FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
  Mangowy projekt
Wersja do druku
Pan P Płeć:Mężczyzna
spokojny hejter


Dołączył: 13 Lut 2010
Skąd: Olsztyn
Status: offline
PostWysłany: 13-02-2010, 18:19   Mangowy projekt

Przede wszystkim witam. Proszę, nie przestraszcie się tego monologu ;)

Większość z Was już pewnie zdążyła się zorientować, że w pewnym momencie swojego zachwycenia japońską kulturą, nachodzą fana takie dosyć ambitne myśli ;) Nadchodzi taki czas, kiedy nasze zainspirowane (w mniejszym lub większym stopniu) sztuką duszyczki przypominają nam o sobie i jakby usilnie starały się nam powiedzieć, że nie satysfakcjonuje je już tylko czytanie mang/oglądanie anime, ale że chciałyby one trochę pohasać po świeżym powietrzu ;) Chciałyby coś stworzyć. Problem w tym, że ta moja odezwała się już jakoś tak... około rok temu i do całkiem niedawna nie potrafiłem jej nakarmić. A jako że często najbliżsi mi ludzie mówią, że mam zadatki na dobrego ojca, postanowiłem wziąć sprawy w swoje ręce i nakarmić bobasa. Uznałem, że należy zamieć słowa w czyn i... po prostu narysować ;)

Nie będę owijał. To ciężki kawałek chleba. To twardy orzech do zgryzienia. To forteca, którą niezwykle ciężko zdobyć. Ale jak mawiali najstarsi Indianie - Hejże ho i do przodu ;) Nie spróbujesz - nic nie zrobisz. Więc chyba mogę podjąć się tego zadania.

Jeżeli chodzi o fabułę, to na pewno nie możecie się spodziewać supermocy i nadludzi. Wiem, że być może już nie trafiłem w gusta wielu, ale wyszedłem z założenia, że przecież zawsze można stworzyć coś ciekawego, śmiesznego, pomysłowego, mądrego czy skłaniającego do refleksji bez "Kame hame ha" ;) Mam nadzieję, że któryś z powyższych przymiotników uda mi się wciągnąć do mojej mangi.

Nie, moi Drodzy. Temat jest poważny. Nie chcę czegoś odbębniać na kolanie, rysując w pośpiechu i wrzucać na forum gdy się uda oraz napisać "już jednak mi się nie chce robić mangi" gdy coś nie wyjdzie. Chcę się podjąć zadania jak przystało na osobę, która czegoś bardzo chce. Czy mi wyjdzie? Bardzo chciałbym z biegiem czasu poznawać Wasze opinie na temat moich prac/pomysłów. Przede wszystkim chciałbym się dowiedzieć, czy na forum nie znalazłaby się jakaś chętna do pomocy osóbka, która zna się na obróbce rysunków w programie graficznym ;) Bez tego ani rusz, a oprócz takiej obróbkowej nieskomplikowanej roboty, którą mógłbym wykonywać sam, przydałoby się czasem jakoś pokolorować postać/stronę ;) Bardzo proszę o kontakt, oczywiście ochotnik działać będzie jako współautor projektu ;)

Przykładowo, ostatnio ze skanera do komputera uciekło mi coś takiego, i czeka na coloring:
http://i49.tinypic.com/24qpvdd.jpg

http://i48.tinypic.com/aon7up.jpg - to już nie, ale robocze mogę pokazać widowni ;)

Wrzucę kilka rysunków bezpośrednio z moim projektem mangi nie związanych, ale jednak stylowo mangowych:

http://i38.tinypic.com/2py3m13.jpg
http://i27.tinypic.com/30c0gls.jpg
http://i48.tinypic.com/2h5lb0w.jpg - to akurat do mangi, ale robione wręcz na szybkiego Lopeza, w 5 minut dosłownie i bardziej naszkicowane "dla mnie"

Wiem, że to może nie jest mistrzostwo, tym bardziej spoglądając na prace niektórych użytkowników w tym dziale (;O), ale kreski już raczej nie zmienię (pod względem samego postrzegania rysów postaci), jednak sama manga będzie w nieco innym stylu. Pierwsze strony już się tworzą ;)

Byłbym niezmiernie wdzięczny, gdyby ktoś się na ten temat wypowiedział. Jeżeli znajdą się osoby zainteresowane tym tematem, oczywiście będę mógł powiedzieć już nieco więcej o rysach fabularnych i samej konwencji mangi, oczywiście już nie w takim "post-tasiemcu". Postaram się zwięźle i ciekawiej ;) Z góry dziękuję, jeżeli ktoś się zainteresował, a przepraszam, jeżeli tylko zmarnowałem czyjś cenny czas.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8751288
Alex Ashtray. Płeć:Mężczyzna
*Androgyne Emo*


