FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
  Jakich dodatków do Firefoxa używacie?
Wersja do druku
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 26-06-2007, 22:19   Jakich dodatków do Firefoxa używacie?

Przyznam, ze sam nie będąc szczególnie zaawansowanym "komputerowcem", chętnie poznam opinie na temat dodatków - co polecacie, a czego, broń Boże, nie instalować.

U mnie wygląda to tak:
1) Adblock+ - w dzisiejszych czasach rzecz chyba nieodzowna. Odkąd go zainstalowałem, skończyły się wszystkie problemy z reklamami, wjeżdżającymi na ekran. Biorąc pod uwagę, że łącze mam bardzo wolne, ma to dla mnie znaczenie nie tylko estetyczne.
2) DownThemAll - manager ściągania (akcelerator). Użyteczny dla mnie nie tyle ze względu na oryginalną funkcję (rzadko ściągam duże pliki), ale na możliwość zapisu niedokończonego pliku, z czym Firefox ma czasami problem.
3) FasterFox - podkręcacz do Firefoxa. Wiadomo, jak jest marne łącze to żaden program cudów nie zdziała, ale mimo wszystko przeglądarka szybciej chodzi - szczególnie widać to na stronach z bogatą grafiką.
4) Flashblock - kolejny nieodzowny dodatek. Flashowe animacje to prawdziwa zmora na niektórych stronach.
5) PDF Download - bardzo ułatwia przeglądanie i ściąganie plików pdf. Dla mnie niezwykle użyteczny.
6) Chatzilla - prosty, darmowy klient IRCa. Ach, co ja bym bez niej uczynił.
7) Extended Statusbar - spodobało mi się w Operze.
8) SecureLogin - też mi się spodobało w Operze.
9) Firebug + YSlow - obecnie raczej nie używam, ale swego czasu dzięki nim trochę poprawiłem grafikę na Tanuki.
10) Java Quick Starter - samosię zainstalowało, chyba niegroźne...


Ostatnio zmieniony przez Teukros dnia 03-01-2009, 00:38, w całości zmieniany 3 razy
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 26-06-2007, 22:35   

Adblock+ - dodatek który pokochałam miłością wielką i bezgraniczną. Ubija paskudne, latające badziewia, wyjące, migające, z uciekającym krzyżykiem. Ubija też te, które nie latają, ale się rozwijają na całą stronę. Zdecydowanie mój ulubiony dodatek. I jedyny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 26-06-2007, 22:45   

- Adblock+ + Filsterset.G Updater - problemy z reklamami zniknęły prawie całkowicie (oprócz niektórych denerwujących flashówek na cały ekran, których zablokować się nie da)
- Download Statusbar - podgląd ściągania
- DownThemAll! - menadżer pobierania dla FF, dzielenie plików na części i tym podobne bajery
- Fasterfox - przyspieszacz
- Flashgot - chyba wywalę, bo DownThemAll przejął wszystkie funkcje flashgeta, ale jeśli ktoś korzysta z tego ostatniego - przydatny bajer
- Foxmarks Bookmark Synchronizer - genialne, pozwala wysłać listę ulubionych na ichni serwer (po rejestracji i zalogowaniu się), aktualizować ją i ściągać na dowolnym komputerze, gdzie jest FF z tą wtyczką - doskonałe dla ludzi "mobilnych" ;)
- Foxytunes - przydatny bajer do zarządzania różnymi programami do słuchania muzyki z poziomu przeglądarki
- IE Tab - jeśli jakaś strona działa dobrze tylko pod IE, można przełączyć się na silnik przeglądarki Microsoftu
- ImageShack right-click - pozwala transloadować obrazki na IS z poziomu rozwijanego menu
- Rikaichan - czytania kanji/tłumaczenia po najechaniu na znaki, genialne *_*
- MinimizeToTray - pozwala minimalizować FF do traya
- Mouse Gestures - umożliwia zarządzanie przeglądarką (w stylu "zamknij tab", "następny tab" etc.) za pomocą gestów myszy
- NoScript - mam go zainstalowany, ale nie używam - dla ludzi przewrażliwionych na punkcie bezpieczeństwa ;)
- PDF Download - może się przydać ;p

