FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  Eurowizja
Wersja do druku
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 25-05-2008, 11:15   Eurowizja

Wiem, być może kogoś to zdziwi, ale oglądałem toto - cóż, zobowiązania zawodowe. Owszem, prawda jest taka, że dziś można by się nawet obyć bez piosenek a wyniki głosowania byłby identyczne.

Ale, na przekór wszystkiemu, ja będę pisał o piosenkach. Polska przygrubawa Celine Dion z odzysku zajęła należne jej miejsce - ostatnie, ex equo z Anglią. Wygrała mniejszość seksualna przysłana przez Putina, zaś wszystkie pozostałe istotne miejsca zajęło kraje z tego samego kręgu - Serbia, Armenia, Grecja, Ukraina. Wyjątkiem była zaskakująco dobra Turcja.

A co było godne uwagi i radosne? Przede wszytskim Jack Sparrow et consortes z Łotwy - http://pl.youtube.com/watch?v=_dNB4g0AcH8&feature=related Jednak dzikie salwy śmiechu u mnie i u moich znajomych wzbudziło Angel Sanctuary z Azerbejdżanu - http://pl.youtube.com/watch?v=cTNREz9CVs4&feature=related
Przejdź na dół
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 25-05-2008, 12:06   

WŁASNIE OBEJRZAŁEM LITEWSKĄ PIOSENKĘ I STWIERZAM ŻE... TA KOBIETA JEST FACETEM!

a reszta to bieda&przemoc. na polske głosowała nasza emigracja, na reszte sąsiedzi.
Totalna klęska... nie rozumiem po co wysyłać jako reprezentanta osobe, która nie umie mówić po Polsku... nigdy nie potrafiłem zrozumieć, czemu na eurowizji śpiewamy po angielsku jakbyśmy się wstydzili naszej ojczystej mowy.

A piraci i tak zatonęli.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Abigail Płeć:Kobieta
Naleśnikara


Dołączyła: 29 Mar 2006
Skąd: Lublin
Status: offline
PostWysłany: 26-05-2008, 16:03   

Też to oglądałam, głównie z powodu aniołka i diabełka z Azerbejdżanu, których zobaczyłam wcześniej na youtube i byłam ciekawa, co jeszcze tegoroczna Eurowizja nam zgotuje. W rezultacie zapamiętałam głównie piosenkę z Turcji - rzeczywiście niezłą i bodajże z Bośni. Zdziwiło mnie niskie miejsce Niemiec, bo choć sama za taką muzyką, jaką zaprezentowali, nie przepadam, to wydaje mi się, że właśnie coś w tym stylu króluje teraz na listach przebojów.
Poza tym uśmiałam się widząc głosy dla Polski - z Anglii i Irlandii. Ciekawe, dlaczego akurat z tamtąd ;)

_________________
Here's the last toast of the evening, here's to those who still believe
All the losers will be winners, all the givers shall receive
Here's to trouble-free tomorrows, may your sorrows all be small
Here's to the losers, bless them all!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
9658926
krew_na_scianie Płeć:Kobieta
kościsty seksapil


Dołączyła: 23 Gru 2007
Skąd: Bełchatów/Łódź
Status: offline

Grupy:
House of Joy
PostWysłany: 27-05-2008, 22:17   

Niestety eurowizja z roku na rok staje się jeszcze gorsza.. W tym roku były to wręcz same produkty. Piękni do bólu ludzie, wręcz ideały, nie piszące własnej pisoenki jak np. Rosja która song zamówiła u Timbalanda. Jedna wielka machina promocyjna z wielkimi wydatkami pienięznymi jak Ukraina. Jak to świadczy o konkursie czy jakkolwiek to nazwiemy? Gdzieś, gdzie nie wygrywa piosenka tylko uroda i ruszanie ciałem i wielkie show? Pamiętam jedną eurowizję, dzięki której poznałam "Unsubstantial blues" z Węgier ale to co się działo w tym roku...

