FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
  Rysunek Majo-san...
Wersja do druku
Majo-san Płeć:Kobieta


Dołączyła: 31 Sie 2009
Status: offline
PostWysłany: 30-01-2010, 16:59   Rysunek Majo-san...

Dobra, myślę sobie ja też potrafię (...). Niedawno zaczęłam rysować i postanowiłam wrzucić ten rysunek, ponieważ różni się od moich pozostałych. Zacznę od twarzy, poszłam na łatwiznę, gdyż w twarzy nie jestem dobra (tak, obiecuję, że się poprawię). Następnie powiem coś o lewej rączce, specjalnie ją tak zrobiłam, ucięłam dłoń (w tym też nie jestem dobra). Prawę ramię jest z tyłu (żeby nie mylić kawałka płaszcza i nie uznać, że to prawa ręka). Włosy też nie są wspaniałe, ale dopiero zaczynam. Proszę o jakieś wskazówki i wskazanie mi błędów. Przepraszam za rysowanie na kratce i za białe ślady (widocznie przedobrzyłam z gumką). Aha i proszę nie krzyczeć. ;)
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinek17 Płeć:Mężczyzna
More Exorcists!


Dołączył: 30 Sty 2010
Skąd: Piła
Status: offline
PostWysłany: 31-01-2010, 21:14   

Kratka kratką.
Ekspertem w rysowaniu nie jestem choć coś tam umiem i mam jako takie ambicje.
Powiem tak chwalić nie będę, choć powinienem.
Powiem tylko co mi się podoba a co nie ;p

Więc:
Dobrze ci idzie anatomie korpusu i nóg, z rączkami troszkę gorzej (choć nie wiem może miały tak wyglądać) szyja coś mi nie pasuje a konkretnie proporcjonalność głowy do niej.
Gdyby miała otwarte i bardziej wyraziste oczy było by lepiej ale jeśli twarz wychodzi ci słabiej to dobrze ,że ją sobie odpuściłaś.
Szczerze mówiąc nie znam tej postaci jeśli jest ona z jakiejś M&A
Powinnaś trochę pocieniować wnętrze płaszcza, i poprawić jego wewnętrzny kontur tak by się odróżniał.
Zazdroszczę ci anatomii...
A i zapytam czy rysowałaś postać z pamięci,wymyśliłaś,czy kopiowałaś??

A tak i jeszcze jedno nie pisz w poście żebyśmy nie krzyczeli (jeśli chodzi o wrogie nastawienie lub ten-! znak interpunkcyjny) bo ludzie nie powiedzą ci wtedy prawdy żeby ci czasem przykro nie było ;p
Pisz raczej ,że prosisz o krytykę,jak ci napiszą kilka ostrych słów to sama będziesz zła na siebie i żeby im udowodnić że rysujesz lepiej będziesz poświęcała jakiś tam czas na trenowanie rysowania.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
9119258
Majo-san Płeć:Kobieta


Dołączyła: 31 Sie 2009
Status: offline
PostWysłany: 01-02-2010, 13:14   

Po pierwsze naprawdę dziękuję Ci za odpowiedź, bo myślałam już, że nikt nie ma ochoty tego komentować.:) Postać nie jest z M&A, wymyśliłam ją sama. Teraz jak wspomniałeś o szyji, to też mi się wydaje jakaś dziwna. Będę pracować nad tym cieniowaniem. Anatomia jakoś mi wyszła (mniej więcej), ale tylko po prostu zaczęłam rysować "na oko" (mniej więcej). Głowę sobie odpuściłam, bo naprawdę coś mi z nią nie idzie. Prośba o nie krzyczenie, to taki odruch, bo spotykam czasem ludzi, którzy z jakiegoś powodu się wyżywają (nie chodzi o rysowanie). Wczoraj przyszedł mi do głowy pewien pomysł na postać, ale będę musiała się trochę bardziej natrudzić, poza tym muszę jeszcze dokończyć coś co wczoraj narysowałam. Może umieszczę tu obydwie prace. Przepraszam, jeśli post wygląda nieskładnie, piszę na szybko. Mam nadzieję, że jeszcze ktoś mi doradzi w następnych pracach, jak również Ty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinek17 Płeć:Mężczyzna
More Exorcists!


