FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  Windows 7 i Gtalk
Wersja do druku
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 10-04-2010, 09:20   Windows 7 i Gtalk

Mam Windows 7 HP
Odinstalowałam za pomocą gtalkowego instalatora gtalka. Nie jestem teraz w stanie go ponownie zainstalować. Kiedy kliknę na instalatora gtalka, wybija mi komunikat:

"The newer version of Gtalk cannot be installed because you are runing an older version of google Talk that is not compatibile with Windows Vista. Please uninstall Google Talk as Administrator to remove the incompatibile version and re-instal Google Talk from http://www.google.com/talk"

...ale ja już go odinstalowałam...
...siedze na czacie gmailowym ==
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Yoshik Płeć:Mężczyzna
Sabishii


Dołączył: 07 Kwi 2010
Skąd: PL/IE
Status: offline
PostWysłany: 10-04-2010, 09:27   

Zrób porządek CCleaner, może zostały jeszcze jakieś wpisy w rejestrze, ewentualnie jakieś pliki na dysku.

_________________
Szalony jestem bo więcej
we mnie bólu niż mogę znieść
Z wiatrem przemijają Marzenia /
Z wiatrem spada ostatni jesienny liść
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8430143
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 10-04-2010, 10:11   

Ok, uzyłam rzeczy najprostszej "Przywracania systemu w7"... działa.
Natomiast w dalszym ciagu mnie interesuje Dlaczego (skoro jestem Adminem), nie moge odinstalować. Czy w związku z tym wychodzi, że każdy program odinstalowujący muszę uruchamiać "jako administrator"?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Crack Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 10-04-2010, 11:15   

IKa napisał/a:
Czy w związku z tym wychodzi, że każdy program odinstalowujący muszę uruchamiać "jako administrator"?

Uruchom deinstalację z "Programy i funkcje", to okno otwiera się z uprawnieniami admina.

I dlatego lepiej zrobić format a nie aktualizację systemu...

_________________
One to rule them all, One to find them,
One to bring them all and in peace bind them
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 10-04-2010, 12:48   

Crack napisał/a:
I dlatego lepiej zrobić format a nie aktualizację systemu...

LOL


IKa napisał/a:
Ok, uzyłam rzeczy najprostszej "Przywracania systemu w7"... działa.
Natomiast w dalszym ciagu mnie interesuje Dlaczego (skoro jestem Adminem), nie moge odinstalować. Czy w związku z tym wychodzi, że każdy program odinstalowujący muszę uruchamiać "jako administrator"?

Program mógł się uszkodzić i miałby prawo wtedy się nie odinstalować. Bywa...
Poza tym nie należy pracować z uprawnieniami admina.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 10-04-2010, 13:11   

vries napisał/a:
Program mógł się uszkodzić i miałby prawo wtedy się nie odinstalować. Bywa...
Poza tym nie należy pracować z uprawnieniami admina.

...wiesz, jestem DOSKONALE świadoma tego. Co nie zmienia faktu, że to jest MÓJ lapć i JA na nim pracuję i nikt inny. I nikt mi mówić nie będzie, żebym "wszystko robiła z konta gościa" - po moim trupie, żebym za każdym razem musiała się przelogowywać i użerać z uprawnieniami, bo "tylko administrator może dla bezpieczeństwa".

Poza tym jak program mógł się uszkodzić, jeśli został odinstalowany jego własnym instalatorem? I pytanie moje brzmiało:
Cytat:
Natomiast w dalszym ciągu mnie interesuje Dlaczego (skoro jestem Adminem), nie mogę odinstalować. Czy w związku z tym wychodzi, że każdy program odinstalowujący muszę uruchamiać "jako administrator"?

Twój post do tematu nie wnosi nic.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Yoshik Płeć:Mężczyzna
Sabishii


Dołączył: 07 Kwi 2010
Skąd: PL/IE
Status: offline
PostWysłany: 10-04-2010, 15:10   

IKa napisał/a:


Poza tym jak program mógł się uszkodzić, jeśli został odinstalowany jego własnym instalatorem? I pytanie moje brzmiało:
Cytat:
Natomiast w dalszym ciągu mnie interesuje Dlaczego (skoro jestem Adminem), nie mogę odinstalować. Czy w związku z tym wychodzi, że każdy program odinstalowujący muszę uruchamiać "jako administrator"?