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 26-06-2007, 23:03   

Z rzeczy opisanych wyżej:
- wszelkiego rodzaju bloki
- Flashgot i DownThemAll - z jakichś powodów do tego pierwszego się bardziej przyzwyczaiłem
- Download statusbar
- Pdf download

Z innych:
- Drag de go - do otwierania strony przez przeciąganie url-a na zakładkę
- User agent switcher - do MU
- StumbleUpon - do znajdowania nowych, często ciekawych stron wg. podanych wcześniej preferencji
- Session Page - by po włączeniu Firefoxa witały mnie strony, które miałem na nim przy zamykaniu.

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 27-06-2007, 08:24   

Nie korzystam właściwie z dodatków (poza nieodzownym Adblockiem, oczywiście)

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Crack Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 27-06-2007, 15:26   

Z już wymienionych:
- Download Statusbar
- FasterFox
- Foxytunes
- PDF Download

Inne:
- All-in-One Gestures - dla obsługi środkowego przycisku myszy
- Firebug - szwajcarski scyzoryk: debugger JavaScript, edytor źródła strony i stylów, przeglądarka struktury dokumentu i podgląd ładowanych plików
- GMail Notifier - powiadamia o nowej poczcie
- Save as Image - zapisuje zrzut ekranu strony lub jej fragmentu do pliku
- Tab Mix Plus - rozszerza funkcjonalność zakładek, w tym przywracanie przypadkowo zamkniętych
- Web Developer - pasek z przydatnymi narzędziami, m.in. czyszczenie cookies dla aktywnej domeny i sprawdzanie poprawności kodu

_________________
One to rule them all, One to find them,
One to bring them all and in peace bind them
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 27-06-2007, 17:14   

O, jest plugin do FF GMail Notifier? O_o
Dla mnie osobiście lepszy jest osobny program by Google, przeglądarkę nie zawsze mam otwartą ;)

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 27-06-2007, 17:19   

Adblock. Oczywiście.
Moji. Wbudowany słownik japoński.
Mnenhy - małe cacuszko, główna funkcja - kodowanie i dekodowanie. UUencode, ROT13, Base-64, i wiele wiele innych
ImageZoom - pozwala zmieniać wymiary obrazka w przeglądarce - w tym dopasowanie do szerokości ekranu.
Hacki i tweaki:
DownloadManagerTweak - najprostszy, dokuje managera jako Tab
Tabbrowser Preferences - pozwala na zmianę pewnych zachowań FF których normalnie nie da się zmieniać
TweakNetwork - pozwala konfigurować pewne normalnie niedostępne ustawienia sieci
SearchPluginHacks - pozwala na usuwanie niechcianych wyszukiwarek
CacheViewer - zgodnie z nazwą...

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Irian Płeć:Kobieta


Dołączyła: 30 Lip 2002
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 27-06-2007, 17:23   

Adblock, Fasterfox Mouse Gestures, Tab Mix Plus, Web Developer, IE Tab z wymienionych

Colorzilla z niewymienionych. Mała rzecz a cieszy - dodaje pipetkę taką, jak w fotoshopie, bardzo przydatna przy dobieraniu schematów kolorystycznych.

_________________
Every little girl flies.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 27-06-2007, 17:49   

Ja postanowiłem właśnie wypróbowac tego adblocka. Tak, do dzisiaj nie używałem żadnych dodatków, a wszelkie wyskakujące cholerstwa ubijałem osobiście (w czym nabyłem dużą wprawę ^^'). Ciekawe, czy mój rewolwer zdąży zardzewieć.