Dołączył: 30 Sty 2010
Skąd: Piła
Status: offline
PostWysłany: 02-02-2010, 02:13   

Jasne wstaw jakieś nowe prace, z chęcią oglądnę i dodam coś od siebie.
Niektórzy owszem lubią się wyżyć ale to głównie dla tego iż przerabiali te same procesy i widzą ,że nowi ludzie w tym temacie robią podobne błędy do nich(na początku) i chcą przed tym przestrzec/uchronić.
Moim zdaniem krytykę można zamienić w świetną motywację;p
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
9119258
Majo-san Płeć:Kobieta


Dołączyła: 31 Sie 2009
Status: offline
PostWysłany: 05-02-2010, 23:04   

No i znów cały tydzień siedziałam, a dopiero dziś udało mi się uzyskać prawie to co chciałam. Wrzucam następny rysunek, niestety znów na kratce, ale czuję się na niej bezpiecznie. :D Co nie znaczy, że wciąż będę rysować na kratce. Postać nie cała, bo po prostu mi się spać chce, zresztą nie zmieściłaby mi się w zeszycie. Nie będę teraz wymieniać co mi poszło źle, trochę dużo by tego było, zostawiam to Wam. Powiem tylko, że ta bluzka nie przylega do ciała, tzn. chciałam osiągnąć taki efekt. :) Prosiłabym o konstruktywną krytykę. :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sm00k
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 06-02-2010, 00:17   

Jak porównam to ze swoimi bazgrołami z początków...

1.
Podoba mi się dynamika. Czuć ruch, co nie jest regułą nawet u profesjonalistów. Proporcje są trochę zachwiane, lecz to kwestia praktyki, ew. sesji z lustrem. Wybrałaś też trudną postawę ciała, a zniekształcenia wydają się wynikać z samej perspektywy.

2. Biust jednakowej wielkości i wysokości, więc jest dobrze >]

Prawda stara jak świat - rysuj. Dużo. Masz dobre oko i sprawną rękę, potrzeba kunsztu . A to tylko treningiem osiągniesz.

Osobiście zalecałbym więcej prac w rodzaju pierwszej próbki.
Powrót do góry
Galnea Płeć:Kobieta
Wierna Imperialistka

Dołączyła: 31 Mar 2009
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 06-02-2010, 00:46   

Jeśli kratka ci pomaga, to póki ćwiczysz z niej nie rezygnuj - będzie ci łatwiej mierzyć proporcje. Za to może z zeszytu przerzuć się na blok A4 - ja przynajmniej wolę rysować na większym formacie. Jeśli z kolei poczujesz się pewniej i będziesz chciała coś stworzyć "bardziej na serio", wtedy czysta kartka będzie odpowiedniejsza.

Co do pierwszego rysunku - proporcje. Głowa jest stanowczo za mała w stosunku do reszty ciała (pomijając już fakt, że ma dość dziwny kształt). W związku z tym korpus jest za długi, a cała sylwetka wygląda nieco klocowato. Podobnie z ręką: ramię i przedramię powinno mieć taką samą długość. Dobrze, że zaznaczyłaś uwypuklone przy zgięciu mięśnie naramienny i dwugłowy, ale za to przedramię jest zbyt spłaszczone - normalnie w pobliżu stawu łokciowego jest nieco szersze, a zwęża się w kierunku nadgarstka. Poza tym pod szyją powinny się uwypuklić obojczyki.
Biust znajduje się mniej więcej w odpowiednim miejscu, za to talia jest za niska i zbyt długa. Biodra w tej pozycji powinny być na równym poziomie i mieć taki sam kształt. Brakuje marszczenia tkaniny przy łokciu i przy pachwinach. Poza tym nieźle.