Dołączył: 15 Mar 2010
Status: offline
PostWysłany: 15-03-2010, 15:04   

Hm. Niestety na obróbce grafiki się nie znam, więc mogę tylko skomentować prace.
Cytat:
http://i49.tinypic.com/24qpvdd.jpg

Śmieszne chibiki, kojarzy mi się ta kompozycja z okładkami pierwszych numerów WITCH.
Wszystko poprawnie(zakładam, że on miała nie mieć połowy twarzy :P). Na przyczepnego coś mi z jego prawym(naszym lewym) ramieniem nie gra (ale po dłuższym zastanowieniu się).
Cytat:
http://i48.tinypic.com/aon7up.jpg

Fajne cieniowanie. Tylko proporcje mi trochę nie grają tutaj.... coś jest nie tak ze stosunkiem wielkości dłoni do samej ręki.
Ładne palce.
Cytat:
http://i38.tinypic.com/2py3m13.jpg

Fajna łysina, ciężko coś takiego jest narysować :)
Super ci wychodzą materiały. No i miecze też niczego sobie.
Usta narysowałabym wyżej.
Cytat:
http://i27.tinypic.com/30c0gls.jpg
http://i48.tinypic.com/2h5lb0w.jpg

Te prace najbardziej mi sie podobają. Mam tylko jeden zarzut: twoja kreska wygląda jak wyciągnięta z Naruto. Brakuje jej oryginalności, zwłaszcza przedostatnia praca wygląda, jakby była stroną tytułową rozdziału komiksu o odblaskowym ninja (co możesz potraktować jako komplement, bo wszystko jest ładnie narysowane - tylko oryginalności troche brak, i to jest problem).
Masz bardzo stabilną ręke, czego ci zazdroszcze :) Powinieneś jednak popracować nad swoim sposobem rysowania postaci.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Pan P Płeć:Mężczyzna
spokojny hejter


Dołączył: 13 Lut 2010
Skąd: Olsztyn
Status: offline
PostWysłany: 20-03-2010, 08:54   

Dziękuję za pochwały/sugestie tylko jest mały problem:-) Ja nie zmienię kreski (chociaż ta w mandze znacząco się różni od tej zaprezentowanej tutaj), bo uczyłem się rysować od piątego roku życia, a przez ten czas już ręka zdążyła się przyzwyczaić do takiego, a nie innego stylu rysowania:-).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8751288
Epik Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 15 Mar 2010
Status: offline
PostWysłany: 20-03-2010, 11:05   

No może być ciekawie, rysunki naprawdę świetne. Ładna kreska, mam nadzieje, że uda się ją przenieść do mangi, bo jednak ciężej się rysuje postacie w ruchu, różne mimiki twarzy itp ;) Zdradź rysy fabuły, widzę na rysunkach miecze, więc można się domyślić, że będzie to manga a'la samuraje/ninja ;) Mam pytanie, czy masz już zakreśloną w myślach mniej więcej całą fabułę i oczywiście zakończenie, czy lecisz na żywioł? ;)

Ps. A na pewno już nie wprowadzisz elementów nadprzyrodzonych?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 20-03-2010, 11:40   

Cytat:
Te prace najbardziej mi sie podobają. Mam tylko jeden zarzut: twoja kreska wygląda jak wyciągnięta z Naruto.


Powiedziałbym raczej, że nie kreska, a prace wyglądają na wyciągnięte z Naruto i innych mang. "Kreski" nie widzę tu natomiast nawet śladu, wszystkie obrazki wyglądają na żywcem przerysowane z oryginalnych komiksów - bardzo koślawo zresztą. Gdyby szanowny Pan P faktycznie przymierzał się do tworzenia własnej mangi miałby przynajmniej jeden szkic postaci w ruchu, a ma same popiersia i kadłubki.

Na przyszłość więc może nie chwal tak wszystkiego jak leci, zwłaszcza jeśli z daleka wygląda na "podróbkę"?