Na piosenke z Łotwy nie mogłam patrzeć, nagromadzenie kiczu i komerchy było zbyt duże..Song starszych panów z Chorwacji nie był najgorszy, nie rozumiem po co kompletnie dodali na koniec efekt djowski no ale było całkiem, całkiem. Song z Bośnii i Hercegowiny nie był najgorszy, jego otoczka za to lekko męcząca... Ogółem te niby śmieszno - kabaretowe otoczki na eurowizji były strasznie kiczowate, aż się zastanawiałam czy tym ludziom nie jest wstyd w tym wieku tak występować?? Ja bym sie pod ziemią zapadła..No Angels chyba nie mogły znaleźć "dłuższych" kreacji!! Z piosenką też się nie popisały.

Co mi się podobało? Song z Francji. Nie wiem czy dobry, ale do mnie trafił. Piosenka z Norwegii też mi zaimponowała.

Ah oczywiście nie będę pisac o tym politycznym rozdawaniu głosów...Sąsiedzi - sąsiadom, okropne no..

_________________
"Ci, którzy nie pamiętają przeszłości, skazani są na jej powtarzanie."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9343376
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 28-05-2008, 11:21   

Ta piosenka o piratach jest, jak na mnie, zbyt umcykowa - jakoś mi ten dyskotekowy beat tu nie pasuje...
Muzycznie bardziej mi się podobało Azerbejdżańske Angel Sanctuary ;)

A, że komercja - takie są gusta mas. Nie liczy się piosenka. Liczy się show. Nie pamiętam, kiedy na Eurowizji było coś naprawdę godnego uwagi (jeśli było, to pewnie było daaawno). I dlatego nie sądzę, bym chciał to oglądać ;] No, chyba, żeby pozostałe kanały siadły, książki się spaliły, zestaw do rysowania zniknął, komputer i komórkę szlag trafił i cały czas była ulewa uniemożliwiajaca wyjście z domu. I to wszystko naraz >]

Z resztą same kiczowate piosenki nie są jeszcze najgorsze. Najgorsze jest podejście głosujących, którzy nie oddają głosu na lepszą piosenkę, tylko na "swoich", choćby nie wiem, jakie to było dno.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Azag Płeć:Mężczyzna
Shade Reaver


Dołączył: 06 Lis 2005
Skąd: Chruszczobród
Status: offline
PostWysłany: 05-06-2008, 21:40   

Chciałem właśnie założyć taki temat a tu juz jest :).

Eurowizji nie oglądam w TV od czasu jak conajmniej połowa reprezentantów śpiewa po angielsku - zbiegło się to między innymi z głosowaniem SMSami (czy one dalej są ?? :) - pewnie tak - hahaha ).

Teraz patrze sobie na ten rok na youtubie - tylko dlatego, że znajomi pojechali na kocert jakiejś tam Patrycji (jestem obecnie w Sztokholmie).

Przepraszam administratorów że muszą to wyciąć, ale obecnie Eurowizja to cut - przez duże G - to samo odnosi się do piosenki Isis G - przez duże G. Taka jest moja opinia i do czasu jak wykonawcy znowu nie będą śpiewać w ojczystych językach (czyli kiedy Eurowizja nie bedzie znowu przeglądem piosenek eurupejskich) a piosenek znowu nie bedzie oceniać jury (świadome muzyczne)


Chwała wszystkim, którzy śpiewają w rodzimych językach na Eurowizji, a ich utwory zawierają motywy narodowe ich krajów.

krew_na_scianie napisał/a:
"Unsubstantial blues" z Węgier

Ja tak poznałem to: i to jest to po co istnieje Eurowizja - moim zdaniem
http://pl.youtube.com/watch?v=JPSZxPGv7dI&feature=related

As you wish...

IKa

_________________
"Doprawdy, najpewniejszą drogą do piekła jest droga stopniowa - łagodna, miękko usłana, bez nagłych zakrętów, bez kamieni milowych, bez drogowskazów"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6320346
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group