Drugi obrazek jest lepszy. Oczy mają dobry rozstaw, a nos, podbródek linia włosów i czubek głowy są w poprawnej odeń odległości. Usta niestety są za nisko, a prawy kąt żuchwy za wysoko i za bardzo odstaje - przejście powinno być płynniejsze. Włosy takie sobie. Co mi w twarzy najbardziej nie pasuje, to nierówne oczy (nawet w ujęciu 3/4 nie powinno być takiej dysproporcji) i zbyt szpiczasty podbródek położony na bok od osi pośrodkowej.
Szyja stanowczo jest za cienka - powinna sięgać mniej więcej ukrytego pod włosami lewego ucha. Normalnie nie ma też kształtu rury, a w klatkę piersiową przechodzi płynniej. Brakuje obojczyków, za to szerokość ramion i klatki jest proporcjonalna do wielkości głowy. Brakuje krzywizn mięśni na lewym ramieniu.

Ogólnie nie jest źle, choć musisz trochę poćwiczyć (ale kto z nas nie musi...). Przede wszystkim anatomia i proporcje - bez tego nie da się ruszyć. Jeśli mogę coś poradzić, to staraj się przyglądać żywym ludziom i zdjęciom, podpatrywać w jaki sposób zmieniają się kształty ciała w zależności od pozy. Ćwicz rysując ze zdjęć - na początku normalnie, a gdy już mniej więcej będziesz czuła anatomię, dopiero zacznij stylizować na mangę. Ewentualnie mogę polecić 8 tom "Jak powstaje manga: anatomia" (chyba nawet ostatnio wznowiono wydanie), zawiera sporo przydatnych wskazówek i wzorców z których można czerpać.

Tyle mojego amatorskiego marudzenia. Mam nadzieję, że nie czujesz się skrzyczana ;)
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
 
Numer Gadu-Gadu
2483333
Majo-san Płeć:Kobieta


Dołączyła: 31 Sie 2009
Status: offline
PostWysłany: 06-02-2010, 11:12   

Galnea napisał/a:
Mam nadzieję, że nie czujesz się skrzyczana ;)

Nie, wręcz przeciwnie nabrałam motywacji. Dziękuję Ci Sm00ku i Galneo, właśnie czekałam na taki komentarz, który zaczepi o każdy szczegół. Poprawię się na pewno, będę dużo ćwiczyć. Jak już będzie lepiej to wrzucę coś, ale to pewnie trochę potrwa. Dziękuję jeszcze raz. :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Majo-san Płeć:Kobieta


Dołączyła: 31 Sie 2009
Status: offline
PostWysłany: 28-02-2010, 18:08   

Naszła mnie ochota na rysowanie, a więc wstawiam Harribel z Bleacha. Bleach nie jest moim ulubionym anime, ale uwielbiam wygląd Harribel. Co do rysunku to widziałam taki obrazek i postanowiłam go narysować, najpierw patrzyłam jak to ogólnie wygląda, a potem dodałam od siebie rzeczy. Wyszły mi trochę za duże oczy i chyba zbyt ciemne, ale lubię jak jest dużo czerni. Liczę na Wasze pouczające komentarze. :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mirror Płeć:Kobieta
Santa Echoś.


Dołączyła: 16 Gru 2009
Skąd: Bo... ja... Nie pamiętam.
Status: offline
PostWysłany: 28-02-2010, 18:17   

Twarz jest jak najbardziej ok. Ale szyja jest za długa, prawdopodobnie za chuda i ramiona (a przynajmniej ich widoczna część) dziwnie wyglądają.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7664650
voltex Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 19 Lut 2010
Status: offline
PostWysłany: 09-03-2010, 00:39   

Rysunek 1. No niezbyt ci wyszedł. Twarz i włosy do wymiany, płaszcz wyszedł strasznie sztywny. Dobrze, że unikasz rysowania dłoni, bo to dosłowni plaga początkujących rysowników i by popsuło cały rysunek. Tors i nogi są ok ;) Ogólnie zmień kartkę i razi jeszcze brak cieniowania.