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Alex Ashtray. Płeć:Mężczyzna
*Androgyne Emo*


Dołączył: 15 Mar 2010
Status: offline
PostWysłany: 20-03-2010, 15:17   

Powiem szczerze, ze nie rozpatrywałam prac w kontekście tworzenia komiksu (choć pewnie powinnam , biorąc pod uwagę tytuł tematu).
Nie widzę powodu, zęby nie pochwalić czegoś, co akurat IMHO wygląda ok w danej pracy.
Jaki rysunek by nie był, ZAWSZE widzę w nim coś pozytywnego, nawet jeśli negatywów ma masę.
Nie będę objeżdżać wszystkiego od góry do dołu tylko dlatego, ze inni uważają ze tak trzeba(bądź maja inne zdanie , niż ja) i będą mi zarzucać słodzenie.
I to nie znaczy, ze na sile się doszukuje pozytywów, kłamie czy podlizuje.
Wszystko pisze szczerze.
Konstruktywna krytyka jest ważna, ale drobna pochwala jej nie zaszkodzi raczej
(żeby nie było - to wszystko nie jest do żadnych konkretnych prac, tak ogólnie)
Faktycznie, rysunki wyglądają, jakby zostały skopiowane z jakiejś mangi, ale ze nigdzie nie widziałam "oryginałów" , to nie będę komuś pisać, ze "ZOMG!111 PRZEKALKOWAŁEŚ!"
Na to trzeba mieć dowodów, a ze nie ma - to uważam, ze autor tych prac tylko sie wzoruje mocno na innych mangach.
I to miałam na myśli pisząc o "kresce"- zamień to sobie na ogólny styl czy wzór prac, jeśli wolisz.

_________________

Androgenizm ftw <3
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Pan P Płeć:Mężczyzna
spokojny hejter


Dołączył: 13 Lut 2010
Skąd: Olsztyn
Status: offline
PostWysłany: 20-03-2010, 19:36   

Alex Ashtray. napisał/a:
to uważam, ze autor tych prac tylko sie wzoruje mocno na innych mangach.


Nie wzoruję się na żadnych mangach, ja po prostu taki mam styl rysowania, nie zmienię tego.

Ysengrinn napisał/a:
wszystkie obrazki wyglądają na żywcem przerysowane z oryginalnych komiksów


A to bardzo mi przykro, że tak myślisz. Około 12 lat temu przeskoczyłem z poziomu przerysowywania murzynków Bambo z kolorowanek dla dzieci, na ten nieco wyższy, czyli samodzielnego rysowania, możesz mi wierzyć. Nie zamierzam natomiast nikogo przekonywać do tego, bo nie jest to moim celem. Nie chcesz - nie wierzysz, proste. Możesz myśleć nawet że kalkuje, a sama kalka jest "koślawa". Nie obchodzi mnie to, bo najważniejsze jest to, że to JA wiem jak pracuję, i że to JA wiem, że MAM kreskę i wiem JAKĄ mam:-).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8751288
Epik Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 15 Mar 2010
Status: offline
PostWysłany: 20-03-2010, 20:07   

Panie P, odpowiesz na moje pytania z góry? ;)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Pan P Płeć:Mężczyzna
spokojny hejter


Dołączył: 13 Lut 2010
Skąd: Olsztyn
Status: offline
PostWysłany: 20-03-2010, 20:29   

Przepraszam najmocniej, zagapiłem się:-)

Postaram się króciutko, zwięźle i na temat. Kreska w mandze, tak jak pisałem w pierwszym poście, będzie zupełnie inna od tych szkiców tutaj pokazanych. Będzie bardziej lajtowa, taka z notatnika. Tytuł ma mieć właśnie taki charakter i tak ma się prezentować od strony technicznej, czyli lajtowo. Dlatego na pewno się jej nie przeniesie (kiedyś nawet robiłem komiks z taką jak najlepszą kreską, ale uznałem, że w taki sposób to ja skończę wszystko za jakieś 15 lat...). Fabułę mam już i to nawet prawie że z drobnymi szczegółami (gł. kadry) opracowaną, choć pewnie nie obejdzie się bez wstawek "na żywca" :-). A te rysunki gości z mieczami to tak jak napisałem:

Cytat:
kilka rysunków bezpośrednio z moim projektem mangi nie związanych, ale jednak stylowo mangowych


:-) Uprzedzam, że tytuł to nie supermoce, aczkolwiek będzie sporo takich rzeczy wyjętych z głowy chorego psychicznie człowieka, czyli jak nie trudno się domyślić - z głowy mojej. Będzie kolega Wayne, główny bohater, będzie jego młodszy brat i ich całkiem normalne choć niezbyt obfite życie. Dużo alegorii, pierdółek - ogółem można powiedzieć, że wątek głównej bohaterki Laury to jedna wielka metafora, ale nie będę się teraz rozwodził - narysuję to. Kreska może się wydać wielu osobom taka wręcz "Wat da fuk?", ale uprzedzam, że taka ma być. Wciąż rysuję, ale ostatnio zdecydowanie mniej, gdyż nie mam tyle czasu na to, ile bym chciał. Zbliżam się tak powolutku do końca rozdziału, historia zamknie się w jednym tomie, prawdopodobnie w 9 rozdziałach, aczkolwiek to może jeszcze ulec zmianie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8751288
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 20-03-2010, 20:44   

Cytat:
A to bardzo mi przykro, że tak myślisz. Około 12 lat temu przeskoczyłem z poziomu przerysowywania murzynków Bambo z kolorowanek dla dzieci, na ten nieco wyższy, czyli samodzielnego rysowania, możesz mi wierzyć.