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 29-06-2007, 13:04   

Zainstalowałem TweakNetwork. Ponieważ nie znam się na ręcznym konfigurowaniu sieci (Co to jest Pipelining? Albo Proxy Pipelining?), wrzuciłem profil "power". Z tego co widzę, działa - strony wskakują trochę szybciej. Swoją drogą, mam zainstalowanego FasterFoxa, TweakNetwork i jeszcze FireTune for Firefox. Czy te wszystkie dopalacze aby się nie pogryzą?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Crack Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 29-06-2007, 18:44   

Nie powinny, ale włączone profile niekoniecznie muszą odpowiadać rzeczywistym ustawieniom.
Pipelining to transmisja kilku żądań HTTP na raz w ramach jednego połączenia z serwerem, bez czekania na odpowiedź.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Pipelining

_________________
One to rule them all, One to find them,
One to bring them all and in peace bind them
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
Loko Płeć:Mężczyzna
Aspect of Insanity


Dołączył: 28 Gru 2008
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 03-01-2009, 00:29   Dla posiadaczy M Firefox: DOdatki, coś polecacie?

Ja sam jestem użytkownikiem programu Mozilla Firefox i dość dawno już kolega pokazał mi pewne dodatki z nim związane (nie mówię tu o skinach). Oto te które ja mam:

>FireGestures - pozwala nam wydawać polecenie prawym przyciskiem myszy (np.
lewo+prawo=nowa karta|lewo=cofnij|prawo=w przód itp)

>Tiny menu - zwija cały pasek menu do jednej zakładki

>Download Statusbar - sprawia że gdy coś ściągamy, nie otwiera nam się nowe okno tylko postęp jest pokazany w małym pasku na samym dole okna (lub jest całkowicie ukryty).

Ja mam tyle. Jeśli wy jakieś macie napiszcie ew. polećcie.

_________________
That is all in your head.

I am and I are all we.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 15-01-2009, 20:32   

Adblock Plus - dzięki niemu mogę przeglądać niektóre strony bez niepotrzebnej straty czasu i nerwów. Umożliwia także normalne korzystanie z forum Tanuki (pod Operą nie ma tego dodatku, w wyniku czego wyświetlają się flashowe reklamy zasłaniające dolną część menu "profil").
WOT - czyli Web Of Trust, oblicza średnią ocen dla danej witryny, przez co można uniknąć przykrych niespodzianek (strona niebezpieczna na liście wyników googla jest oznaczana czerwonym kółeczkiem. Te z zielonym są absolutnie bezpieczne. Forum Tanuki ma zielone kółeczko :) ).
Pal diabli, że oznaczył jako niebezpieczną Subetę (i tak jej nie używam póki co)...
Download Statusbar - dzięki niemu nie odpala się przy każdym ściąganiu dodatkowe okienko, co pod Windowsem, gdzie mam tylko 1 pulpit, jest dość kłopotliwe. Zamiast tego pojawia się na dole okienka pasek postępu, na którym widzę, ile procent pliku się ściągnęło i ile pozostało czasu do końca (po więcej informacji wystarczy najechać na daną pozycję myszką).
ChatZilla - jak dotąd jeden z najlepszych klientów IRCa dających się uruchomić pod Windows (pod Ubuntu używam Irssi). Po pierwsze - całkowicie darmowy. Po drugie - posiada możliwość ustawienia kodowania na UTF-8. Po trzecie - działa :)
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Samuel Płeć:Mężczyzna
Dinozaur


Dołączył: 17 Sty 2009
Skąd: Warszawa/Marysin
Status: offline
PostWysłany: 26-01-2009, 19:19   

Oprócz kilku z tych opisanych powyżej, bardzo przydaje mi się All-In-One Sidebar - automatycznie ukrywający się panel boczny. Głównie używam go do zakładek, historii odwiedzanych stron i patrzenia na pasek postępu przy ściąganiu wielu plików na raz, ale z tego co widziałem, ma też parę innych opcji.
Poza tym, ale to już ze względu na własne niezdrowe zainteresowania, zainstalowałem sobie vnDict i AVIM. Pierwsze to słownik wietnamskiego, wyświetlający tłumaczenie dla dowolnego zaznaczonego słowa, a drugie to taki sprytny plugin do pisania wietnamskich znaków diaktrycznych. Tôi học tiếng Việt, mà tiếng Việt khó lắm ;)

_________________
ॐ भूर्भुवः स्वः । तत् सवितुर्वरेण्यं ।
भर्गो देवस्य धीमहि । धियो यो नः प्रचोदयात् ॥
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group