Rysunek 2. Już lepszy rysunek. Usta i szyja fail. Oczy również mi się nie podobają, nie mają tej głębi. Włosy o niebo lepsze niż w pierwszym rysunku, ale trzeba nad nimi troche popracować. Ma troche odstające cycki, ale ujdą :P

Rysunek 3. Najlepszy ze wszystkich. Włosy w końcu przyzwoicie wyglądają. Oczy też w porządku. I to wszystko co mogę tu ocenić. :P
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
~~mukuru Płeć:Kobieta
Drama Queen


Dołączyła: 29 Mar 2009
Status: offline
PostWysłany: 09-03-2010, 16:38   

Mi najbardziej podoba się właśnie pierwszy- widać w nim ruch i emocje. Twarz i włosy rzeczywiście nie wyszły najlepiej, ale tego akurat można się z czasem nauczyć. Podoba mi się też dlatego, że jest najbardziej oryginalny, widać, że to kreatywna praca Majo-san, a nie kopia czyjegoś rysunku czy praca z tutorialem, a to też się liczy. Jak na początki proporcje ciała są zaskakująco dobre (wolę nie myśleć o moich pierwszych rysunkach!). Ciekawa jestem, jak by wyglądał po dodaniu cieniowania albo pogrubieniu linii, Majo-san, jeżeli to zrobisz daj mi znać, chętnie zobaczę ;)
Drugi najmniej mi się podoba z całej trójki. Usta, brwi, oczy, szyja... Coś mi w nich nie pasuje.
Trzeci jest chyba najbardziej 'poprawny'- mocna, pewna kreska, właściwie nie ma się do czego przyczepić.
Rysuj dalej, na razie całkiem nieźle ci wychodzi!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
12287571
kinek17 Płeć:Mężczyzna
More Exorcists!


Dołączył: 30 Sty 2010
Skąd: Piła
Status: offline
PostWysłany: 13-03-2010, 12:40   

Witam po długiej nieobecność i lenienia się, czas ten poświęciłem na ćwiczenie, ale co tu o mnie widzę ,że jesteś odemnie bardziej pracowita ;p
Ładne rysunki zaczynasz tworzyć ;p
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
9119258
Majo-san Płeć:Kobieta


Dołączyła: 31 Sie 2009
Status: offline
PostWysłany: 15-03-2010, 10:44   

Zachęcona komentarzami wrzucam następny rysunek, który narysowałam wczoraj. Chciałam narysować coś innego, ale nie mogłam się uporać ze swoim pomysłem. Sama nie wiem dlaczego panienka siedzi z rączkami w górze i sobie ziewa, inaczej to wyglądało w mojej wyobraźni. :) Myślę, że rysunek nie jest taki zły, ale czekam na Waszą krytykę. :)
~~mukuru napisał/a:
Ciekawa jestem, jak by wyglądał po dodaniu cieniowania albo pogrubieniu linii, Majo-san, jeżeli to zrobisz daj mi znać, chętnie zobaczę ;)

Chyba już tego nie zrobię, bo jak za jednym razem nie dokończę rysunku, to potem nie umiem go dokończyć, albo jest mi bardzo trudno. xD
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Alex Ashtray. Płeć:Mężczyzna
*Androgyne Emo*


Dołączył: 15 Mar 2010
Status: offline
PostWysłany: 15-03-2010, 10:48   

Eeeej, to jest fajne! Z chęcią przejrzę resztę twoich prac.
Podobają mi się jej włosy oraz czystość rysunku (żadnych brudnych ani zbędnych linii).
Nieźle wyszedł ci materiał.
Coś mi nie gra natomiast z jej górną częścią ciała a nogami - chuda taka jest, a nogi ma jakieś grube i krótkie :) Coś z proporcjami jest nie tak.
A,i nie rysuj na kratkach! :D Bez nich wszystko jest lepsiejsze.
I jeszcze.. spróbuj rysować bardziej na środku, wtedy postać cała się zmieści :) Chyba, że to tak celowo jest.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group