Twój post do tematu nie wnosi nic.

Czasem tak to już jest ,że nawet wydawało by się po prawidłowym odinstalowaniu programu coś takiego może się wydarzyć. Vide moje ostatnie perypetie z VMware gdzie cały W7 padł przez burdel jaki pozostawiła instalka.
Nie, jeżeli jesteś zalogowana jako administrator lub użytkownik z prawami administratora.

_________________
Szalony jestem bo więcej
we mnie bólu niż mogę znieść
Z wiatrem przemijają Marzenia /
Z wiatrem spada ostatni jesienny liść
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8430143
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 10-04-2010, 15:16   

Yoshik napisał/a:
IKa napisał/a:
Czy w związku z tym wychodzi, że każdy program odinstalowujący muszę uruchamiać "jako administrator"?

Nie, jeżeli jesteś zalogowana jako administrator lub użytkownik z prawami administratora.
Nie jest to do końca prawdą. W przeciwieństwie do XP, właściwym kontem administracyjnym jest (niedostępne dla logowania) konto SYSTEM. Użytkownicy należący do grupy administratorów mają nieco mniejsze uprawnienia od użytkownika Administrator, ale nawet on nie posiada pełni uprawnień administracyjnych.
A przynajmniej tak było w Viście - z tego co słyszałem w W7 tego nie zmienili.
W efekcie uruchamianie czegoś "jako administrator" to nie do końca to samo co uruchamianie czegoś z konta administratora.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Yoshik Płeć:Mężczyzna
Sabishii


Dołączył: 07 Kwi 2010
Skąd: PL/IE
Status: offline
PostWysłany: 10-04-2010, 15:24   

Bezimienny napisał/a:
Yoshik napisał/a:
IKa napisał/a:
Czy w związku z tym wychodzi, że każdy program odinstalowujący muszę uruchamiać "jako administrator"?

Nie, jeżeli jesteś zalogowana jako administrator lub użytkownik z prawami administratora.
Nie jest to do końca prawdą. W przeciwieństwie do XP, właściwym kontem administracyjnym jest (niedostępne dla logowania) konto SYSTEM. Użytkownicy należący do grupy administratorów mają nieco mniejsze uprawnienia od użytkownika Administrator, ale nawet on nie posiada pełni uprawnień administracyjnych.
A przynajmniej tak było w Viście - z tego co słyszałem w W7 tego nie zmienili.
W efekcie uruchamianie czegoś "jako administrator" to nie do końca to samo co uruchamianie czegoś z konta administratora.

Hmm a to by było dla mnie dziwne. Jeżeli posiadasz już pełne uprawnienia do modyfikacji/przeglądu/itd to co jeszcze może być zawartego w koncie "System" które patrząc ma takie same uprawnienia jak np konta z pełnym dostępem.
Bodajże to ten sam silnik co Vista więc jeśli tak było mogło by tak zostać. Aż z ciekawości sam to sprawdze bo nie chce wprowadzać w błąd.

_________________
Szalony jestem bo więcej
we mnie bólu niż mogę znieść
Z wiatrem przemijają Marzenia /
Z wiatrem spada ostatni jesienny liść
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8430143
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 10-04-2010, 20:44   

IKa napisał/a:
...wiesz, jestem DOSKONALE świadoma tego. Co nie zmienia faktu, że to jest MÓJ lapć i JA na nim pracuję i nikt inny. I nikt mi mówić nie będzie, żebym "wszystko robiła z konta gościa" - po moim trupie, żebym za każdym razem musiała się przelogowywać i użerać z uprawnieniami, bo "tylko administrator może dla bezpieczeństwa".

Nie mam ochoty cię indoktrynować, czy do czegoś zachęcać, ale to tak nie działa. Gdy potrzebujesz wyższych uprawnień, to system pyta o hasło admistratora. Podajesz hasło i wykonujesz, co trzeba. Nie jest to aż tak irytujące jak się może zdawać.

Bezimienny napisał/a:
W efekcie uruchamianie czegoś "jako administrator" to nie do końca to samo co uruchamianie czegoś z konta administratora.

Niestety takie cuda tylko na linuksie. Widać to boleśnie przy próbie konfiguracji niektórych rzeczy, gdy opcje wchodzą na konto administratora (najprostszym przypadkiem jest próba kopiowania z bibliotek na obszar chroniony wyższymi uprawnieniami).