Jeżeli mam wierzyć to pokaż jakieś szkice scenek czy projekty postaci, a nie losowe obrazki które przedstawiają nie wiadomo kogo. Bo póki co to wybacz, ale wygląda to na jedną wielką ściemę.


Cytat:
Nie wzoruję się na żadnych mangach, ja po prostu taki mam styl rysowania, nie zmienię tego.


Yyy... Jassne. Styl wszystkich rysowników jakich znam z internetu lub osobiście przez lata ewoluował i czasami zmieniał się naprawdę radykalnie. Ty zaś twierdzisz, że Twój styl jest niezmienny i na wieki ustalony.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Pan P Płeć:Mężczyzna
spokojny hejter


Dołączył: 13 Lut 2010
Skąd: Olsztyn
Status: offline
PostWysłany: 20-03-2010, 20:52   

Cytat:
to pokaż jakieś szkice scenek


Gdy tylko skończę, pokażę rozdział :-). "Na życzenie" natomiast nic nie będę robił, gdyż nie muszę nikogo przekonywać do tego, że robię wszystko samodzielnie i NA NICZYM się nie wzoruję. Wiesz, Polska to w końcu taki kraj, w którym każdy może wygłaszać swoje zdanie, i chwała Tobie za to, że i Ty je masz:-). Tyle, że ja wyrosłem już z tego, by cokolwiek komuś udowadniać - czy ktoś wierzy czy nie - jego sprawa. Wyrosłem, albo mi się to udowadnianie znudziło, it's the same :-).

Cytat:
Styl wszystkich rysowników jakich znam z internetu lub osobiście przez lata ewoluował i czasami zmieniał się naprawdę radykalnie. Ty zaś twierdzisz, że Twój styl jest niezmienny i na wieki ustalony.


Nie twierdzę, że jest na wieki ustalony, ale wydaje mi się, że już go nie zmienię w tak znaczącym stopniu o jakim piszesz. Mój styl także ewoluował. Tyle, że uważam, iż już nie za bardzo ewoluuje dalej. Jak ktoś za młodu coś bazgrolił, ale mu w ogóle nie wychodziło i to zaniechał, a później jako amator w wieku 14, powiedzmy, lat kupił sobie gazetę w stylu: "Narysuj swoją mangę" to być może jego styl z byle jakiego ewoluuje z czasem dość znacząco. Ale nie sądzę by tak samo znacząco zmienił się styl kogoś, kto, tak jak ja, rysuje jakimś stylem już dobre 5 lat. Może i się zmieni, kto to wie, ale sądzę, iż są małe szanse:-).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8751288
Alex Ashtray. Płeć:Mężczyzna
*Androgyne Emo*


Dołączył: 15 Mar 2010
Status: offline
PostWysłany: 20-03-2010, 23:36   

Ja czekam z nieciepliwością, bo chętnie zobacze twoją mangę :) Mam nadzieję,że kiedyś uda ci się ją wrzucić :3
Mam pytanie, a rysujesz dziewczyny też ? ;)

_________________

Androgenizm ftw <3
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Pan P Płeć:Mężczyzna
spokojny hejter


Dołączył: 13 Lut 2010
Skąd: Olsztyn
Status: offline
PostWysłany: 21-03-2010, 08:59   

Bez nich się nie obejdzie, aczkolwiek nie ukrywam, że nie będzie postaci żeńskich naliczanych w tonach.:-)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8751288
Alex Ashtray. Płeć:Mężczyzna
*Androgyne Emo*


Dołączył: 15 Mar 2010
Status: offline
PostWysłany: 21-03-2010, 12:10   

Ale jedna czy dwie ładne się znajdą? :3
x33 Fajnie . :3

_________________

Androgenizm ftw <3
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Meloprof Płeć:Mężczyzna
Początkujący Rysownik


Dołączył: 05 Lut 2010
Status: offline
PostWysłany: 25-03-2010, 18:31   

Panie, dawaj pan kolejne rysunki :P
Widać, że masz pojęcie o rysowaniu szczególnie podobają mi się w Twoich rysunkach twarze i fryzury, ale do reszty nie mam zastrzeżeń.

_________________


Ostatnio zmieniony przez Meloprof dnia 27-03-2010, 11:21, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3653585
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 3 Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group