FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  Hogfather the movie
Wersja do druku
Doreen Płeć:Kobieta
Little Lotte


Dołączyła: 02 Maj 2005
Status: offline
PostWysłany: 26-01-2007, 15:46   Hogfather the movie

Mam wrażenie, że Pratchettomaniaków ci u nas nie brak, dlatego rzucam temat.
Moje uwielbienie dla Świata Dysku jest, przyznaję bez bicia, bezgraniczne (zerka na cały cykl stojący dumnie na półce) tym niemniej jakimś cudem udało mi się przeoczyć wiadomość, że powstaje filmowa adaptacja Hogfathera. Jakiś tydzień temu natknęłam się na info, że dwuodcinkowy film tv powstał i został wyemitowany w brytyjskiej Sky One gdzieś w okolicy świąt. Zebrałam szczękę z podłogi i zaopatrzyłam się jak najszybciej (z wiadomych źródeł)
Nie obejrzałam go jeszcze w całości, ale to co widziałam pozwoliło mi już wyrobić sobie opinię.

Powiem tak:

Ten film nie wszystkim się spodoba.

Ja się zakochałam.

Zacznijmy może od tego, że dawno już nie widziałam tak wiernej adaptacji. Dialogi to w 3/4 kwestie żywcem wyciągnięte z książki. Po drugie, widać że próbowano sfilmować najwięcej jak tylko się da. Mamy więc praktycznie cały wątek z łazienką w Niewidocznym Uniwersytecie, mamy scenę z Nobbym i Visitem w sklepie, nawet Śmierć Szczurów przemyka przez ekran. Jedyne co zostało wycięte to kolędnicy pod wodzą Foul Ole Rona i radosna Cheerful Fairy (jej to nawet nie pamiętam z książki, ale sprawdziłam i faktycznie jest). Przez to film jest długi (3 godziny) i miejscami dość chaotyczny.
I teraz tak: dla ludzi, którzy książki nie czytali to nagromadzenie wątków różnych i różnistych może się wydawać bezsensowne. W ogóle jak dla mnie to nie jest film dla ludzi, którzy żadnej książki Pratchetta w ręku nie mieli. Wydaje mi się po prostu, że jest tam masa rzeczy, którch nie załapią.
Za to dla tych, którzy w Świecie Dysku siedzą od dawna... nie policzę, ile razy wydawałm radosne piski. "OMG, Śmierć Szczurów, OMG, Hex z plakietką 'Anthill Inside', OMG, łazienka projektowana przez Bloody Stupid Johnsona, OMGOMGOMG Łiiiii!!!!"
Ekhm, you get the point ^_^

Tak, chciałabym, żeby Pratchett był przenoszony na ekran właśnie w takiej formie - do bólu dokładnej i możliwej do pełnego docenienia tylko przez "czytaczy". Tak, wiem, że to mało opłacalny pomysł i że wielka produkcja zrobiona z rozmachem przyniosłaby dużo większe zyski i przyciągnęła więcej ludzi. Tylko że prawdopodobieństwo zarżnięcia klimatu gdzieś po drodze byłoby o niebo większe niż w przypadku filmu wyprodukowanego tylko dla tv, przy bardzo ścisłej współpracy z autorem.

No. Tyle na razie. Szczegółowe wrażenia z filmu będą, jak go w końcu obejrzę i jak ktoś jeszcze wykaże zainteresowanie tematem ;)

_________________
"The tiny spark you give,
Also set my heart aflame...
That all the songs you hear me sing,
Are echoes of your name."

Ikonka stąd
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3149200
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 26-01-2007, 16:03   

Film na podstawie książki ze Świata Dysku ?_?
Muszę obejrzeć (po sesji XD)

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 26-01-2007, 17:39   

*robi wielkie oczy*
ja to MUSZĘ zobaczyć!

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group