usłana, bez nagłych zakrętów, bez kamieni milowych, bez drogowskazów"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6320346
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 29-10-2006, 14:14   

Hale ale, mnie właśnie chodziło o to, czy wydanie zawierające kilka płyt też się liczy. Ale skoro chodzi po prostu o muzykę z konkretnej serii, no to CB już zgłoszony :].

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
achiever
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 29-10-2006, 18:51   

To ja zgłoszę OST z Samurai Champloo.


Seria opowiada o perypetiach dwóch bezpańskich samurajach i młodej dziewczynie, którzy dążą do odnalezienia słonecznikowego samuraja (ma pachnieć jak słoneczniki), co jest pomysłem i pragnieniem tej ostaniej z trójki. Natomiast panowie w zasadzie głównie podróżują razem, by na koniec odbyć ostateczny pojedynek:) Po drodze cała trójka ma wiele różnych przygód i powoli rozwijane są historie poszczególnych bohaterów i ich osobowości. Na uwagę zasługuje grafika i dynamiczna animacja, zwłaszcza podczas walk, innowacyjne pomysły w niektórych epizodach no i przede wszystkim świetna muzyka.

Podkład w czasie trwania anime jest bardzo charakterystyczny i budujący, oprócz grafiki, najmocniej niespotykany nigdzie indziej klimat serii. Słyszymy głównie muzykę elektroniczną, którą osobiście nie wiem do jakiego podgatunku zaliczyć, upraszczając można napisać że jest klimatycznie techniczna opierająca się głównie na melodii, w mniejszej ilości na bitach, można powiedzieć, że jest zachowana prawdziwa równowaga. Jeśli miałbym tym dźwiekom przypisać jakiś kolor to postawiłbym na lekko ciemny, jednak podświetlany zielony mieszający się z czasem z jesiennym pomarańczem i letnią żółcią, jeśli to dla kogoś coś znaczy w ogóle:)

Opening jest ciekawy, bo jest to hip-hop ze świetnym podkładem i mimo że ten rodzaj muzyki to nie moja działka (techno, house i ogólnie elektroniczna występująca w serii już tak) nie wyobrażam sobie Samurai Champloo bez "Way of the samurai" (nie pamiętam czy tak rzeczywiście się nazywa). Natomiast ending "Shiki no uta" to dla mnie mistrzostwo świata i zdecydowanie najlepszy w mojej ocenie utwór muzyczny w tym anime i jakimkolwiek innym dotychczas ever:) Jest taki lekko melancholijny, ale jednocześnie radosny, że zawsze jak go słucham wchodzę w lepszy nastrój.
Powrót do góry
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 31-10-2006, 15:07   

No cóz, ja tez bym z checia zgłosiła cały ogół twórczosci muzycznej do Cowboy Bebop, ale wczytałam sie w regulamin i jest jak byk...

Cytat:
a) Zgłosić do udziału po JEDNYM (liczbowo: 1) OST pochodzącym z serii anime, filmu anime czy jakiegokolwiek innego OAV (o ile oczywiście takowy film lub OAV posiada OST czyli dostatecznie dużo utworów - czyli na przykład ponad 10) itp.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 4 Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group