Yoshik napisał/a:
Hmm a to by było dla mnie dziwne. Jeżeli posiadasz już pełne uprawnienia do modyfikacji/przeglądu/itd to co jeszcze może być zawartego w koncie "System" które patrząc ma takie same uprawnienia jak np konta z pełnym dostępem.
Bodajże to ten sam silnik co Vista więc jeśli tak było mogło by tak zostać. Aż z ciekawości sam to sprawdze bo nie chce wprowadzać w błąd.

System jest wszechmogący, administrator nie jest. Możesz będąc administratorem zablokować dostęp do niektórych rzeczy innemu administratorowi.

IKa napisał/a:
Poza tym jak program mógł się uszkodzić, jeśli został odinstalowany jego własnym instalatorem? I pytanie moje brzmiało: Cytat:
Natomiast w dalszym ciągu mnie interesuje Dlaczego (skoro jestem Adminem), nie mogę odinstalować. Czy w związku z tym wychodzi, że każdy program odinstalowujący muszę uruchamiać "jako administrator"?
Twój post do tematu nie wnosi nic.

Ok, czasem do mnie pewne kwestie nie dochodzą... To by było bez sensu. Skoro jesteś adminem, to masz pełnię niezbędnych praw. Ale system jest tu bardziej upierdliwy i musi dbać o to, by programy odinstalowały się prawidłowo. Gdy program jest uszkodzony, może być niemożliwe jego odinstalowanie (np. nie da się skasować pliku którego nie ma). Jest niesamowicie upierdliwe właśnie w takich przypadkach. Najprostszym rozwiązaniem jest wtedy znalezienie tej samej wersji programu, której nie da się odinstalować i ponowna jej instalacja, a później odinstalowanie i zainstalowanie nowszej.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 10-04-2010, 21:53   

vries napisał/a:
Nie jest to aż tak irytujące jak się może zdawać.

Jest.
vries napisał/a:
Gdy program jest uszkodzony, może być niemożliwe jego odinstalowanie (np. nie da się skasować pliku którego nie ma). Jest niesamowicie upierdliwe właśnie w takich przypadkach. Najprostszym rozwiązaniem jest wtedy znalezienie tej samej wersji programu, której nie da się odinstalować i ponowna jej instalacja, a później odinstalowanie i zainstalowanie nowszej.
Gtalk nie był uszkodzony, został zainstalowany tydzień temu i dziś odinstalował się normalnie. I wersja programu która pobrałam była identyczna z tą, która była. Więc interesuje mnie dlaczego się pultał.

...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Spike Płeć:Mężczyzna
Ar-Raszid


Dołączył: 04 Paź 2011
Skąd: Medyna
Status: offline
PostWysłany: 04-10-2011, 16:56   

Zapewne zostały jakieś martwe wpisy w rejestrze. (zapewne to znaczy nie na pewno).
Co do gadania że praca z pełnymi uprawnieniami jest niebezpieczna to nie bądźcie śmieszni. Przecież każdy dobrze wie co robi i przypadkiem nie usuwa plików systemowych. W 7 można sprawę jeszcze bardziej uprościć wyłączając monit o uprawnienia administratora np. przy instalacji. A jak czegoś nie zepsujemy to się nie nauczymy. A prawda jest taka że wina co jakiś czas trzeba formatować bo się mułem zakopuje.
A zamiast gtalk polecam Aqq praktycznie wszystkie serwisy w jednym komunikatorze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Crack Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 04-10-2011, 17:35   

Z uprawnieniami chodzi o to, że przy niższych wirus/exploit może mniej napsuć albo w ogólne się nie zainstaluje / nie zadziała. Samodzielne psucie systemu jest na dalszym miejscu listy.

_________________
One to rule them all, One to find them,
One to bring them all and in peace bind them
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
Spike Płeć:Mężczyzna
Ar-Raszid


Dołączył: 04 Paź 2011
Skąd: Medyna
Status: offline
PostWysłany: 04-10-2011, 17:40   

Od ochrony przed tym powinny być programy zabezpieczające. Ale hmm nie myślałem o tym w ten sposób. W każdym razie w win7 wirusy i trojany mi się jeszcze nie zdarzyły.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group