FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  Rysunk adrishu
Wersja do druku
adrishu Płeć:Kobieta


Dołączyła: 15 Lip 2009
Skąd: Poland ;)
Status: offline
PostWysłany: 15-07-2009, 10:13   Rysunk adrishu

Rysuję od dawna (pierwszą "mangę" stworzyłam w wieku 5 lat,wraz z mamą) XD
Chciałabym Wam zaprezentować moje bazgroły...
Na początek Chii z "Chobits" :P
Co o tym myślicie?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
632480
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 15-07-2009, 12:56   

Fajnie, że próbujesz dosyć trudnych ułożeń ciała, bo rysowanie postaci od tyłu wcale nie jest łatwe, ale... Anatomia, koniecznie musisz ją poćwiczyć, bez tego żaden rysunek postaci ci nie wyjdzie. Tutaj niestety to widać, głowa jest za duża w stosunku to reszty ciała, nawet jak na standardy anime, szyja jest za cienka (ale sprytnie to zamaskowałaś włosami), a ręce za krótkie i chude. Inna sprawa, że aż tak wykręcić głowy do tyłu się nie da, chyba że jest się kotem ;) Poćwicz też rysowanie wlosów, na razie są zbyt sztywne, przez co nie wyglądają naturalnie, ale jakby były natapirowane i potraktowane dużą ilością lakieru do włosów. Skupiasz sie na detalach, jak np sukienka czy kwiatek we włosach, ale zapominasz że powinno się postepować "od ogółu, do szczegółu". Najpierw porządny szkic postaci, potem zabawa w ozdoby :) I jeszcze jedno, spróbuj uzyskiwać efekty światłocienia nie poprzez rozmazywanie ołówka, ale przez różnicowanie linii i zmianę "natężenia" plamy (jak chcesz żeby coś było ciemniejsze, po prostu mocniej potraktuj to ołówkiem). Nie jest źle, ale jeszcze dużo pracy przed Tobą :)

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
adrishu Płeć:Kobieta


Dołączyła: 15 Lip 2009
Skąd: Poland ;)
Status: offline
PostWysłany: 16-07-2009, 10:09   

Dziękuję bardzo za wskazówki i rady;)
Co jakiś czas będę dodawać kolejne rysunki,mam nadzieję,że będą już odrobinę lepsze:P
Szczerze mówiąc rysuję bardzo dużo,ale nie zawsze jest to manga... Czytałam trochę poradników i książek o rysowaniu tego typu rzeczy,ale niestety nie zawsze mi wszystko wychodziło tak jak trzeba,bo za każdym razem dodawałam coś od siebie,lub chciałam poprawić...Nawet nie wiem dlaczego (?)
Jeszcze raz arigato ^^

EDIT:kolejne dwa rysunki.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
632480
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group